Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Zabezpieczenia CD/DVD/Blu-ray

Zabezpieczenia CD/DVD/Blu-ray Forum związane z tematem zabezpieczania płyt i ich odbezpieczania :) Nie dotyczy zabezpieczeń filmów DVD (dział DVD Video).



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 03.01.2004, 11:31   #1
jaggnnaa
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 30.12.2002
Lokalizacja: Karczew
Posty: 3
jaggnnaa w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Question Safe Disk 2.9?

Mam pytanko nie jestem takim juz laikiem ale mam problem z wypaleniem Worms 3d a o co chodzi pewnie o ASPI ale juz nagralem i dupa proowalem z Alcohol 120%dosc nowym 4 cosik tam chyba 617 i nic czy ktos moze podac mi dobry profil konfiguracji by to dziadostwo zadzialalo...
__________________
Kłamiesz zginiesz
jaggnnaa jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 03.01.2004, 14:08   #2
Maciej
.:Esin Member:.
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Maciej
 
Data rejestracji: 31.12.2002
Lokalizacja: PL
Posty: 7,665
Maciej niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Maciej niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Do kopiowania SafeDisc ...najważniejszy jest sprzęt ...
__________________
Jak mądrze zadawać pytania
Maciej jest offline  
Stary 03.01.2004, 19:22   #3
jaggnnaa
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 30.12.2002
Lokalizacja: Karczew
Posty: 3
jaggnnaa w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Sprzet!!!

Sprzet mam niezly komp calkiem calkiem do pozazdroszczenia
a w nimchodzi o spawarki)
-liteon dvd-/+ 811
- lite-on 52/32/52
- liteon 40125s przerobiona
- toshiba cd x40
- toshiba dvd 1502 wiec sprzet oki....
__________________
Kłamiesz zginiesz
jaggnnaa jest offline  
Stary 03.01.2004, 19:44   #4
Maciej
.:Esin Member:.
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Maciej
 
Data rejestracji: 31.12.2002
Lokalizacja: PL
Posty: 7,665
Maciej niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Maciej niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez jaggnnaa
Sprzet mam niezly komp calkiem calkiem do pozazdroszczenia
a w nimchodzi o spawarki)
-liteon dvd-/+ 811
- lite-on 52/32/52
- liteon 40125s przerobiona
- toshiba cd x40
- toshiba dvd 1502 wiec sprzet oki....
Napędów masz sporo ...
Ta wersja Worms 3D to PL ...?
SafeDisc 2.9 próbuj kopiować najnowszym Alcohol 120% ...z włączoną korekcją EFM.
profil dobierz w/g programu Alcoholer .
Lub nowym BlindWrite 5.
__________________
Jak mądrze zadawać pytania
Maciej jest offline  
Stary 04.01.2004, 22:42   #5
JaHo
Bywalec
 
Data rejestracji: 27.02.2002
Lokalizacja: Lublin
Posty: 53
JaHo zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Maciej
Napędów masz sporo ...
Ta wersja Worms 3D to PL ...?
SafeDisc 2.9 próbuj kopiować najnowszym Alcohol 120% ...z włączoną korekcją EFM.
profil dobierz w/g programu Alcoholer .
Lub nowym BlindWrite 5.
Macieju
Swego czasu mając problem z Sims Gwiazda zgłosiłem podobny problem na Forum. Po przeczytaniu przewodnika made in VLuka, Twoich odpowiedzi na podobne pytania, Twojego przewodnika o korekcji EFM (via Forum Alcohol).
Generalnie masz rację, najważniejszy jest sprzęt, ale nikt nie jest w stanie powiedzieć JAKI SPRZĘT!!! Historia z owieczkami i testem na korekcję EFM potwierdza, że wiele nagrywarek ma dwie owce, które pozwalają na przejście SD 2.5, ale nie wyżej!
Mam do dyspozycji cztery urządzenia odtwarzające: CD LG GCR-8520B, Asus x52, DVD Asus, DVD Pioneer 121. Trzy nagrywary: LG GCE 8480B, Liteon LTR 52327S i DVD-R Pioneer 106. Próbowałem różnych kombinacji i nie udało mi się skutecznie skopiować SD 2.8, 2.9. Żeby było śmieszniej napędy DVD mają generalnie problem z uruchomieniem tak zabezpieczonego oprogramowania z oryginalnej płyty. Ciekaw jestem czy producenci to przewidzieli?
Reklama sprzedawców i producentów nagrywarek często mija się z prawdą. Dotyczy to np. nagrywarki Liteon LTR 52327S, która podobno przechodzi SD 2.8. Na teście "EFM" kopiuje tylko dwa pliki. Reszta martwa. W postach jak demon pojawia się jakaś Toshiba, która to przechodzi, ale znowu pytanie o imię tego demona trafia w próżnię... Wypalarka DVD Pioneera, tak chwalona na tym forum na CD nie potrafi wypalić poprawnie żadnego z tych czterech plików. Ale o tym mogłem przekonać się dopiero jak z fakturą przywlokłem ją do domu. Znów mam dylemat... Ale jestem otwarty na wszystkie propozycje co do testów tego sprzętu.
Macieju, może warto byłoby sporządzić rzetelną listę nagrywarek, które sobie radzą i w jakich warunkach - system operacyjny, system plików, platforma sprzętowa, czytnik, zainstalowane oprogramowanie, nośnik (o którym pisał Misiek 4) itp.
Skoro na poważnie zająłeś się Macieju sprawą korekcji EFM, może spróbujesz pociągnąć to do końca?
JaHo jest offline  
Stary 05.01.2004, 14:57   #6
Maciej
.:Esin Member:.
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Maciej
 
