Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Zabezpieczenia CD/DVD/Blu-ray

Zabezpieczenia CD/DVD/Blu-ray Forum związane z tematem zabezpieczania płyt i ich odbezpieczania :) Nie dotyczy zabezpieczeń filmów DVD (dział DVD Video).



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 04.11.2005, 07:58   #1
gEntillo
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 04.11.2005
Posty: 10
gEntillo w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Alcohol rmps help!!!! please

Witam.
Jestem prawie zielony, przyznaję się bez bicia. Nie mam też siły przeglądać wszystkich tematów. BO nawet niezbyt wiem czego miałbym szukać. Nie zabijajcie więc od razu.
O co chodzi.
Mam obraz płyty DVD (mdf,mds). Moja nagrywara to Samsung TS-H552B. Najnowszy firmware. Najnowszy Alcohol - wersja pełna. Zadanie do wykonania: nagrać tę płytę w Alcoholu z zaznaczoną funkcją rmps. No i problem. Odpalam kreator wypalnia, ale w opcjach jest nieaktywne pole "włacz funkcję rmps" - czy jakoś tak. Po prostu pole jest szare. Opis jest półprzeźroczysty. Nie ma możliwości włączenia tej opcji. W okienku wyboru trybu nagrywania jest tylko jedna możliwość: "DVD-coś tam" nie ma możliwości wyboru np. DAO RAW lub czegokolwiek innego. W opcjach emulacji alcohola właczona funkcja RMPS.
Ludziska pomóżcie!!! Co może być tego przyczyną? Jak to obejść? Czy ewentualnie można użyć innego programu do nagrania takiej płyty??
gEntillo jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 05.11.2005, 04:59   #2
anciol
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika anciol
 
Data rejestracji: 06.08.2005
Lokalizacja: Polska
Posty: 113
anciol zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
W Alcoholu tak już jest, że przy wypalaniu płyty dvd nie można w zasadzie nic ustawić Ja mam pytanie, czy ten obraz płyty to jest z grą czy z filmem, czy jeszcze coś innego ?
anciol jest offline  
Stary 05.11.2005, 17:21   #3
gEntillo
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 04.11.2005
Posty: 10
gEntillo w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Gierka. "Advent Rising" Jak sobie looknę do pomocy alcohola to w dziale Image Burning Wizard jest screen na krórym jest pokazane to menu gdzie się wybiera różne rzeczy dotyczące bagrabnia. U mniue nie ma nic oprócz możliwości włąćzenia buffer underrun. A na screnie jest jeszcze kilka innych opcji np: bypass efm errors, rectify subchannel data, no i właśnie możliwośc zapisu z rmps. U mnie po prostu tego nie ma.
No chyba, że jest tak, że alcohol sam dobiera sobie parametry które mogą byc w danej kompilacji aktywne!!!! Ale jeśli rak to czemu w instrukcji jest napisane, żeby wypalić w Alcoholu z właczonym rmps?

Ostatnio zmieniany przez gEntillo : 05.11.2005 o godz. 17:24
gEntillo jest offline  
Stary 06.11.2005, 11:18   #4
wolf
No Guts, No Glory
 
Avatar użytkownika wolf
 
Data rejestracji: 06.07.2002
Lokalizacja: Częstochowa
Posty: 653
wolf zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
a czy obraz wogóle posiada informację o RMPS ?
__________________
145 Sqr PFT Skalski's Circus: February - July 1943
Thomas St John Marmaduke "Pat" Pattle (AS988)80 Sqr RAF 20 April 1941 - credited with 50 victories, 8 probable
Ray "Throttle" Thorold-Smith (BS231)452 Sqr RAAF 15 March 1943 - credited with 5.5 victories
wolf jest offline  
Stary 06.11.2005, 15:57   #5
gEntillo
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 04.11.2005
Posty: 10
gEntillo w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
A jak to sprawdzić?
Tu podaję info z nfo:
1.) Unrar, Burn CD1 Using A120 Newest Version, Make sure "Burn
RPMS Data to DVD" is selected. Enable RPMS in A120 under Emulation.
2.) Install and Play.
3.) Have fun
Czyli wg wszelkich znaków obraz powinien zawierać dane rmps. Cholera czy ja coś robie źle? Troszkę poszukałem w sieci i nie znalazłen nic na temat problemów z tym obrazem.
tak mi teraz przyszło do głowy: po co piszą "burn CD1" jeśli to jest obraz DVD? Jakiś myk?
A może jest inny sposób. Może wystarczy ten obraz zamontować? Wcale nie zależy m na tym, żeby koniecznie go wypalać. Dodam od razu, że próbowałem odpalić go zamontowanego w alcoholu z włączoną w opcjach emulacji opcją rmps. Zainstalował się, ale przy próbie uruchomiania zgłosił błąd o nieodpowiedniej płycie w napędzie. Próbowałem też z Anti Blaxx, niestety też nie poszło.

