Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > High Definition

High Definition Dyskusje poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji materiału HD (Blu-ray, HD DVD)



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 13.10.2011, 10:12   #1
Chińczyk
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 24.01.2004
Posty: 159
Chińczyk zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Plik MKV 30GB do 25GB - czym zmniejszyć?

Witam!

Zrobiłem sobie kilka ripów filmów z płyt Bluray na mkv. Pomimo tego, że wyrzuciłem dodatki i pozostawiłem sam film tylko w j. angielskim+polskie napisy to plik nadal ma objętość ponad 30 GB. Chciałbym go jeszcze odrobinę zmniejszyć - tak aby zmieścił się na standardową płytę Bluray czyli do 25 GB.

Jaki program byłby dobry do tej operacji?
Chińczyk jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 13.10.2011, 10:24   #2
Jabba the Hutt
Lord of the Sword
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jabba the Hutt
 
Data rejestracji: 06.04.2002
Lokalizacja: Twierdza Breslau
Posty: 4,477
Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
A czemu chcesz wrzucać na płytę BD plik MKV ? Powinieneś raczej zastosować zabieg skopiowania płyty BD i kompresji tejże tak aby zmieściła się w 25 GB. Zastosowałbyś do tego program BD Rebuilder albo DVD FAB. Nie wiem czy player BD odtworzy Ci plik MKV z płyty (z dysku twardego, jeśłi player BD ma wejscie USB to zwykle odtworzy).
__________________

SITH LORD
Jabba the Hutt jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.10.2011, 10:51   #3
Chińczyk
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 24.01.2004
Posty: 159
Chińczyk zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Jabba the Hutt Podgląd Wiadomości
A czemu chcesz wrzucać na płytę BD plik MKV ? Powinieneś raczej zastosować zabieg skopiowania płyty BD i kompresji tejże tak aby zmieściła się w 25 GB. Zastosowałbyś do tego program BD Rebuilder albo DVD FAB. Nie wiem czy player BD odtworzy Ci plik MKV z płyty (z dysku twardego, jeśłi player BD ma wejscie USB to zwykle odtworzy).
Opisze dokładniej dlaczego zrobiłem tak a nie inaczej.

Miałem zgrane pełne obrazy płyt bluray - około 30 filmów więc dobrze ponad 1TB. Początkowo odchudziłem z dodatków, menu, języków za pomocą DVDFAB. W tym programie jest opcja BD50 do BD25 ale z niej nie skorzystałem - nie chciałem tracić jakości. Potem MKVmerge połączyłem to do pojedynczych plików mkv. Wtedy nie zawracałem sobie głowy kompresją, bo myślałem, że to wszystko zajmie mniej miejsca. Jednak myliłem się...

Teraz dalej mam zapchany prawie cały dysk i jednak muszę trochę filmów wypalić na płyty. Mój Bluray czyta wszystko i z płyt i z USB więc nie mam problemu.
Chińczyk jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.10.2011, 23:05   #4
SMBA
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika SMBA
 
Data rejestracji: 06.07.2009
Posty: 365
SMBA zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Jeśli nie masz głośników przestrzennych to możesz przestrzenną (o ile taka jest) ścieżkę dźwiękowa przerobić na stereo (i ewentualnie skompresować do mp3 320kbps ale to już byłaby strata jakości). To nie będzie z pewnością 5GB mniej ale zawsze coś...
SMBA jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.10.2011, 12:02   #5
Chińczyk
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 24.01.2004
Posty: 159
Chińczyk zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez SMBA Podgląd Wiadomości
Jeśli nie masz głośników przestrzennych to możesz przestrzenną (o ile taka jest) ścieżkę dźwiękowa przerobić na stereo (i ewentualnie skompresować do mp3 320kbps ale to już byłaby strata jakości). To nie będzie z pewnością 5GB mniej ale zawsze coś...

Dźwięku nie będę kompresował, zostawiam Dolby Digital. Chodzi mi jedynie o obraz. W ostateczności mogę plik MKV rozbić na video, audio oraz napisy i wtedy zająć się samym obrazem. Potrzebuję jakiegoś prostego programu do kompresji.
Chińczyk jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.10.2011, 14:00   #6
Pierwszy
Guru
 
Avatar użytkownika Pierwszy
 
Data rejestracji: 26.09.2002
Posty: 1,422
Pierwszy jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Pierwszy jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Mogę polecić MediaCoder - spełnia swoje zadanie.
Posiada opcje, które Cię interesują i wiele innych, np.
można konwertować max 3-przebiegowo, ustalić wielkość pliku wynikowego, kodek, kontener itd.
-mediacoder-opt.jpg
__________________
Pierwszy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.10.2011, 22:36   #7
Chińczyk
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 24.01.2004
Posty: 159
Chińczyk zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Dzięki, pobrałem i próbuję. Nie za bardzo wiem o co chodzi z tym przebiegiem - jak ustawić? Co to zmienia?
Chińczyk jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.10.2011, 09:31   #8
Pierwszy
Guru
 
Avatar użytkownika Pierwszy
 
Data rejestracji: 26.09.2002
Posty: 1,422
Pierwszy jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Pierwszy jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
to co zaznaczyłem w ramce (rate mode: 3-pass). W skrócie, im więcej przebiegów tym dokładniejsze konwertowanie... i dłuższe. Ale jeśli zależy ci na wysokiej jakości to ustawiłbym właśnie te max 3 przebiegi. Wytrawni koderzy powiedzieliby, że 3-pass to mizeria i że najlepszy efekt byłby przy 9-pass imo przesada
poeksprymentuj na jakimś samplu opcje by przekonać się które ustawienie da najlepszy efekt i po których plik będzie odtwarzany poprawnie w BD odtwarzaczu!
__________________

Ostatnio zmieniany przez Pierwszy : 16.10.2011 o godz. 09:35
Pierwszy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Czym naprawic uszkodzony plik mpg? Help me!!!!! gosciu DVD-Video 10 20.08.2002 08:47
Czy mozna zmniejszyć plik z 900mb..... xp Napędy optyczne DVD 5 23.06.2002 08:20
czym rozdzielic plik .mpg na dwa mniejsze? Mars Off topic 2 03.04.2002 22:42
Czym rozdzielic plik ze zmiennym bitrate na 2 mniejsze? Mars Off topic 0 03.04.2002 15:40
czym najlepiej podzielic duzy plik (mp3) na tracki megon Napędy optyczne CD 3 21.03.2002 00:21


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 20:46.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.