Data rejestracji: 31.12.2002
Lokalizacja: PL
Posty: 7,665
Maciej niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Maciej niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez JaHo
[...]
Nie znam nagrywarki która by kopiowała by "normalnie" płyty zabezpieczone SafeDisc 2.9 ,nie mówiąc o 3.0. Nie ma sensu robić takiej listy nagrywarek...poprostu nie znam żadnej która sobie poradzi z tak słabymi sektorami, bez użycia dodatkowych narzędzi.
Dlatego trzeba wspomagać się programami do tego przystosowanymi. Nowy Alcohol jak i Clone CD mają już korekcję EFM przystosowaną do nowych wersji SD . Niestety sama korekcja EFM nagrywarki to nie wszystko ...nowe SD 2.9 zawiera wiele innych cech zabezpieczających bardzo trudnych do obejścia. Skopiowanie płytki zabezpieczonej SD 2.9 jest trudne ,kopia płytki orginalnej będzie różnie się zachowywała w róznych napędach. Tak więc kopia zawsze będzie daleko od ideału. A zrobienie poprawnej kopii 1:1 ,działającej w 100% na wszystkich napędach jest bardzo trudne do wykonania.

Zawsze większe szanse są z nagrywarką z dwoma owcami ...niż z żadną.

Tutaj jest lista nagrywarek i nowe zabezpieczenia SD...:
http://www.clonyxxl.net/moderatori/l...ult.php?page=l

Tuataj masz wiele przykładów jak i czym są kopiowane zabezpieczone gry (Odczyt,Zapis,Program,Zabezpieczenie,Zastosowany nośnik)...:
http://www.clonyxxl.net/database/last.php
...jest wiele SD2.9 a także SD 3.10...)


.............pozdrawiam...
__________________
Jak mądrze zadawać pytania

Ostatnio zmieniany przez Maciej : 05.01.2004 o godz. 21:43
Maciej jest offline  
Stary 05.01.2004, 19:31   #7
rusek
Bywalec
 
Avatar użytkownika rusek
 
Data rejestracji: 29.04.2002
Lokalizacja: Poznań
Posty: 25
rusek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Jak na razie najpewniejszym sprzętem dla mnie jest wypalarka Samsung 52x24x52. Nie dosyć, że błyskawicznie zrzuca obraz płyty - najszybszy jaki w życiu widziałem (a zajechałem już 3szt. CD-RW Lite-On - dobry sprzęt, ale po około 2000 CD każdy sprzęt zacznie okazywać ślady "zmęczenia"), to jeszcze kopie wypalone na nim (Colin 3 PL, Call Of Duty, TOCA Race Driver, i inne) są bez problemu akceptowane przez moje DVD LGx16 (SD 2.9 nagrany na Lite-On'ach i odtwarzany na tym DVD odmawia współpracy...).
A najważniejsze jest to, że nie muszę ustawiać ŻADNEJ korekcji EFM.
Minusem tego Samsunga jest to, że do muzy się on raczej nie nadaje
Może mam po prostu fuksa co do egzemplarza... Kto to tak naprawde wie...
__________________
Life is brutal...
rusek jest offline  
Stary 05.01.2004, 19:42   #8
JaHo
Bywalec
 
Data rejestracji: 27.02.2002
Lokalizacja: Lublin
Posty: 53
JaHo zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
[...Nie znam nagrywarki która by kopiowała by "normalnie" płyty zabezpieczone SafeDisc 2.9 ,nie mówiąc o 3.0. Nie ma sensu robić takiej listy nagrywarek...poprostu nie znam żadnej która sobie poradzi z tak słabymi sektorami, bez użycia dodatkowych narzędzi.....]

