Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Zabezpieczenia CD/DVD/Blu-ray

Zabezpieczenia CD/DVD/Blu-ray Forum związane z tematem zabezpieczania płyt i ich odbezpieczania :) Nie dotyczy zabezpieczeń filmów DVD (dział DVD Video).



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 23.01.2005, 09:47   #1
bobcio
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 22.01.2005
Posty: 1
bobcio w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Noc Kruka SafeDisc 4

Prosze o pomoc Jak Zrobic dzialajaca na emulacji lub bez(chociaz w to akurat watpie) kopie tej gierki i czym alkohiolem 120% czy blindem bo clony chyba odpada. Dzieki za odpowiedz
bobcio jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 23.01.2005, 10:02   #2
if22
:}
 
Avatar użytkownika if22
 
Data rejestracji: 18.04.2003
Posty: 427
if22 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Tutaj ponoć komuś się to udało poczytaj:

http://forum.cdrinfo.pl/showthread.php?t=46657
if22 jest offline  
Stary 25.01.2005, 15:40   #3
adamantan
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 10.02.2004
Posty: 8
adamantan w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez bobcio
Prosze o pomoc Jak Zrobic dzialajaca na emulacji lub bez(chociaz w to akurat watpie) kopie tej gierki i czym alkohiolem 120% czy blindem bo clony chyba odpada. Dzieki za odpowiedz
Zrobienie działającej kopii tej gry jest b. proste. Jeśli dysponujesz spawarką CDRW LiteOn-a (może być także COMBO LiteOna) to na 99,9% poniższy sposób pozwoli ci zrobić działającą kopię ale dodatkowo musisz ... otym powiem póżniej.
Na początek kilka wniosków do których doszedłem w czasie 13 godzin podczas których próbowałem zrobić kopię tej gry:
- można zainstalować na "słodzonej" wersji Gothic2
- wszelkie programy jakich używałem do kopiowania (BlindWrite, Alkohol, GameJack itd.) poprawnie tworzą obraz tej płyty (profil SD2lub3) jednak żle wypalają płytę: "tworzą " dodatkowe błędne sektory( w najlepszym przypadku alkohol najnowszy utworzył jeden dodatkowy błędny sektor) a to gra sprawdza błędne sektory na początku więc lipa.
-po trzecie po każdym uruchomieniu komputera i włączeniu gry następuje dokładna analiza oryginalności płyty(wyświetla się okienko ze ściemą że następuje konfiguracja wirtualnego systemu plików czy coś w tym rodzaju).Z moich doświadczeń doszedłem do wniosku że
a.) sprawdzane są błędne sektory
b.) sprawdzany jest ATIP
c.) szukanie programów do kopiowania płyt(prawdopodobnie sprawdza też pod tym względem rejestr)
d.)szuka napędów wirtualnych i nie pozwala na uruchomieniu z nich płyty(przy włączaniu gry albo gra zawiesza kompa albo zwraca błąd)
-po czwarte prawdopodobnie podczas gry od czasu do czasu sprawdzane jest ATIP
Tak więc emulowanie nie udało mi się zrobić żadnym najnowszym programem(aha nie prubowałem emulacji najnowszym alkoholem z opsją RMS... czy jakoś tak wiesz o co chodzi nie pamiętam dokładnie skrótu tej opcji w alkoholu.)
Moim celem było zrobienie kopii działającej.
Dokonałem tego przy pomocy... no właśnie CLONE CD v.5.0.42 (taką wersję miałem) a więc krótko odczyt i zapis profil GamePc prędkość 4, i po kłopocie.
A teraz jesli chodzi o instalkę.
Jeśli masz zainstalowane jakiekolwiek programy do kopiowania cd Clone, alkohol itd. usuń je przed instalką i DOKŁADNIE WYCZYŚĆ REJESTR WINDOWS ZE ZBĘDNYCH WPISÓW.Dalej zainstaluj program GameJack(jest na razie nie wykrywalny przez grę) w najnowszej wersji :posłuży on do ukrywania ATIP(CloneCD wykrywa a co do alkoholu to chyba też więc one ATIPu nam nie ukryją).Zainstaluj grę z wykonanej kopi ALE NIE WŁĄCZAJ JEJ.
I TERAZ NAJWAŻNIEJSZE ZA KAŻDYM RAZEM JAK CHCESZ SOBIE POGRAĆ WŁĄCZ GAMEJACKA Z OPCJA UKRYJ ATIP(na lewo po prawej) i dopiero puźniej graj(oczywiście muwię tu o uruchanianiu gry z nagrywarki(z każdej odpali), jeśli odpalasz z CD-ROMu lub DVD-Romu nie instaluj wogóle GameJacka).
UWAGA! JEŚLI CHOĆ RAZ URUCHOMISZ GRĘ Z NAGRYWARY I ZAPOMNISZ UKRYĆ ATIP GRA NIEDOŚĆ ŻE NIE WYSTARTUJE JUŻ PUŹNIEJ NAWET Z ORYGINAŁU TO BĘDZIESZ MUSIAŁ dokładnie wyczyścić rejestr( wydaje mi się na podstawie moich doświadczeń że informacja o uruchomieniu z pirackiej kopii jest zapisywana gdzieś w rejestrze a wiem to z tego że bez czyszczenia rejestru po nowej instalce też mi nie chciała działać nawet na oryginale)WSZYSTKO INSTALOWAĆ OD NOWA tj. Gothica2 i dodatek noc kruka.
To tyle trochę się rozpisałem ale chciałem ostrzec przed tymi bardzo niemiłymi rzeczami inne osoby pragnace wykonać działający backup swojej gry.
Daje 90% że taką kopię można wykonać na każdej innej nagrywarce.Ja swoją kopię robiłem na 2-letniej już spawarce CDRW LiteOna i uważam że LiteOn jest THE BEST. Aha tak wykonana kopia może nie działać na starych, zdezelowanych CD-Romach typu noname.
Jeśli z taką kopią będziesz miał problemy to zrób inną kopię bazując na kopiowaniu SecuRoma 4.8 czyli
-zrób obraz clonecd speed 4, profil gamepc
-zrób plik BWA BWA builderem
-wrzuć oba obrazy to TwinCreatora ustaw max size800M, Twin step 15,
-wypal plik patched.ccd clonemCD speed 4, profil gamePC.
Ten wariant też działa.
Powyższy artykuł powstał tylko w celach wykonania działającego backupu gry.
Jeśli masz jeszcze jakieś pytania pisz na maila cruck@wp.pl
adamantan jest offline  
Stary 25.01.2005, 15:59   #4
giena
Registered
 
