Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Zabezpieczenia CD/DVD/Blu-ray

Zabezpieczenia CD/DVD/Blu-ray Forum związane z tematem zabezpieczania płyt i ich odbezpieczania :) Nie dotyczy zabezpieczeń filmów DVD (dział DVD Video).



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 18.01.2016, 15:07   #16
pumik
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 17.11.2015
Posty: 26
pumik w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Nie miałem okazji wczoraj sprawdzić porad wyżej opisanych. Zanim do tego dojdzie, to chciałbym się dowiedzieć, czy jest możliwość do zrobionego ISO z filmem 3D, dodanie polskich napisów lub ścieżki dźwiękowej? Mam od znajomego parę wydań niepolskojęzycznych.
pumik jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 18.01.2016, 15:32   #17
misiozol
Moderator
 
Avatar użytkownika misiozol
 
Data rejestracji: 26.10.2008
Lokalizacja: Carnew
Posty: 6,686
misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Tylko poprzez rozbrojenie calego filmu na czynniki pierwsze , uzycie w miare profesjonalnego programu do dodania sciezek dzwiekowych/napisow oraz ich reczna synchronizacje nastepnie skonwerterowanie ponowne do formatu iso/BD , szybciej bedzie zrobic rip do mp4 i dodac napisy w postaci pliku txt/srt .
__________________
Reballing, BGA, Reflow, Service of all consoles and devices. Based in IRELAND for all your needs.
misiozol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.01.2016, 15:41   #18
pumik
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 17.11.2015
Posty: 26
pumik w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
a tsMuxer? Dźwięk juz mam zsynchronizowany.
pumik jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.01.2016, 17:07   #19
mucio
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 22.02.2014
Posty: 29
mucio zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Exclamation Filmy Blue-ray 3 D

Cytat:
Napisany przez pumik Podgląd Wiadomości
a tsMuxer? Dźwięk juz mam zsynchronizowany.
Jeżeli chodzi o filmy BD 3 D problem z dodawaniem do niego napisów jest bardziej złożony, o ile w filmach BD 2 D nie ma z tym większego problemu
( i tu bez wątpienia nadaje się darmowy tsMuxser ) to w filmach BD 3 D z dodawaniem czegokolwiek (napisów i dzwięku ) kiedyś miałem problem ponieważ napisy się nie wyświetlały (choć były dodane) i z dzwiękiem też nie było najlepiej.
Pewno chodzi o dobrą synchronizacje całości, a poza tym te pliki SSIF nie są zsynchronizowane z napisami i być może dlatego napisy nie chciały się wyświetlać, po lekturze w internecie dałem sobie z tym spokój i nie wracałem do tematu,być może istnieje jakieś oprogramowanie które w poprawny sposób doda napisy do BD 3 D lecz ja tego wtedy nie znalazłem.
mucio jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.01.2016, 17:11   #20
mucio
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 22.02.2014
Posty: 29
mucio zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Exclamation Filmy Blue-ray 3 D

Cytat:
Napisany przez pumik Podgląd Wiadomości
a tsMuxer? Dźwięk juz mam zsynchronizowany.
tsMuxser na dzień dzisiejszy nie jest w stanie dodać dzwięku w formacie Dolby TrueHD i Atmos.
mucio jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.01.2016, 18:00   #21
pumik
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 17.11.2015
Posty: 26
pumik w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Widzę, że temat nie jest tak prosty, jak to sobie wymyśliłem. Robiłem wcześniej konwersję do SBS. Chciałem spróbować czegoś innego. Zastanawiam się, czy różnica jest aż tak widoczna między dwoma formatami, żeby bawić się w kopie 1:1?
pumik jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.01.2016, 19:39   #22
mucio
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 22.02.2014
Posty: 29
mucio zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Tak to fakt to nie jest prosty temat.
Tu masz link i cytat z innego forum :

https://odjechani.com.pl/Thread-Co-to-jest-3d-sbs


Angielska nazwa tej techniki tworzenia obrazu 3D mówi o niej wszystko. Side by side, czyli jeden obok drugiego, to dwa obrazy (jeden dla lewego, drugi dla prawego oka) ustawione obok siebie. W odróżnieniu od techniki Frame Sequential 3D, w której klatki lewa i prawa są wyświetlane naprzemiennie, tutaj obraz składa się z nich cały czas. Mimo, że drugie rozwiązanie jest bardziej popularne w nowoczesnych telewizorach (wykorzystującej aktywne okulary migawkowe zsynchronizowane z naprzemiennie wyświetlanymi klatkami), to metoda side by side ma też bardzo praktyczne zastosowanie. Głównie z powodu €žciężaru sygnału€.