Dzięki, podsunąłeś mi trochę "lekcji" do odrobienia, ale to była ciekawa lekcja.
Wnioski, które mi się nasuwają do przejścia tych zabezpieczeń:
1. Napęd czytający jak najlepszy,
2. Nagrywarka do SD 2.8 i 2.9 to Liteon!
3. Prędkość nagrywania max. x16 ew. x8, x4
4. Dobry nośnik! (Verbatim, Verbatim, Verbatim....Datalife Plus)
5. Alcohol + Alcoholer

Dużum zaskoczeniem dla mnie jest cztery owce (żabki) korekcji EFM dla Liteon LTR-52327S ponieważ przetestowałem tę nagrywarkę pod tym względem. Być może powinienem użyć ekstra nośnika np. Verbatim.
Jedno jest pewne: wg tych tanych do SD Liteon to jest to!

Nie znam włoskiego, więc komentarze są dla mnie niezrozumiałe.
Jeśli wiesz coś na temat skrótów, które znajdują się pod urządzeniami odczytującymi i nagrywającymi to możesz postukać trochę w klawiaturę...
Odczyt: SVEBA SVE (auto), SDR SVE, LSD SVE (LSD - Low Speed Drive?),SVE
Zapis: RAW DAO EFM (to jest jasne), ISC CSUS, RAW DAO CSUS,
Pytanie też jakie "dodatkowe narzędzia" nasz na myśli?
JaHo jest offline  
Stary 05.01.2004, 20:03   #9
wolf
No Guts, No Glory
 
Avatar użytkownika wolf
 
Data rejestracji: 06.07.2002
Lokalizacja: Częstochowa
Posty: 653
wolf zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
odp

Ja mam trochę odmienne zdanie na temat SaveDisca 3.10 wpadła mi w rece gra Władca Pierścienia 1 Powrót króla tzn kumpel ja zdobył i chcial żeby zrobić mu kopię ja zobaczyłem jakie to jest zabezpieczenia to powiedziałem mu żeby szukał "cukierka" bo wykonanie takiej kopii na LG GCE 8320B jest niewykonalne
ale okazało się że zrobiłem kopie tej gry na tej wypalarce spróbowałem już u 4 kumpli i wszędzie działa w przy okazji dowiedziałem się że nie działa jak jest zainstalowany CloneCD 4.2.0.2
__________________
145 Sqr PFT Skalski's Circus: February - July 1943
Thomas St John Marmaduke "Pat" Pattle (AS988)80 Sqr RAF 20 April 1941 - credited with 50 victories, 8 probable
Ray "Throttle" Thorold-Smith (BS231)452 Sqr RAAF 15 March 1943 - credited with 5.5 victories
wolf jest offline  
Stary 05.01.2004, 21:25   #10
tomek skoda
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 11.11.2002
Posty: 10
tomek skoda w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
zaden problem

Nie gadajcie glupot wszystkie nagrywarki z dwiema owieczkami sa w stanie to nagrac nawet sd3.10.Juz to przetestowalem najwazniejsza jest kombinacja programu i nie wierzcie alcoholerowi rozpracowalem to przypadkiem.Sprawdzalem juz ten profil na 5 nagrywarkach i dziala na kazdej Takze kombinujcie a sie uda .Powodzenia.A i co najwazniejsze to nie ma problemu z odczytem nawet w starych cd romach.
tomek skoda jest offline  
Stary 05.01.2004, 21:49   #11
Maciej
.:Esin Member:.
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Maciej
 
Data rejestracji: 31.12.2002
Lokalizacja: PL
Posty: 7,665
Maciej niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Maciej niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Jeszcze do wczoraj były same posty typu ...POMOCY !!! nie mogę skopiować płyty z Safe Disc 2.9 ...
A tu nagle się okazuje ,że to takie dziecinnie proste...wszyscy nagle potrafią kopiować gry zabezpieczone SD2.9 a nawet 3.10 ) ...oczywiście cały czas mówię o oryginalnych nośnikach.

