Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Zabezpieczenia CD/DVD/Blu-ray

Zabezpieczenia CD/DVD/Blu-ray Forum związane z tematem zabezpieczania płyt i ich odbezpieczania :) Nie dotyczy zabezpieczeń filmów DVD (dział DVD Video).



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 05.03.2003, 01:06   #1
dejmag
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 18.10.2002
Lokalizacja: Radom
Posty: 165
dejmag zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Unhappy Harry Potter, sprzęt i Pizza

Panie i Panowie!

Dostałęm na 1 noc "Harry Pottera i Komnatę Tajemnic" (HPCOS). Opiszę przypadek i bardzo proszę o wyjaśnienie i naukę.
Sprzęt : LG CDRW GCE-8400B, LG DVD GDR-8161B, laptop służbowy a w nim napęd CD Compaq.

Tak było:

1. Uruchamiam ClonyXXL 2.0.1 ---jest SafeDisc2.
2. Uruchamiam Copy Protection Detection 0.6 --- brak zabezpieczenia,
3. Uruchamiam TCCD Scout 2.2 ---- brak zabezpieczenia.
4. Ufam że zabezpieczenie jednak jest bo w bazie TCCD pierwsza część Harrego ma SafeDisc2. mam ją w oryginale i po przegraniu dla kumpla - nie chodzi u niego , u mnie chodzi..
5. Odpalam Profilera, wybieram profil "SafeDisc 2.51 - 2.8" i uruchamiam CloneCD.
6. Obraz zrzucam dwa razy -- powiedzmy do image1 oraz image2.
7. Pierwszą kopię wykonuję normalnie -- zapis obrazu na krążku,
8. Drugą kopię robię z użyciem BetaBlocker'a --- robię patch i nagrywam.

WSZYSTKO CACY? NA RAZIE TAK - INSTALUJEMY.

9. Wkładam kopię do dvd, potem do cdrw --- nie ma autostartu. A w laptopie --- jest.
10. Instaluję grę na pececie i laptopie --- poszło!
11. Odpalamy...

CACY? JUŻ NIE!

12. Na laptopie uruchamia się bez przeszkód...
13 Na pececie komunikat --- game.exe wygenerował błędy i będzie zamknięty..., i tak kilka razy.
14. Ukrywam nośnik w CDTray'u i czyszczę zapisy rejestru po Clone CD...(właśnie - muszę??)
15. NIC - pies cIę trącał, nie ma czasu , syn czeka na grę --- crackuję zainstalowaną gierkę...
16. Odpalam SafeDisc Cleanera ---- i dowiaduję się że .... wersji SAFEDISC 2.80 to ten programik nie obsługuje!!!!!!
17. Kurcze, to 2.80!!!! (PANIKA)
18. Nerowo wertuję ściągę VLuki ---- "sorry Panowie CloneCD nie radzi sobie z wersją 2.80, proszę użyć Alcohola albo Blindwritea..."
19. OK -- odpalam testowego Blindwritea, muszę ponownie uruchomić kopmuter....
20. Sprawdzam Blindwritem płytkę original --- Blindwrite nie może odczytać płyty i jej nie wykrywa.... Podobnie RollerCaster Tycoon, Harry Potter I (i Kamień Filozoficzny), Mortyr, Worms...

21. RĘCE MI OPADAJĄ, CO ROBIĆ ??
22. Od niechcenia klikam na grę --- RUSZA!!!!!

SZANOWNI PAŃSTWO --- O CO TUTAJ CHODZI, BARDZO PROSZĘ ŻEBY MNIE KTOŚ OŚWIECIŁ! Czy to sprzęt (w miarę nowy) czy moja niewiedza ?


Mam też dodatkowy zgryz :
Poprzedniej nocy kopiowałem Pizza Syndicate i Pizza Connetion2 --- każdy z moich trzech "identyfikatorów" podawał inne wyniki skanowania!!! Dla PC2 otrzymałem SafeDisc2, Protect CD i Copy Killer --- dla PS otrzymałem brak zabezpieczenia, Illegal TOC, SafeDisc (ponadto płyta rozpoznana jako audioCD przy illegal toc).

O CO TUTAJ CHODZI ?
Który program jest najbardziej wiarygodny?
Którego używać : TCCD Scout czy Clony BY SIĘ NIE MYLIĆ (Copy Protection Detection odpuszczam już teraz)?
Dlaczego ustawienia nagrywania sugerowane w Clony różnią się od tych przyjmowanych i opisywanych przez VLukę ? (np. nie naprawiaj danych subkamnłowych).

