Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Zabezpieczenia CD/DVD/Blu-ray

Zabezpieczenia CD/DVD/Blu-ray Forum związane z tematem zabezpieczania płyt i ich odbezpieczania :) Nie dotyczy zabezpieczeń filmów DVD (dział DVD Video).



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 21.05.2005, 14:42   #1
zenon99
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 08.10.2004
Posty: 22
zenon99 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Question Anti-blaxx

witam wszystkich,
mam spory problem z pewną grą, a przez nią i z systemem.
Chodzi tu o gre Imperial Glory. Próbowałem ją uruchomić wg. poniższej instrukcji

"Dobra Panowie więc tak potrzebujecie Daemona i Anti-Blaxx Manager'a montujecie obraz płyty pod Daemonem a następnie instalujecie grę. Jak już będzie po sprawie to instalujecie Anti-Blaxx'a i teraz powolutku krok po kroku:

1.Anti-Blaxx pojawia sie w tray'u (obok godziny) klikacie prawym na ikonce płytki i odpalamy SETTINGS

2. W okienku Daemon Tool's dajecie ścieżkę do Daemona (exe) zresztą powinien ją sam zlokalizować

3.W okienku Game odszukujecie ścieżkę do pliku exe gry (chyba wiadomo o co chodzi) program zapyta o nazwe wpisujemy co tam chcemy :)

4.W oknie PROTECTION klikamy SecuRom7

5.Zamykamy Anti-Blaxx'a poprzez CLOSE nie EXIT!!!!

6. Następnie ponownie prawym myszki na Anti-Blaxx'ie ale tym razem nie Settings tylko RUN GAME i po bólu"

,a oto co mi wyszło:a więc tak: najpierw na wszelki wypadek zapisałem punkt przywracania systemu i:
1. zmontowałem deamonem obraz z pliku 11 kilobajtowego IMPERIAL GLORY (bo można jeszcze zmontować z tego z rozszerzeniem .B5I, o co w tym chodzi?)
2. nagrałem obraz na płytke
3. następnie zrobiłem Anti-Blaxem wszystko tak jak było napisane przez Stiepan'a78 (zaznaczam SecuRom7, ale i tak pojawia się ten napis) z tym, że plik .exe wybieram z nagranej płytki (jeśli wybieram ten z deamona to gra nie działa, pojawia się napis, że nie może odnaleźć prawidłowego pliku) i wtedy gra uruchamia się (na moim Athlonie XP 2000, 512 RAM, Radku 9600 PRO na średnich ustawieniach po 15 min grania zaczyna się lekko rozmazywać ekran, też macie taki problem?). kłopot w tym, że po ponownym uruchomieniu komputera wyświetla się komunikat "C:\WINDOWS\deamon.dll error!" I DEAMON wogóle się nie uruchamia i gra nie działa. próbowałem własnoręcznie włączyć
deamona, ale występuje ten sam problem. wchodziłem do tego katalogu, plik deamon.dll jest na miejscu więc nie mam pojęcia o co chodzi. aha, mam jeszcze poprzestawiane nazwy napędów i twardych dysków {!?}. gra działa poprawnie tylko za 1 uruchomieniem po przywróceniu systemu do czasu przed instalacją AntiBlaxa ale dyski pozostają poprzestawiane.

Mógłby mi ktoś dać jakieś porady jak przywrócić system do normalności, włączyć deamona i ewentualnie uruchomić gre?
zenon99 jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 21.05.2005, 16:41   #2
downloads
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 07.01.2005
Posty: 575
downloads zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Witam,
co do Antiblaxx'a to nie korzystałem ale czy jeżeli chodzi o zaznaczenie pliku EXE gry, to czy nie chodzio przypadkiem o plik w katalogu instalacyjnym?

A jeżeli chodzi o alternatywne rozwiązanie, to albo nagrasz to BlindWrite s funkcją autplay (czy jak to sie u nich nazywa) i teoretycznie powinno działać z płyty- teoretycznie bo wystarczy blacklistować Autoplay i przestanie.

