Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Zabezpieczenia CD/DVD/Blu-ray

Zabezpieczenia CD/DVD/Blu-ray Forum związane z tematem zabezpieczania płyt i ich odbezpieczania :) Nie dotyczy zabezpieczeń filmów DVD (dział DVD Video).



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 19.11.2015, 15:36   #1
pumik
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 17.11.2015
Posty: 26
pumik w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
kopiowanie filmów 3D

Witam,
przede wszystkim chciałbym się na wstępnie przywitać. Mam nadzieję, że na tym forum uda mi się rozwiązać zagadkę, na której odpowiedzi nigdzie nie umiem znaleźć. Skopiowałem za pomocą DVDFab 9.0.2.8. film 3D. Chciałbym to teraz odtworzyć z dysku przenośnego na odtwarzaczy Philips 3D. W folderze STREAM oprócz filmu głównego(18GB) jest jeszcze jeden plik - 11GB.

Oczywiście drugiego pliku nie mogę odtworzyć, a w pierwszym nic się nie dzieje.

Gdzie popełniłem błąd?
pumik jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 19.11.2015, 19:01   #2
mgit
Guru
 
Avatar użytkownika mgit
 
Data rejestracji: 22.08.2004
Lokalizacja: Chojnów
Posty: 8,799
mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Z dysku zapomnij - chyba że przekodujesz i wrzucić do kontenera *.mkv ewentualnie zapiszesz do ISO (mało który odtwarzacz stacjonarny to obsługuje). Zakładam, że film nie był zabezpieczony - jeśli był należy korzystać dodatkowo z AnyDVD który w tle usunie zabezpieczenie z płyty BD
__________________

Ostatnio zmieniany przez mgit : 19.11.2015 o godz. 19:03
mgit jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.11.2015, 22:53   #3
pumik
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 17.11.2015
Posty: 26
pumik w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dzięki za odpowiedź. Czyli pozostaje konwersja do 3D SBS. Pozdrawiam
pumik jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.11.2015, 23:22   #4
- Deckard -
Odnowiony Cyfrowo
 
Avatar użytkownika - Deckard -
 
Data rejestracji: 23.05.2006
Lokalizacja: A.D 2019
Posty: 5,061
- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Przekopyrtnij film do formatu w którym telewizor czyta z dysku, prawdopodobnie bedzie to MKV
- Deckard - jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.12.2015, 19:09   #5
pumik
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 17.11.2015
Posty: 26
pumik w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
nie chce zakładać nowego tematu, więc zapytam tutaj. Nie aktualny jest juz temat kopiowania filmów na dysk zewnętrzny. Chciałbym sie dowiedzieć, czy cala strukturę filmu, którą będę miał na dysku twardym , nagram przy pomocy programu ImgBurn? Zakupiłem nagrywarkę Blu Ray i chce sie zorientować co i jak , zanim nagram lub zepsuje pierwszą płytę. Pozdrawiam
pumik jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.12.2015, 18:32   #6
superrrmario
PODWÓJNY DZIADEK
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika superrrmario
 
Data rejestracji: 26.06.2004
Lokalizacja: Łódź
Posty: 6,266
superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Chyba tak (ja używam nero). Gdzieś tu jest jak nagrywać BD.
__________________
superrrmario jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.01.2016, 20:44   #7
mucio
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 22.02.2014
Posty: 29
mucio zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Exclamation Film 3 D Blu-ray

Cytat:
Napisany przez pumik Podgląd Wiadomości
Witam,
przede wszystkim chciałbym się na wstępnie przywitać. Mam nadzieję, że na tym forum uda mi się rozwiązać zagadkę, na której odpowiedzi nigdzie nie umiem znaleźć. Skopiowałem za pomocą DVDFab 9.0.2.8. film 3D. Chciałbym to teraz odtworzyć z dysku przenośnego na odtwarzaczy Philips 3D. W folderze STREAM oprócz filmu głównego(18GB) jest jeszcze jeden plik - 11GB.

Oczywiście drugiego pliku nie mogę odtworzyć, a w pierwszym nic się nie dzieje.

