Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > High Definition

High Definition Dyskusje poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji materiału HD (Blu-ray, HD DVD)



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 10.07.2009, 23:41   #1
Aquapur4
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 10.07.2009
Posty: 7
Aquapur4 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Unhappy problem z przeplotem w DVXA

Kłaniam się wytwornie,

Proszę o poradę...

Mój sprzęt to Sony Vaio FW 21 E

Konfiguracja sprzętowa:

Procesor: 2,26 Core 2 Duo
Pamięć ram: 4GB
Karta graficzna: Radeon 3470 HD
System operacyjny: Vista Home Premium 32Bit

Mam problem z DXVA. Filmy z jego wsparciem odtwarzane są płynnie nawet w jakości 1080p. SUPER. Dźwięk synchronizuje się z obrazem, nie ma żadnych zwolnień ani przyśpieszeń. Czego chcieć więcej.. A jednak pojawił się w tym całym błogostanie jakiś problem. Dotyczy on wyświetlania obrazu poszczególnych klatek - film odtwarzany jest płynnie! ale obraz jest zakłucany jakimś przeplotem klatek. Bez względu na jakość odtwarzanego materiału czy jest to 1080p czy 720p a może nawet zwykłego DViXa - to w tym przypadku podczas odtwarzania szybszych scen widzę jak powstaje coś w rodzaju nakładania się klatek na siebie i tworzą się z tego takie pasy jakby klatki nienadążały za nowymi scenami w filmie (jakby się one nierówno przeplatały). Trudno mi to opisać, nigdy wcześniej czegoś podobnego nie miałem. A tu problem pojawił się od niedawna bo wraz z zakupem notebooka. Zaburza to całą przyjemność oglądania filmów głównie HD. Tyle razy próbowałem to wyeliminoiwać... ale jak - ciągle zadaję sobie to pytanie? Nie znam sposobu [IMG]file:///C:/Users/MARCIN/AppData/Local/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image001.gif[/IMG]Zainstalowałem nawet niedawno najnowsze sterowniki do karty graficznej w wersji 9.4, do hydravison 9.6 i te do avivo 9.6. Nic jednak to nie zmieniło [IMG]file:///C:/Users/MARCIN/AppData/Local/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image001.gif[/IMG]A kiedy wyłączę DXVA i ustawie w programie* domyślne ustwienia wtedy już nie tworzą się takie rzeczy. Obraz jest bez zakłóceń, z tym że traci tylko płynność w przypadku filmów o tej wyższej 1080p jakości i rozsynchronizuje wtedy dźwięk z obrazem - zwalnia ale później przy mniej skomplikowanych scenach nadrabia i wszystko wraca do normy.

Do odtwarzania filmów korzystam z całej masy różnych kodeków:
AC3Filter
K-Lite Code Pack (najnowsze)
FFDshow (najnowsze)
Hali media splitter
Matroska Pack
Core AVC (1.9.5)
Cyberlink (7.XXX, 8.XXX, a nawet 9.XXX)

a jako odtwarzacza używam dwóch:

1) MPlayerC Homme Cinema* - ustawienia dla DXVA: strumień wyjścia - EVR profil własny, Bufor EVR 5, skalowanie: Bilinear, pozostałe Domyślny.

2) KMPlayer - skonfigurowany wg zaleceń poradnika:

forum.cdrinfo.pl/f111/poradnik-hd-kompletna-instalacja-i-konfiguracja-kodekow-i-playerow-79598/

Dalej sobie nie radzę [IMG]file:///C:/Users/MARCIN/AppData/Local/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image001.gif[/IMG]Potrzebuję pomocy by pozbyć się tych dziwnych przejść podczas odtwarzania z włączonym wsparciem DXVA.

Nigdzie w sieci nie znalazłem analogicznych sytuacji z których mógłbym wziąść przykład..

Pozdrawiam gorąco!
Marcin
Aquapur4 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 11.07.2009, 08:29   #2
sir.daniel
Bywalec
 
Avatar użytkownika sir.daniel
 
Data rejestracji: 10.03.2008
Posty: 66
sir.daniel zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Wrzuć obrazki na imageshack....

