Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   High Definition (https://forum.cdrinfo.pl/f111/)
-   -   Konwersja do HD a platforma 2 procesorowa (https://forum.cdrinfo.pl/f111/konwersja-hd-platforma-2-procesorowa-94025/)

layor 15.12.2014 22:24

Andy ma rację przesoliłem,ale czego się nie robi dla jakości .Teraz pytanie ?
Czy zmienić preset i zostać przy poprzednim bitrate /10Mb/s/.Czy zmniejszyć bitrate a zostać przy presecie / very slow/ ? Czyli znaleźć złoty środek ! Jest jeszcze jedno rozwiązanie zmienić maszynę lub program./ale program raczej mało zmieni/

andy 15.12.2014 23:25

Bitrate bym zostawił a kombinował z ustawieniami kodeka.

sobrus 16.12.2014 10:33

Ja też zawsze przesadzam z ustawieniami, to znaczy daje maksymalne takie żeby czas był akceptowalny, ale nie mam nigdy 100 filmów do zakodowania.
Przy dekodowaniu nie ma to absolutnie żadnego znaczenia :) Po prostu jakość jest lepsza.

Karty graficzne można sobie odpuścić i zaoszczędzoną kasę wpakować w procesor.

8 rdzeniowy i7 kosztuje 4000 i też można go podkręcać ||

A stosunek cena/jakość oferuje zdecydowanie lepszy niż Xeony.

layor 16.12.2014 15:38

W takim razie z innej beczki. Czy z AMD 2 procesory FX - 8 rdzeniowe będą wydajniejsze od i7 8 rdzeniowego ? Będą na pewno tańsze.Myślę w dalszym ciągu o platformie 2-procesorowej.

misiozol 16.12.2014 22:47

Az normalnie powiem swoje bo nie moge :D , moja malzonka na laptopa hp dv5 intel C2D 2.8Ghz i grafike nvidi z CUDA , ja mam laptopa hp dv7 z intel quad 2.26 q9100 , i powiem tak ze jak na te CUDA to zadne cuda szybkosci sie nie dzieja :P , ten sam film na dv5 mieli sie prawie 6-7 godzin , a na quad zajmuje to 40-50 minut , sprawdzone i moge powiedziec z autopsji :P . Sama przesiadka na quad robi cuda i niepotrzebna jest CUDA :D

layor 16.12.2014 23:59

Nie zamierzam ,a nawet nie myślę korzystać z technologii cuda.Natomiast nie przekona mnie kolega ,że laptopik , o którym mówi ma moc obliczeniową większą niż platforma dwuprocesorowa z AMD FX - 2 x po 8 rdzeni. Te 40-50 minut to teź chyba trochę w ramach cudów /chyba, że na fast albo superFast/i nie Full HD.

misiozol 17.12.2014 09:12

A czy ja pisalem cos o hd ? i czy pisalem ze laptop quad ma wiecej niz 2x8 ? czytanie ze zrozumieniem sie klania :P

layor 17.12.2014 19:52

Kolego misiozol. Czytanie się kłania co do tekstu kolegi. Ten temat jest o HD i nawet dział też jest o HD. Także lepiej czytać w którym dziale i o czym się pisze. To do tekstu .Teraz forma. Język polski jest taki ładny i kwiecisty. Nie wiem jakim jest celem pisanie samych skrótów i idiomów. Nawet teksty czysto techniczne możemy napisać przyjaznym i płynnym językiem. Oczywiście jestem świeżo na forum może nie powinienem się tak wypowiadać, ale bardzo mnie bolą oczy i serce czytając takie słowa nie mające nic wspólnego nawet z językiem potocznym. Kolego misiozol bez urazy to dotyczy wielu pisanych tu postów.

misiozol 17.12.2014 20:35

w zasadzie napisales linijki textu i nic nie powiedziales lejesz wode i tyle , ja stwierdzilem fakt skoro nie potrafisz wyciagnac konkluzji to ci podam na tacy . Nawet w jakosci SD widac znaczaca roznice w czasie nawet wspomagajac sie CUDA , tylko zmieniajac z C2D 2.8GHz na quad 2.26Ghz widac znaczacy wzrost wydajnosci/rdzen wniosek nie warto inwestowac w grafike z CUDA tylko w wielordzeniowosc . Wystarczy takie streszczenie dotarlo ? A ile rdzeni sobie kupisz zalezy od portwela jak szukasz odpowiedzi co bedzie lepsze czy i7 x2 czy amd x2 to sa benchmarki i latwo je znalezc w dowolnej wyszukiwarce :P

mgit 17.12.2014 21:05

Grafika z CUDa to dodatek, zazwyczaj taką grafikę wykorzystuje się do czegoś co nazywa się graniem ;)

layor 17.12.2014 21:39

Przecież o tym ,że nie zamierzam korzystać z Cuda zamieściłem post wyżej. To nie podlega dyskusji. Trzeba wykorzystać tylko moc jak najwięcej ilości rdzeni. Nad takim właśnie urządzeniem pracuję. I nie leje wody tylko chcę trochę poszanowania dla języka polskiego.

layor 17.12.2014 21:47

Kolego mgit procesor graficzny powoli lecz nieubłaganie wspiera a nawet zastępuje procesor właściwy. Ta tendencja jest zauważalna nie tylko w grach lecz w programach graficznych też. Widocznie chłopcy z doliny krzemowej nie mają pomysłu na skok technologiczny procesorów. Lub mają i czekają na odpowiedni moment dla nabicia sobie kieszeni.

sobrus 18.12.2014 14:23

Procesory graficzne mają zupełnie inną charakterystyke.
Wcale nie jest tak, że są lepsze.
Są szybsze w pewnych konkretnych zastosowaniach, ale z innymi mają problemy.
Intel już próbował połączyć oba te światy rezultat był słaby i skończyło się na Xeon Phi.

Dlatego najlepiej wychodzi jeżeli CPU+GPU współpracują.

W tym konkretnym przypadku GPU jest pewnie do olania, jeżeli robotę ma robić x264. Liczy się z grubsza (ilość rdzeni * Mhz), zakładając że x264 wykorzysta wszystkie. Z czterema nie ma problemu.
Pamięć do olania (może być mało ale powinna być szybka bo dużo procesorów będzie z niej korzystać), dyski do olania, najważniejsze CPU.

layor 18.12.2014 22:07

Ciągle się zastanawiam nad tą platformą. Czy będzie opłacalne pod względem mocy obliczeniowej dać dwa procesory AMD FX 8150 /8 rdzeniowe.Czy to bedzie miało sens w porównaniu na przykład do jednego procesora i7 3930K /jest możliwość podkręcenia. W AMD mnożnik zablokowany.Co o tym sądzicie. Ten intel mnie kusi bardzo dobrym wynikiem w testach./jest na drugim miejscu/Co do AMD to raczej w teście nie liczą się.
Z drugiej strony jednak cena intela jest na razie zaporowa.

sobrus 19.12.2014 07:58

AMD jeśli już to 8350 i też da sie podkręcać.
Współczynnik cena jakość będzie bdb, ale najnowszych i7 serii K nie przegoni.
Mimo wszystko pomysł ciekawy, jeżeli znajdziesz płytę na 2xFX.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 01:57.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.