Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   High Definition (https://forum.cdrinfo.pl/f111/)
-   -   Poradnik HD - kompletna instalacja i konfiguracja kodeków i playerów. (https://forum.cdrinfo.pl/f111/poradnik-hd-kompletna-instalacja-konfiguracja-kodekow-playerow-79598/)

szymonj0 29.12.2008 13:19

test
 
A moglby ktos mi dac linka do jakiegos trailera w bd i hd na ktorym powinno byc widac czy wszystko dziala jak powinno

scalak77 13.01.2009 19:17

Jesteś Wielki :1miejsce: :1miejsce:

Testuje na Win XP z sp3 i działa, jedynie to nie mogłem znaleźć directvobsub dla Media Player Clasic...., ale gogle mnie naprostowało i na pierwszym linku znalazłem bibliotekę .dll i po rozpakowaniu przeniosłem do katalogu z programem,lecz okazało się że nie mogę ustawić drugiej opcji, obecnie pracuje na KMP i jest OK napisy są i to mi wystarczy. Mam Windowsa 7 x64 więc jutro sprawdzę na nim.

Komp C2D 7200 (2,54GHz), RAM 2GB, GF 7600GS 256MB, ALC888 max 40% obciążenia

Panasonic - The Pipettes 1080p [PCM 7.1 Channels] nie wysyła ani po SPDIF (wiem nie da się) ani po analogu, przednie głośniki OK natomiast w tylnich szumi :sciana: :sciana:

Pozdrawiam

Smartek 15.01.2009 20:36

Dźwięk to moja słabsza strona, nie potrafię tego skonfigurować idealnie.
Jak rozwiążesz problem to daj znać.

karhan 16.01.2009 12:16

a czy nie wystarczy zainstalowanie kodekow CCCP najnowszych? w tym pakiecie jest i halli, i direct vobsub, i ffdshow, i mpc cm...
mam zainstalowany ten pakiet i filmy przez mpc nie ida plynnie...
mam procka core 2 duo 2,26 4gb ram, geforce 9300m gs 512,
instalowalem tez cyberlinka najnowszego ultra i wogole nie odtwarza filmow...
najlepsza plynnosc zaobserwowalem na windows media playerze ale tez nie jest to cudo :/

mam viste home premium

Smartek 16.01.2009 22:28

Nie chce mi się pisać tego samego:
http://hdtvpolska.com/index.php?show...st=60&start=60

Od postu nr 63, kilka w dół.

karhan 18.01.2009 21:17

dzieki za info
a wiec zainstalowalem wszystko wg instrukcji i niestety ciagle nie ma calkowitej plynnosci:?

icemac 30.01.2009 09:09

mam problem na lapku z najnowszą wersja x35

nie da się powiększyć na fuul screen i nie da się go zamnknąć :ysz: - dokładniej to nie działają żadne przyciski :(


--edit--

x34 rozwiązało problem :)

mjq666 05.02.2009 17:27

Mam pytanie czy przy Athlonie 64bit 3200+ da coś zmiana Gf 6600 na gf 9400? Teraz przy odtwarzaniu 720p obciażenie systemu ponad 90% o to 1080p mogę zapomnieć.

Smartek 05.02.2009 17:31

Jeśli DXVA i tak jest wyłączone to zmiana karty graficznej raczej nic nie pomoże.

demek 12.02.2009 10:59

pojawil sie nowy CoreAVC, to co oferuje jest wkoncu przelomem

CoreAVC H.264 Video Codec - Version 1.9.0.0 (20090210)
- Add: NVIDIA CUDA accelerated video decoding (Thanks NVIDIA!!!)
- Add: NVIDIA CUDA detection to installer
- Add: Tray icon showing NVIDIA CUDA state (green=in use, blue=not in use)
- Add: Tray icon mouse over shows 32bit/64bit states
- Add: Initial installer changes for 32/64bit
- Add: Updated Haali Media Splitter
- Fix: Focus bug related to MCE
- Fix: Focus prevention when the tray icon is off
- Fix: Improve seeking on frames with one IDR frame
- Fix: Various small bugs

lista kart zgodnych
http://en.wikipedia.org/wiki/CUDA#Supported_GPUs

scalak77 12.02.2009 11:23

Znalazłem błąd cyt "Następnie, na głównym ekranie KMPlayera, wciskamy skrót klawiaturowy: Ctrl+F..
Ustawi on "Tryb super prędkości"." tam ma być ALT+F bo tak u mnie jest, sprawdziłem i wciskając Ctrl+F wyskakuje okienko do wyboru skąd ma się film odtworzyć, prosiłbym o poprawienie bo ktoś będzie próbował i nie włączy tego trybu

Pozdrawiam

tezer 14.02.2009 16:42

DXVA włącza się tylko w playerze tak jak opisane w poradniku w KMPlayer czy w jakimś kodeku lub panelu ndvidii (mam taką kartę 8600M GS)?

Smartek 14.02.2009 16:45

Kodeki do DXVA od nVidii mają być tylko zainstalowane.
Samo DXVA aktywuje się przy uruchomieniu odpowiedniego materiału z odpowiednim filtrem (w przypadku poradnika - cyberlinka).

A na zabawę CUDA z CoreAVC przyjdzie czas.
I być może będzie update poradnika.

@scalak - poprawione, dzięki. W pierwotnym poradniku poprawiłem już wcześniej, ale o tym zapomniałem, wszystko przez to, że mam go w dwóch miejscach jednocześnie.

CIAPEK 24.02.2009 10:54

Ilość załączników: 2
Smart chodzi mi o pliki video wysokiej roździelczości.
Zrobiłem wszystko z kodekami tak jak pisałeś i mam nadal problem z plikami MPEG
Jeden wogóle nie działa, drugi (Tiesto) przycina.
Screeny z G-Spotów niżej.

P.S.
W konfiguracji Media Playera nie znalazłem niektórych filtrów jak u Ciebie.

Powiem tak. Jest tak samo, a nawet gorzej bo w PowerDVD po rozszerzeniu obrazu na pełen ekran robi się czarny obraz i trzeba zrobić start i stop i jest ok.
Więc ponad pół godziny konfiguracji i wgrywania tych programów poszło na marne. A miałem wcześniej tylko samą paczke K-Lite.
Nie czaje.

Mam jeszcze pytanie o DXVA. Wersje jakie tego znalazłem są z 2005/2006 roku. Jest jakaś nowa installka tego czy co? Czy przy nowszych kompach nie jest to wymagane?

CIAPEK 02.03.2009 15:23

ten poradnik narobił mi takiego burdelu i straty czasu, że dałbym wiele aby cofnąć się w czasie.
Jak pisałem chodziło mi głównie o odtwarzanie plików filmowych w wysokiej roździelczośći.
Więc ludzie wgrywajcie tylko Kazaa Lite Codeck Pack bez żadnej dodatkowej konfiguracji jeśli zależy Wam na podstawowym i sprawnym działaniu divixów i innych.

Po czasie skapnąłem się, że w poradniku było aby odznaczyć instalacje DirectVobSub.
To w jaki sposób mają się niby odtwarzać napisy w PowerDVD??
Dobra wgrałem osobno DrectVobSub teraz mam obraz do góry nogami łącznie z napisami. Opcja "flip" która kiedyś była zbędna bo wszystko było ok wywala mi kompletnie program.
Ciekawe czy poradzę sobie bez formata systemu.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 01:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.