Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Zabezpieczenia CD/DVD/Blu-ray

Zabezpieczenia CD/DVD/Blu-ray Forum związane z tematem zabezpieczania płyt i ich odbezpieczania :) Nie dotyczy zabezpieczeń filmów DVD (dział DVD Video).



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 03.03.2009, 23:22   #1
zeznia
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 17.08.2004
Posty: 1
zeznia w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Lightbulb Jak nagrać płytę by była widoczna jako oryginalna???

Mam pytanie czy da się i jakie zabezpieczenia trzeba ustawić aby płyta była widziana jako oryginał w napędzie. Chodzi o płytę AUDIO CD.

Problem polega na tym ze moje urządzenie audio w samochodzie pozwala na wbudowany dysk skopiować utwory z płyty CD tak by można je było odtwarzać z dysku bez płyty, ale tylko pod warunkiem że płyta to oryginał.
Jestem DJem i mam dużo własnych kawałków i remiksów, wypalonych na płytach CD-R ale sprzęt widzi je jako nagrywki i nie pojawia się opcja kopiowania.

Czy za pomocą jakiegoś programu można ustawić jakieś znaczniki lub zabezpieczenia, tak by poinformować taki napęd w urządzeniu audio że to oryginał (wiadomo że rodzaju nośnik się nie oszuka dalej będzie to CD-R). Kiedyś spotkałem się z czymś takim jak od takiego DJa z Niemiec dostałem sample na CD-R ze przy kopiowaniu w nero pokazał ze nie może skopiować bo "Disc CD is copyrighted".

Czy ktoś ma jakieś sugestie
zeznia jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 04.03.2009, 08:35   #2
Misiek4
____
 
Avatar użytkownika Misiek4
 
Data rejestracji: 26.05.2000
Lokalizacja: Tarnow
Posty: 1,738
Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
A możesz sprecyzować, czy sprzęt wogóle nie rozpoznaje nagranych płyt CDR czy też w jakiś sposób informuje, że włożona płyta to nośnik CDR ?
__________________
Pozdrawiam
Misiek4

Wydaje Ci się, że masz szybki dysk twardy/SSD? Dodaj go do rankingu i sprawdź czy jest najszybszy .
Misiek4 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.03.2009, 09:14   #3
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
jeżeli sprzęt czyta APIC czy jak to tam się nazywało, to chyba nic nie da się zrobić.
Zawsze da się poznać czy to CD-R czy nie.

Ostatnio zmieniany przez sobrus : 04.03.2009 o godz. 09:16
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.03.2009, 10:10   #4
yahol
Głupi Yasio
 
Avatar użytkownika yahol
 
Data rejestracji: 27.05.2003
Lokalizacja: **.#
Posty: 4,467
yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Ech, Panowie - czy warto komplikować proste sprawy?
Otóż nie!
Nalezy poczytać na forum o "kopiowaniu zabezpieczonych plyt audio" i tyle.
I żeby nie przedłużać - mozna uzyc EACa, lub innego programu do kopiowania audio i przegrac plyte.
Nero kompletnie sie do tego nie nadaje, (jak zreszta do wiekszosci spraw związanych z nagrywaniem) i jego używanie przypomina mi wycieranie pleców po kąpieli za pomoca drutu kolczastego
__________________
Powyższa wypowiedz, wyraża jedynie moja opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie ani w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez ostrzeżenia i podawania przyczyn.
******************************************
Monarchista, podstępnie knujący przeciwko Republice i demokracji!
yahol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.01.2010, 21:47   #5
Mikel11
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 28.01.2010
Posty: 2
Mikel11 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Smile CD

Witam. Mam taki problem: mam wieze ktora odbiera tylko oryginalne płyty, czy jest jakis program w ktorym mozna nagrac płyta jako oryginalna luz w jakims formacie zeby chodziła? Prosze o odpowiedz!
Mikel11 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.01.2010, 21:56   #6
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,458
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Zmień płyty.

