Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Zabezpieczenia CD/DVD/Blu-ray

Zabezpieczenia CD/DVD/Blu-ray Forum związane z tematem zabezpieczania płyt i ich odbezpieczania :) Nie dotyczy zabezpieczeń filmów DVD (dział DVD Video).



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 27.05.2005, 21:38   #1
Xyzzy
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 27.05.2005
Posty: 10
Xyzzy w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Jaki program do backupów dla lajkonia w temacie?

Nazbierało mi się trochę oryginałów i w związku z tym pytanie: czym backupować gry (oczywiście tak, żeby z kopii można było korzystać jak z oryginału- możliwość tworzenia użytecznej kopii z kopii niewymagana)
Wymagania:
- program sam określa jak można zrobić kopię (wykrywa ew. zabezpieczenia, sam ustawia parametry, pisze, że można będzie grać tylko z obrazu z użyciem tego programu jako emulatora etc.) albo mówi, że na razie nici. Nie chcę szukać po necie parametrów kopiowania jakich należy użyć dla gry.
- program umożliwia stosowanie oryginalnych patchy z utworzonymi backupami.
- backupów można używać bez dodatkowych plików typu "nocdcrack"

Nie przeszkadza mi, jeśli przez pół roku trzeba będzie poczekać na aktualizację programu- gry premierowe i
tak kupuję bardzo rzadko. No i jak się wtedy posypie, to i tak nie ma problemów z wymianą egzemplarza.

Wiem, że są GameJack, Alcohol, CloneCD ale co i jak dokładnie- nie wiem.
Fajnie by było, jak w przypadku Clone CD, żeby płaciło się tylko raz, bez dopłat za aktualizację. No i żeby gry na DVD też obsługiwało.

Jeśli to ma znaczenie, aktualnie mój napęd to NEC ND-2500A.

Dzięki z góry za sugestie.

X
Xyzzy jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 27.05.2005, 22:03   #2
downloads
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 07.01.2005
Posty: 575
downloads zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Witam.
Najskuteczniej i jednak dość łatwo korzystać z kombinacji Alcohol 120% i A-Ray Scanner.
Najpierw wykrywasz zabezpieczenie A-Ray'em a potem wybierasz w A 120% profil z tą nazwą i po sprawie. A 120% emuluje tez to co trzeba (RMPS) i ukrywa ATIP- poza tym jest najlepszy do kopiowania SecuROM'a i wszystkiego co wymaga analizy DPM, DVD tez kopiuje.
Co do ceny- za A 120% płacisz raz i masz aktualizacje za darmo ale nie tylko w ramach jednej wersji np 1.xx ale jak wyjdzie wersja 2.xx to nadal masz za darmo. Ponoć rozważają czy to zmienić ale zmiana nie bedzie działać wstecz- kto kupił/kupi- ten ma. Kopie oczywiscie umożliwiają korzystanie z patchy i za to je kochamy

No i na koniec problem: NEC nie nadaje sie do kopiowania SafeDisca- poradzi sobie ze starszymi wersjami (przy programowej korekcji EFM) ale nie licz na skopiowanie nawet SD 2.9 nie mówiąc o nowszych. A SafeDisc jest nadal najpopularniejszym zabezpieczeniem. Nie wiem jak ta nagrywarka radzi sobie z odczytem DPM ale brak poprawnej korekcji EFM skreśla ja jako nagrywarke do backupów.
Pozdrawiam
downloads jest offline  
Stary 27.05.2005, 22:55   #3
Xyzzy
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 27.05.2005
Posty: 10
Xyzzy w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Czyli, jak przeczytałem przyklejony post o MFM, pozostaje mi w zasadzie czekać na pojawienie się nagrywarki z 3 owcami, a w międzyczasie mogę sobie sprawdzić jak są zabezpieczone moje gry?
Kurde, myslałem że nowe nagrywarki radzą już sobie z zabezpieczeniami
No nic, dzięki za info.