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale czy chodzi ci o to że na górnej połowie ekranu pokazuje jakąś klatkę, a na dolnej już jest nowa i po środku jest jakby niewidzialna pozioma linia oddzielająca dwie różne klatki?
sir.daniel jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.07.2009, 17:56   #3
Aquapur4
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 10.07.2009
Posty: 7
Aquapur4 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez sir.daniel Podgląd Wiadomości
Wrzuć obrazki na imageshack....

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale czy chodzi ci o to że na górnej połowie ekranu pokazuje jakąś klatkę, a na dolnej już jest nowa i po środku jest jakby niewidzialna pozioma linia oddzielająca dwie różne klatki?
Możliwe, że tak choć sceny bardzo szybko się zmieniają i trudno to dostrzec. Kiedy zatrzymuję klatkę filmu w momencie zakłócenia już tego nie widzę. Wygląda mi to na miejscowe szarpanie klatek w poziomych liniach schodzących najczęściej z góry obrazu w dół. Fazy początku tych zakłóceń rozpoczynają się z różnych pionowych miejsc na obrazie tworząc poziomą linię "....niewidzialna pozioma linia oddzielająca dwie różne klatki?" być może to o czym wspomniałeś i to tak migocząc schodzi w dół.
A kiedy sceny są bez ruchu jest idealnie. Zaznaczam, że pomimo tego problemu uruchomiony film odtwarzany jest płynnie i synchronizuje się z dźwiękiem.

Bez względu na jakość odtwarzanego materiału czy jest to 1080p czy 720p a nawet zwykły DViX - to w każdym z tych przypadków podczas odtwarzania ruchomych scen właśnie tak się dzieje. Źle

W MPlayerC Homme Cinema z włączonym DXVA dokucza... a kiedy DXVA jest wyłączone i ustawienia są domyślne, wtedy jest ok.

Co powinienem zrobić żeby również z DXVA istniała przyjemność oglądania?

Edytuję gdyż zauważyłem jeszcze jedną dziwną a być może pomocną wskazówkę... Takie same sytuacje jak na filmie mam gdy w komputerze uruchomił się wygaszacz ekranu. (TERAZ TO ZAUWAŻYŁEM. Po napisaniu postu zacząłem jeszcze nad tym myśleć i wtedy włączył się wygaszacz). Czyżby odświeżanie obrazu? hm.. Ale kiedy podłączam kabel hdmi do monitora albo tv jest dokładnie tak samo jak na laptopie. Matryca notebooka: 1600x900 60Hz i wymuszenie HDTV 1920x1080 60hz/75Hz
Aquapur4 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.07.2009, 22:18   #4
sir.daniel
Bywalec
 
Avatar użytkownika sir.daniel
 
Data rejestracji: 10.03.2008
Posty: 66
sir.daniel zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Dalej nie jestem pewien ale prawdopodobnie wystepuje u Ciebie tearing.
Ściągnij najnowszy build mpc hc z tej strony. Ustaw w opcjach jak do tej pory, evr custom, 4 buffers, oraz odznacz wszelkie opcje związane z vsynch (ppm w oknie playera>>renderer settings>>vsynch).
Jak nie pomoże, to będziesz się dalej bawił opcjami vsynch aż osiągniesz satysfakcjonujący rezultat.
sir.daniel jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.07.2009, 10:19   #5
Aquapur4
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 10.07.2009
Posty: 7
Aquapur4 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez sir.daniel Podgląd Wiadomości
Dalej nie jestem pewien ale prawdopodobnie wystepuje u Ciebie tearing.
Ściągnij najnowszy build mpc hc z tej strony. Ustaw w opcjach jak do tej pory, evr custom, 4 buffers, oraz odznacz wszelkie opcje związane z vsynch (ppm w oknie playera>>renderer settings>>vsynch).
Jak nie pomoże, to będziesz się dalej bawił opcjami vsynch aż osiągniesz satysfakcjonujący rezultat.

TAK to jest z całą pewnością "tearing" sądząc po screenach, które obejrzałem po wpisaniu tego słowa w wyszukiwarce google-grafika.

