Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Zabezpieczenia CD/DVD/Blu-ray

Zabezpieczenia CD/DVD/Blu-ray Forum związane z tematem zabezpieczania płyt i ich odbezpieczania :) Nie dotyczy zabezpieczeń filmów DVD (dział DVD Video).



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 24.01.2006, 00:17   #1
hackerman
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 23.01.2006
Lokalizacja: Brzeg
Posty: 5
hackerman w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
The SIms 2... Kopiowanie

Posiadam obraz ISO z mojej oryginalnej płyty The Sims 2... Niestety płyta jest bez zabezpieczeń (wtedy nie wiedziałem jak kopiować z zabezpieczeniami)... Chciałbym nagrać ten obraz na CD tak abym nie musiał używać jakiś mini obrazów chodźby z serwisu GameCopyWorld (wiecie o co mi chodzi pliki *.mds i *.mdf) Jakim programem nagrać żeby te zabespieczenia były. Mam jeden z tych mini obrazów, uruchamiam je za pomocą Daemon'a. Jak przenieść te zabespieczenia z mini image do mojego ISO albo stworzyć nowy plik... Chcę aby gra chodziła jak oryginał! Proszę o POMOC!

PS. SPrawdziłem jakie zabespieczenia ma gra i jest to SafeDisc 4... Może te zabespieczenia na moim pliku ISO można jakoś uruchomić ponownie.. Nie znam się i proszę o wszelkie rady...
hackerman jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 24.01.2006, 06:36   #2
Mich@ł
Ismail Delivered
 
Avatar użytkownika Mich@ł
 
Data rejestracji: 29.08.2003
Lokalizacja: Wyloguj
Posty: 5,055
Mich@ł wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Mich@ł wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Mich@ł wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Mich@ł wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Mich@ł wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Jaka nagrywarka?
Możesz przecież Alcoholem jeszcze raz zrobić obraz skoro mówisz, że masz oryginalne płyty
Mich@ł jest offline  
Stary 24.01.2006, 09:16   #3
pablocoo
Darkly dreaming...
 
Avatar użytkownika pablocoo
 
Data rejestracji: 10.08.2004
Lokalizacja: małopolska
Posty: 1,677
pablocoo niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Dokladnie tak
ISO nie przechowuje zabezpieczen, wiec zrob, jak mowi @Dj Mich@ł: wez ta swoja oryginalna plytke wsadz do napedu i zrob Alcoholem obraz w formacie MDF; jak poszukasz na forum to znajdziesz opis jak dokladnie skopiowac plyty zabezpieczone SafeDisc'iem
pablocoo jest offline  
Stary 24.01.2006, 19:44   #4
hackerman
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 23.01.2006
Lokalizacja: Brzeg
Posty: 5
hackerman w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ale wy mnie nie zrozumieliście... Dwie płyty są uszkodzone mechanicznie (połamane w czasie przewozu samochodem), ale na szczęście wcześniej zrobiłem kopie tylko w ISO i nie ma odwrotu... a chcę żeby gra chodziła bez *****'ów... Czy możne przenieść zabezpieczenia z cracka (mini image) na moje obrazy?

Dokładniej uszkodzone są płyty: 3,4
hackerman jest offline  
Stary 24.01.2006, 20:06   #5
mgit
Guru
 
Avatar użytkownika mgit
 
Data rejestracji: 22.08.2004
Lokalizacja: Chojnów
Posty: 8,799
mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Oj szukajka gryzie no nie
1. http://forum.cdrinfo.pl/search.php?searchid=801706 <--- poczytaj dyskusje dotyczące Sims'ów
2. http://forum.cdrinfo.pl/showthread.p...highlight=Sims
3. http://forum.cdrinfo.pl/showthread.p...highlight=Sims
4. http://forum.cdrinfo.pl/showthread.p...highlight=Sims <---

EDIT
@hackerman ale masz super reputację na forum

Ostatnio zmieniany przez mgit : 24.01.2006 o godz. 20:16
mgit jest offline  
Stary 24.01.2006, 20:08   #6
pablocoo
Darkly dreaming...
 
Avatar użytkownika pablocoo
 
Data rejestracji: 10.08.2004
Lokalizacja: małopolska
Posty: 1,677
pablocoo niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Z tego co pamietam zabezpieczona jest tylko pierwsza plyta (ta, ktora potrzebna jest do uruchamiania, 1sza chyba?), wiec robisz po prostu jej kopie Alcoholem
pablocoo jest offline  
Stary 24.01.2006, 23:24   #7
hackerman
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 23.01.2006
Lokalizacja: Brzeg
Posty: 5
hackerman w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Jaki ze mnie... no pewnie... skopiuję Alcoholem... Dzięki.. ale nie da rady na przyszłość przenieść tych zabezpieczeń z mini image do mojego pliku z obrazem płyty tak żeby te kopie też uruchamiały się jak oryginał...


