Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Zabezpieczenia CD/DVD/Blu-ray

Zabezpieczenia CD/DVD/Blu-ray Forum związane z tematem zabezpieczania płyt i ich odbezpieczania :) Nie dotyczy zabezpieczeń filmów DVD (dział DVD Video).



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 27.03.2010, 14:39   #1
burner
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 09.04.2003
Posty: 21
burner w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Zabezpieczenie płyt dvd z danymi

Witam. Wiem wiem temat był wałkowany wielokrotnie na łamach forum. Ale na swą obronę podaję fakt że większość tematów tego dotyczących pochodzi sprzed kilku lat a to w przemyśle softwareowym lata świetlne. Poza tym przez tyle lat programy mogły zostać już złamane.

Potrzebuję zabezpieczyć dane firmowe dla kilku osób. Miałoby polegać to na tym że wkłada się płytę do napędu i aby odczytać dane na niej zawarte trzeba podać hasło. Dobrze by było aby jeżeli się chciało odczytać te dane na różnych komputerach to nie trzeba byłoby mieć zainstalowanego programu, który posłużył do tak wypalonej płytki. Dane te musiałyby być dostępne natychmiast po podaniu hasła bezpośrednio z płyty i absolutnie nie mogłyby być w jakiś sposób rozpakowywane na dysku nawet w tempie. Dlatego natychmiast bo dane będą wykorzystywane często a takie podejrzewam kilku/kilkunasto minutowe rozszyfrowywanie nie wchodzi w grę. Chciałbym uniknąć montowania tej płyty w jakichś wirtualnych napędach a jeżeli by się dało ją przeglądać w jakichś zwykłych menedżerach plików byłoby najlepiej. Oczywiście takiej płyty przy użyciu wspomnianych na forum clonedvd i anydvd lub innych skopiować nie da rady co jest oczywiste. Programów do nagrywania zaszyfrowanych danych jest sporo ale szkoda mi czasu na eksperymenty i psucie kolejnych płytek. Dlatego byłbym bardzo wdzięczny o poradę jaki program sprosta moim oczekiwaniom? Dziękuje z góry.
burner jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 27.03.2010, 16:10   #2
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Potrzebuję zabezpieczyć dane firmowe dla kilku osób. Miałoby polegać to na tym że wkłada się płytę do napędu i aby odczytać dane na niej zawarte trzeba podać hasło.
TrueCrypt?

Tworzysz kontener i umieszczasz w nim dane, które mają być zaszyfrowane. Nagrywasz to na płytkę z wersją portable tc i w pliku autorun.inf dajesz taki wpis:

Kod:
open=TrueCrypt.exe /volume dysk.tc /ly /explore
Dzięki temu zaraz po włożeniu nośnika cd/dvd do napędu zostanie uruchomiony TrueCrypt, który poprosi o podanie hasła do kontenera "dysk.tc". Jeśli hasło będzie poprawne kontener zostanie zamontowany pod wirtualnym dyskiem Y.
__________________
XMPP: andrzej(at)czerniak.info.pl

Ostatnio zmieniany przez andy : 27.03.2010 o godz. 16:14
andy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.04.2010, 16:14   #3
Mitdgart
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 24.04.2010
Lokalizacja: London
Posty: 4
Mitdgart w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez andy Podgląd Wiadomości
TrueCrypt?

Tworzysz kontener i umieszczasz w nim dane, które mają być zaszyfrowane. Nagrywasz to na płytkę z wersją portable tc i w pliku autorun.inf dajesz taki wpis:

Kod:
open=TrueCrypt.exe /volume dysk.tc /ly /explore
Dzięki temu zaraz po włożeniu nośnika cd/dvd do napędu zostanie uruchomiony TrueCrypt, który poprosi o podanie hasła do kontenera "dysk.tc". Jeśli hasło będzie poprawne kontener zostanie zamontowany pod wirtualnym dyskiem Y.

Noo.. bylo by pieknie i ladnie gdyby tak bylo. Pisze bo potrzebuje dokladnie tego samego co autor tematu. Niestety przy TrueCrypt (mimoiz to genialny i darmowy program) wymagane jest instalowanie go na kazdym sprzecie w ktorym dany nosnik bedzie uzywany.

Chodzi o to aby cos dzilalo na zasadzie WinOnCD 6.x <<< program po zaszyfrowaniu danych i po zapisaniu na dysk nie wymaga instalowania zadnego softu do odczytu danych. Po wlozeniu CD do dowolnego napedu w komputerze wyskakuje osobne okno do wpisania hasla po czym otwiera sie wlasny explorer z mozliwoscia ich przegladania, itp.

Niestety jest to stary program i znalezienie stabilnej wersji graniczy z cudem...

Ktos pomoze?

Z gory dzieki.

P.S. Przejrzalem juz chyba ze 200 www szukajac czegos

Przepraszam za edit: Chodzi mi o to aby ludzie zow nie pisali o WinRar itp bo po to maja byc pliki na CD lub DVD aby mozna bylo je tam trzymac a nie za kazdym razem rozpakowywac lub kopiowac na HDD.