X.
Xyzzy jest offline  
Stary 27.05.2005, 23:04   #4
downloads
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 07.01.2005
Posty: 575
downloads zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Sheep 3 nie ma nic wspólnego z realnymi zabezpieczeniami- nie iadomo czy w ogóle da sie sworzyc nagrywarke która to nagra nie mówiąc o odczytaniu.
Sheep 3 jest tworem teoretycznym pokazujacym jak daleko mozna pójśc w komplikowaniu wzorów bitowych zeby oszukac koder EFM. Moja nie nagrała oczywiscie poprawnie sheep 3 ale bez problemu SafeDisc 4 (jak to napiszę jeszcze w jednym wątku to ktos mnie ochrzani za przechwalanie )
Najlepsze do kopiowania zabezpieczen sa nagrywarki LiteON- wszystkie produkowane w ciagu ostatnich 3 lat mają poprawna korekcję EFM (zarówno nagrywaki CD jak i DVD).
Innymi słowy kopiuja zabezpieczenia znacznie nowsze niż te, które istniały kiedy je tworzono.
downloads jest offline  
Stary 27.05.2005, 23:35   #5
Xyzzy
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 27.05.2005
Posty: 10
Xyzzy w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ha! Liteon! No proszę... może czas na zmiany. Na razie Liteon, Benq, LG czy Samsung to była dla mnie 2-ga liga.
To jeszcze pytanie, czy nagrywarki Liteon:
a) są powtarzalnej jakości, np. czy trafiają się na niektórych dziwne problemy z nagranymi płytkami? Backupuję na DVD zdjęcia i dane i szlag by mnie trafił, gdyby coś się "kopało"?
b) są ciche? maja wytłumione zamknięcie szuflady, jak NEC-e?
c) są, generalnie, niezawodne (nie sypią się po jakimś czasie)?
d) jakiś model jest szczególnie udany?

X.
Xyzzy jest offline  
Stary 27.05.2005, 23:51   #6
downloads
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 07.01.2005
Posty: 575
downloads zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Xyzzy
Liteon, Benq, LG czy Samsung to była dla mnie 2-ga liga.
.
Dziwne zestawienie
A w odpowiedzi:
a)LiteONy lubia jedne płytki a innych nie- jak kupujesz im to co lubią to bedzie pieknie nagrywać. I nie zawsze jest tak, że lubia tylko najdrożesze.
b)
c i d) Nagrywarki DVD LiteONa były dobre do serii 8xx a potem do kitu w serii 1213/1633/1653. No i potem wyszedł 1673S na nieco zmodyfikowanym chipie, który jest bardzo dobra konstrukcją. Ładnie nagrywa i sie nie sypie- mimo, że jest to dośc popularna nagrywarką na forum trafia z nią niewiele problemów. Ma dobra korekcję i nagrywa CD dokładnie tak jak powinna a DVD dobrze ale na dobrych płytach. Nie radze pakowac do nie Vakossów czy czegoś takiego, ale za TDK albo Verby sie na pewno nie obrazi

Rozumiem, ze Ci sie nie spieszy, więc weź pod uwagę, że 1673S i 1693S są ostatnimi nagrywarkami na tej serii chipsetów. Gdzies w lipcu najpóźniej powinna byc nowa seria na chipach "5". Oczywiście niewiadomo czy problemy z jakościa nagrania na nagrywarkach 1213/1633/1653 były spowodowane chipem czy niedoróbkami LiteOna, więc nie da sie przewidzieć czy nowa seria bedzie dobra czy znowu zacznie się poprawianie...
downloads jest offline  
Stary 28.05.2005, 16:40   #7
Xyzzy
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 27.05.2005
Posty: 10
Xyzzy w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
No to amba Grymaszenie i niska kultura pracy źle świadczą o marce. Poszukam w takim razie czegoś z "dwoma owcami".

X.
Xyzzy jest offline  
Stary 28.05.2005, 17:31   #8
downloads
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 07.01.2005
Posty: 575
downloads zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Xyzzy
No to amba Grymaszenie i niska kultura pracy źle świadczą o marce. Poszukam w takim razie czegoś z "dwoma owcami".

X.
To są własnie 2 owce Nie masz wiekszego wyboru- może jeszcze Toshiba 5372 ale ona w dość kwestionowalny sposób kopiuje. NEC, LG, Plextor, BenQ itd nie wykonuja korekcji EFM. Zostaje jeszcze Samsung ale jego można pominąć milczeniem
downloads jest offline  
Stary 28.05.2005, 20:16   #9
Xyzzy
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 27.05.2005
Posty: 10
Xyzzy w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Heh, zawsze mogę jeszcze wpakować płytki do próżniowego pudełka i wpakować do zacienionego, chłodnego miejsca.
No to teraz przynajmniej dość dokładnie wiem czego szukać.
Dzięki za informacje.

X.
Xyzzy jest offline  
Dyskusja zamknięta

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 02:42.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.