Nie potrafię jednak odnaleźć opcji v synch w MPC HC.
Jestem w tym laikiem
Nie zrozumiałem albo po prostu nie wiem jak znaleźć to co chciałeś mi przekazać w tym zdaniu...
"(ppm w oknie playera>>renderer settings>>vsynch)" - prawy przycisk myszy w oknie mpc hc i dalej się gubię

Mógłbyś mi opisać łopatologicznie, krok po kroku?
W prawdzie już zyskałeś u mnie Duży+ ale gdybyś pomógł mi doprowadzić tą sprawę do końca będę Ci wdzięczny. Pozdrawiam!

Ostatnio zmieniany przez Aquapur4 : 12.07.2009 o godz. 11:48
Aquapur4 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.07.2009, 15:42   #6
Aquapur4
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 10.07.2009
Posty: 7
Aquapur4 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Aquapur4 Podgląd Wiadomości
TAK to jest z całą pewnością "tearing" sądząc po screenach, które obejrzałem po wpisaniu tego słowa w wyszukiwarce google-grafika.

Nie potrafię jednak odnaleźć opcji v synch w MPC HC.
Jestem w tym laikiem
Nie zrozumiałem albo po prostu nie wiem jak znaleźć to co chciałeś mi przekazać w tym zdaniu...
"(ppm w oknie playera>>renderer settings>>vsynch)" - prawy przycisk myszy w oknie mpc hc i dalej się gubię

Mógłbyś mi opisać łopatologicznie, krok po kroku?
W prawdzie już zyskałeś u mnie Duży+ ale gdybyś pomógł mi doprowadzić tą sprawę do końca będę Ci wdzięczny. Pozdrawiam!
jeszcze dołączam taki krótki opis:

VSync, czyli Synchronizacja pionowa. Co to ?

Włączona synchronizacja oznacza, ze renderowanie gry (w moim przypadku filmu, wygaszacza ekranu) jest zawsze zsynchronizowane (lub wolniejsze) z wartością odświeżania monitora.. Wyłaczony VSync oznacza, ze gra/film moze generować obrazy szybciej niż monitor odświeża swój obraz.
Wyłączanie synchronizacji pionowej jak to robi sporo ludzi grających w csa, aby mieć więcej fps jest w większości wypadków całkowicie bezsensowne, ponieważ:
- W ten sposób sami siebie oszukujemy. Gdyż te 100 fps, które uzyskamy przez wyłączenie Vsync, nic nam nie da, bo mamy odświeżanie 60hz i nasz monitor wyświetla jedynie 60 fps mimo iż w grze jest 100.
- Wyłączenie opcji synchronizacji pionowej może doprowadzić do tworzenia sie artefaktów wizualnych i efektu ***8220;poszarpania***8221; podczas gry/filmu. Jeśli zauważysz takie efekty, włącz VSync w zaawansowanych właściwościach twojej karty graficznej.
Przy wyłączonej synchronizacji zazwyczaj można zauważyć błędy obrazu.

Standardowo Vsync jest włączone, więc nie polecam wyłączanie tej opcji.

W moim przypadku Vsync w ustwieniach 3D karty graficznej to ustawienie było wyłączone jeśli nie włączy aplikacja. Ale film to raczej 2D bo nic się nie zmieniło, nie ma zmian jeśli włączę bądź wyłączę A w gry i tak nie gram.
Aquapur4 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.07.2009, 16:18   #7
Aquapur4
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 10.07.2009
Posty: 7
Aquapur4 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Teraz się dopatrzyłem, że nie usunąłem starej wersji programu MPC HC a w niej brakowało tych opcji o których napisałeś. Bawiłem się tymi ustawieniami na różne sposoby i też nic to nie dało Nie rozumiem.

Zastanawiam się czemu na ustawieniach domyślnych jest ok. No i jeszcze ten wygaszacz ekranu, który zachowuje się dokładnie tak jak film na EVR z "tearingiem". Może to coś w systemie...

