Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Zabezpieczenia CD/DVD/Blu-ray

Zabezpieczenia CD/DVD/Blu-ray Forum związane z tematem zabezpieczania płyt i ich odbezpieczania :) Nie dotyczy zabezpieczeń filmów DVD (dział DVD Video).



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 09.05.2005, 11:22   #1
Mikrusiński
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 09.05.2005
Posty: 7
Mikrusiński w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Problem z kopią gry I Niemamocni

Witam, jestem tu nowicjuszem więc proszę o trochę wyrozumiałości. Niedawno kupiłem synowi grę I Niemamocni. Ponieważ mój syn namiętnie w nią gra, a zdażało się już tak że gry porządnie potrafił skatować do takiego stopnia że płyta przestawała działać, postanowiłem zrobić mu kopię aby jej używał a oryginał schować na później. Poczytałem więc na tym forum jak przegrać płytę posiadającą zabezieczenia i spróbowałem przegrać. Niestety z marnym skutkiem ponieważ za każdym razem gra wychwytywała że jest to kopia i odmawiała współpracy. Sprawdziłem jednym z dostępnych programów jaki jest rodzaj zabezpieczenia - SECUROM i za pomocą programu Alk 120 chciałem zrobić kopię. Niestety nie udało się. Czy możecie pomóc mi w kwesti przegrania, ponieważ obawaim się że jeszcze chwilkę a będę zmuszony kupić nowu grę.

Mikrusińskil
Mikrusiński jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 09.05.2005, 12:42   #2
dejmag
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 18.10.2002
Lokalizacja: Radom
Posty: 165
dejmag zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Np. kliknij tutaj i np. posty nr 10, 11, 17 ....

Jak ci się spieszy :
- zrób obraz na HDD i niech syn go podpina pod napęd wirtualny by grać,
- dodaj do obrazu krakersa, rodzynka (jak by to zwał) i nagraj na czystą płytkę (to będzie na razie kopia robocza do grania)

a sam w mięzyczasie pobaw się w zrobienie działającej kopii 1:1
__________________
Pozdrawiam,
dejmag
dejmag jest offline  
Stary 09.05.2005, 13:01   #3
Mikrusiński
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 09.05.2005
Posty: 7
Mikrusiński w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
OK dzięki. Popróbuję i napiszę czy się udało.
Mikrusiński jest offline  
Stary 10.05.2005, 09:14   #4
Mikrusiński
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 09.05.2005
Posty: 7
Mikrusiński w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
No i klapa. Czytałem wczoraj te posty na które zwrócił mi uwagę kolega dejmag, i nic mi się nie udało osiągnąć. Zmarnowałem tylko 3 płyty i posiedziałem do 12 w nocy. Nie ukrywam że jestem cienki jeżeli chodzi o przegrywanie zabezpieczonych płyt i każda pomoc jest dla mnie dużą okazją podszlifowania tajników sztuki przegrywania. Oczywiście będę próbował sam jeszcze jakoś sobie poradzić z zrobieniem tej kopii, ale jeżeli ktoś może coś jeszcze zasugerować i doradzić, będę wdzięczny.
Mikrusiński jest offline  
Stary 10.05.2005, 10:00   #5
loki7777
Guru
 
Avatar użytkownika loki7777
 
Data rejestracji: 05.11.2004
Lokalizacja: Sligo;)
Posty: 6,290
loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
A jaka masz nagrywarke??Ewntualnie zaistaluj gre i uzyj "tego co zawsze" i bedzie chodzila bez plyty.Oryginal do szuflady, nie bedziesz marnowal plyt i czasu, no i tracil nerwow http://www.gameburnworld.com/gp/game...ncredibles.htm do wersji angielskiej, ale w 90% zadziala z Polska jesli taka posiadasz
loki7777 jest offline  
Stary 10.05.2005, 10:18   #6
Mikrusiński
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 09.05.2005
Posty: 7
Mikrusiński w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
zaistaluj gre i uzyj "tego co zawsze"
tzn co masz na myśli.
Z ciągnołem te pliki i popróbuję. Ale czy mam też rozumieć że za ich pomocą będę mógł zrobic sobie kopię i program nie będzie się czepiał że nia ma w napędzie oryginała??

Ostatnio zmieniany przez Mikrusiński : 10.05.2005 o godz. 10:22
Mikrusiński jest offline  
Stary 10.05.2005, 10:41   #7
dejmag
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 18.10.2002
Lokalizacja: Radom
Posty: 165
dejmag zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Zacznij od lektury tego artykułu. Dotyczy wersji 4.8.xx ale daje pojęcie o metodach i skali problemu.
Zanim dalej zaczniesz coś robić - sprawdź możliwości swojej nagrywarki tutaj (czyli w przyklejonych na górze).
Gotowe pliki BWA można pobrać na www.makeabackup.com.
Jeśli chcesz wszystko robić sam będziesz potrzebował programów np. BWA builder lub TwinCreator.
Jesli czytasz angielski odwiedź forum Alcohola na www.alcohol-soft.com

Dodane : to co ściągnąłeś to plik uruchamiający grę, który po wgraniu do odpowiedniego katalogu na HDD pozwala grać w tę grę także bez płyty w napędzie. Jest to plik .exe który jest prawie identyczny z plikiem o tej samej nazwie wgrywanym w czasie instalacji gry na HDD. Korzystanie z tak zmodyfikowanego pliku jest legalne tylko wtedy gdy posiadasz oryginał gry (o czym serwis gamecopyworld informuje na wstępie)
__________________
Pozdrawiam,
dejmag