Gdzie popełniłem błąd?
Witam. Jeżeli chodzi o filmy 3 D to zawsze ale to zawsze kopiuje się je na dysk twardy do formatu ISO, i nie inaczej,sam program AnyDvd HD przy próbie skopiowania filmu 3 D do folderu wysyła ostrzeżenie iż do tego typu filmu zalecanym plikiem wyjściowym jest format ISO,owszem zada pytanie czy kontynuować mimo to lecz ostrzeżenie pada.
Dlaczego się tak dzieje? zapytacie.
Otóż poza plikami m2ts znajduje się tam folder z plikami ssif który to jest odpowiedzialny wraz z plikami m2ts za obraz w formacie 3 D na blu-ray,
jeżeli zgrasz film 3 D do folderu to dziwnym trafem film zamiast przykładowo 30 GB może mieć nawet 60 GB, i takiego folderu nie jesteś w stanie przerobić z powrotem do formatu ISO żadnym programem dostępnym dla zwykłego śmiertelnika.
Dlatego filmy 3 D zgrywamy do formatu ISO, co potrafi Dvd Fab.
cytat (Tak jak inne archiwa danych, obraz ISO zawiera wszystkie dane z archiwizowanej płyty CD/DVD. Są one przechowywane w nieskompresowanym formacie. Do danych są także załączone metadane systemu plików, w tym także kod rozruchowy, struktury oraz atrybuty. ISO stanowi niezależne archiwum danych (tak jak ZIP lub RAR) ***8211; łączy pliki w jeden spójny format.
Dzięki niezawodności formatu oraz łatwości jego odtworzenia, ISO stał się jednym z najpopularniejszych sposobów rozprzestrzeniania informacji przez internet.) koniec cytatu.
Pliki ISO montujemy w wirtualnym napędzie i odtwarzamy odpowiednim programem lub nagrywamy na płytę odpowiedniej wielkości (50 GB a to dlatego iż filmy 3 D z reguły mają ponad 25 GB) co potrafi wywołany do tablicy Dvd Fab ( jest to program chińskiego producenta który to notabene jest zakazany w niektórych państwach.np w Niemczech tak jak Any Dvd )
mucio jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.01.2016, 01:19   #8
pumik
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 17.11.2015
Posty: 26
pumik w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dziękuję za odpowiedź. Mam juz obraz płyty na dysku, ale próbowałem go troche skompresować, żeby nagrać go na płycie 25GB. Niestety pozostaje mi kupno płyt 50 Gb, bo ni jak nie można - nie umiem- tego zrobić. Próbowałem programem BDRebulider. Chciałem mieć film z menu, ale bez dodatków , ale chyba przekombinowałem, bo nic nie wyszło. Czy mógłby Kolega napisać jak mam zgrać taką wersje płyty, gotową do wypalenia?
pumik jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.01.2016, 02:01   #9
mucio
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 22.02.2014
Posty: 29
mucio zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Polecam najnowszą wersje próbną ( prawdopodobnie na miesiąc ) DvdFab .
BDRebulider raczej nie poradzi sobie z płytą 3 D lub zrobi to z marnym skutkiem,jak sama nazwa wkazuje służy on do przebudowy Blu-ray a nie Blu-ray 3 D,
DvdFab jest prosty w użyciu i jest w języku polskm.
Musisz pamiętać o zaznaczeniu odpowiednich opcji, w szczególności kopiowaniu jako 3 D,i pamiętaj że kompresja materiału z BD 50 do BD 25 powoduje pogorszenie materiału video.Czas trwania kompresji materiału BD uzależniony od sprzętu i podzespołów,może nawet trwać nawet 8 godzin,jak jednostka komputerowa jest słaba.
tu jest link: http://www.dvdfab.cn/download.htm.
cytat:
(Czy można skopiować filmów Blu-ray 3D z DVDFab Blu-ray Copy?
Tak, możesz. Istnieją trzy sposoby, aby Blu-ray 3D, tworzenie kopii zapasowych filmów.
1. Blu-ray Copy - Full Disc: Kopiuj jako Blu-ray 3D (BD50 do BD50, BD50 do BD25);
Konwersja na ramię w ramię 3D: (BD50 do BD25 z kompresją).
2. Blu-ray Copy - Main Movie: Kopiuj jako Blu-ray 3D (BD50 do BD50, BD50 do BD25);
Konwersja na ramię w ramię 3D (BD50 do BD25 z kompresją).
3. Blu-ray Copy - Clone: ​​make Perfect 1: 1 bit-to-bitowych kopii Blu-ray 3D (BD50 do BD50).)

http://www.dvdfab.cn/faq/?type=blu_ray_copy#faq_7

tu masz video na ten temat zasada jest podobna:
https://www.youtube.com/watch?v=Khtp4uUZ_k0

