Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Zabezpieczenia CD/DVD/Blu-ray

Zabezpieczenia CD/DVD/Blu-ray Forum związane z tematem zabezpieczania płyt i ich odbezpieczania :) Nie dotyczy zabezpieczeń filmów DVD (dział DVD Video).



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 16.01.2005, 08:13   #151
Mich@ł
Ismail Delivered
 
Avatar użytkownika Mich@ł
 
Data rejestracji: 29.08.2003
Lokalizacja: Wyloguj
Posty: 5,055
Mich@ł wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Mich@ł wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Mich@ł wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Mich@ł wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Mich@ł wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Cytat:
Napisany przez motorade
Hejka Ludzie!
....

P.S Mam kompa Celeron 2,4, 512 ddr 400, 80 GB, Radeon 9200 Saphire 128 oraz combo i cd
Bardziej przydatną informacją niż prędkość procka byłaby pełniejsza nazwa Twojej nagrywarki....
Mich@ł jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 22.01.2005, 19:02   #152
hacker150
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 09.01.2005
Posty: 6
hacker150 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Rozumiem. Mam Combo LG 52x24x52 .
hacker150 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.01.2005, 19:03   #153
hacker150
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 09.01.2005
Posty: 6
hacker150 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
I dodatkowo napęd cd Samsung 52x
hacker150 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.01.2005, 19:06   #154
brucek
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika brucek
 
Data rejestracji: 22.01.2005
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 3
brucek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam.
Przeczytałem chyba całe forum i nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi na mój problem. Jestem początkujący i terminy typu "emulowanie" czy "safe disc" są mi niestety obce. Problem mój dotyczy jednak nie nagrania a działania gry.
Ale od początku: miałem obrazy 4 płyt cd nagrałem je w Nero 6 na płytach TDK 800MB. Nie miałem z tym żadnego problemu. Dodatkowo mam zainstalowane programy: AnyDVD 4.1.1.2, CloneDVD 2, Alcohol 120% 1.9.2, Instant CD+DVD. Nagrywałem na DVDRW Samsunga TS-H552B z max prędkością czyki 40x.
Zadowolony zainstalowałem grę ładując po kolei wszystkie płyty. Problemów żadnych nie było. Zrestartowałem komputer co by mi nic nie zepsuło zabawy i uruchomiłem grę. Wyświetliło się okno powitalne The Sims 2, czekam, czekam, czekam... i nic. Napęd pracuje i nic. Kilka prób, nie pomaga. Poczytałem tutaj i zainstalowałem DaemonTools347. Spróbowałem uruchomić grę i... wywaliło mi system!!! Odpalał się potem dwie godziny, bo naprawiał skrzyżowane pliki w alokacjach czy coś. Kolejna próba i to samo. Chciałem spróbować uruchomić grę z obrazu, ale podczas rozpakowywania (obrazy mam spakowane i nagrane na płytę DVD) mój komputer również odmawiał posłuszeństwa (wcześniej było dobrze). Usunąłem DaemonTools, bo to chyba przez niego i jestem w kropce.
Jeśli ktoś mógłby powiedzieć mi co zrobić będę wdzięczny. Który program usunąć (nie chcę się rozstawać z żadnym ale jak mus to mus), co jak ustawić i jak w końcu zacząć się cieszyć grą?

A chcę zagrać na: (słabiutko wiem) Duron700Mhz, 384MB SDRAM, Geeforce FX5200, DirectX 9.0c, DVDRW Samsung TS-H552B lub DVDRom Liteon LTD-163 (JLMS HJ-HD166S), Windows XP - chyba wszystko? Aha i nie mam Service Pack'a 2. Potrzebny jest?

Pomoże mi ktoś?
__________________
brucek

Ostatnio zmieniany przez brucek : 22.01.2005 o godz. 19:25
brucek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.01.2005, 19:07   #155
hacker150
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 09.01.2005
Posty: 6
hacker150 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Zrobiłem Agusia jak mówilaś i dalej buła, nic nie chodzi.
Żagnych komunikatów nie dostalem
hacker150 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.01.2005, 19:09   #156
hacker150
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 09.01.2005
Posty: 6
hacker150 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
A czy marka płyt cd jest wazna
Moje simsy sa na media-tech.
hacker150 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.01.2005, 21:00   #157
downloads
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 07.01.2005
Posty: 575
downloads zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Sims 2 i ska

Sims 2- kopia bez EFM.

