Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Zabezpieczenia CD/DVD/Blu-ray

Zabezpieczenia CD/DVD/Blu-ray Forum związane z tematem zabezpieczania płyt i ich odbezpieczania :) Nie dotyczy zabezpieczeń filmów DVD (dział DVD Video).



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 25.01.2010, 00:01   #1
Bartez
Team Member
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Bartez
 
Data rejestracji: 18.10.2002
Lokalizacja: malopolska
Posty: 4,178
Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
[ARTYKUŁ]Jak wykonać kopię płyt nawigacji?

Cytat:
Napisany przez CDRinfo.pl
W ciągu ostatnich lat, co raz większą popularność w Polsce zdobywają systemy nawigacyjne.
Niegdyś był to luksus, dziś jest to rozwiązanie, które niemal każdy ma w zasięgu ręki.
Przystępna cena i użyteczność tych urządzeń sprawiają, iż liczba użytkowników GPS z każdym dniem rośnie.
Do wyboru mamy telefony z wbudowaną nawigacją, palmtopy (PDA), przenośne urządzenia nawigacyjne (PNA)
oraz fabryczne systemy GPS w autach (...)
Zapraszamy do przeczytania artykułu: Jak wykonać kopię płyt nawigacji?
Bartez jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 25.01.2010, 00:10   #2
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,399
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Bardzo fajny art.

Tylko polecać płyty DVD TDK?
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.01.2010, 00:14   #3
Bartez
Team Member
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Bartez
 
Data rejestracji: 18.10.2002
Lokalizacja: malopolska
Posty: 4,178
Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Sam mam wątpliwości co do płyt TDK (to już niestety nie to dawne TDK, które można było brać w ciemno), ale skoro na nich Ghostowi zadziałało, to tak napisał. Zresztą, czasem nawet w przypadku Verbatimów można sie naciąć, więc nie ma co skreślać żadnego producenta.
__________________
Pozdrawiam
Bartez

Ranking dysków twardych
Bartez jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.01.2010, 00:22   #4
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,399
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
No, skoro zadziałało, to w porządku - boję się jednak, że miał szczęście być w posiadaniu wyjątkowo udanej partii płyt (obym się mylił). Może nas wtedy zalać fala postów, że "nagrałem na TDK i nie działa".

Edit: warto byłoby wiedzieć jaki MID i kraj produkcji miały te tedeki.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.

Ostatnio zmieniany przez joujoujou : 25.01.2010 o godz. 00:24
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.01.2010, 00:35   #5
Bartez
Team Member
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Bartez
 
Data rejestracji: 18.10.2002
Lokalizacja: malopolska
Posty: 4,178
Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Z tym to już musimy poczekać na Ghosta

Dla mnie największym zaskoczeniem było to, że obraz nawigacji bodajże do BMW zrobiony ImgBurnem za żadne skarby nie chciał działać. Obraz tej samej płyty zrobiony UltraIso poszedł bez problemu.

Jak widać czynników powodujących, że obraz nie działa może być kilka: nagrywarka, nośnik, program do tworzenia obrazu, program do nagrywania, kiepski laser w czytniku navi.
__________________
Pozdrawiam
Bartez

Ranking dysków twardych
Bartez jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.01.2010, 20:56   #6
Ghost_mode
< pojawia się i znika >
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Ghost_mode
 
Data rejestracji: 25.02.2004
Posty: 1,281
Ghost_mode niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Jeżeli chodzi o czytniki navi, są to wybredne i kapryśne urządzenia.
Często wymagana jest nie tylko wysoka jakosć zapisu,
ale również płyta, która jest po prostu "lubiana" przez urządzenie.
Kwestia preferencji czytnika.

(zakładając, że inne wymagania są już spełnione)
__________________
ghost_mode (at) wp . pl

Ghost_mode jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.02.2010, 22:52   #7
arcygienek
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 07.02.2009
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 22
arcygienek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
A dlaczego zabrakło porad dotyczących RNS MFD 2 w VW ? Całkiem sporo tego sprzętu jeździ po ulicach.

