Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Zabezpieczenia CD/DVD/Blu-ray

Zabezpieczenia CD/DVD/Blu-ray Forum związane z tematem zabezpieczania płyt i ich odbezpieczania :) Nie dotyczy zabezpieczeń filmów DVD (dział DVD Video).



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 12.12.2002, 13:07   #1
Angel
Gość
 
Posty: n/a
NWN PL raz jeszcze

Mam problem ze zrobieniem kopii zapasowej Neverwinter Nights PL.
Próbowałem sposobu z Blindwriterem i z BWA. BWA nie chciało się wogóle zrobić (wszystko jedno jaką ustawiłem prędkość x1,x4 czy x8 nic nie poszło, cały czas było 0,00%). Jak dostałem już gotowy plik BWA od jednego z forumowiczów to też po wypaleniu nie ruszyło (znowu tylko oko).
Próbowałem nowym alcoholem 120% (wersja trial), ustawiłem na securoma 4x i po skopiowaniu znowu się włączyło "oko" i nic pozatym.
Powiedzcie co źle robie albo jak to można inaczej skopiować. Mój nr gg:2053257, email: baxior@poczta.onet.pl

P.S.
Mam nagrywarkę Plexwriter 12/10/32A
 

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 12.12.2002, 14:37   #2
Rambler
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika Rambler
 
Data rejestracji: 18.04.2002
Lokalizacja: Gród Kraka :)
Posty: 120
Rambler w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Kopię zapasową robiłem wczoraj. Alcohol
poradził sobie z 3CD! bez problemu.
Zmniejszyłem prędkości do X4 ale czy to może pomóc ? Zrobię próby dzisiaj na róznych innych prędkościach ( tak dla sportu ) jak coś wydumam to napiszę..
Moje LG1610 dało sobie radę. Pytanie ?? :
czy z gra odpala z wirtualnego dysku alcohola?
__________________
We have nothing left to lose except.... ***===========*** Charlie & Bravo Groups **
Rambler jest offline  
Stary 12.12.2002, 15:18   #3
Angel
Gość
 
Posty: n/a
A jak kopiowałeś w alcoholu120% ??
W locie?? Czy robiłeś obraz płyty??
Napisz jakie opcje miałeś pozaznaczane a jakie nie, to zrobie identycznie u siebie.
 
Stary 13.12.2002, 08:31   #4
Angel
Gość
 
Posty: n/a
Już mi się udało zrobić kopię zapasową.
Teraz już się nie obawiam o zarysowanie oryginalnej płytki
 
Stary 13.12.2002, 08:42   #5
Rambler
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika Rambler
 
Data rejestracji: 18.04.2002
Lokalizacja: Gród Kraka :)
Posty: 120
Rambler w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Czyżby Alcohol ??
__________________
We have nothing left to lose except.... ***===========*** Charlie & Bravo Groups **
Rambler jest offline  
Stary 13.12.2002, 08:57   #6
Angel
Gość
 
Posty: n/a
Akurat nie alcohol
Udało się clonecd i co ciekawe wersją 3.x.x.x a nie 4.x.x.x
 
Stary 13.12.2002, 16:49   #7
joba
wrocil niedawno
 
Avatar użytkownika joba
 
Data rejestracji: 10.09.2002
Posty: 328
joba zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Zrobiliscie kopie NWN 1:1 bez uzywania crackow? bardzo chetnie dowiedzialbym sie jak tego dokonaliscie. najlepiej krok po kroq
joba jest offline  
Stary 13.12.2002, 16:59   #8
Angel
Gość
 
Posty: n/a
Moja metoda z clonem 3.x.x.x jest troche pokręcona.
A jeżeli chcesz zrobić kopie zapasową NWN to masz opisaną metodę gdzieś na tym forum. Jest tam opisany sposób jak skopiować ją przy użyciu Alcohol120% i blindwritera. Mi osobiście nie udało się zrobić kopii zapasowej tymi sposobami dlatego experymentowałem z clonecd. Tobie może się uda powodzenia!
 
