Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Zabezpieczenia CD/DVD/Blu-ray

Zabezpieczenia CD/DVD/Blu-ray Forum związane z tematem zabezpieczania płyt i ich odbezpieczania :) Nie dotyczy zabezpieczeń filmów DVD (dział DVD Video).



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 24.11.2005, 19:11   #1
Adam Hycnar
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 24.11.2005
Posty: 7
Adam Hycnar w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Zabezpieczona płyta DVD - ciężki problem

Witam serdecznie,

Mam mały problem z przegraniem płyty DVD z filmem. Doszedłem już do tego, że problem jest w błędnych sektorach - CRC. Mam nadzieję, że nie piszę strasznych głupot Otóż próbowałem już DVD Decrypter (mam zainstalowanego AnyDVD 5.5.5.1), który poradził sobie z przegraniem DVD na dysk, ale wyświetlił przy tym masę żółtych ikonek z błędami Pack Header czy coś w tym stylu. Ale się wszystko przegrało. Gdy odpaliłem DVD Shrinka przy analizie tego co skopiował DVD Decrypter otrzymałem komunikat "DVD Shrink encountered an error and cannot continue. Invalid data in file F:\DVD_VIDEO\VIDEO_TS\VTS_08_1.VOB" Próbowałem również od razu odpalić analizę z dysku DVD i poszła bez problemu jednak podczas "backupu" wyświetlił się wstrętny błąd odczytu i dalej nie poszło.

Czy ktoś może ma jeszcze jakiś inny pomysł ? Dla formalności powiem, że nagrywarkę mam LITE-ON DVDRW SOHW-1213S a film jest "dzisiejszy" - Madagaskar. Prawdę powiedziawszy nie wiem czy mam to ugryżć. Wiem natomiast, że muszę film nieco spakować, gdyż zajmuje ponad wymagane 4.7GB.
Adam Hycnar jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 24.11.2005, 19:25   #2
biondi
Banita
 
Avatar użytkownika biondi
 
Data rejestracji: 16.09.2004
Posty: 35
biondi w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dołączam się do prośby - myślałem, że mam zawaloną kopie, ale jak widzę w tym samym momencie, czyli TS_08_1.VOB występuje błąd
biondi jest offline  
Stary 24.11.2005, 20:30   #3
wisiann
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika wisiann
 
Data rejestracji: 23.04.2005
Posty: 180
wisiann zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Adam Hycnar
Witam serdecznie,

Mam mały problem z przegraniem płyty DVD z filmem. Doszedłem już do tego, że problem jest w błędnych sektorach - CRC. Mam nadzieję, że nie piszę strasznych głupot Otóż próbowałem już DVD Decrypter (mam zainstalowanego AnyDVD 5.5.5.1), który poradził sobie z przegraniem DVD na dysk, ale wyświetlił przy tym masę żółtych ikonek z błędami Pack Header czy coś w tym stylu. Ale się wszystko przegrało. Gdy odpaliłem DVD Shrinka przy analizie tego co skopiował DVD Decrypter otrzymałem komunikat "DVD Shrink encountered an error and cannot continue. Invalid data in file F:\DVD_VIDEO\VIDEO_TS\VTS_08_1.VOB" Próbowałem również od razu odpalić analizę z dysku DVD i poszła bez problemu jednak podczas "backupu" wyświetlił się wstrętny błąd odczytu i dalej nie poszło.

Czy ktoś może ma jeszcze jakiś inny pomysł ? Dla formalności powiem, że nagrywarkę mam LITE-ON DVDRW SOHW-1213S a film jest "dzisiejszy" - Madagaskar. Prawdę powiedziawszy nie wiem czy mam to ugryżć. Wiem natomiast, że muszę film nieco spakować, gdyż zajmuje ponad wymagane 4.7GB.
juz lece z pomoca nic tylko DVDFAB
sciagnij najnowsza wersje trial i po klopocie
Mialem ten sam problem z tym samym filmem ale ja go mialem szybciej bo mieszkam w USA un was chyba wyszedl na dvd 24-go wszystkie programy sie wywalily podobnie jak u ciebie .
pozdro!!
wisiann jest offline  
Stary 25.11.2005, 00:30   #4
chudymager
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 27.10.2003
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4
chudymager w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam Wszystkich

