Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Zabezpieczenia CD/DVD/Blu-ray

Zabezpieczenia CD/DVD/Blu-ray Forum związane z tematem zabezpieczania płyt i ich odbezpieczania :) Nie dotyczy zabezpieczeń filmów DVD (dział DVD Video).



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 11.10.2006, 21:12   #31
nico7
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 25.07.2006
Posty: 2
nico7 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Hmm, ja jestem raczej pewien że chodzi o to czy płyta jest tłoczona czy nie...Zajmuję się serwisem nawigacji i miałem w rękach nawigację z wgranym przez serwis producenta sofwarem który "pozwalał" czytać nawigacji płyty CD-R i działały w niej zwyczjanie skopiowane płyty z mapą. Z drugiej strony w zeszłym roku kupiłem (tylko w celach edukacyjnych!) piracką ale wytłoczoną kopię takiej mapy - co prawda była tam tylko Polska,( bez Czech) - ale działała rzeczywiście z każdym TravelPilotem E. Z tych doświadczeń moja pewność że chodzi o to o typ nośnika z danymi do navi...Potwierdził mi to zresztą nieoficjalnie serwis producenta w Hildesheim... Wychodzi że rzeczywiście nic nie da się zrobić, bo wytłaczanie kopii map jest po prostu nielegalne
nico7 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 22.01.2007, 21:49   #32
bolas
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 22.01.2007
Posty: 1
bolas w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Mapa do E1

witam
Potrzebuje mapy polski do navi blaupunkta e1 czy mógł by mi ktos pomuc najlepiej jak bym mugł skad sciagnac ja i nagrac na płytke. prosze o pomoc
bolas jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.01.2007, 23:27   #33
Ghost_mode
< pojawia się i znika >
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Ghost_mode
 
Data rejestracji: 25.02.2004
Posty: 1,281
Ghost_mode niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez bolas Podgląd Wiadomości
witam
Potrzebuje mapy polski do navi blaupunkta e1 czy mógł by mi ktos pomuc najlepiej jak bym muskad sciagnac ja i nagrac na płytke. prosze o pomoc
Witam nowego

Chętnie byśmy pomogli jednak z oczywistych powodów jest to niemożliwe.

Przeczytaj to:
http://forum.cdrinfo.pl/announcement.php?f=11&a=23

nie wysiliłeś się, żeby poszukać informacji na ten temat w archiwum,
prosisz o pomoc z pirackim oprogramowaniem

kwestię ortografii już wolę pominąć

Szanuj wkład innych na forum a sam będziesz szanowany, pozdrawiam.
__________________
ghost_mode (at) wp . pl

Ghost_mode jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.01.2007, 21:22   #34
rodezian
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 26.01.2007
Posty: 1
rodezian w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Lightbulb

[jesli chodzi o te dyskusje o legalnosci kopiowania to wydaje mi sie troche dziwne ostrzeganie kogokolwiek przed zrobieniem kopii do uzytku wlasnego jesli posiadamy oczywiscie legalna plytke oto cytat z magazynu "chip":
,,Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem (art. 75 ustawy o prawie autorskim) każdy właściciel oryginalnego "softu" ma prawo do wykonania jednego duplikatu w celach archiwizacyjnych.

wiec fajnie byloby skupic sie na dojsciu do sposobu korzystania z legalnej kopii a nie na machaniu komus przed nosem palcem, sam jestem posiadaczem mapy do navi wartej kilka stowek i obchodze sie z oryginalnym cd z mapa jak z jajkiem, a naprawde wolalbym korzystac z legalnej kopii nie bojac sie ze ja zniszcze i ze przy ewentualnej kradziezy radia stracic moglbym umieszczony w nim krazek warty tyle co radio, jak ktos ma jakis sposob na zriobienie tej kopii niech da znac pozdr
rodezian jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.01.2007, 22:55   #35
Ghost_mode
< pojawia się i znika >
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Ghost_mode
 
Data rejestracji: 25.02.2004
Posty: 1,281
Ghost_mode niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Znam przepisy dotyczące możliwości zrobienia kopii zapasowej oryginału. Jestem autorem wielu artykułów n/t zabezpieczeń nośników i staram się każdemu pomóc.

Jednak proszę abyś dostrzegł różnicę między tworzeniem kopii zapasowowej a piractwem.
(Czerwone wyrazy Cię naprowadzą.)

pozdrawiam
__________________
ghost_mode (at) wp . pl

Ghost_mode jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.08.2007, 08:52   #36
PiterBlack
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 22.08.2007
Posty: 3
PiterBlack w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Trudna sprawa z Travel Pilot E

Witam forumowiczów, faktycznie trudna sprawa z tym NAVI.
Właśnie kupiłem taką nawigację i zaczynam również walczyć ze skopiowaniem takiej płytki. Jasne jest że uszkodzenie orginału może skończyć się zawałem ale czy ktoś sprawdził czy Blaupunkt nie wymieni w razie czego uszkodzonej na nową ??
Jeśli problem jest faktycznie w nośniku, to może wystarczy zrobić dobry obraz na różnych płytach CD-Audio , które sa najbardziej podobne kolorem do tłoczonych.
Kiedyś pamiętam dystrybułowaliśmy CD-R w kolorze srebrnym ale w obecnym czasie nie spotkałem się z nimi na rynku.