Data rejestracji: 04.01.2003
Lokalizacja: Inowrocław
Posty: 104
giena zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Witam.
Gratuluję !!!
Teraz stałeś się wrogiem numer 1 blondynek z Macrovision.

Giena
giena jest offline  
Stary 25.01.2005, 16:32   #5
downloads
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 07.01.2005
Posty: 575
downloads zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Dlaczego mi się wydaje, że kpiowanie SD 4 idzie łatwiej niz SD 3.2?

Jak nagrywałem 3.2 to miałem poważne problemy z nośnikami- tylko na jednym na razie chodzi bez korekcji EFM a na kilku z wzmacnianiem EFM ale na wiekszości w ogóle.

Sam jeszcze nie miałem w ręku nic z SD 4 ale sie przymierzam.

Napisz na jakim nosniku zrobiłeś nagranie. A, no i czy w CloneCD miałeś włączona opcję korekcji EFM?
downloads jest offline  
Stary 26.01.2005, 19:55   #6
Dinx
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika Dinx
 
Data rejestracji: 14.03.2003
Posty: 128
Dinx w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dziękuję

[QUOTE=adamantan]Zrobienie działającej kopii tej gry jest b. proste.
<
Nie sprawdzałem jeszcze.Tekst jednak wydaje się być wiarygodny i przekonujący. Gratuluję wytrwałości i dziękuję.
Ja po kilku próbach poddałem się i posłodziłem swoją kopię

Pozdrawiam
Dinx jest offline  
Stary 27.01.2005, 05:10   #7
corristo87
Registered
 
Data rejestracji: 27.01.2005
Posty: 3
corristo87 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Unhappy

Mi nie działa . Jeśli ktoś zna link do cukierka działającego na polskiej wersji gry to prosze o maila. Thx.
corristo87 jest offline  
Stary 27.01.2005, 09:06   #8
loki7777
Guru
 
Avatar użytkownika loki7777
 
Data rejestracji: 05.11.2004
Lokalizacja: Sligo;)
Posty: 6,291
loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Ja bym ci podal, ale napisz czy masz oryginal.JAk tak to wkleje adres stronki.Jak masz pirata to musisz szukac innej strony.

Odnosnie SD4 mam rozumiec ze na zwylym cd-romie rusza bez emulacji??
loki7777 jest offline  
Stary 27.01.2005, 10:38   #9
corristo87
Registered
 
Data rejestracji: 27.01.2005
Posty: 3
corristo87 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Orginałke ofcors, w końcu chodzi tylko o kopie bezpieczeństwa.
corristo87 jest offline  
Stary 27.01.2005, 11:03   #10
loki7777
Guru
 
Avatar użytkownika loki7777
 
Data rejestracji: 05.11.2004
Lokalizacja: Sligo;)
Posty: 6,291
loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
@corristo87 skoro poswiadczasz ze oryginal, to oto link http://gamecopyworld.com/ z tego co zauwazylem, to cukierek od wersji german pasuje ladnie do polskiej wersji
loki7777 jest offline  
Stary 27.01.2005, 19:44   #11
corristo87
Registered
 