Cześć.Dokładnie dzisiaj ten sam problem miałem co wy z filmem ,,Madagaskar"tez próbowałem różnymi sposobami coś z tym zrobić.Ja wogóle nie moglem całej płytk zrzucić na dysk - Shrink w połowie wywalał błąd odczytu a Smartripper jakiś dziwny błąd też wyskakiwał pod koniec analizy wszystkich plików.Najważniejsze że mi sie udało : Całą zawartość płytki można zgrać DVDDecrypter-em ja mam wersję 3.5.4.0,a później przerobić cały film można Dvd2one bezproblemowo.

To tyle odemnie jakby ktoś miał jakieś pytanka to kierować sie na gg.

Pozdrowionka
__________________
Chudy
chudymager jest offline  
Stary 27.11.2005, 12:55   #5
Adam Hycnar
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 24.11.2005
Posty: 7
Adam Hycnar w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Bardzo wam dziękuję za pomoc. Problem mi się udało rozwiązać połowicznie. Tzn rzeczywiście programem DVDFab skopiowałem bez problemu na dysk twardy komputera. Zrobiłem to w dwóch wersjach - pierwsza, która jest całym filmem (nie podzielona) zajmuje 7,34 GB. Próbowałem ją więc potraktować DVD Shrinkiem. Bez problemu sobie poradził z analizą. Kurczenie filmu doszło do 71%, a potem niestety błąd z pamięcią. Zauważłem coś bardzo dziwnego. Mianowicie od około 50% zaczęła niesamowicie zapełniać się pamięć zadeklarowana i przekroczyło to 1GB. Tyle mam właśnie RAM'u i stąd pewnie ten problem z pamięcią. No więc chciałem użyć do zmniejszania tej płytki programu DVD2ONE o którym pisze chudymager. Ale jest podobny problem. Więc ostatnia nadzieja była w tym, aby ten film ponownie zgrać DVDFab'em, ale dzieląc go na 2DVD. Tak też uczyniłem. Po wypaleniu na DVD pierwsza płytka śmiga bezproblemowo. Niestety druga nie chcę odpalić. Ani w stacjonarnym DVD, ani w nagrywarce w komputerze, gdzie ją wypalałem. Z początku pomyślałem, że może wystąpił jakiś błąd podczas nagrywania i ponowiłem jeszcze raz próbę nagrania tej płyty. Nie pomogło. Tak więc naprawdę już nie wiem w jaki sposób jeszcze mogę z tym filmem powalczyć.
Adam Hycnar jest offline  
Stary 27.11.2005, 17:40   #6
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,287
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Winne jest nowe zabezpieczenie Sony -ARccOS,jedynie FabDVD próbuje z nim
walczyć prawie zawsze skutecznie!!!!!!!pozdrawiam
czary2mary jest offline  
Stary 27.11.2005, 19:04   #7
Adam Hycnar
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 24.11.2005
Posty: 7
Adam Hycnar w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
No tak, tylko że ja używałem tego programu i mimo wszystko płytka nie startuje - przynajmniej ta druga. Spróbować nagrać ją po raz trzeci ? Może to błąd leży w nagrywarce, a nie w programie. Sam już nie wiem w jaki sposób z tym walczyć. Próbowałem już DVD Decrypter, DVDFab, DVD2ONE, DVD Shrink, AnyDVD i jeszcze nic nie pomogło niestety. Może robie to w niewłaściwej kolejności, sam nie wiem. Teraz w każdym razie filmu już nie mam na płytce, tylko w wersji na HDD.
Adam Hycnar jest offline  
Stary 27.11.2005, 19:49   #8
wisiann
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika wisiann
 
