Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Zabezpieczenia CD/DVD/Blu-ray

Zabezpieczenia CD/DVD/Blu-ray Forum związane z tematem zabezpieczania płyt i ich odbezpieczania :) Nie dotyczy zabezpieczeń filmów DVD (dział DVD Video).



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 04.03.2006, 12:56   #16
Dr4goNPL
=[ "I HAVE RETURNED!" ]=
 
Avatar użytkownika Dr4goNPL
 
Data rejestracji: 28.12.2005
Posty: 127
Dr4goNPL zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
@Yetixxl - RG także służy do celu który opisałeś(zabezpieczanie płyt DVD). Przecież Safedisc albo StarForce nie mogą sobie tak po prostu "wejść" samemu na płytę.
__________________

World of Starcraft - ponad wszystko!
Burning and reading by
LiteOn LTR-52327S
Dr4goNPL jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 04.03.2006, 19:13   #17
Ghost_mode
< pojawia się i znika >
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Ghost_mode
 
Data rejestracji: 25.02.2004
Posty: 1,281
Ghost_mode niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
@gps_sys alias lukedj
nie zgodzę się z Twoją opinią, że łatwo skopiować płytę a zabezpieczenie leży po stronie navi.

Kilka spraw... navi to tylko urządzenie jak cd-rom z odpowiednim oprogramowaniem, oprogramowanie jak każde inne weryfikuje poprostu oryginalność płyty.

Łatwo płytę skopiować ? A to ciekawostka bo wg. mnie bardzo trudno.
Robiłem analizę tej mapy - mam na myśli topologię i zawartość subkanałów.
Informacje w subkanałach na 1 rzut oka były dość chaotyczne i na ich podstawie mozna wyciągnać kilka wniosków o zabezpieczeniu.

Dalsza kwestia to struktura fizyczna - żeby zachować identyczną jak w oryginale stosuje się kilka sposobów a raczej sztuczek.
Pierwsza kwestia to DPM. Jednak ta metoda zawiedzie gdyż emulacja RMPS jest nie możliwa w navi. Pozostaje modyfikacja obrazu - żeby kopia była fizycznie identyczna lub przynajmniej przechodziła weryfikację trzeba wiedzieć jak zmodyfikować. Tak więc sądzę, iż skopiować płytę jest trudno bo nie znamy zasady działania zabezpieczenia i nie możemy poprawnie wypalić obrazu...
__________________
ghost_mode (at) wp . pl

Ghost_mode jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.03.2006, 07:37   #18
gps_sys
Bywalec
 
Data rejestracji: 03.03.2006
Posty: 44
gps_sys zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
w/g mnie najprosciej mowiac jest to rodzaj klucza zapisanego na plycie i mozliwy do odczytania tylko przez odpowiedni laser zczytujacy ten klucz od razu do wlozeniu do navi. dlaczego ? poniewaz nie wiem jak bys kopiowal plyte ( ktora programy pokaza ze skopiowala sie idealnie) to navi w ulamku sekundy pisze ze to falsyfikat. plyty z tym zabezpieczeniem stosowane sa w navigacjach typu E i MFD2- nowy passat itp.
uaktualnienia ukazujace sie na te systemy wychodza z tym zabezpieczeniem. dlaczego zabezpieczenie jest w navi? bo najnowsze mapy w systemie dx nie sa tym zabezpieczane poniewaz tamte lasery nie sa przystosowane do odczytania wspomnianego wczesniej klucza.
mysle ze to kwestia kilku miesiecy az ktos przetnie to zabezpieczenia. w koncu trzeba skopiowac tylko klucz
gps_sys jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.03.2006, 12:12   #19
Ghost_mode
< pojawia się i znika >
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Ghost_mode
 
Data rejestracji: 25.02.2004
Posty: 1,281
Ghost_mode niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Tak jak Ty nie mam 100% pewności, ale wydaje mi się, że laser jest standardowy. Co do klucza płyty, to cyfrowa sygnatura zwana też odciskiem palca może być odczytana w każdym czytniku lecz tradycyjna kopia zostanie od razu wykryta.
Poczytaj o zabezpieczeniach bazujących na podobnej zasadzie: Starforce, Tages, Securom...
Na początek warto zacząć od http://www.cdrinfo.pl/artykuly/tages_teoria/ .
Nie ważne, że to inne zabezpieczenie ale dowiesz się, iż płyty można skopiować tylko przez modyfikacje obrazu.

Zwróć uwagę, że jeżeli ta płyta uruchamiałaby się na PC to obraz zrobiony z DPM na 100% działałby w Daemon Tools, a dlaczego ? Jak zapoznasz się z zasadą działania wszystkich zabezpieczeń bazujących na fizycznej sygnaturze sam sobie odpowiesz, bo w tej chwili Twój tok rozumowania wydaje mi się błędny
__________________
ghost_mode (at) wp . pl

Ghost_mode jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.03.2006, 23:05   #20
gps_sys
Bywalec
 
Data rejestracji: 03.03.2006
Posty: 44
gps_sys zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
moj tok rozumowania wynika bardziej z doswiadczenia z nawigacjami niz kopiowania.
umialbys skopiowac taka plyte ?