Dlaczego nie mogę poprawnie przegrać zwykłego SD2 (nie 2.80). Już poprzednio (ze 3 miesiące) robiłem kopię pierwszego Harrego i było OK. Teraz kopia tej samej płyty nie działa u kumpla, u mnie działa.
__________________
Pozdrawiam,
dejmag
dejmag jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 05.03.2003, 10:09   #2
-Sid-The-Rat=>
Kocham Paskudy, Świntuszę
 
Avatar użytkownika -Sid-The-Rat=>
 
Data rejestracji: 30.03.2002
Posty: 6,017
-Sid-The-Rat=> niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
nie uzywaj zadnego z tych programow - wszystkie sa generalnie mowiac - DO BANI

wejdz na www.gamecopyworld.com i poszukaj cracka do programu ktory chcesz przegrac - znajdziesz przy nim informacje CZYM byla zabezpieczona gra ktora gcw crackowali - istnieje mozliwosc ze polska wersja jest robione inaczej - ale nieduze
to jest najpewniejsze zrodlo informacji

co do reszty - nie wypowiem sie bo juz dawno nie kopiowalem gier - wiem tylko ze cloneCD to juz historia - zaopatrz sie w produkt wysokoprocentowy - alkohol 120%...

ps. w przypadku gdy gra wywala nieprawidlowa operacje przyczyna podobno sa programy z blacklisty... jednak w takim przypadku z oryginala tez nei powinno isc...
__________________
2 * nec 20WGX2.. o mamo.. oczy za uszy
nie odpowiadam na pivy z pytaniami jak sie komus wlamac na mail [co za pomysl] i z prosba o pomoc w konfigu czegostam. te czasy sie skonczyly.
-Sid-The-Rat=> jest offline  
Stary 05.03.2003, 10:58   #3
dejmag
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 18.10.2002
Lokalizacja: Radom
Posty: 165
dejmag zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Dzięki, Sid

A dlaczego Blindwrite nie może odczytać lub nie rozpoznaje oryginalnych płytek gier? (bo mam trial BW?).

Przegrałem Harrego i chodzi z kopii --- tylko że musiałem zrestartować peceta. Dlaczego? Usunąłem wpisy rejestru Clone -- może o to chodzi (po usunięciu wpisów chyba nie jest już blacklistowany, a może jednak jest i to nie to). Co takiego się stało po restarcie że nagle wszystko - całkiem przypadkiem ale szczęśliwie - zaczęło chodzić ? Z kopii...

Wcześniej robiłem Clone'm kopię pierwszego Harrego na SafeDisc2 --- wszystko poszło ok. Na próbę zainstalowałem u siebie grę z kopii, uruchomiłem - cacy. Nie było komunikatów o generowaniu błędów choć nie restartowałem. Dumny dałem kopię kumplowi --- i nic, u niego nie chodzi, wyrzuca nieprawidłowy CD. Dowiedziałem się przy okazji "ty i te twoje pomysły" ---- bo żona kumpla przyniosła harrego I z crackiem i poszło jak z płatka --- a moją płytkę mają na pamiątkę...

Clony jest do bani? Zarekomenduj chociaż jeden program do skanowania PRAWIDŁOWO ROZPOZNAJĄCY POSZCZEGÓLNE WERSJE 2.x SafeDisc'a.(czy 2.51, czy 2.6 czy 2.80).

Dzięki za adres na cracki, skorzystam, ale staram się crakować gdy zawodzi wszystko inne albo ja - trudniej zrobić kopię 1:1.
__________________
Pozdrawiam,
dejmag
dejmag jest offline  
Stary 05.03.2003, 17:17   #4
-Sid-The-Rat=>
Kocham Paskudy, Świntuszę
 
Avatar użytkownika -Sid-The-Rat=>
 
Data rejestracji: 30.03.2002
Posty: 6,017
-Sid-The-Rat=> niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
hmm - nie znam takiego programu - zreszta to z tego co wiem bez roznicy - ustawiajc na kopiowanie 2.80 przegrasz tez 2.50 czy 2.51 - zreszta w klonie jest kilkaopcji na krzyz... wec gdzei tu filozofia?

na GCW nie cracki cie powinny interesowac - tylko informacje o tym jakie zabezpieczenie bylo w crackowanym tytule - to mozna tam znalesc...
__________________
2 * nec 20WGX2.. o mamo.. oczy za uszy
nie odpowiadam na pivy z pytaniami jak sie komus wlamac na mail [co za pomysl] i z prosba o pomoc w konfigu czegostam. te czasy sie skonczyly.
-Sid-The-Rat=> jest offline  
Stary 05.03.2003, 17:58   #5
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,976
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Wersje sd sprawdzisz safe disc analyserem, jest w plikach na cdrinfo.
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 20:38.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.