Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Zabezpieczenia CD/DVD/Blu-ray

Zabezpieczenia CD/DVD/Blu-ray Forum związane z tematem zabezpieczania płyt i ich odbezpieczania :) Nie dotyczy zabezpieczeń filmów DVD (dział DVD Video).



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 20.12.2002, 11:33   #1
Handsome
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 20.12.2002
Posty: 12
Handsome w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Problem z LiteOn LTR-48246S

Witam grupowiczow.

Kupilem niedawno 48x24x48 LiteOn (bios SS06). Probujac sprawdzic programem CDspeed maksymalna dlugosc nosnika, mimo ze byl to nosnik 80 min to mi pokazalo ze ma 99 Wiec cos nie tak pomyslalem. Postanowielm ze wgram nowy soft majac nadzieje ze rozwiaze on ten bug softu nagrywarki. Wgralem SS09. No i nic, dalej tak samo. Trudno. Ale mam drugi problem.

Probowalem nagrac gre zabezpieczona SafeDisc v2.8 programem CloneCD przy wykorzystaniu programu Profiler 1.0PL beta. No i nie udalo sie. (probowalem nosnika CDRW i CDR) PRobowalem tez sam ustawiac CloneCD - wylaczylem opcje naprawiaj 'słabe' sektory - LiteOn ponoc tego nie potrzebuje) i dalej nic.

Kolega ktory ma nagrywarke Plextor PX-W2410A, po tym jak wgral nowy bios v.1.04 przestala mu ona przegrywac zabezpieczone gry. Nie wiem czy i w moim przypadku sie tak nie stalo.

Próbowałem też progrmau Alcohol 120% i przy włączonej opcji correct EFM (wybany profil SafeDisc v2) o dziwo gra sie nagrała (grę nagrywałem z pliku obrazu) i działała (nagrałem na płytce CDRW).

W związku z tym mam pytanie: może nie potrafie dobrze ustawic CloneCD, moze program Profiler jest do bani i zle tworzy profil do Clone. A moze jednak zepsula mi sie nagrywarka.

Bardzo proszę o pomoc i sugestie.

Pozdrawiam wszystkich.

Paweł.
Handsome jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 20.12.2002, 14:14   #2
SEBAW
Stary użytkownik
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika SEBAW
 
Data rejestracji: 09.06.2002
Lokalizacja: W-ń
Posty: 3,916
SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Jeżeli dobrze nagrałeś przez Alcohol 120%, a przez Clona nie dało się, czyli coś może źle skonfigurowałeś w Profiler. Napęd chyba jest jeszcze dobry (nie zapeszać)
SEBAW jest offline  
Stary 20.12.2002, 15:04   #3
Gacek67
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 20.12.2002
Posty: 1
Gacek67 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Hmmm, nie mam tego modelu tylko starszy 24102B i kopiowalem ostatnio HP z SafeDisc bodajze 2.80.10 Clonem przy uzyciu Profilera.
Dziala bez problemu. Z tym, ze oczywiscie musi byc w CDTray'u zaznaczona potem opcja "Ukrywaj nosnik CD", bo wykrywa, ze nie jest tloczona.
Gacek67 jest offline  
Stary 31.12.2002, 21:48   #4
AbrahaM
Team Member
 
Data rejestracji: 28.03.2002
Lokalizacja: Kraków
Posty: 20
AbrahaM zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Re: Problem z LiteOn LTR-48246S

Cytat:
Handsome napisa***322;(a)
Witam grupowiczow.

Kupilem niedawno 48x24x48 LiteOn (bios SS06). Probujac sprawdzic programem CDspeed maksymalna dlugosc nosnika, mimo ze byl to nosnik 80 min to mi pokazalo ze ma 99 Wiec cos nie tak pomyslalem. Postanowielm ze wgram nowy soft majac nadzieje ze rozwiaze on ten bug softu nagrywarki. Wgralem SS09. No i nic, dalej tak samo. Trudno. Ale mam drugi problem.