Prośba do TOMKA ...możesz podać nam ten cudowny przepis na skopiowanie oryginalnej gry z SD 2.9 lub 3.10...
...jakim programem ? jakie użyłeś ustawienia ? jakim sprzetem?
W końcu pomagamy sobie nawzajem taki to cel tego forum ...
__________________
Jak mądrze zadawać pytania

Ostatnio zmieniany przez Maciej : 05.01.2004 o godz. 22:03
Maciej jest offline  
Stary 06.01.2004, 00:03   #12
JaHo
Bywalec
 
Data rejestracji: 27.02.2002
Lokalizacja: Lublin
Posty: 53
JaHo zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez tomek skoda
Nie gadajcie glupot wszystkie nagrywarki z dwiema owieczkami sa w stanie to nagrac nawet sd3.10.Juz to przetestowalem najwazniejsza jest kombinacja programu i nie wierzcie alcoholerowi rozpracowalem to przypadkiem.Sprawdzalem juz ten profil na 5 nagrywarkach i dziala na kazdej Takze kombinujcie a sie uda .Powodzenia.A i co najwazniejsze to nie ma problemu z odczytem nawet w starych cd romach.
"Szukajcie a znajdziecie, proście a będzie wam dane, stukajcie a otworzą wam..."
Tomku, miło z Twojej strony, że tchnąłeś w nas optymizmem, miłe jest również to, że nie odesłałeś nas w inny zakątek Forum, lub nie kazałeś przekopać jego z góry do dołu jak to robią niektórzy aby nabić sobie licznik postów.
Pogromco SD 3.10! Skoro Alcoholer kłamie jak twierdzisz, to zdradź na czym to oszustwo polega i jak pokonać to zabezpieczenie.
JaHo jest offline  
Stary 06.01.2004, 01:43   #13
tomek skoda
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 11.11.2002
Posty: 10
tomek skoda w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
cierpliwosci

Dziwi mnie ze vluka tego nie opublikowal.troche cierpliwosci szukajcie a znajdziecie.Gry na ktorych to testowalem to fifa2004;harry potter quiditch.wladca pierscieni powrot krola;splinter cell;colin3.A i pamietajcie blacklisty tu nie ma wyjatkow.jak sie okazalo przy kopiowaniu tez ma znaczenie tylko alcohol bynajmiej narazie na dzien dzisiejszy nie musi byc najnowszy poprzednia wersja sobie radzi nawet z 3.10 i jej dotychczas uzywam.ZYCZE POWODZENIA.I nie wiem jaki to ma zwiazek ale clone zainstalowany(NIE DA SIE JUZ WTEDY ZROBIC DZIALAJACEJ KOPI} raz choc puzniej odinstalowywany to i tak kopia nie chodzila.Pomogla reinstalacja systemu.Palcie!!!!!!!!!!!!!
Dołączone pliki
File Type: rar updatesecdrv.rar (20.6 KB, 237 oglądane)
tomek skoda jest offline  
Stary 06.01.2004, 14:14   #14
Maciej
.:Esin Member:.
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Maciej
 
Data rejestracji: 31.12.2002
Lokalizacja: PL
Posty: 7,665
Maciej niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Maciej niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
tomek ..dzięki za info.
hmmm...łatka Microsoftu ->SafeDisc Windows XP Fix
http://www.microsoft.com/downloads/d...E-1DF707D7A2E9

........................
__________________
Jak mądrze zadawać pytania
Maciej jest offline  
Stary 06.01.2004, 18:26   #15
wolf
No Guts, No Glory
 
Avatar użytkownika wolf
 
Data rejestracji: 06.07.2002
Lokalizacja: Częstochowa
Posty: 653
wolf zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
odp

Cytat:
Napisany przez Maciej
Jeszcze do wczoraj były same posty typu ...POMOCY !!! nie mogę skopiować płyty z Safe Disc 2.9 ...
A tu nagle się okazuje ,że to takie dziecinnie proste...wszyscy nagle potrafią kopiować gry zabezpieczone SD2.9 a nawet 3.10 ) ...oczywiście cały czas mówię o oryginalnych nośnikach.

Prośba do TOMKA ...możesz podać nam ten cudowny przepis na skopiowanie oryginalnej gry z SD 2.9 lub 3.10...
...jakim programem ? jakie użyłeś ustawienia ? jakim sprzetem?
W końcu pomagamy sobie nawzajem taki to cel tego forum ...
Ja postaram się napisać jak tego dokonałem program do nagrywania
Alcohol 120% 1.4.7.1005 profil odczytu z Alcoholera (SaveDisc 2.9) prędkość odczytu x12 tak zrobiłem obraz do nagrania płyty profl SaveDisc 2.9 w alcohlu ( nie korzystałem w tym przypadku z alcoholera) + zaznaczenia korekcja EFM zapis najwolniej jak się da w moim przypadku x8.
Odnośnie CloneCD odinstalowania pomaga wtedy nawet orygianał działa
__________________
145 Sqr PFT Skalski's Circus: February - July 1943
Thomas St John Marmaduke "Pat" Pattle (AS988)80 Sqr RAF 20 April 1941 - credited with 50 victories, 8 probable
Ray "Throttle" Thorold-Smith (BS231)452 Sqr RAAF 15 March 1943 - credited with 5.5 victories
wolf jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 22:51.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.