Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > High Definition

High Definition Dyskusje poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji materiału HD (Blu-ray, HD DVD)



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 24.03.2009, 17:07   #1
blachator
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 24.03.2009
Posty: 1
blachator w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Problem z dzwiekiem MKV

Witam, jestem nowym użytkownikiem i nie wiem czy wybrałem dobry dział, aby opisać mój problem. Tak więc zacząłem sciągać sobie filmy 720p - obraz działa idealnie, zero zacięć (uzycie procesora 22%) generalnie video działa dobrze, ale występuje problem z fonią, dzwięk otoczenia jest głosno i wyraźnie. Problem wystepuje z głosami bohaterów, są stłumione i prawie nic nie słychać.
Użyłem poradnika smartka- zrobiłem wszystko jak należy, lecz w kmp dalej nie było słychać głosów bohaterow - napisy działały idealnie. Odpalilem film w MPCHC - jest głos ! obraz i audio perfekt, lecz napisy przesuniete_ same sie odpalaja z mpchc a nie z directvobsub( przy którym napisy działaja idealnie)

Już nie mam pomysłow co z tym zrobić, a kilka dni temu jeszcze mi mkv'y działały w subedit(!) + napisy z derctvobsub'a - a teraz w subedicie obraz perfetk, napisy perfekt - ale te nieszczesne glosy bohaterow których nie słychać : /

Jakiś pomysł?

z góry dziekuje.

pzdr Blachatorr
blachator jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 26.03.2009, 08:41   #2
CIAPEK
mów mi więcej :P
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika CIAPEK
 
Data rejestracji: 17.02.2003
Lokalizacja: TORUŃ
Posty: 5,244
CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
poodtwarzaj to w różnych programach, ja polecam:
-Media Player Classic Home Cinema
-Power DVD 8/9

Przy Power DVD wejdź w ustawienia audio i zobacz ile masz ustawioncyh głośników. Filmy który posiadasz są zazwyczaj w systemie dźwięku 5.1/DTS/AC3 stąd problem z dźwiękami bohaterów - ja mam taki problem jak na moich głośnikach zapomne włączyć odwtarzania z 6 kanałów a film jest własnie na 6 kanałów.

Co do kodeków wgraj tylko i wyłącznie Kazaa Lite Mega Codeck Pack z ustawieniami standardowymi, Power DVD i nowego Windows Media Playera (11).

Też korzystałem z poradnika Smartka. Ale poradnik mi narobił większego burdelu niż miałem (nie obrażając Smartka). Filmy działały gorzej, a z napisami ostwarzały się do góry nogami bo Smartek jak później zauważyłem zingnorował instalacje directvobsub z nieznanych mi przyczyn. Straciłem tylko czas na instalowanie i konfiguracje tych programów, restarty a potem i tak wszystko co do jednego musiałem odinstalować.
Widocznie za głupi na to jestem , ale wg. mnie takie mieszanie jest zbędne dla zwykłego szarego użytkownika. Zresztą poradnik był pisany z wersjami programów które są zastąpione już nowszymi-często ustawienia i właściwości były całkiem inne niż na screenach u Smartka.

Więc mówie-olej i wgraj Kazaa Lite CodeckPacka i to co pisałem. Jeśli masz nienagannego kompa do HD to wszystko będzie śmigało. Też mam ostatnio manie na te filmy, trailery i inne HDTV

pozdr
__________________



nie załatwi wszystkiego "FLOTA", tak myślącego uważam za przegranego!
CIAPEK jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Problem z Dzwiekiem polsat Off topic 2 01.02.2006 13:42
problem z dzwiekiem Kolo22 Napędy optyczne DVD 1 20.01.2006 18:44
Problem z dzwiekiem z filmach slomek Off topic 0 18.12.2005 19:55
problem z dzwiekiem w xvid + ac3 Predi DivX, Xvid, Matroska i inne 4 17.10.2004 11:18
problem z dzwiekiem jck1 Napędy optyczne DVD 9 19.05.2003 19:14


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 03:39.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.