Ostatnio zmieniany przez dejmag : 10.05.2005 o godz. 10:51
dejmag jest offline  
Stary 10.05.2005, 13:00   #8
Mikrusiński
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 09.05.2005
Posty: 7
Mikrusiński w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Czy ktoś z was ma te dwie wersje. Szukam i nie mogę w sieci znaleźć. BlindWrite 4.2.5 oraz 4.2.8
Mikrusiński jest offline  
Stary 10.05.2005, 17:05   #9
downloads
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 07.01.2005
Posty: 575
downloads zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Witam.
Co do BlindWrite, to niedawno tez szukałem i nawet znalazłem ale nie ma potrzeby wdawania sie w kombinacje opisane w tym artykule.
Na początek test EFM, który polecił kolega @dejmag - w tym akurat nie miał racji- do kopiowania SecuROM'a korekcja EFM jest zbędna.
Zakładam, że kopiowałeś w A 120%- po pierwsze wyłacz naped wirtualny (nie chodzi o to czy z niego korzystasz czy nie, po prostu wyłącz) i włącz opcje "ukryj ATIP" i "emulacja RMPS" w opcjach A 120%. Zakładam, też, że nie masz np Daemon Tools. Po zrobieniu tego wszystkiego sprawdź czy gra zadziała z którejś z juz zrobionych kopii.
Jeżeli nie to opiszę Ci po kolei co zrobić aby wykonać kopię. To zabezpieczenie jest łatwe do pokonania i nie zależy od mozliwości nagrywarki, więc prawdopodobnie jest to kwestia jakiegoś niedomówienia i czegoś co robisz źle.
Pozdrawiam
downloads jest offline  
Stary 11.05.2005, 00:24   #10
Mikrusiński
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 09.05.2005
Posty: 7
Mikrusiński w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Jest 1:25 w nocy. Płyta źle przegrana. Idę spać. Mam dosyć
Mikrusiński jest offline  
Stary 12.05.2005, 13:47   #11
dejmag
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 18.10.2002
Lokalizacja: Radom
Posty: 165
dejmag zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Fakt, korekcja jest zbędna - wiedza z testu przyda się jednak na pewno w przyszłości, namawiam do wykonania (choć niekoniecznie teraz).

Obowiązkowy program tworzący napędy wirtualne to Daemon Tools - pobierz stąd. Raczej używaj wirtualnych napędów DT niż tworzonych przez programy do kopiowania - wyłącz je zgodnie z zaleceniem kolegi downloads.

Jesli nie uda ci się nic osiągnąć - poczekaj na instrukcję od kolegi downloads.

W międzyczasie przeczytaj instrukcje z makeabackup (nie napisałeś czy czytasz angielski).

Według mojej wiedzy (zatrzymanej na Securom 5) można wykonać kopię wymagającą emulacji (tylko alcoholem) lub nie potrzebującą emulacji (tu potrzebna jest zabawa z plikami BWA).

Instrukcje krok po kroku (in english), ze screenami ekranów, dotyczące kopiowania Securom przy użyciu Alcohola, tworzenia pliku BWA, korygowania pliku BWA, używania TwinPeak - są na stronie makeabackup w dziale "backup guides" po lewej stronie. Poniżej skróty do nich :
kopiowanie Securom w Alcoholu - wykonywanie działającej kopii wymagającej emulacji
tworzenie pliku BWA
korygowanie BWA
używanie TwinPeak

Gotowy plik BWA do ściągnięcia, nadesłany do serwisu makeabackup, tutaj - ok. 20 kB

Jeśli modyfikujesz obrazy utworzone za pomocą CloneCD (.ccd) - używasz TwinPeak.
Jeśli modyfikujesz obrazy utworzone Alcoholem (mds+mdf) - używasz TwinCreator będącego składnikiem programu Alcoholer. Alkoholer do ściągniecia z działu "pliki" cdrinfo.

Jesli nie wiesz co zrobić z plikiem ściągniętym z gamecopyworld przecztaj to - jest to metoda "na skróty" ale skuteczna i w twoim przypadku legalna.
__________________
Pozdrawiam,
dejmag

Ostatnio zmieniany przez dejmag : 12.05.2005 o godz. 14:02
dejmag jest offline  
Stary 12.05.2005, 15:45   #12
downloads
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 07.01.2005
Posty: 575
downloads zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Rozumiem, że najprostsza metodę już przetestowałes i A 120% nie nagrywa tego nawet ze zwykła korekcją EFM. Skoro tak to najprawdopodobniej Twoja nagrywarka nie jest w stanie przeprowadzic dośc dokładnej analizy DPM.
Wobec tego najprostszym wyjściem bedzie ściągnąć z sieci gotowy plik MDS o dużej precyzji pomiaru.
Na przykład ten: http://copybase.ch/PHPV2/Database/Dpm.Download/969
albo ten : http://copybase.ch/PHPV2/Database/Dpm.Download/1005
Następlnie stwórz obraz A 120%, skasuj plik MDS i nazwij men ściągniety z sieci tak samo jak pozostający MDF, umieśc je w tym samym folderze i nagraj A 120% z profilem Securom*NEW 4/5.
Pamietaj o wyłaczeniu napedów wirtualnych i zaznaczeniu "ukryj ATIP" i "emulacja RMPS" w menu A 120%. Taka kopia zdziała tylko na komputerze na którym jest zainstalowany A120 z zaznaczonymi tymi opcjami. Jeżeli jesteś zainteresowany kopią działająca na każdym kompie musisz kopiowac metodą TwinPeakową (ta z kolei działa nie z każdym czytnikiem, niestety).
Jeżeli nageywałes na innym kompie i odtwarzałes na innym to zainstaluj A 120% na tym na którym chciałes grać i sprawdź czy juz wykonana kopia nie zadziała.
Pozdrawiam.
downloads jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 23:57.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.