Mam drugą podobną sprawę, kupiłem teraz dodatek The Sims 2 Na Studiach i próbuję przegrać płytę Alcoholem... Zapisane w pliki *.mdf i *.mds a następnie jak nagrywałem już ustawiłem profil SafeDisc 2/3 tryb DAO RAW i nic z tego... jak wkładam nawet do kompa gdzie jest tylko CD-ROM też nic (dodam że ten dodatek jest zabespieczony SafeDisc'iem w wersji 4 a nie jak w przypadku samej gry The Sims 2 w wersji 3.2) Chyba Alcohol nie umi zagrać płyty z tą wersją? Pomóżcie może jakiś inny program jak Alcohol który da radę...?

Ostatnio zmieniany przez hackerman : 24.01.2006 o godz. 23:57
hackerman jest offline  
Stary 25.01.2006, 02:08   #8
Burt
Precz z internetem
 
Avatar użytkownika Burt
 
Data rejestracji: 20.10.2005
Lokalizacja: Gdzieś na stronach z gołymi babami
Posty: 1,424
Burt jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Burt jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Burt jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Alcohol robi bardzo dobre kopie Simsów 2.Poszukaj mini image do dodatku i nie będziesz się pie****ił z zabezpieczeniem.
Burt jest offline  
Stary 01.02.2006, 18:48   #9
Michael00
Bywalec
 
Data rejestracji: 27.09.2004
Posty: 48
Michael00 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez hackerman
Jak przenieść te zabespieczenia z mini image do mojego ISO albo stworzyć nowy plik... Chcę aby gra chodziła jak oryginał! Proszę o POMOC!
Też kiedyś próbowałem przenieś same uszkodzone sektory z mini image do mojego ISO, robiłem to wieloma edytorami obrazów.
Udało mi się faktycznie przenieść te uszkodzone sektory do mojego ISO.
Tylko że niektóre pliki były przez to uszkodzone co uniemożliwiało mi zainstalowanie gry.
Wydaje mi się że na dzień dzisiejszy nie ma programu który dał by rade złączyć te dwa obrazy w jeden działający.
__________________



Michael00 jest offline  
Stary 09.02.2006, 11:19   #10
filipoz
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 09.02.2006
Posty: 7
filipoz w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam Wszystkich
Mam problem z przegraniem Sims 2. Mam oczywiście legalna wersje tej gry.
Lecz nie mogę zrobić kopii pierwszej płyty ( reszta jest niezabezpieczona).
Ustawiłem w Alkoholu 1.9.5.3105 odczyt na 4 razy i zapis taki sam. Profil ustawiłem na Safe Disc 2/3. Płyta jest zabezpieczona wersją 3.20.020.
Posiada Liteona 832S. Po przegraniu i próbie odpalenia gdy wystepuje komunikat "Włożyć prawidłowy dysk " lub cos w tym sensie.

Ostatnio zmieniany przez filipoz : 09.02.2006 o godz. 11:33
filipoz jest offline  
Stary 09.02.2006, 16:09   #11
ryba120
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika ryba120
 
Data rejestracji: 11.02.2005
Lokalizacja: Rzeszów
Posty: 499
ryba120 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez filipoz
Witam Wszystkich
Mam problem z przegraniem Sims 2. Mam oczywiście legalna wersje tej gry.
Lecz nie mogę zrobić kopii pierwszej płyty ( reszta jest niezabezpieczona).
Ustawiłem w Alkoholu 1.9.5.3105 odczyt na 4 razy i zapis taki sam. Profil ustawiłem na Safe Disc 2/3. Płyta jest zabezpieczona wersją 3.20.020.
Posiada Liteona 832S. Po przegraniu i próbie odpalenia gdy wystepuje komunikat "Włożyć prawidłowy dysk " lub cos w tym sensie.
Ja zrobiłem tak, że zainstalowałem grę z oryginału, następnie zrobiłem obraz w Alkohol 120% 1.9.2.BUILD1705 z zaznaczonym SafeDisc 2/3 i po odpaleniu w wirtualnym CD/DVD-romie (Alkohol) zanim się uruchomi to podaje ze 2-3 razy, że nie ta płyta, ale w końcu się uruchamia. Warto jeszcze w ustawieniach zaznaczyć te opcje:

Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
The SIms 2... Kopiowanie-alkohol-120.jpg   The SIms 2... Kopiowanie-alkohol-120_1.jpg  
ryba120 jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 14:28.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.