W metodzie side by side standardowa rozdzielczość (720p czy 1080p) jest jakoby dzielona na połowę. Bez powiększania rozdzielczości na ekranie mamy bowiem dwie klatki, dla lewego i prawego oka. W praktyce na przykład rozdzielczość 1280 x 720 pikseli (HD Ready) zmienia się w dwa obrazy o rozdzielczości 640 x 720 pikseli. Po dotarciu do odbiornika sygnał zostaje rozdzielony na poszczególne klatki, obraz w pionie podniesiony do normalnej rozdzielczości i klatki wyświetlone na przemian metodą frame sequential synchronizując miganie poszczególnych obrazów z aktywnymi okularami 3D.
Minusem rozwiązania side by side jest spadek rozdzielczości w poziomie. Plusem dokładnie to samo. Dzięki temu, że całkowita rozdzielczość obrazu (720p, 1080p) nie ulega zmianie, sygnał 3D tworzony tą metodą €žważy tyle samo co zwykły. A to ogromny plus dla nadawców satelitarnych i kablowych, którzy mogą go transmitować za pomocą tego samego sprzętu co dotychczas. Dla widza wiąże się to z oszczędnością pieniędzy, które w innym wypadku musiałby zapewne wydać na nowy odbiornik.

Ja nie jestem aż tak wielkim znawcą tematu więc najlepiej jak poszukasz "człowieków" o tęższych umysłach w necie które wiedzą więcej.

Powodzenia w poszukiwaniach.

Ostatnio zmieniany przez czary2mary : 19.01.2016 o godz. 16:13
mucio jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.01.2016, 15:42   #23
pumik
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 17.11.2015
Posty: 26
pumik w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dziękuję za wyczerpujące wyjaśnienie co i jak . Zrobiłem dziś ostatnie podejście do tematu kopiowania 3D i robię PASS. Zrobiłem kopię filmu głównego, bez dodatkowych języków jak normalne 3D i zapisałem jako iso. Nagrałem na płytę i... Po odtworzeniu pojawia się komunikat, że Tv odtworzy płytę jako 3D i nic. Obraz normalny 2D. Nie mam już pomysłu, szkoda mi czasu. Więc dziękuję bardzo, za każdą odpowiedź w temacie.
Pozdrawiam
pumik jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.01.2016, 17:48   #24
mucio
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 22.02.2014
Posty: 29
mucio zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Exclamation Filmy 3 D Blue-ray

Cytat:
Napisany przez pumik Podgląd Wiadomości
Dziękuję za wyczerpujące wyjaśnienie co i jak . Zrobiłem dziś ostatnie podejście do tematu kopiowania 3D i robię PASS. Zrobiłem kopię filmu głównego, bez dodatkowych języków jak normalne 3D i zapisałem jako iso. Nagrałem na płytę i... Po odtworzeniu pojawia się komunikat, że Tv odtworzy płytę jako 3D i nic. Obraz normalny 2D. Nie mam już pomysłu, szkoda mi czasu. Więc dziękuję bardzo, za każdą odpowiedź w temacie.
Pozdrawiam
Film Blue-ray 3 D odtwarzany jest wyłącznie z odświeżaniem 24 klatek na sekundę (format kinowy ) być może telewizor nie przełączył się w ten tryb 24 klatkowy,lub sam odtwarzacz nie podał sygnału z automatu 24 klatek na sekundę.
W komputerze nazywa się to częstotliwość odświeżania 24 Hz, może tak być iż telewizor trzeba skonfigurować lub ręcznie włączyć profil 3 D,lub w odtwarzaczu to zrobić.
mucio jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.01.2016, 17:01   #25
pumik
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 17.11.2015
Posty: 26
pumik w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
witam,
Chciałbym jeszcze na krótko wrócić do temat.
Cytat:
Napisany przez mucio Podgląd Wiadomości

tsMuxser na dzień dzisiejszy nie jest w stanie dodać dzwięku w formacie Dolby TrueHD i Atmos.
A jak wygląda sytuacja z innymi formatami? DD i DTS?
pumik jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.01.2016, 17:48   #26
mucio
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 22.02.2014
Posty: 29
mucio zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Exclamation kopiowanie filmów 3D

Cytat:
Napisany przez pumik Podgląd Wiadomości
witam,
Chciałbym jeszcze na krótko wrócić do temat.


A jak wygląda sytuacja z innymi formatami? DD i DTS?
W tym przypadku nie ma problemu z dżwiękiem i tsMuxseR robi to poprawnie
Natomiast jeżeli chodzi o dzwięk DTS X to nie wiem do końca jak jest.

Poniżej przesyłam zrzut ekranu z tsMuxseR
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
-audio-2.jpg  

Ostatnio zmieniany przez mucio : 28.01.2016 o godz. 17:52
mucio jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.01.2016, 18:19   #27
pumik
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 17.11.2015
Posty: 26
pumik w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
To super. rozumiem, ze nie mogę pracować na pliku z filmem z folderu STREAM?! Chodzi mi o to, żeby była struktura filmu 3D zachowana.
pumik jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Odtwarzanie filmów 3D - instalacja KaFarMan Komputery - oprogramowanie i sprzęt 0 09.10.2013 17:43
Kopiowanie filmów 1:1 topjes DVD-Video 3 20.10.2004 23:01
Mam problem z kopiowanie filmow DVD strobol DVD-Video 5 16.03.2004 19:24
Kopiowanie filmów DVD marcelloz DVD-Video 27 14.02.2004 19:17
Kopiowanie filmów DVD w locie AstroCD DVD-Video 9 12.02.2004 00:06


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 20:24.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.