Ostatnio zmieniany przez gps_sys : 07.03.2006 o godz. 23:08
gps_sys jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.03.2006, 09:18   #21
Ghost_mode
< pojawia się i znika >
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Ghost_mode
 
Data rejestracji: 25.02.2004
Posty: 1,281
Ghost_mode niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez gps_sys
moj tok rozumowania wynika bardziej z doswiadczenia z nawigacjami niz kopiowania.
umialbys skopiowac taka plyte ?
Przyznam, że w chwili obecnej niestety nie. Próbowałem i wiem na czym polega zabezpieczenie ale żeby zrobić roszadę w sektorach tak aby przypominało to oryginał potrzebny by mi był log dostępu do płyty, co jest nie możliwe gdyż płyta nie 'uruchmi się na PC', można tylko zobaczyć jej zawartość... Jeżeli było by analogiczne zabezpieczenie na PC to znacznie ułatwiłoby sprawę.
__________________
ghost_mode (at) wp . pl

Ghost_mode jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.03.2006, 23:19   #22
gps_sys
Bywalec
 
Data rejestracji: 03.03.2006
Posty: 44
gps_sys zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
no wlasnie, kopiowanie na kompie nic ci nie da bo zawsze bedzie pisalo ze wykonano kopie w 100% musialbys miec taka navi pod reka i orginal. slyszalem ze jakis gosc ze szczecina juz to zrobil,
co czlowiek zabezpieczy to drugi rozpracuje...
gps_sys jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.03.2006, 14:47   #23
Ghost_mode
< pojawia się i znika >
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Ghost_mode
 
Data rejestracji: 25.02.2004
Posty: 1,281
Ghost_mode niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez gps_sys
no wlasnie, kopiowanie na kompie nic ci nie da bo zawsze bedzie pisalo ze wykonano kopie w 100% musialbys miec taka navi pod reka i orginal. slyszalem ze jakis gosc ze szczecina juz to zrobil,
co czlowiek zabezpieczy to drugi rozpracuje...
Widzę, że nadal wogóle nie przyjmujesz do informacji tego co piszę
Mam taką navi pod ręką i oryginał, wszystko da się złamać ale jak wspomniałem zabezpieczenie to ogólnie działa podobnie jak wszystkie inne bazujace na strukturze fizycznej.
Co do argumentacji "100%" to się uśmiaem ja nigdy - to postęp zapisu a nie odwzorowanie oryginału. Ta dyskusja nie ma dalszego sensu. Jeżeli dokształcisz się na temat zabezpieczeń i zrozumiesz na czym polegają mozemy do niej wrócić. EOT
__________________
ghost_mode (at) wp . pl


Ostatnio zmieniany przez Ghost_mode : 09.03.2006 o godz. 16:17
Ghost_mode jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.03.2006, 21:12   #24
Klimas78
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 30.03.2006
Posty: 1
Klimas78 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
BLAUPUNKT travel pilot E1

Koledzy mam pytanko gdzie można zdobyć miare tanią płytke do BLAUPUNKT travel pilot E1.Czy da się taką płytke skopiow>>>>Jestem w tym dziale początkującym.Prosze o wyrozumiałość.Pozdrawiam.<Marcin>.
Klimas78 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.07.2006, 11:16   #25
nico7
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 25.07.2006
Posty: 2
nico7 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Może ktoś wie czy pojawiły się jakieś nowe informacje na temat możliwości zrobienia kopii bezpieczeństwa płyty systemu TravelPilot E ? A może ktoś wie jak "oszukać" urządzenie że skopiowana płyta jest tłoczona - jak wiadomo (zresztą ktoś pisał już wcześniej) software urządzenia nie czyta danych z płyt CDR...
nico7 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.10.2006, 13:49   #26
judam
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 19.07.2004
Posty: 5
judam w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
a jak by taka plytke z mapa wyt***322;oczyc? widzialem na allego kiedys reklame jakiejs firmy co kopiuja nawet od jedej szuki ? czy cos to da ?? mielibysmy wtedy plyte tloczona a nie nagrywana ??
judam jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.10.2006, 15:35   #27
mlody300
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 03.12.2004
Posty: 8
mlody300 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
może by działała kopia tłoczona ,ale która firma zrobi to??
przecież to nie jest legalne
mlody300 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.10.2006, 22:00   #28
Ghost_mode
< pojawia się i znika >
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Ghost_mode
 
Data rejestracji: 25.02.2004
Posty: 1,281
Ghost_mode niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez mlody300
może by działała kopia tłoczona ,ale która firma zrobi to??
przecież to nie jest legalne
Panowie, nie zapominajcie o prawach autorskich! Kodeks cywilny jasno reguluje te sprawy i radziłbym go przestrzegać.

Cytat:
a jak by taka plytke z mapa wytłoczyc? widzialem na allego kiedys reklame jakiejs firmy co kopiuja nawet od jedej szuki ? czy cos to da ?? mielibysmy wtedy plyte tloczona a nie nagrywana ??
Kontynuując wątek czysto teoretycznie to zabezpieczenie na 99% nie sprawdza czy nośnik jest tłoczony czy nagrywany tradycyjnie.

Skoro tak wiele osób jest zainteresowanych masteringiem płyt to podam przykładową firmę zajmującą sie tym:
http://eura7.com/internet/oferta_cd.php
Jak widać koszta są dość wysokie, a możliwość utworzenia kopii nośnika z zachowaniem jego parametrów fizycznych nadal stoi pod znakiem zapytania...
Wszelkie pytania dotyczące możliwości tłoczni, należy kierować do obsługi technicznej.
__________________
ghost_mode (at) wp . pl

Ghost_mode jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.10.2006, 22:29   #29
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
[OT]@Ghost Witam po d***322;ugiej przerwie [/OT]
__________________
XMPP: andrzej(at)czerniak.info.pl
andy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.10.2006, 22:45   #30
Ghost_mode
< pojawia się i znika >
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Ghost_mode
 
Data rejestracji: 25.02.2004
Posty: 1,281
Ghost_mode niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez @ndy
[OT]@Ghost Witam po długiej przerwie [/OT]
Myślałem, że wszysy już o mnie zapomnieli Tym razem wybaczę Ci i nie dostaniesz bana za OT.
__________________
ghost_mode (at) wp . pl

Ghost_mode jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 07:54.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.