Ostatnio zmieniany przez Mitdgart : 24.04.2010 o godz. 16:22
Mitdgart jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.04.2010, 18:26   #4
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Niestety przy TrueCrypt (mimoiz to genialny i darmowy program) wymagane jest instalowanie go na kazdym sprzecie w ktorym dany nosnik bedzie uzywany.
Nie musisz go instalować na każdym komputerze. Wystarczy, że wsadzisz go na dysk razem z danymi...
Cytat:
Tworzysz kontener i umieszczasz w nim dane, które mają być zaszyfrowane. Nagrywasz to na płytkę z wersją portable tc i w pliku autorun.inf dajesz taki wpis:
__________________
XMPP: andrzej(at)czerniak.info.pl
andy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.04.2010, 12:48   #5
Mitdgart
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 24.04.2010
Lokalizacja: London
Posty: 4
Mitdgart w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dzisiaj wieczorem sprobuje z CD (powinienem jakas miec), jak sie uda dam znac i bede probowal z DVD a potem z DVD DL... wiem ze to dziala z pamieciami typy Flash, ale z krazkiem... stac mnie, wyprobuje i z RW
Mitdgart jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.04.2010, 13:14   #6
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Z płytami też zadziała jednak będzie to tylko read-only;
__________________
XMPP: andrzej(at)czerniak.info.pl
andy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.04.2010, 23:51   #7
Mitdgart
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 24.04.2010
Lokalizacja: London
Posty: 4
Mitdgart w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez andy Podgląd Wiadomości
Z płytami też zadziała jednak będzie to tylko read-only;
Zwracam honor To ja gupek jeden caly czas mialem to pod nosem :/ ech...

A wiec, do wszystkich zainteresowanych >>> w 100% dziala !! Pod warunkiem umieszczenia autorun.inf wg tego co napisal kolega powyzej Dodam tylko ze jezeli chcemy aby sie automatycznie pojawialo wszystko to (patrz schemat powyzej) w autorun.inf musimy wpisac nazwe wlasnego kontenera z plikami >> w tym przypadku kolega napisal "dysk.tc" << tą nazwe zmieniamy na wlasna dodatkowo Portable TC musi byc w ROOT "luzem" bez podkatalogo (no chyba ze chce sie komus bawic w rozbudowywanie polecenia autoodtwarzania).

Nie wiem jeszcze czy tu sie tematy zamyka czy nie ale prosil bym o nie zamykanie tego, moze sie ktos jeszcze znajdzie kto dorzuci swoje 3 grosze do tematu.

Ja mam tylko jeszcze jedno pytanie do kolegi ktory udzielil nam wskazowek:

Jezeli jedna z partycji na HDD przypadkowo ustawilem na TC Traveler Disk (dziecko mnie ciagle szturcha jak cos robie ) to jak to teraz usunac?? Probowalem i albo juz jestem zmeczony albo jestem zbyt zielony

Pzdr.
Mitdgart jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.04.2010, 19:00   #8
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Jezeli jedna z partycji na HDD przypadkowo ustawilem na TC Traveler Disk
Cytat:
to jak to teraz usunac??
Nie ma czegoś takiego jak "ustawienie partycji na TC Traveler" ponieważ TC Traveler to po prostu "przenośny TC".
U siebie mogłeś co najwyżej zainstalować portable TC na jednej z partycji. Aby go usunąć wywali pliki które do niego należą tj:
Cytat:
Configuration.xml
Format
Language.pl.xml <-------- Tego pliku możesz nie posiadać jeśli nie masz zainstalowanego spolszczenia.
TrueCrypt
TrueCrypt Format.exe
truecrypt-x64.sys
TrueCrypt.exe
truecrypt.sys
__________________
XMPP: andrzej(at)czerniak.info.pl
andy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.04.2010, 21:06   #9
Mitdgart
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 24.04.2010
Lokalizacja: London
Posty: 4
Mitdgart w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Nie, nie... to co napisales to masz racje tylko moze ja sie zle wyrazilem i tak wyszlo :/ chodzi o to ze po zainstalowaniu Portable TC nazwa partycji wyswietlana w programach i managerach jako "TC Traveler Disk" i nie moge sie tego pozbyc mimo iz usunalem wszystkie pliki :/ Jak chce zmienic nazwe partycji poprzez narzedzie zarzadzania dyskami w zarzadzaniu komputerem to mam puste pole i nic mi nie zmienia... glowie sie dlaczego i nie moge dojsc :/
Mitdgart jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
dlaczego na notebooku nie idą filmy z płyt DVD ?? Mashter DivX, Xvid, Matroska i inne 5 04.04.2006 09:56
Nagrywarka DVD nie obsługuje czystych płyt DVD Funt Napędy optyczne DVD 3 27.06.2005 08:14
DVD-ROM nie czyta wszystkich płyt DVD. tracid Napędy optyczne DVD 18 18.05.2005 17:43
Projekt Freeware Calme Komputery - oprogramowanie i sprzęt 0 16.05.2005 19:31
Odczyt płyt DVD kolarz DVD-Video 7 30.03.2002 21:29


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 14:05.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.