Probowalem nagrac gre zabezpieczona SafeDisc v2.8 programem CloneCD
[ciach]

Bardzo proszę o pomoc i sugestie.

Pozdrawiam wszystkich.

Paweł.
1. Wyglada ze wszystkich BIOSach opublikowanych po 2 października 2002 jest blad uniemożliwiający sprawdzenie maksymalnej dlugosci nosnika. Korespondujemy z dzialem wsparcia technicznego LiteOn'a usilujac udowodnic iz on (blad) istnieje. Niestety specjalisci sa nieco odmiennego zdania.

2. Jesli odtwarzasz kopie w nagrywarcje to w CDTray'u MUSI byc zaznaczona opcja "Ukrywaj nosnik CD", bo inaczej spora czesc zabezpieczen wykryje ze nie ma do czynienia z tloczona plyta.
AbrahaM jest offline  
Stary 03.01.2003, 13:06   #5
ArekCh
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 03.01.2003
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 3
ArekCh w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Re: Problem z LiteOn LTR-48246S

Cytat:
Handsome napisa***322;(a)
Witam grupowiczow.

Kupilem niedawno 48x24x48 LiteOn (bios SS06). Probujac sprawdzic programem CDspeed maksymalna dlugosc nosnika, mimo ze byl to nosnik 80 min to mi pokazalo ze ma 99 Wiec cos nie tak pomyslalem. Postanowielm ze wgram nowy soft majac nadzieje ze rozwiaze on ten bug softu nagrywarki. Wgralem SS09. No i nic, dalej tak samo. Trudno. Ale mam drugi problem.

Probowalem nagrac gre zabezpieczona SafeDisc v2.8 programem CloneCD przy wykorzystaniu programu Profiler 1.0PL beta. No i nie udalo sie. (probowalem nosnika CDRW i CDR) PRobowalem tez sam ustawiac CloneCD - wylaczylem opcje naprawiaj 'słabe' sektory - LiteOn ponoc tego nie potrzebuje) i dalej nic.

Kolega ktory ma nagrywarke Plextor PX-W2410A, po tym jak wgral nowy bios v.1.04 przestala mu ona przegrywac zabezpieczone gry. Nie wiem czy i w moim przypadku sie tak nie stalo.

Próbowałem też progrmau Alcohol 120% i przy włączonej opcji correct EFM (wybany profil SafeDisc v2) o dziwo gra sie nagrała (grę nagrywałem z pliku obrazu) i działała (nagrałem na płytce CDRW).

W związku z tym mam pytanie: może nie potrafie dobrze ustawic CloneCD, moze program Profiler jest do bani i zle tworzy profil do Clone. A moze jednak zepsula mi sie nagrywarka.

Bardzo proszę o pomoc i sugestie.

Pozdrawiam wszystkich.
=======================
Twoja nagrywarka jest OK, CloneCD też jest OK. Problem leży w CloneCD - nie potrafi poprawnie skopiować programu zabezpieczonego przez SD 2,8. Jako antidotum - programy zabezpieczone SD2,8 proponuję kopiować za pomocą "Blindwrite". Powodzenia.
Paweł.
__________________
Arek
ArekCh jest offline  
Stary 09.01.2003, 10:34   #6
kAPIOr
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 09.01.2003
Lokalizacja: MM
Posty: 3
kAPIOr w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam
Z miim 48125s jest podobnie tez nie wykrywa wielkosci plytki ale to zalezy jakiej jest firmy.
Aha bios jest najnowszy.
Pozdro
kAPIOr jest offline  
Stary 09.01.2003, 15:12   #7
VLuka
Zarejestrowany
CDRinfo VIP
 
Data rejestracji: 05.04.2002
Posty: 219
VLuka zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
CCD nie wypala poprawnie SD2.8, wypalaja natomiast Alcohol 120%, BlindWrite Suite, DiscJuggler, DiscDump + np. Fireburner.
VLuka jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 06:37.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.