Też chętnie zrobiłbym kopię...
arcygienek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.02.2010, 15:57   #8
zaniak
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 16.03.2006
Lokalizacja: Mazury
Posty: 1
zaniak w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Na razie nie słyszałem, aby komuś udało się pokonać zabezpieczenia Alpha ROM, którym jest zabezpieczona płyta RNS MFD 2 w VW.
zaniak jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.02.2010, 22:52   #9
arcygienek
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 07.02.2009
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 22
arcygienek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
No to mam pecha ... Chyba trzeba będzie zmienić auto ...
arcygienek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.02.2010, 21:47   #10
teo32
Obca Forma Życia
 
Avatar użytkownika teo32
 
Data rejestracji: 30.12.2002
Lokalizacja: Ziemia
Posty: 335
teo32 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Jeżeli chodzi wam o RNS MFD2 DVD jak na zdjęciu to : zabezpieczenie jest nie w płycie a w nawigacji. Na rynku jest płyta która zdejmuję to zabezpieczenie i umożliwia korzystanie z uszlachetnionych płyt oraz w gratisie robi menu po polsku oraz wstawia polskiego lektora
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
-mfd-dvd.jpg  
teo32 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.02.2010, 22:45   #11
arcygienek
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 07.02.2009
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 22
arcygienek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez teo32 Podgląd Wiadomości
Jeżeli chodzi wam o RNS MFD2 DVD jak na zdjęciu to : zabezpieczenie jest nie w płycie a w nawigacji. Na rynku jest płyta która zdejmuję to zabezpieczenie i umożliwia korzystanie z uszlachetnionych płyt oraz w gratisie robi menu po polsku oraz wstawia polskiego lektora
Dokładnie o taką navi chodzi... A mógłbyś coś bliżej na temat tej cudownej płyty i jak ją ewentualnie zdobyć? Chociażby na PW.
Z góry dziękuję!
arcygienek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.02.2010, 23:46   #12
teo32
Obca Forma Życia
 
Avatar użytkownika teo32
 
Data rejestracji: 30.12.2002
Lokalizacja: Ziemia
Posty: 335
teo32 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Płytę możesz kupić ( nie wiem czy Ci się to opłaca ) lub odpłatnie zrobić sobie "aktualizację " Mogę na pw podać Ci gdzie można to wykonać-zrobić lub możesz także poszukać na allegro tam znajdziesz oferty. Szukanie w sieci tego obrazu mija się z celem. Osoba która zrobiła obraz do usuwania zabezpieczenia sprzedała go ludziom którzy zajmują się zawodowo wgrywaniem spolszczeń do nawigacji itp Dobranoc
teo32 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.02.2010, 02:05   #13
arcygienek
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 07.02.2009
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 22
arcygienek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Faktycznie - zetknąłem się już na allegro z takimi aukcjami, tylko nie spodziewałem się, że poza najnowszą mapą i polskim lektorem oferują jeszcze zdejmowanie zabezpieczenia...
Zastanowię się nad tym tematem, bo na razie to dla mnie nic pilnego. Lektor angielski w zupełności mi wystarcza, a mapę mam w przedostatniej wersji, więc w miarę świeżą. Po prostu, po lekturze powyższego artykułu pomyślałem sobie, że też mógłbym zrobić kopię zapasową płyty, tak na wszelki wypadek. Ale skoro się nie da, to trudno.

W wolnej chwili możesz podesłać mi na pw namiary na tych rzemieślników. Mogą się przydać, bo w okolicy lata być może zdecyduję się na zrobienie takiego "apgrejdu".
Tymczasem dzięki za wyjaśnienia!
arcygienek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.04.2010, 10:15   #14
esem
OldBoy
 
Avatar użytkownika esem
 
Data rejestracji: 18.05.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 3,863
esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
A się podpytam w temacie Opel > DVD800.
Dostałem kopię z bardzo odległego serwisu, zrobioną bezmyślnie, pewnie Ashampoo (?) Nawet etykieta jest "Disc" a nie oryginalna.
Czy jest cel marnować czas i płyty aby z "tego czegoś" próbować wypalić działającą płytę?
__________________
ASUS DRW-24B3LT
esem jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.08.2013, 20:48   #15
rowler
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 29.08.2013
Posty: 3
rowler w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam , mam problem z mapką AUDI RNS-E, obraz zrobiony z oryginalnej płyty alkoholem 120%. Posiadam nagrywarkę LG GSA-4163B oraz płytę Esperanza DVD+R DL. Wyskoczył błąd set l0 data zone capacity failed a potem jeszcze kilka błędów. Co jest przyczyną? Pomoże ktoś?
rowler jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Tagi
kopia nawigacji, kopiowanie nawigacji, nawigacja, płyty nawigacyjne

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Nec 3520aw problem z odtwarz./nagr. płyt w windows XP hoffnung Napędy optyczne DVD 6 14.11.2006 19:34
[Książka]Nero 7. Nagrywanie płyt CD i DVD. Ćwiczenia praktyczne Bartez Publikacje związane z Nero 0 28.03.2006 01:48
Projekt Freeware Calme Komputery - oprogramowanie i sprzęt 0 16.05.2005 20:31
Cześć.potrzebuje kopie EEPROMA do LiteONa 1633S . po przeróbce na 1653 nie czyta płyt tom106 Napędy optyczne DVD 3 07.12.2004 07:40


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 21:12.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.