Data rejestracji: 27.01.2005
Posty: 3
corristo87 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Smile

Działa! A wydawało mi się, że sprawdzałem już wcześnij tego cra... ee... cukierka. W każdym razie dzięki.
corristo87 jest offline  
Stary 27.01.2005, 21:50   #12
loki7777
Guru
 
Avatar użytkownika loki7777
 
Data rejestracji: 05.11.2004
Lokalizacja: Sligo;)
Posty: 6,291
loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Nie ma sprawy
loki7777 jest offline  
Stary 28.01.2005, 10:13   #13
giena
Registered
 
Data rejestracji: 04.01.2003
Lokalizacja: Inowrocław
Posty: 104
giena zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Witam.
A nie lepiej dokładnie poczytać to co zrobił ,,adamantan",zastanowić się,powalczyć trochę ?
Facet wykonał solidną robotę,ale co tam najlepiej zmenelić grę cukierkiem.Czy na tym polega zrobienie kopi bezpieczeństwa ?

Giena
giena jest offline  
Stary 28.01.2005, 10:18   #14
adamantan
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 10.02.2004
Posty: 8
adamantan w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez downloads
Dlaczego mi się wydaje, że kpiowanie SD 4 idzie łatwiej niz SD 3.2?

Jak nagrywałem 3.2 to miałem poważne problemy z nośnikami- tylko na jednym na razie chodzi bez korekcji EFM a na kilku z wzmacnianiem EFM ale na wiekszości w ogóle.

Sam jeszcze nie miałem w ręku nic z SD 4 ale sie przymierzam.

Napisz na jakim nosniku zrobiłeś nagranie. A, no i czy w CloneCD miałeś włączona opcję korekcji EFM?
Jeśli chodzi o ClonaCD to nic po jego instalce nie ustawiałem, a jeśli chodzi o nośniki to stwierdziłem że im tańszy tym gorszy. Gdy zrobiłem kopie na drogiej płytce Plextora to tak sporządzona płyta sprawiała wrażenie lepszej (gra szybciej ją sprawdzała oraz szybciej przechodziła do ładowania gry) niż oryginał.
adamantan jest offline  
Stary 28.01.2005, 10:41   #15
adamantan
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 10.02.2004
Posty: 8
adamantan w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Jeśli komuś nie działa backup wykonany moim sposobem to przyczyna leży prawdopodobnie w tym iż :
1.) rozpoczeliście gre z źle sporządzoną kopie(w celu sprawdzenia kopii), gra wykryła to jako pirata i sporządziła gdzieś w rejestrze (tak mi się wydaje) wpisy i już jej z tej kopii nie odpalicie.
2.)przed sprawdzeniem usuńcie wszystkie programy do nagrywania szczególnie clona (i wyczyścić rejestr)
3.)do ukrycia ATIP stosujcie najnowszy GameJack4.
Przyczyną źle wykonanej kopii są najczęściej dodatkowe błędne sektory których nie ma w oryginale. Kopie nie trzeba wcale przez to sprawdzać czy jest dobrze wykonana włączając gre. Jest inny sposób (ja tak robiłem).
Otóż:
- zróbcie obraz oryginału dowolnym programem
- spiszcie wszystkie numery błędnych sektorów jakie wykrył wasz program
-zróbcie kopie moim sposobem
- póżniej sprawdźcie CloneXXL(z opcją włączonych sterowników ASPI) sprawdzanie sektorów. Chodzi aby sprawdzić w kopii odkąd zaczynają się błędne sektory.Jeśli pierwszy błędny sektor w kopii jest taki sam jak w oryginale to w większości przypadków wszystkie pozostałe są również takie same jak w oryginale i kopia powinna działać. Jeśli pojawił się choćby jeden dodatkowy błędny sektor to kopia jest zła.
-Jeśli wszystkie błędne sektory już są takie jak w oryginale to spróbujcie grę zainstalować z tej kopii(proponuje na "czystym systemie") i wszystko powinno być ok.Nie zapominajcie jednak o ukryciu przed grą ATIPu bo wszystko szlak trafi.I jeszcze raz powtarzam moje doświadczenia sugerowały mi sprawdzanie jakości kopii właśnie na podstawie błędnych sektorów.Na sukces daje jakieś 99% ( 1% zostawiam zawsze jako niepewność).POZDRAWIAM.
LiteON is the best.
P.S Jeśli jednak komuś się nie uda to nie krytykujcie, jestem tylko amatorem

Ostatnio zmieniany przez adamantan : 09.04.2005 o godz. 11:41
adamantan jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 04:43.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.