Ostatnio zmieniany przez mucio : 17.01.2016 o godz. 02:05 Powód: dodanie linku
mucio jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.01.2016, 02:09   #10
pumik
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 17.11.2015
Posty: 26
pumik w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Próbowałem już DVDFab. Przy wyborze całej płyty, materiał jest zgrywany do folderów. A Kolega sam powyżej napisał, że musi być to obraz ISO. No chyba, że jest coś do ustawienia w opcjach - wybór metody zapisu?? Konwersję do 3D SBS już rozbiłem, Chciałem mieć film 3D nieskonwertowany.
pumik jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.01.2016, 09:31   #11
mucio
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 22.02.2014
Posty: 29
mucio zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Exclamation Film Blu-ray 3D

Cytat:
Napisany przez pumik Podgląd Wiadomości
Próbowałem już DVDFab. Przy wyborze całej płyty, materiał jest zgrywany do folderów. A Kolega sam powyżej napisał, że musi być to obraz ISO. No chyba, że jest coś do ustawienia w opcjach - wybór metody zapisu?? Konwersję do 3D SBS już rozbiłem, Chciałem mieć film 3D nieskonwertowany.
No więc własnie,zgraj ponownie film 3 D do formatu ISO i następnie nagraj na uprzednio kupioną płytę Blu-ray 50GB.
Poniżej masz wyjaśnienie wizualne.
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
-1.jpg   -2.jpg   -3.jpg   -4.jpg   -5.jpg  

mucio jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.01.2016, 09:36   #12
mucio
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 22.02.2014
Posty: 29
mucio zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Exclamation Filmy Blu-ray 3 D

Cytat:
Napisany przez pumik Podgląd Wiadomości
Próbowałem już DVDFab. Przy wyborze całej płyty, materiał jest zgrywany do folderów. A Kolega sam powyżej napisał, że musi być to obraz ISO. No chyba, że jest coś do ustawienia w opcjach - wybór metody zapisu?? Konwersję do 3D SBS już rozbiłem, Chciałem mieć film 3D nieskonwertowany.
Dalsze Info.
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
-6.jpg  
mucio jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.01.2016, 10:25   #13
misiozol
Moderator
 
Avatar użytkownika misiozol
 
Data rejestracji: 26.10.2008
Lokalizacja: Carnew
Posty: 6,686
misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Nie trzeba do iso , mozna zrobic na mkv/mp4
__________________
Reballing, BGA, Reflow, Service of all consoles and devices. Based in IRELAND for all your needs.
misiozol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.01.2016, 10:41   #14
pumik
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 17.11.2015
Posty: 26
pumik w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Serdeczne dzięki. Wszystko robiłem jak na zdjęciach, ale wybierałem folder zapisu zamiast ISO. Teraz jestem ciekaw jak to będzie wyglądało po nagraniu. Pozdrawiam.
pumik jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.01.2016, 11:15   #15
mucio
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 22.02.2014
Posty: 29
mucio zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Exclamation Filmy Blu-ray 3 D

Cytat:
Napisany przez misiozol Podgląd Wiadomości
Nie trzeba do iso , mozna zrobic na mkv/mp4
Kolega ma racje,lecz poprzednikowi chodziło o kopiowanie 1 : 1 Blu-ray 3 D , a nie o konwertowanie płyty Blu-ray 3 D do innego formatu 3 D.
Którego notabene tego formatu nie da się skonwertować z jakością Blu-ray 3 D w formacie np mkv. co najwyżej można skonwertować do 3 D z obrazem obok siebie i góra dół < ( DvdFab to potrafi ! ) tak zwane "SBS "lub "OVER UNDER" co nie jest oryginalnym formatem filmu Blu-ray 3 D.
Proszę nie mącić koledze w głowie i uważnie czytać.

Ostatnio zmieniany przez mucio : 17.01.2016 o godz. 11:17 Powód: dodanie znaków i poprawa
mucio jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Odtwarzanie filmów 3D - instalacja KaFarMan Komputery - oprogramowanie i sprzęt 0 09.10.2013 17:43
Kopiowanie filmów 1:1 topjes DVD-Video 3 20.10.2004 23:01
Mam problem z kopiowanie filmow DVD strobol DVD-Video 5 16.03.2004 19:24
Kopiowanie filmów DVD marcelloz DVD-Video 27 14.02.2004 19:17
Kopiowanie filmów DVD w locie AstroCD DVD-Video 9 12.02.2004 00:06


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 23:57.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.