Pozdrawiam Piter
PiterBlack jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.08.2007, 07:27   #37
PiterBlack
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 22.08.2007
Posty: 3
PiterBlack w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Zabezpieczenia mapy EX

Sciągnąłem program discovery 2000 i sprawdziłem mapę niemiec TeleAtlas EX.
Program wyrzuca że jest to zabezpieczone Settec Alpha ROM

Ktoś coś wie na ten temat ?
PiterBlack jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.08.2007, 14:08   #38
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,274
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez PiterBlack Podgląd Wiadomości
Witam wszystkich , czy ktoś coś wie o tym zabezpieczeniu ??
mam płytę do nawigacji w VW zabezpieczoną czymś takim

Pozdrawiam
Jezeli płyta CD to jest szansa Alkohol 120% najnowsza wersja ,lub CloneCD,lub BlindWrite 6 --odpowiednio ustawione poszukaj na forum,jeżeli DVD ,a pewnie tak jest to nikłe szanse na zrobienie kopi działajacej bez modyfikacji obrazu płyty.

Info o zabezpieczeniu

TeleAtlas Blaupunkt E-alpha.png
czary2mary jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.09.2007, 14:59   #39
gps_sys
Bywalec
 
Data rejestracji: 03.03.2006
Posty: 44
gps_sys zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez PiterBlack Podgląd Wiadomości
Jasne jest ***380;e uszkodzenie orgina***322;u mo***380;e sko***324;czy***263; si***281; zawa***322;em ale czy kto***347; sprawdzi***322; czy Blaupunkt nie wymieni w razie czego uszkodzonej na now***261; ??
... czy jak kupie nowego Passata i go uszkodze, VW wymieni mi go na nowego??

to niestety taka sama zasada. inaczej co rok bym niszczyl mape zeby dostac nowe wydanie

"kopia bezpiecze***324;stwa" jest dozwolona i bez problemu mozna na niej podr***243;***380;owa***263; nie martwiac sie o orgina***322;
gps_sys jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.09.2007, 16:56   #40
Bartez
Team Member
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Bartez
 
Data rejestracji: 18.10.2002
Lokalizacja: malopolska
Posty: 4,178
Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez gps_sys Podgląd Wiadomości
... czy jak kupie nowego Passata i go uszkodze, VW wymieni mi go na nowego??

to niestety taka sama zasada. inaczej co rok bym niszczyl mape zeby dostac nowe wydanie

"kopia bezpieczeństwa" jest dozwolona i bez problemu mozna na niej podróżować nie martwiac sie o orginał
Różnica jest taka, że kupując program nie płacisz za sam nośnik, tylko za licencję, na to, co on zawiera. Zgodnie z prawem, masz prawo wykonać kopię zapasową. Jeżeli jest ona niemożliwa do wykonania, producent ma obowiązek wymienić uszkodzony nośnik. Nie uszkodziłeś programu, który się na nim znajduje, a na który zakupiłeś licencję.
__________________
Pozdrawiam
Bartez

Ranking dysków twardych
Bartez jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.09.2007, 08:11   #41
gps_sys
Bywalec
 
Data rejestracji: 03.03.2006
Posty: 44
gps_sys zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
ponuje zadzwonic do dowolnego salonu i zapytac o wymiane porysowanego nosnika. zaden z moich klientow nie mial takiej mozliwosci.
tlumaczenie jest proste - uszkodzenie z winy uzytkownika. wiem ze na zachodzie to nie problem i takie wymiany byly jednak poki co musimy pamietac ze w polsce jest troche inaczej niz wszedzie
gps_sys jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.02.2008, 23:26   #42
norbi28
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 11.02.2008
Posty: 4
norbi28 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cool blaupunkt travelpilot e

witajcie kupiłem te radio niedawno ale niestety bez map(gołe)jak zrobić kopie zapasowe z kopii które wy posiadacie?z góry dziękuję za wszystkie udzielone odpowiedzi
norbi28 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.02.2008, 11:28   #43
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,400
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Kopie zapasowe mo***380;esz sobie zrobi***263; tylko z posiadanych przez siebie orygina***322;***243;w.

Nie uwzgl***281;dniamy innych opcji.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.02.2008, 19:38   #44
norbi28
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 11.02.2008
Posty: 4
norbi28 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
oki.na emule można ściągnąć różne mapy.czy da się z nimi coś zrobić??czyli wykorzystać w moim radyjku?Przykro mi ale nie zapłace kilkuset złotych za coś co nawet nie ma pewności czy działa.Mam jeszcze jedno pytanie-czy do radionawigacji blaupunkt travelpilot e jest potrzebna jakaś dodatkowa antena czy coś>>>
norbi28 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.02.2008, 19:49   #45
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
To nie p***322;a***263; i nie u***380;ywaj.

Ale regulamin forum to sobie poczytaj.
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 01:45.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.