Są takie, dedykowane do stacjonarnych nagrywarek, oznaczone jako "audio" - ale i tak nie będzie żadnej gwarancji działania.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.01.2010, 22:47   #7
yahol
Głupi Yasio
 
Avatar użytkownika yahol
 
Data rejestracji: 27.05.2003
Lokalizacja: **.#
Posty: 4,467
yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Cytat:
Napisany przez Mikel11 Podgląd Wiadomości
Witam. Mam taki problem: mam wieze ktora odbiera tylko oryginalne płyty, czy jest jakis program w ktorym mozna nagrac płyta jako oryginalna luz w jakims formacie zeby chodziła? Prosze o odpowiedz!
"Oryginalne" płyty audio nagrane sa w formacie *.cda.
IMHO chodzi o nagranie płyty tym formacie.
Można to zrobić w Nero, nagrywając jako AUDIO.
Można każdym innym programem obsługującym konwersje plików audio z mp3, wav, czy innego flac do cda!
Płyty audio nagrywamy dość wolno 16x, i zwracamy uwage, czy wieża, szczególnie stary model, akceptuje kolor nośnika!
__________________
Powyższa wypowiedz, wyraża jedynie moja opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie ani w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez ostrzeżenia i podawania przyczyn.
******************************************
Monarchista, podstępnie knujący przeciwko Republice i demokracji!
yahol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.01.2010, 01:56   #8
Human
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 06.07.2005
Posty: 87
Human zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Mikel11 Podgląd Wiadomości
Witam. Mam taki problem: mam wieze ktora odbiera tylko oryginalne płyty, czy jest jakis program w ktorym mozna nagrac płyta jako oryginalna luz w jakims formacie zeby chodziła? Prosze o odpowiedz!
zazwyczaj stare wieze znosza dobrze cdr ze srebrnym spodem, jesli jest niebieski lub zielony to nie chca czytac.
mozesz sprobowac tez dedukowane do cd-audio.
Human jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.01.2010, 08:27   #9
Mikel11
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 28.01.2010
Posty: 2
Mikel11 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
A jest jakis program aby nagrac płyte jaka oryginalna?
Mikel11 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.01.2010, 18:37   #10
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,458
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Każdy, pozwalający wypalić płytę w formacie Audio-CD.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.01.2010, 18:51   #11
yahol
Głupi Yasio
 
Avatar użytkownika yahol
 
Data rejestracji: 27.05.2003
Lokalizacja: **.#
Posty: 4,467
yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Cytat:
Napisany przez Mikel11 Podgląd Wiadomości
A jest jakis program aby nagrac płyte jaka oryginalna?
Cytat:
Napisany przez joujoujou Podgląd Wiadomości
Każdy, pozwalający wypalić płytę w formacie Audio-CD.
Cytat:
Napisany przez yahol Podgląd Wiadomości
Można to zrobić w Nero, nagrywając jako AUDIO.
Można każdym innym programem obsługującym konwersje plików audio z mp3, wav, czy innego flac do cda!
C.B.N.
I właśnie w tym momencie, przydaje sie opcja "czytanie ze zrozumieniem".
__________________
Powyższa wypowiedz, wyraża jedynie moja opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie ani w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez ostrzeżenia i podawania przyczyn.
******************************************
Monarchista, podstępnie knujący przeciwko Republice i demokracji!
yahol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.07.2010, 17:46   #12
joker12
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 01.07.2010
Posty: 1
joker12 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam. Problem jest podobny,moja zmieniarka czyta tylko orginalne cd audio. Probowalem juz nagrywac roznymi programami w cda i to z malymi predkosciami ale to nic nie dalo. Zmieniarka dalej ich nie widzi "no disc" Ktos ma jakis konkretny program? Pozdro
joker12 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.11.2010, 13:35   #13
kutlet
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 29.11.2010
Posty: 1
kutlet w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
mam pytanie czy można nagrać swap magika 3,6 tak aby odpalić gow ps2
kutlet jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.11.2010, 23:30   #14
marekzi
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 03.09.2004
Posty: 219
marekzi zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Magik jakiś, cycóś

Regulamin czytany?
marekzi jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Jak nagrać liste m3u na płyte CD-R z zachowaniem kolejności listy śmiguś Napędy optyczne CD 12 08.12.2005 17:23
Przykład jak mozna zarobic na naiwnosci ludzi Ice Off topic 7 03.10.2005 00:41
POMOCY !!! JAK NAGRAĆ 4.7GB na płytę DVD. Bar88tek Napędy optyczne DVD 2 12.11.2004 13:15
Jak nagrać płytę 800 MB 90 min ? Marek Napędy optyczne CD 3 05.03.2001 12:40
Jak nagrać płytę samostartującą służącą do instalacji systemu ? Marek Napędy optyczne CD 2 19.01.2001 20:49


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 15:12.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.