I jeszcze niezawodna metoda- montujesz płytę w napedzie wirtualnym i odbierasz adminom prawa do odczytu:
HKEY_LOCAL_MACHINE\HARDWARE\Devicemap\SCSI\[tu właściwy port]
i HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\MountedDevices

Nie do końca zrozumiałem dlaczego zamontowałeś coś w wirtualu i wypaliłeś- albo jedno albo drugie chyba? Albo chcesz grac z napedu wirtualnego albo z płyty.
downloads jest offline  
Stary 21.05.2005, 17:01   #3
zenon99
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 08.10.2004
Posty: 22
zenon99 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
wypróbowałbym ten drugi sposób, tylko nie wiem od czego mam taki problem, że gdy w "uruchom" wpisuję regedit to nic się nie otwiera. co można z tym zrobić?
zenon99 jest offline  
Stary 21.05.2005, 18:21   #4
Bródka
Technik Informatyk
 
Avatar użytkownika Bródka
 
Data rejestracji: 22.01.2005
Lokalizacja: Katowice
Posty: 2,369
Bródka niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Kiedys kiedy odwirusowywalem kompa u znajomego system byl tak skopany ze nawet podstawowe polecenia nie dzialaly nawet w trybie awaryjnym np. msconfig czy tez regedit nawet wiersz polecen juz nie dzialal moze masz wirusa, a masz prawa admina ?
__________________
Optiarc AD-7703S v1.03

Mój Mondek - PolskaJazda.pl
Bródka jest offline  
Stary 28.05.2005, 17:37   #5
karas007
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 28.05.2005
Posty: 2
karas007 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
co mam zrobić jeśli przy próbie uruchomienia gry wyskakuje mi komunikat nakazujący włożenie oryginalnego dysku: "Imperial Glory UK"? pomóżcie, niegdzie w necie nia ma żadnego cracka... Ktoś mnie poratuje?
karas007 jest offline  
Stary 28.05.2005, 19:00   #6
downloads
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 07.01.2005
Posty: 575
downloads zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez karas007
co mam zrobić jeśli przy próbie uruchomienia gry wyskakuje mi komunikat nakazujący włożenie oryginalnego dysku: "Imperial Glory UK"? pomóżcie, niegdzie w necie nia ma żadnego cracka... Ktoś mnie poratuje?
Imperial Glory jest zabezpieczone SecuROMem 7- prawdopodobnie masz obraz w formacie BlindWrite (b5t) albo A 120% (MDF/MDS)- albo wypalasz dedykowanym programem z odpowiednio Autoplay/RMPS, albo montujesz w napedzie wirtualnym i blokujesz adminom prawa odczytu do sterowników napedu wirtualnego (można tez AntiBlaxxem).
Pozdrawiam

EDIT: BlindWrite to b5t a nie bw5, sorry.

Ostatnio zmieniany przez downloads : 28.05.2005 o godz. 22:51
downloads jest offline  
Stary 28.05.2005, 21:32   #7
zenon99
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 08.10.2004
Posty: 22
zenon99 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
downloads, mógłbyś napisać jak to zrobić, tj. zablokować adminom prawa odczytu do sterowników napędu wirtualnego?
i konkretnie jakim programem można wypalić odpowiednio Autoplay/RMPS?
zenon99 jest offline  
Stary 28.05.2005, 22:50   #8
downloads
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 07.01.2005
Posty: 575
downloads zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Naped wirtualny:
uruchom->regedit->idziesz do własciwego klucza- tych które wymieniłem kilka postów wyżej->prawym klawiszem na port->uprawnienia->no i adminom odbierasz prawa do odczytu. Mozna to tez zrobić Antiblaxem (zobacz w ustawieniach- masz do wyboru odebranie uprawnień albo skasowanie kluczy)
Co do programów to jeżeli masz format obrazu b5t (poprzednio to źle napisałem) to nagrywasz BlindWrite 5 z funkcja AutoPlay. Jeżeli MDS/MDF to Alcoholem 120% z emulacja RMPS i profilem SecuROM*NEW 4/5.
Pozdrawiam
downloads jest offline  
Stary 29.05.2005, 11:53   #9
karas007
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 28.05.2005
Posty: 2
karas007 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Wielkie dzięki downloads, wystarczyło zmienić w anti-blaxxie z 'Hide entrys' na 'Delete entrys' i wszystko działa!!!
karas007 jest offline  
Stary 29.05.2005, 13:31   #10
downloads
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 07.01.2005
Posty: 575
downloads zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez karas007
Wielkie dzięki downloads, wystarczyło zmienić w anti-blaxxie z 'Hide entrys' na 'Delete entrys' i wszystko działa!!!
bo w Antiblaxxie cos schrzanili- zaznaczyłem "hide" i sprawdziłem w rejestrze a tam żadnych zmian. No to zmieniłem ręcznie.
downloads jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 04:58.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.