Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Zabezpieczenia CD/DVD/Blu-ray

Zabezpieczenia CD/DVD/Blu-ray Forum związane z tematem zabezpieczania płyt i ich odbezpieczania :) Nie dotyczy zabezpieczeń filmów DVD (dział DVD Video).



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 06.06.2004, 18:23   #1
tomthor
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 06.06.2004
Posty: 5
tomthor w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
RMPS a obrazy pobrane z sieci (securom nowy)

"źródło nie zawiera informacji o RMPS, kopia z użyciem tego profilu jest niemożliwa"
Taki komunikat wyskakuje gdy próbuję nagrać obraz gry zabezpieczonej securomem v4.84.81.0077.Obraz próbowałem nagrać alcoholem bezpośrednio tzn "nagraj plik obrazu".Natomiast korzystając z wirtualnego napędu i z funkcji "kopiuj płytę" alcohol nie wykonuje analizy RMPS.
jak nagrywać tak zabezpieczone obrazy? (nie przejmować się wyskakującym komunikatem i nagrywać mimo to!).
tomthor jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 06.06.2004, 20:45   #2
Maciej
.:Esin Member:.
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Maciej
 
Data rejestracji: 31.12.2002
Lokalizacja: PL
Posty: 7,665
Maciej niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Maciej niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
ściągnąłeś obraz gry z netu..?
a jaki to format? (Iso,bin,nrg,itp...)?
__________________
Jak mądrze zadawać pytania
Maciej jest offline  
Stary 07.06.2004, 16:20   #3
tomthor
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 06.06.2004
Posty: 5
tomthor w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
bin i cue
tomthor jest offline  
Stary 07.06.2004, 16:32   #4
Kulfon
Bywalec
 
Avatar użytkownika Kulfon
 
Data rejestracji: 10.05.2002
Posty: 61
Kulfon zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Skoro to bin i cue to szkoda zachodu bo i tak nie bedzie działało, chyba że tam jest rodzynek na płycie. Pozatym nie uzyskasz informacji o fizycznym nośniku montując obraz w emulatorze - musisz mieć oryginalna płytę.
Formaty obrazów, które zawieraja fizyczne informacje o nośniku to format BlindWrita a dokładnie plik .bwa i z Alcohola120 % obraz .mdf a plik fizycznych informacji to .mds
__________________
GG 409835
Kulfon jest offline  
Stary 07.06.2004, 17:10   #5
tomthor
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 06.06.2004
Posty: 5
tomthor w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dzięki za wyjasnienie. Jednym słowem aby nagrana płytka chodziła potrzebny jest rodzynek (w obrazie go nie ma ale już się śćiąga)-później sprawdzę czy wszystko gra.
P.S.
Planuję zrobić to tak (poraw mnie jeśli źle myślę)
1) dogram do obrazu mały pliczek
2) wypalę obraz nie zważając na :"źródło nie zawiera informacji o RMPS, kopia z użyciem tego profilu jest niemożliwa" profilem "normalCD"
3) a potem sprawdzę skuteczność rodzynka.
tomthor jest offline  
Stary 07.06.2004, 17:51   #6
Kulfon
Bywalec
 
Avatar użytkownika Kulfon
 
Data rejestracji: 10.05.2002
Posty: 61
Kulfon zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Może byc i tak a możesz np. skopiować wszystko z płyty na dysk, dodać do nowego katalogu rodzynek i nagrać w Nero.
Jeżeli rodzynek jest w obrazie to profil przy nagrywaniu jest juz nie istotny.
Jeszcze taka mała uwaga co do dodawania plików do obrazów przyp. UltraIso - czasem jeżeli obraz jest inny niż .iso plik może nie zostać dodany prawidłowo i potem gra może nie zadziałać - kilka razy mi się tak zdarzyło, więc polecił bym kopiowanie plików na dysk najpierw.
__________________
GG 409835
Kulfon jest offline  
Stary 07.06.2004, 22:51   #7
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,832
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez Kulfon
...Jeszcze taka mała uwaga co do dodawania plików do obrazów przyp. UltraIso - czasem jeżeli obraz jest inny niż .iso plik może nie zostać dodany prawidłowo i potem gra może nie zadziałać - kilka razy mi się tak zdarzyło, więc polecił bym kopiowanie plików na dysk najpierw.
Bo wyedytowany obraz trzeba zapisac jako iso, wtedy powienien dzialac. No ale sa inne sposoby, sam podales moze i najprostszy.
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest offline  
Stary 08.06.2004, 22:03   #8
wolf
No Guts, No Glory
 