Nagrywarka: LiteON LTR40125S ZSOR
płyta: Memorex CDRW i MediaTech CDRW (na CDR nie nagram bo nie chce grać-robię to dla przekonania)
prędkość odczytu: x12
prędkość zapisu:x4
Program:Alcohol 120% 1.9.2.1705
Profil: SafeDisc 2/3 (bez korekcji EFM, chociaż z nia też oczywiście działa
Emulacje: W Alcoholu włączona jest tylko opcja "ukryj rodzaj nośnika"- reszta wyłączona.

Po splash screenie przez kilka sekund nic sie nie dzieje i gra dopiero rusza (trwa to dłużej niż z oryginału) więc sprawdze jeszcze w innych napędach. Może jednak nagram CDR i dam znajomym do sprawdzenia czy u nich działa.

Edit:Sorry,pomyłka, na MediaTech nie działa a to na Memorexie nagrałem juz działajaca 3 razy (na 3 próby). Na CDR nie zadziałało na: BASF (staroć) i Hawk (kiepska płyta). Niedługo kupię CDR o których są raporty, że na nich działa i sprawdzę.


Do hacker150:
dokładniej pisz o napędach-prędkość to za mało. Sprawdź sobie czy nagrywarki są zdolne do poprawnej korekcji EFM na stronie Alcohol 120%-tam jest link bo gdzieś tą liste przenieśli.

Jesli chodzi o emulacje to Clone CD moze byc blacklistowany ale w alcoholu na 100% dziala z obrazu (sprawdziłem przed nagraniem).

Do brucek: jak masz obraz z Nero, to zostaje tylko "słodzik". Nic nie pomogą napedy wirtualne itp. To jest dobre jak masz obraz z Alcoholu ale nie *.nrg czy *.iso.

Ostatnio zmieniany przez downloads : 24.01.2005 o godz. 08:02
downloads jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.01.2005, 21:38   #158
brucek
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika brucek
 
Data rejestracji: 22.01.2005
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 3
brucek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Do Downloads => Ale ja mam obrazy nie z nero tylko nagrywałem na płytę w nero. Mam obrazy w 4 formatach *ccd, *cue, *img i *sub. Nero umożliwia nagranie obrazu *cue i tak też zrobiłem.
__________________
brucek
brucek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.01.2005, 07:25   #159
Maciej
.:Esin Member:.
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Maciej
 
Data rejestracji: 31.12.2002
Lokalizacja: PL
Posty: 7,665
Maciej niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Maciej niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez brucek
Do Downloads => Ale ja mam obrazy nie z nero tylko nagrywałem na płytę w nero. Mam obrazy w 4 formatach *ccd, *cue, *img i *sub. Nero umożliwia nagranie obrazu *cue i tak też zrobiłem.
.ccd ...kontrolny pliku
.sub ...informacje z subkanałów
.img ...obraz płyty

.cue ...arkusz dyrektyw cue-sheet
.bin ...obraz płyty

tak więc masz tylko obrazy w dwóch formatach .bin i .img, a reszta to pliki pomocnicze do tych obrazów.
__________________
Jak mądrze zadawać pytania
Maciej jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.01.2005, 16:04   #160
gwiazdeczka2
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 23.01.2005
Posty: 3
gwiazdeczka2 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
nadal nie działa

Witam
Przeczytałam już ten wątek chyba z 10 razy cały, próbowałam już chyba wszystkiego i dalej nie działa Może ktoś z Was odpowie mi na kilka pytań:
- miałam obrazy gry .msd i .mdf, które tak po prostu (Alcoholem 120%) zgrałam na 4 płytki i obrazy płyt skasowałam (wtedy jeszcze nie wiedziałam, że ta gra ma zabezpieczenia),
- zainstalowałam grę na dysku,
- i tak jak większości z Was tutaj, gra po zainstalowaniu już nie chce się uruchomić.
I teraz:
1) Jak zrobić teraz z tych płyt z powrotem ich obrazy, tzn. z CD 1, bo podobno reszta nie ma zabezpieczeń? (Robiłam Alcoholem 120% i niby coś się zrobiło, ale cały czas wyskakiwały błędy odczytu, więc podejrzewam, że ten obraz CD 1 i tak będzie zły)
2) Czy mam teraz z tej płyty CD 1 zrobić obraz już bez zabezpieczeń? I jak to zrobić?
3) Czy mam zanim zacznę to wszystko robić odinstalować grę z dysku i od nowa z nowego obrazu płyty puścić ją Deamonem?
Mam nadzieję, że ktoś mi pomoże pomimo, że już tyle zostało napisane na ten temat
Z góry dziekuję

Ewa
gwiazdeczka2 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.01.2005, 17:01   #161
brucek
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika brucek
 