Ostatnio zmieniany przez gEntillo : 06.11.2005 o godz. 16:38
gEntillo jest offline  
Stary 06.11.2005, 23:11   #6
marekzi
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 03.09.2004
Posty: 219
marekzi zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Jeśli nie zależy Ci na wypaleniu płyty, to zarchiwizuj sobie pliki rar (wypal sobie to w Nero).
Aby uruchomić grę zastosuj któryś z niżej podanych sposobów (u mnie zadziałał pierwszy):
Sposób 1.
Blokowanie programom możliwości wykrycia emulatora napędu.
(możliwości sprawdzenia czy używany jest napęd wirtualny czy rzeczywisty).
1. Open Regedit
2. Go to HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\MountedDevices
3. Right click the folder, and click PERMISSIONS.
4. Click on ADMINISTRATORS
5. Look for the READ box, and select DENY
6. Click OK
Then MOUNT with the image with Daemon tools 3.47
Kliknij na menu Start i polecenie Uruchom...
Tam wpisz: regedit
Następnie odszukaj klucz: HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\MountedDevices i kliknij na nim prawym przyciskiem myszki i wybierz: Uprawnienia...
W górnym polu `Nazwy grupy lub użytkownika` ma być zaznaczone Administratorzy i coś w nawiasie, a w dolnym `Uprawnienia dla Administratorzy` Odczyt, zaznacz drugie znaczenie pod Odmów.
Zamontuj grę w napędzie wirtualnym i graj.
Zastosowano w grze "Project Snowblind" - z powodzeniem (po instalacji z napędu wirtualnego gra nie dała się uruchomić, wyskakiwał komunikat "Stwierdzono emulator".Wyżej opisany sposób załatwił sprawę).
Później zadziałało z "Advent Rising" - dopiero po czasie zdałem sobie sprawę że gra odpaliła bez problemów właśnie dlatego.
Sposób 2.
Alcohol 120% is detected by newest Securom, and therefore game doesn't launch. Until an updated Alcohol version is released you can bypass this detection by following those simple steps:
1. Launch regedit.exe from "Start Menu/Run dialog"
2. Locate the following key:
"HKEY_LOCAL_MAC HINE\HARDWARE\DEVI CEMAP\Scsi\Scsi Port 2"
The port number may vary, look for key with reference to
"a347scsi"
3. Right click on this key and choose "Permissions..." 4. Select the "Administrators"
group
5. Check the "Deny" box on second permission row ("Read"
6. Validate by "Ok"
7. Answer "Yes" to the confirmation dialog
8. Close the Registry Editor window and enjoy this nice game.

1. W Start-> Uruchom wpisz "regedit" (bez "*")
2. Znajdź następujący klucz: "HKEY_LOCAL_MAC HINE\HARDWARE\DEVI
CEMAP\Scsi\Scsi Port 2"
3. Kiedy dojdziesz już do "Scsi Port2" kliknij na niego i w nim powinien być klucz
"a347scsi"
4. Kliknij na niego prawym klawiszem myszki. (na ten klucz "a347scsi" ) i wybierz z
menu "uprawnienia"
5. W polu "Nazwy grupy użytkownika" kliknij na "administratorzy"
6. W polu poniżej obok napisu "Odczyt" zaznacz kwadracik który jest pod "Odmów"
7. Teraz już tylko kliikaj na "ok" i "tak".
8. Zamknij edytor rejestru i ciesz sie grą.

Sposób 3.
Dla tych, którzy nie chcą bawić się z Antblaxxem, który może doprowadzić system do ruiny i poważnie namieszać w rejestrze jest bezpieczny i pewny sposób na odpalenie gryTotal Overdose :
1. Wypakuj RAR'y
2. Zainstaluj przy pomocy Daemon Tools 3.47
3. Ściagnij program Virtual CD Hide (bezpieczny program w odróżnieniu od Antiblaxxa)
hxxp://rapidshare.de/files/4669598/VirtualCDHide_v1.0.0.4.rar.html
4. Po uruchomieniu tego programu pojawi się nowa ikonka koło zegara. Klikamy na nią
prawym przyciskiem myszy i wybieramy Hide all virtual drives
5. Wchodzimy do katalogu gdzie zainstalowaliśmy grę, znajdujemy plik
TotalOverdose.exe, kilikamy na niego prawym przyciskiem myszy --> Właściwości
-->zakładka Zgodność -->Zaznaczamy opcje Uruchom w trybie zgodności z
Windows2000
6. Uruchomiamy grę.
Podobno to działa.
Powodzenia.
marekzi jest offline  
Stary 07.11.2005, 08:02   #7
gEntillo
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 04.11.2005
Posty: 10
gEntillo w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dzięki. Jak tylko wrócę z arbaitu to wypróbuję.
gEntillo jest offline  
Stary 08.11.2005, 08:56   #8
gEntillo
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 04.11.2005
Posty: 10
gEntillo w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Niestety żaden ze sposobów nie zadziałał. Co ciekawe jeśli chodzi o sposób nr 2, w moim rejestrze w ogóle nie ma klucza HKEY_LOCAL_MAC HINE\HARDWARE\DEVI CEMAP\Scsi\Scsi Port 2" ani wpisu "a347scsi". Ale dzięki za dobre chęci. A ja za chwilę eksploduję ze złości.
gEntillo jest offline  
Stary 08.11.2005, 16:06   #9
Maciej
.:Esin Member:.
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Maciej
 
Data rejestracji: 31.12.2002
Lokalizacja: PL
Posty: 7,665
Maciej niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Maciej niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
włącz emulacje fizycznej struktury nośnika...
Alcohol120%/Opcje/Emulacja/zaznacz - Emulacja RMPS i wtedy nagraj.

