Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Zabezpieczenia CD/DVD/Blu-ray

Zabezpieczenia CD/DVD/Blu-ray Forum związane z tematem zabezpieczania płyt i ich odbezpieczania :) Nie dotyczy zabezpieczeń filmów DVD (dział DVD Video).



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 31.12.2005, 17:31   #46
naits
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 30.12.2005
Posty: 13
naits w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
no tak ale to działało na tym pseudo oryginale, na mojej oryginalnej już tak nie działa
za ładnie by to było Maciek gdyby chodziło tylko o to że w ISO trzeba
naits jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 31.12.2005, 17:45   #47
esem
OldBoy
 
Avatar użytkownika esem
 
Data rejestracji: 18.05.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 3,863
esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
Napisany przez naits
no tak ale to działało na tym pseudo oryginale, na mojej oryginalnej już tak nie działa
za ładnie by to było Maciek gdyby chodziło tylko o to że w ISO trzeba

Może oryginał masz walnięty...
Spróbuj normalnie przekopiować zawartość oryginału na HDD. Jak się uda - to normalnie wypal to w Nero jako płytę samobootującą > szczegóły znajdziesz jak wpiszesz w wyszukiwarce SP.
Jak nie przekopiujesz całej zawartości płyty - to będziesz wiedział które pliki w Twoim oryginale są "chore" i uzupełnisz je z innego "oryginału".

P.S. Jak faktycznie masz oryginał - to M$ sprzeda Ci nowego winXP (bez licencji ale przecież masz). To się nazywa kupno nośnika (czy jakoś tam).
__________________
ASUS DRW-24B3LT
esem jest offline  
Stary 31.12.2005, 17:48   #48
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
czy mi sie zdaje czy pare stron wczesniej pisalem ze orginal jest walniety? ale wtedy nie, to na pewnie nie to, to na pewno zabezpieczenia...
tak to jest jak sie sluchac nie chce - traci sie czas i plyty
nimal jest offline  
Stary 31.12.2005, 19:48   #49
naits
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 30.12.2005
Posty: 13
naits w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
sprawdze wasze wskazówki dotyczące przekopiowania całego CD i zrobienia w NERO dysku startowego
płyte mam w pełni oryginalną z licenją 380zł dałem za nią jakiś czas temu w warszawskim ZNAK'u
ale przejde do ciekawej rzeczy którą właśnie sprawdziłem, wziołem na warsztat nowiutką płytke CDRW TDK i nagrałem na nią obraz ISO z oryginalnej, użyłem do tego NERO - zapomniałem przy okazji dać weryfikacji zapisu, więc poszukałem na szybko program do tego i zacząłem sprawdzać przepaloną płyte... bit po bicie czy wszystko jest dobrze i czy daje sie odczytać. Troche sie zdziwiłem gdy trwała ta weryfikacja zapisu, przedstawie to na screenie :



To nie są wszystkie błędy, staneło na 85% i nie wytrzymałem ponieważ zamulało cały komputer i nie mogłem nic zrobić
To samo odrazu sprawdziłem na oryginalnej płytce i tu było wszystko wporządku nie było ani jednego błedu

coś mi sie tu nie podoba, wszyscy twierdzą iż windows xp nie ma zabezpieczeń a tu coś nie daje skopiować
coś leci sobie w to czym sie siusia

Ostatnio zmieniany przez naits : 31.12.2005 o godz. 20:13
naits jest offline  
Stary 31.12.2005, 20:15   #50
oddwor
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 01.08.2005
Lokalizacja: Kielce
Posty: 575
oddwor zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Hmmm...
Ostatnio jak widziałem u siebie błędy crc przy odczycie wypalonych płyt - to była to wina uszkodzonej płyty głównej (ale równie dobrze może to być napęd, taśma, zasilacz, pamięć, procesor itp.)
Płyta win XP na pewno nie jest zabezpieczona...
__________________
Tak, na pewno tak, raczej tak, chyba tak, chyba nie, raczej nie, na pewno nie, nie.
oddwor jest offline  
Stary 31.12.2005, 20:38   #51
naits
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 30.12.2005
Posty: 13
naits w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
co racja to racja, A-RAY Scanner v2.0 nie wykrył zabezpieczeń na tej płycie CD
jeśli chodzi o hardware to ciężko powiedzieć bo jednak innego windowsa niż ten przepaliłem bez problemów i chodził
naits jest offline  
Stary 02.01.2006, 08:15   #52
loki7777
Guru
 