Data rejestracji: 22.01.2005
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 3
brucek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Maciej
.ccd ...kontrolny pliku
.sub ...informacje z subkanałów
.img ...obraz płyty

.cue ...arkusz dyrektyw cue-sheet
.bin ...obraz płyty

tak więc masz tylko obrazy w dwóch formatach .bin i .img, a reszta to pliki pomocnicze do tych obrazów.
Dziwne, ale nero 6 w zakładce nagrywarka, ma opcję nagraj plik obrazu i po jej wybraniu akceptuje rozszerzenia *nrg, *iso i właśnie *cue. Tak więc nagrałem właśnie w ten sposób plik *cue.
Siedziałem do 5-tej rano i jest prawie dobrze. Rozpakowałem sobie obraz cd1 na dysk, zainstalowałem DaemonTolls347, potem zainstalowałem grę i wyjąłem płytę z napędu. Zamontowałem w Daemonie obraz *cue i włączyłem emulację Safedisc. Ruszyło! Co prawda uruchamia się wolno i wczytuje również ale to już pewnie wina mojego komputera. Raz mi się też zawiesił. No ale najważniejsze, że wszystko gra i działa włącznie z trybem budowania.
__________________
brucek
brucek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.01.2005, 20:48   #162
Maciej
.:Esin Member:.
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Maciej
 
Data rejestracji: 31.12.2002
Lokalizacja: PL
Posty: 7,665
Maciej niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Maciej niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
programy odnoszą sie do .cue bo w nim zawarte są informacje o obrazie (tylko) i on odnosi się do rzeczywistego obrazu np. w formacie .bin

więcej o pliku .cue..:
http://www.cdrinfo.pl/software/slown...?ID=3127004330

plik .cue można także łatwo edytować np.w notatniku.
__________________
Jak mądrze zadawać pytania
Maciej jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.01.2005, 07:56   #163
downloads
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 07.01.2005
Posty: 575
downloads zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Do Brucek: *.cue i *.bin to taki sam duet jak*.mds i *.mdf z Alcoholu, czyli ten pierwszy "opisuje" obraz a ten drugi nim jest (porównaj wielkości plików)

Z obazu ta gra działa zawsze (chyba nie działa z CloneCD- blacklist). Cała filozofia w nagraniu.

Do gwiazdeczka2:

1. Błędy odczytu to zabezpieczenie SafeDisca-on tak działa. Włącz "szybkie pomijanie błędnych sektorów" i rób obraz dość wolno (x10 czy x12 powinno byc ok, nie trzeba schodzić do x4)

2. Przy kopiowaniu, wiele zależy od CD, wziąłem moją nieudaną kopię i zrobiłem obraz x16 z pomijaniem sektorów, zamontowałem w wirualu i nie działa- czyli nie masz szans bez oryginalnego CD1. Dla porównania zrobiłem to samo z kopią działającą i nagraną bez korekcji EFM (czyli prawie na 100%) i obraz tej kopii działa.

Innymi słowy- musisz jeszcze raz zrobić obraz CD1 z oryginału albo (prawie) idealnej kopii.
downloads jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.01.2005, 13:56   #164
hacker150
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 09.01.2005
Posty: 6
hacker150 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
LUDZIE!
Przeleciałem całe forum dotyczacego pregrywania SIMS2, stosowałem wszystkie(prawie) metody dotytczące tej gry i nic!
Pytalem się wielu ludzi, tez z poza forum i każdy mi odpowiadał, że mam płyty juz zjarane i muszę od nowa ściagac obrazy.
Na moje łacze Neo 128 to jest osrobinkę za słabe
Kiedy tą gre dostałem tylko zainstalowałem i sprawdziłem czy działa.
Ja jako nic nie wiedziałem o SD3 i o wszystkich zabezpiczeniahc przegrałem sobie te 4 cd NERO expressem z prędkoscią 52x.
I od tej pory miałem kłopoty z tym wrednym zabezpieczeniam.
POMOCY!!!
P.S Zdaje mi sie, że wy macie Neo1024 albo coś lepszego
hacker150 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.01.2005, 14:51   #165
loki7777
Guru
 
Avatar użytkownika loki7777
 
Data rejestracji: 05.11.2004
Lokalizacja: Sligo;)
Posty: 6,293
loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Ja mam radiowke 160 wiec do neo 1mbita mi troche brakuje.Spoko tez ciaglem 3 plytke dwa razy (no prawie, bo kumpel przyniosl oryginal
loki7777 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 16:22.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.