Avatar użytkownika wolf
 
Data rejestracji: 06.07.2002
Lokalizacja: Częstochowa
Posty: 653
wolf zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez grzeniu
Bo wyedytowany obraz trzeba zapisac jako iso, wtedy powienien dzialac. No ale sa inne sposoby, sam podales moze i najprostszy.
odwórz obraz programam UltraISO jezeli masz plik exe to podmień do na ten co zawiera No CD Fix i po sprawie
__________________
145 Sqr PFT Skalski's Circus: February - July 1943
Thomas St John Marmaduke "Pat" Pattle (AS988)80 Sqr RAF 20 April 1941 - credited with 50 victories, 8 probable
Ray "Throttle" Thorold-Smith (BS231)452 Sqr RAAF 15 March 1943 - credited with 5.5 victories
wolf jest offline  
Stary 08.06.2004, 22:22   #9
Kulfon
Bywalec
 
Avatar użytkownika Kulfon
 
Data rejestracji: 10.05.2002
Posty: 61
Kulfon zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez wolf
odwórz obraz programam UltraISO jezeli masz plik exe to podmień do na ten co zawiera No CD Fix i po sprawie
to nie jest dobry sposób i nie polecam tak robić na płycie
__________________
GG 409835
Kulfon jest offline  
Stary 08.06.2004, 23:03   #10
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,832
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Uwaga Wolfa chyba nie do mnie, ja nie mam problemow a tylko odnioslem sie do fragmentu wypowiedzi Kulfona.
Poza tym masz racje Kulfon - podmiana na zywca niekoniecznie i nie zawsze zalatwia sprawe.
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest offline  
Stary 09.06.2004, 09:02   #11
tomthor
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 06.06.2004
Posty: 5
tomthor w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
nie miałem zbyt dużo czasu ostatnio, ale testy zrobiłem oto wyniki:
1)w ultraiso dodałem plik i zapisałem jako iso -wszystko ok
2) w ultraiso dodałem plik i zapisałem jako bin,cue - wszystko ok
3) w ultraiso dodałem plik i zapisałem jalo nrg - wszystko ok
3) po przegraniu plików gry na dysk i dodaniu pliku (wypałka w nero do nrg) - wszystko ok
tomthor jest offline  
Stary 16.03.2005, 14:24   #12
Adept
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika Adept
 
Data rejestracji: 31.05.2004
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 131
Adept w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
gdzie robie błąd otwieram ultraIso naciskam plik bin/iso dodaje np.plik tekstowy i teraz
jak zapisać aby spowrotem był to plik bin/iso.czy nazwa musi byc ta sama czy zapisz jako ( bin/iso).Podpowiedźcie bo jak zrobiłem to plik nie daje sie otworzyć.
dlaczego nie kazdy plik bin/iso mozna podejrzeć w UltraIso.RMPS mam to samo w alcoholu a w nero nie ma takiego komunikatu:źródło nie zawiera informacji o RMPS, kopia z użyciem tego profilu jest niemożliwa
I jeszcze jedno pytanie co musze zmienić aby spowrotem działało
Nagrywarka LD8525B i DVD4163B na LG było poprzednio robione było dobrze jak zainstalowalem DVD4163b mam problem
Mam taki problem. Jakiś czas temu zrobiłem kopie gry Settlers 4 (z oryginału)i wszystko było dobrze.Nie dawno zmieniłem DVD na LG DVD-R nagrywarkę (bios nowy wgrałem).I chciałem uruchomić grę I wyskakuje mi komunikat Please eject and Re-insert The CD-ROM select OK. And restart application. Wiec myślałem że jak wgrałem nowy bios to cos się pozmieniało
I dlatego nie mogę tej gry uruchomić. Więc zrobiłem nową kopię ( A-ray Scanner i Alkohol) Zabezpieczenie to safe Disc 2.10 więc nie powinno być kłopotów).A tu wyskakuje ten sam komunikat. czy możecie mi pomóc co oznacza ten komunikat i co mogę poprawić, aby gra
Działała. Proszę o pomoc i wskazówki.
Pozdrawiam

Pozdrawiam
__________________
"Hodie mihi, cras tibi" - Dzisiaj mi, jutro tobie

Ostatnio zmieniany przez Adept : 16.03.2005 o godz. 15:07
Adept jest offline  
Dyskusja zamknięta

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 14:09.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.