Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Zabezpieczenia CD/DVD/Blu-ray

Zabezpieczenia CD/DVD/Blu-ray Forum związane z tematem zabezpieczania płyt i ich odbezpieczania :) Nie dotyczy zabezpieczeń filmów DVD (dział DVD Video).



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 14.01.2004, 19:04   #1
scioper
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 27.12.2003
Posty: 5
scioper w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Question edycja danych subkanalowych

Potzrbuje sposobu na edytowanie danych subkanalowych. Wiem ze dane te w roznych sytemach zabiezpieczen sa zakodowane. Jednakze najwazniejsze dla mnie jest edycja sektorow Bootowanego Xp oraz Partition magic 8 ,obydwie plyty nie so zabiezpiczene.
Czy istnieje jakies narzedzie pozwalajace na to lub w jakim jezyku sa one zapisane. Do ekstrakcji uzywam BOOT IMAGE EXTRACTOR

pozrawiam
scioper jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 16.01.2004, 16:32   #2
Dawid Partyka - Koli
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 05.01.2002
Lokalizacja: Rybnik - Ślaskie
Posty: 320
Dawid Partyka - Koli zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez scioper
Potzrbuje sposobu na edytowanie danych subkanalowych.
Poco ci edytowac dane subkanałowe. w danych subkanałowych znajdują sie jedynie informacje o aktualnym położeniu lasera na CD (na jakim sektorze sie znajduje), Cd-TEXT i kilka innych smieci. A na pewno niema nic wspolnego z danymi. nie odpowiednie modyfikowanie danych subkanaowych spowoduje ze plyta CD moze być nie czytelna przez naped CD-ROM
__________________
Pozdrawiam
Dawid Partyka
SafeLock@CDRinfo.pl
http://SafeLock.CDRinfo.pl
Dawid Partyka - Koli jest offline  
Stary 19.01.2004, 21:53   #3
scioper
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 27.12.2003
Posty: 5
scioper w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
PO co?
po to rzeby je zmienic. Jak tak napisalem znaczy ze mam w tym jakis cel. A tych "pare innych smieci" wlasnie mi jest potrzebne. Jak nie masz nic interesujacego do powiedzenia do wogule sie nie odzywaj
scioper jest offline  
Stary 20.01.2004, 08:54   #4
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
poweidz co konkretnie chcesz zrobic - podejrzewam ze potrzebujesz nie edycji danych subkanalowych tylko czego innego, ale napisz co konkretnie chcesz osiagnac, to pewnie znajdzie sie ktos kto powie jak, albo dlaczego sie nie da
nimal jest offline  
Stary 20.01.2004, 16:14   #5
Dawid Partyka - Koli
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 05.01.2002
Lokalizacja: Rybnik - Ślaskie
Posty: 320
Dawid Partyka - Koli zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez scioper
PO co?
po to rzeby je zmienic. Jak tak napisalem znaczy ze mam w tym jakis cel. A tych "pare innych smieci" wlasnie mi jest potrzebne. Jak nie masz nic interesujacego do powiedzenia do wogule sie nie odzywaj

Po pierwsze dane subkanałowe nie maja nic wspolnego z botowalnym CD. Po drugie edycja danych subkanałowch na pewno nie ejst dla poczatkujacych gdyz tym nie zajmuje sie byle kto tylko ludzie znajcy temat juz od podszewki a nie tacy co szukaja gdize to dopieor edytowac. Po 3 nigdy nie wyedytujesz danych wszytkich danych subkanałowych za pomoca nagrywarki. W nagrywarce mozna jedynie 96 a ijest ich troszke wiecej. Napisał bys dobre pytanie miał bys dobra odp.!!!!
__________________
Pozdrawiam
Dawid Partyka
SafeLock@CDRinfo.pl
http://SafeLock.CDRinfo.pl
Dawid Partyka - Koli jest offline  
Stary 25.01.2004, 16:38   #6
scioper
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 27.12.2003
Posty: 5
scioper w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Potrzebuje zmienic sciezke dostepu do pliku istalatora. Probowalem otwierac obraz danych subkanalowych do Hexu ale niestety nic z tamtad nie odczytalem. Nie wiem czy sa one kodowane w jakis sposob

Ostatnio zmieniany przez scioper : 25.01.2004 o godz. 16:41
scioper jest offline  
Stary 25.01.2004, 21:16   #7
Banana Coctail
Banned
 
Avatar użytkownika Banana Coctail
 
Data rejestracji: 27.08.2003
Lokalizacja: Nigdzie
Posty: 2,094
Banana Coctail jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Banana Coctail jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
A od czego masz fora programowo-hakerowo-warezowe
Banana Coctail jest offline  
Stary 25.01.2004, 21:23   #8
Dawid Partyka - Koli
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 05.01.2002
Lokalizacja: Rybnik - Ślaskie
Posty: 320
Dawid Partyka - Koli zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez scioper
Potrzebuje zmienic sciezke dostepu do pliku istalatora. Probowalem otwierac obraz danych subkanalowych do Hexu ale niestety nic z tamtad nie odczytalem. Nie wiem czy sa one kodowane w jakis sposob

Tpo szukasz w złym miejscu. w adnych subkanałowych nie znajdziesz sciezki do pliku instalatora. poszukaj w pliku *.img 9jesli obraz zCloneCD). lecz nie polecam edycji gdyz na 100% zwalisz. Lepiej se zrob obraz CDRWIn w postaci danych 2048 bitwo na sektor i wtedy mozesz edytowac gdyz niema EDC i ECC. Obrazu CloneCD nie mozna zbytnio edytowac za pomoca hex gdyz bys nie wygeneroał na nowno w głowce danych ECC i EDC. Dla podpowiedzi jest to w ktoryms z sektorów z przedziało 18-1000 (nawet bym zawerzył do 800 ale nie pamietam teraz). kojarzy mi sie cos w okolicach 200-300 ale moja pamiec jest zawodna
__________________
Pozdrawiam
Dawid Partyka
SafeLock@CDRinfo.pl
http://SafeLock.CDRinfo.pl
Dawid Partyka - Koli jest offline  
Stary 29.01.2004, 14:22   #9
scioper
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 27.12.2003
Posty: 5
scioper w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
dzieki bardzo
sprawdze to jak najszyciej
ps a jak cos zwale to sie nic nie stanie. Najjlepiej uczys sie na wlasnych bledach

dzieki wielkie
scioper jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 17:57.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.