Data rejestracji: 23.04.2005
Posty: 180
wisiann zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Adam Hycnar
No tak, tylko że ja używałem tego programu i mimo wszystko płytka nie startuje - przynajmniej ta druga. Spróbować nagrać ją po raz trzeci ? Może to błąd leży w nagrywarce, a nie w programie. Sam już nie wiem w jaki sposób z tym walczyć. Próbowałem już DVD Decrypter, DVDFab, DVD2ONE, DVD Shrink, AnyDVD i jeszcze nic nie pomogło niestety. Może robie to w niewłaściwej kolejności, sam nie wiem. Teraz w każdym razie filmu już nie mam na płytce, tylko w wersji na HDD.
nie doczytalem sie czy probowales nagrac ten film z hd przez dvdfad po co uzywales shrinka
pozdro!!
wisiann jest offline  
Stary 27.11.2005, 20:14   #9
Adam Hycnar
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 24.11.2005
Posty: 7
Adam Hycnar w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Chciałem użyć Shrinka, aby móc ten film upchnąć na 1 płytce DVD przy kompresji audio i obrazu. A Shrink jest do tego niezastąpiony. Chyba DVDFab'em tego nie zrobię. A może się mylę ?
Adam Hycnar jest offline  
Stary 27.11.2005, 21:53   #10
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,287
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Spróbuj sam film bez dodatków,Madagaskar ma ok.4G,nietrzeba kompresji,shrink ma kłopoty z dodatkami bo poukrywane i nieczytelne sektory
sa głównie tam po ukrywane\nowa wersja ARccos\ ,podobno część nakładu
Madagaskaru jest zabezpieczona starszą wersją ARccos,którą łatwiej można
skopiować, ale niewiem jak to wykryć.Dvd decrypter nie radzi sobie z nowymi
zabezpieczeniami,bo nie jest już rozwijany,tak samo jak shrink.Możesz spróbować wersją FabDVD Exspress lepiej radzi sobie z ARccos jest wersja
trial na stronie producenta ostatnia wersja to 2960,key na oślej łące.
pozdrawiam
czary2mary jest offline  
Stary 28.11.2005, 00:29   #11
wisiann
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika wisiann
 
Data rejestracji: 23.04.2005
Posty: 180
wisiann zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Adam Hycnar
Chciałem użyć Shrinka, aby móc ten film upchnąć na 1 płytce DVD przy kompresji audio i obrazu. A Shrink jest do tego niezastąpiony. Chyba DVDFab'em tego nie zrobię. A może się mylę ?
to nie sa gwiezdne wojny tylko krotki film rysunkowy nie przesadzaj roznicy nie zobaczysz zadnej.
sprobuj clonedvd powinienes byc zadowolony
wisiann jest offline  
Stary 30.11.2005, 10:06   #12
patryks
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 16.06.2004
Posty: 2
patryks w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Clonedvd bez problemu sobie radzi. Wystarczy DVD Decrypter lub DVD Fab i CloneDvd i plyta skompresowana.
patryks jest offline  
Stary 30.11.2005, 10:58   #13
loki7777
Guru
 
Avatar użytkownika loki7777
 
Data rejestracji: 05.11.2004
Lokalizacja: Sligo;)
Posty: 6,290
loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
No bo moi drodzy jest anydvd 5.6.1.1 ktore wlasnie walczy z tym nowy zabezpieczeniem od sony na madagaskarzejak dorwe film, to dam znac czy dobrze poszedl
loki7777 jest offline  
Stary 30.11.2005, 12:56   #14
PIOTR34
..: DVD-VIDEO :..
 
Avatar użytkownika PIOTR34
 
Data rejestracji: 20.08.2003
Lokalizacja: Kraków
Posty: 2,069
PIOTR34 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
U mnie przeszło bez zająknięcia na AnyDVD 5.5.5.1 zero błędów.
__________________
Pozdrowionka
Regulamin forum:
DVD2SVCD - Poradnik

PIOTR34 jest offline  
Stary 05.12.2005, 04:59   #15
chudymager
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 27.10.2003
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4
chudymager w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam

Tak jak pisalem wczesniej caly film zrzucasz Decrypterem a pozniej w dvd2one przerabiasz i wypalasz bez zadnego problemu.
__________________
Chudy
chudymager jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 10:01.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.