Avatar użytkownika loki7777
 
Data rejestracji: 05.11.2004
Lokalizacja: Sligo;)
Posty: 6,291
loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
To winy szukaj po stroni cd-rw, sorki ale nowa plytka po 1 nagraniu moze juz byc walnieta
loki7777 jest online  
Stary 04.01.2006, 13:11   #53
naits
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 30.12.2005
Posty: 13
naits w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
no i po problemie, kupiłem dziś kolejne czyste płyty, tym razem CDR TDK jakieś INKJET białe, wypaliłem obraz w alcoholu najwolniej 1x bez zaznaczania innych opcji niż te co były, potem przepaliłem obraz na tą czystą płyte najwolniej 4x i DAO-RAW i to tyle. Podczas wypalania troche dziwił mnie bufor pamięci bo powinien sie trzymać w okolicach 100% a on od połowy spadł do 0% (raczej nie używam Alcohola i moze on tak ma, tylko NERO i tam bufor sie trzyma cały czas nie spada), ale mimo to płyta przepaliła sie, nie ma błędów podczas weryfikacji, prubowałem instalować z niej system i również nie ma błędu SXS.DLL czy GDIPLUS.MAN. Miałem chyba jakiegoś pecha wcześniej, a to zła płyta a to coś tam...

Ostatnio zmieniany przez naits : 04.01.2006 o godz. 13:15
naits jest offline  
Stary 05.01.2006, 20:38   #54
cheffee
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 26.02.2005
Posty: 4
cheffee w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Smile Windows XP - kopia...?

Drodzy forumowicze Windows XP Pro, HE nie jest w żaden sposób innym systemem zabezpieczeń poza hologramem. Ale hologram jest to optyczne złudzenie, wiem bo przy tym pracuje...
cheffee jest offline  
Stary 06.01.2006, 11:35   #55
szczuru
eŁDeZet Ma(j)ster
 
Avatar użytkownika szczuru
 
Data rejestracji: 05.04.2005
Lokalizacja: Uć
Posty: 2,514
szczuru jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>szczuru jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>szczuru jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>szczuru jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
A ja się zapytam proflaktycznie i z ciekawości jak zedyrować obraz WinXP HOME żeby nie wołał aktywacji (bez aktywacji jest trial 30dniowy).
__________________
szczuru jest offline  
Stary 07.01.2006, 09:53   #56
naits
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 30.12.2005
Posty: 13
naits w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
wygląda na to że Windows jest bardzo delikatny i wybredny co do nośnika
naits jest offline  
Stary 07.01.2006, 13:06   #57
szczuru
eŁDeZet Ma(j)ster
 
Avatar użytkownika szczuru
 
Data rejestracji: 05.04.2005
Lokalizacja: Uć
Posty: 2,514
szczuru jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>szczuru jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>szczuru jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>szczuru jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Ja juz sobie poradziłem z Deaktywacją aktywacji kopiowałem alcoholem WinXP HE (Oryginał HP) i nie miałem żadnego problemu a nagrałem go na Titanium CD-R
__________________
szczuru jest offline  
Stary 08.02.2006, 19:31   #58
cheffee
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 26.02.2005
Posty: 4
cheffee w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
W nero pokazało, że jest zabezpieczona bo nero jest wyposażone w mechanizmy ostrzegające przed nielegalnym kopiowaniem nośnika, obraz płyty można zrobić też Ultra ISO. Miałem też artykuł o tym jak to zrobić, żeby płyta była bootowalna jak znajdę to dam namiary.
cheffee jest offline  
Stary 08.02.2006, 19:35   #59
cheffee
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 26.02.2005
Posty: 4
cheffee w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Po instalacji i aktywacji orginalnego WinXP, system tworzy plik aktywacji na dysku. Ten plik jest tworzony do danej konfiguracji sprzętowej. Jeśli ta konfiguracja się nie zmieni. To po instalacji na czysto można wgrać ten plik i sprubować czy to zaskoczy czy ne jest też parę innych sposobów, żeby to pokonać ale o tym później ...
cheffee jest offline  
Stary 08.02.2006, 19:44   #60
zorg
Caliente
 
Avatar użytkownika zorg
 
Data rejestracji: 30.09.2002
Lokalizacja: Zorgberg
Posty: 3,402
zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
to zadna tajemnica pliki sa w windows/system32/--wpa.bak i wpa.dbl.
mozna zrobic bakap tych plikow i po swiezej instalacj, wystartowac w safe mode i skpiowac te pliki !
zrodlo
http://articles.networktechs.com/43-p1.php
__________________
zorg jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 18:59.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.