Stary 13.12.2002, 17:24   #9
eloise
Dobry Człowiek
 
Avatar użytkownika eloise
 
Data rejestracji: 30.07.2002
Lokalizacja: PolSKA
Posty: 840
eloise niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
na jakich nośnikach eksperymentowałeś ?

Cytat:
Angel napisa***322;(a)
Moja metoda z clonem 3.x.x.x jest troche pokręcona.
A jeżeli chcesz zrobić kopie zapasową NWN to masz opisaną metodę gdzieś na tym forum. Jest tam opisany sposób jak skopiować ją przy użyciu Alcohol120% i blindwritera. Mi osobiście nie udało się zrobić kopii zapasowej tymi sposobami dlatego experymentowałem z clonecd. Tobie może się uda powodzenia!

chciałem zapytać, czy eksperymentowałeś na płytkach cd-r czy cd-rw, bo albo przegrywamy oryginał na cd-r i każdą nie działającą kopię wyrzucamy czy może cd-rw i problem tracenia kilku płyt odpada.
A czy jest różnica w poprawnym zrobieniu kopii 1:1 na cd-r lub cd-rw? Tylko na cd-r będzie działało? Może ktoś wie
eloise jest offline  
Stary 13.12.2002, 17:58   #10
Angel
Gość
 
Posty: n/a
To chyba jasne że próby robienia kopii zapasowych robi się na cd-rw.
A jeśli chodzi o twoje drugie pytanie to jeżeli dobrze wykonasz kopie zapasową to nie ma znaczenia czy nagrałeś ją na cd-r czy cd-rw, na obu powinna działać.
 
Stary 18.12.2002, 18:02   #11
Patyk
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 07.12.2002
Posty: 21
Patyk w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Czy ktos probował i udało sie zrobic poprawna kopie NWN PL w najnowszym CD Clonie czyli wersja 4.x.x.x ??
Patyk jest offline  
Stary 18.12.2002, 18:06   #12
Patyk
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 07.12.2002
Posty: 21
Patyk w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Mam jeszcze takie pytanie który CD jest zabezpieczony bo np: w Diablo 2 cd instal i cd filmy mozna było palic zwyczajnie a tylko cd GAME był zabezpieczony czy w NWN tez tak jest i która to płyta ??
Patyk jest offline  
Stary 18.12.2002, 18:13   #13
Franc
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 24.10.2002
Lokalizacja: Radzyń
Posty: 585
Franc zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Zabezpireczona jest 3 płyta, co ciekawsze po zainstalowaniu patcha 1.27 gra uruchamiała się z płytki, którą nie do końca dobrze skopiowałem (bez patcha wyrzucało komunikat "brak płyty w napędzie)
Franc jest offline  
Stary 18.12.2002, 18:13   #14
Patyk
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 07.12.2002
Posty: 21
Patyk w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
kurde jeszcze jedno mam nagryware TEAC-W516EB (predkość nagrywania 16)
Paliłem bez problemów nią takie gry: diablo2 ,D2 LOD,Warcaft 3PL,czy i NWN PL bedzie w stanie spalić i czym jest zabezpieczone ? jesli przepalenie bedzie wymagało jakis dodatkowych myków prosze o ich podanie. Zgóry dziękuję !!!
Patyk jest offline  
Stary 18.12.2002, 18:49   #15
Angel
Gość
 
Posty: n/a
3 płyta jest zabezpieczona najnowszym securom'em. Zrób kopie zapasową jak chcesz(jakimkolwiek programem aby tylko udało się utworzyć kopię zapasową) a jak się poajawi "oko" i gra się nie włączy lub pojawi się napis abyś włożył CD do napędu, to zainstaluj patcha 1.27. Jak już wczesniej pisał Franc problem z odpaleniem gry znika. Nie wiem dokładnie dlaczego tak się dzieje ale tak jest. Kopia zapasowa NWN PL w wersji 1.26 nie odpala się. Pojawia się to sławne "oko" i gra się nie włącza. A po zainstalowaniu patcha i uaktualnieniu gry do wersji 1.27 wszystko chodzi ok. Może ktoś wie dlaczego tak się dzieje??
 
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 19:01.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.