Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Zabezpieczenia CD/DVD/Blu-ray

Zabezpieczenia CD/DVD/Blu-ray Forum związane z tematem zabezpieczania płyt i ich odbezpieczania :) Nie dotyczy zabezpieczeń filmów DVD (dział DVD Video).



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 16.11.2004, 09:17   #1
Kanapon
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 16.11.2004
Posty: 4
Kanapon w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Odklejanie programów od CD (Słowniki PWN)

Moje zapytanie dotyczy Słownika Języka Polskiego 2000 (w wersji z 2003 jest tak samo zresztą). Słownik ów jest zeszytem specjalnym serii Encyklopedia Multimedialna PWN i był swego czasu sprzedawany w całkiem sporych ilościach (nie mówię tu o giełdzie bo orginał nie kosztował wcale sporo, inaczej bym go nie nabył). Otóż nie chcąc byc przylepiony do płytki CD z nim zgrałem sobie go na twardy dyszczek (ok. 70 MB).

W Windows XP pojawia się jednak problem. Otóż po włączeniu pliku "Uruchom.exe" pojawia się czarny jak sumienie faszysty / komunisty prostokąt. Ów prostokąt jest jakby cieniem menu które się wyświetla np. w Win 98, w którym to mozna wybrać m.in instalację lub uruchomiene bez instalowania lub wyjście z tego "uruchamiacza" Nie muszę dodawać że jeśli trafi się we własciwe miejsce czarnego kształtu program inicjuje własciwą akcję...

Podobną systuację mam z Wielkim Multimedialnym Słownikiem Kopalińskiego również pochodzącycm z PWN.

Tak więc czarny prostokąt pojawia się w Win XP zawsze, niezależnie od tego czy: 1.uruchomi się zgraną na HD zawartość oryginalnej płytki bez tej płytki w napędzie,
2.uruchomi się plik słownika z samej płytki będącej w napędzie,
3.uruchomi się plik słownika zgranego na HD z płytką w napędzie...

Wszystkie w/w sytuacje nie mają miejsca w Win 98 SE PL. Tam po prostu pojawia sie menu i widzę co wybieram a w Win XP muszę po omacku "trafiać" w niewidoczną opcję "uruchom bez instalowania"...

Słownik ortgraficzny i poprawnej polszczyzny PWN działa w w/w warunkach poprawnie. Są troszkę nowsze więc może dlatego...



Co zrobić by czarne ekrany stały się tym czym być powinny? A może ktoś mi rzeknie jak coś pozmieniać w plikach programu by powyższe działało lub jak NAGRAĆ owe słowniki. Albo może zapoda jakieś generalne wskazówki co do "odrywania" programów od płytek na których się znajdują .

Dodam że We opcja "Uruchom ten program w trybie zgodności" już była w w/w przypadkach już wielokrotnie wykorzystywana i niestety bez rezultatu... W Win XP próbowałem więc uruchamiać w/w słowniki symulując Win 95, 98, Me i beee

Zależy by np. mieć na 1 płycie CD mieć kilka uruchamialnych ZEŃ (najlepiej bez protez w postaci wirtualnych napędów) słowników PWN, bo większość z nich zajmuje po ok. 80 MB i jest dla mnie pewnym kłopotem żonglerka płytkami z nimi.



Strapiony

Kanapon
Kanapon jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 16.11.2004, 18:16   #2
wolf
No Guts, No Glory
 
Avatar użytkownika wolf
 
Data rejestracji: 06.07.2002
Lokalizacja: Częstochowa
Posty: 653
wolf zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Poczytaj : http://forum.win-os.pl/odklejanie-pr...n-vt10199.html
__________________
145 Sqr PFT Skalski's Circus: February - July 1943
Thomas St John Marmaduke "Pat" Pattle (AS988)80 Sqr RAF 20 April 1941 - credited with 50 victories, 8 probable
Ray "Throttle" Thorold-Smith (BS231)452 Sqr RAAF 15 March 1943 - credited with 5.5 victories
wolf jest offline  
Stary 16.11.2004, 20:18   #3
Kanapon
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 16.11.2004
Posty: 4
Kanapon w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Niestety, tamtejszy wątek nie okazał się ultrapomocny. Szukam więc porady gdzie się tylko da i zapytanie o powyższe, uzupełnione uzyskaną już wiedzą zamieściłem nie tylko tam i tutaj...

Po prostu staram się jakoś efektywnie rozwiązać to co mnie nęka...

Help!, Help!, Help!

Kanapon
Kanapon jest offline  
Stary 22.11.2004, 20:12   #4
loki7777
Guru
 
Avatar użytkownika loki7777
 
Data rejestracji: 05.11.2004
Lokalizacja: Sligo;)
Posty: 6,293
loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
A masz kartę graficzną nvidi czy ati. Jak ati to polecam aktualizację sterowników, w xp są zawsze błędy (zwłaszcza w grach
loki7777 jest offline  
Stary 22.11.2004, 20:19   #5
Kanapon
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 16.11.2004
Posty: 4
Kanapon w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Vodoo 3 2000 16 MB RAM - legendarna i działa. Ja w nic juz nie gram (z wyjątkiem nerwów), ani nie pracuję w środowisku 3D więc zapomniałem o tym a faktycznie to ona może być przyczyną w/w... :-)

Proszę się nie śmiać z mojej karty. Za 10 lat nvidia zrobi konkurs "najstarsza działająca karta naszej firmy i firm przez naszą firmę zjedzonych". I ja tam będę. Będę i zgarne za moją starotkę najnoweszego TYGRYSA NVIDII :-) :-) :-)

Dzięki za konstruktywną reakcję

Kanapon
Kanapon jest offline  
Stary 24.11.2004, 13:38   #6
Bidi
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 24.02.2002
Posty: 153
Bidi zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
A co uruchamiałeś w trybie zgodnści z poprzednimi systemami. uruchom plik instalatora danego słownika z trybie zgodnści z win 98, ewentualnie ponieważ są to starsze programy to może niższa rozdzielczość ekranu
__________________
BIDI
Bidi jest offline  
Stary 24.11.2004, 13:48   #7
Kanapon
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 16.11.2004
Posty: 4
Kanapon w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Zapomniałem dodać że chodzi o to żeby nic nie instalować a uruchomić "od razu" z plików zgranych na HD z CD. To działało na Win 98 i Me, natomiast nie działa na XP. Tryby zgodnośći przerobiłem wszystkie, w te i nazad... Ja nie używam wyższych rozdzielczości niż 1024x768 i była ona taka sama w Win98 i XP. Bardzo możliwe że to karta graficzna. Ale jeszcze to sprawdzę...


Kanapon
Kanapon jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 15:44.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.