Tak wypalona płyta wymaga emulacji RMPS i nie będzie działać przy wyłączonej opcji "Emulacja RMPS" .
__________________
Jak mądrze zadawać pytania

Ostatnio zmieniany przez Maciej : 08.11.2005 o godz. 16:10
Maciej jest offline  
Stary 09.11.2005, 06:24   #10
gEntillo
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 04.11.2005
Posty: 10
gEntillo w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Tę opcję mam włączoną przez cały czas. I nagrałem płytę w taki sposób, ale... Nic to nie daje a przy włożeniu do napędu wcale nie pokazuję mi się opis, że płyta potrzebuje "Emulacji RMPS". I oczywiście gra nie hula. Nie wiem już czy ja coś żle robię, czy może jest jakiś inny problem. A czy przypadkowo nie jest tak, że opcja o której mówisz dotyczy obrazów zamontowanych w alcoholu a nie wypalania płyt? Może z tym obrazem jest coś nie tak??
gEntillo jest offline  
Stary 16.11.2005, 16:17   #11
marekzi
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 03.09.2004
Posty: 219
marekzi zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Jesteś pewien, że obraz jest w porządku?
Spróbuj moze jeszcze SR7stop (widziałem na torrentreactor wstawione chyba 14.11.2005)
marekzi jest offline  
Stary 18.11.2005, 07:00   #12
gEntillo
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 04.11.2005
Posty: 10
gEntillo w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Co to jest SR7stop? Co do obrazu, to być może sam go zrąbałem. O ile to możliwe. DO ściągniętego obrazu dodałem pliczek nfo za pomocą WINISO. Lubię to wszystko mieć w całości. Nie wiem czy to nie mogło po******yć tego obrazu. Póżniej przeprowadziłem operację odwrotną, ale to nic nie zmieniło. Próbowałem też nowego Daemona. I też kupa. Niestety.
gEntillo jest offline  
Stary 18.11.2005, 08:30   #13
downloads
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 07.01.2005
Posty: 575
downloads zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez gEntillo
Co to jest SR7stop? Co do obrazu, to być może sam go zrąbałem. O ile to możliwe. DO ściągniętego obrazu dodałem pliczek nfo za pomocą WINISO. Lubię to wszystko mieć w całości. Nie wiem czy to nie mogło po******yć tego obrazu. Póżniej przeprowadziłem operację odwrotną, ale to nic nie zmieniło. Próbowałem też nowego Daemona. I też kupa. Niestety.
No to niestety zrabałeś. Nie można edytować obrazów SecuROMa bo szlag trafia analizę DPM- po prostu ztaje sie nieaktualna.
downloads jest offline  
Stary 18.11.2005, 10:02   #14
marekzi
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 03.09.2004
Posty: 219
marekzi zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Tak jak napisał downloads - skopałeś obraz. Gdyby był dobry , powinien Ci pomóc sposób 1 , który Ci podałem. Nie pomógł i dlatego zacząłem podejrzewać obraz. Swoją drogą, mogłeś od razu powiedzieć o tym, że przerabiałeś obraz(nie mówiąc o tym, że mogłeś sie sam domyśleć że z tego powodu nie działa) - nie byłby ten wątek tak długo ciągnięty niepotrzebnie (bo przecież nic dla innych z niego nie wynika).
SR7stop to programik (jeszcze nie próbowałem), który umożliwia ominięcie zabezpieczenia Securom7 - jak sama nazwa wskazuje. Coś jak sd4hide, który ma zastosowanie do SafeDisk

Ostatnio zmieniany przez marekzi : 18.11.2005 o godz. 10:05
marekzi jest offline  
Stary 19.11.2005, 14:59   #15
gEntillo
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 04.11.2005
Posty: 10
gEntillo w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dzięki wszystkim za dobre chęci. Dopiero ostatnio wpadło mi do głowy, że to może być przyczyną. A nie pomyślałem o tym wcześniej, bo wielokrotnie robiłem tego typu operacje. A że nie do końca siedzę w tych wszystkich zabezpieczeniach to taki tego finał. Muszę się po prostu trochę poduczyć. Jeszcze raz wielkie dzięki wszystkim którzy chcieli pomóc. I tak w sumię to myślę, że jednak coś wynika z tego wątku. Ja już na pewno więcej nie popełnię takiego błędu. A innym też może się to przyda.
gEntillo jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 21:47.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.