Ostatnio zmieniany przez Aquapur4 : 12.07.2009 o godz. 17:02
Aquapur4 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.07.2009, 19:23   #8
sir.daniel
Bywalec
 
Avatar użytkownika sir.daniel
 
Data rejestracji: 10.03.2008
Posty: 66
sir.daniel zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Jak najbardziej coś w systemie może być. Możesz usunąc normalnie sterowniki, reboot a potem wyczyść pozostałość Driver Sweeper. Koniecznie(!) tym programem. Nastepnie zainstaluj najnowsze stery. Choć czasem starsze chodzą lepiej ale to szukaj na forumach sony vaio. Faktycznie, dziwne że tearing masz tylko z dxva.

Opcję pionowa synchronizacja w sterownikach zostaw domyślnie. Czyli wył jeśli nie włączy aplikacja.

Aero (czyli vista/7) domyślnie(!) włącza synchronizację pionową (również dla filmów). Tak więc kazałem ci te opcje powyłączać w MPC HC bo synchrinizacja zaimplementowana w playerze gryzła by się z aero. W XP znów, powinno się włączyć Vsynch w MPC. No i sprawdź jak ci chodza filmy bez aero..

Więc jeśli ci dalej nie działa, to możesz zaznaczyć accurate vsynch i/lub alternative synch. Jeśli chcesz użyć Synchronizacji zaimplementowanej w MPC HC to zaznacz Vsynch oraz Renderer settings>>presentation>>>disable desktop composition. Wyłączy to aero podczas oglądania filmu. Ostatecznie pozostaje ci Options>>>output>>D3D fullscreen. To wielu pomaga ale musisz powłączać D3D Gui support dla opcji.... w pełnym ekranie. Wyjście to alt+x

Oczywiście wszystkie opcje powłączaj pojedynczo, nierzadko zrób reboot playera. za każdym razem patrz co się dzieje.
Jak masz evr custom to podczas odtwarzania możesz zrobić tering test (CTRl+T) zobaczysz podwójną linię pionową, jak ci rwie to masz tearing. Włącz też display stats (CTRL+J). Zobaczysz dwie poziome linie. Mają być jak najbardziej równe i zbliżone do siebie dla prawidłowego odtwarzania.


Ah i koniec końców, jak już nic z opcjami w MPC HC nie pomoze, ostatnią deską ratunku będzie dla Ciebie Reclock z forum slysoft. To już napewno zadziała...

Ostatnio zmieniany przez sir.daniel : 12.07.2009 o godz. 19:32
sir.daniel jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.07.2009, 22:40   #9
Aquapur4
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 10.07.2009
Posty: 7
Aquapur4 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dzisiaj się udało Niewiarygodne, że nareszcie mogę cieszyć się z płynności i synchronizacji oglądanych obrazów. Dziękuję sir.daniel, gdyby nie Twoja pomoc sam bym do tego nie doszedł. Zacznę od początku..
Wywaliłem wszystkie sterowniki... a właściwie to postanowiłem że postawię nowy system operacyjny: Windows Vista Ultimate x86 z Service Pack 2. Dodatkowo wgrałem wszystkie najaktualniejsze sterowniki niezbędne do funkcjonowania komputera.. od karty graficznej ATI wer. 9.7, od dźwięku - choć tych nie musiałem instalować oraz od wifi 5100. A później zainstalowałem najświeższe kodeki do filmów. Zrobiłem to z wielką dokładnością opisywanego już wcześniej poradnika. No i co się okazało? A to, że nic mi to nie pomogło. Załamałem się i zacząłem myśleć, że nie będę już dalej drążył tego tematu, bo widać ten typ tak ma. Ale raz jeszcze wróciłem do lektury Twojego posta i wtedy mnie olśniło. Co to takiego to AERO, pomyślałem... Ono było kluczem przełączyłem na tryb glass i wszystko działa znakomicie. Nawet w wygaszaczach już nie występuje tzw. tearing.


Ręczne przełączanie trybu Aero

Jeśli system sam nie uaktywni trybu Aero Glass, ale komputer spełnia wszystkie wymagania użytkownik może go włączyć ręcznie. W ten sam sposób można również wrócić do trybu Aero Basic. Warunkiem posiadania opcji omówionych poniżej jest spełnienie podstawowych wymagań interfejsu Aero Glass, w przeciwnym wypadku dostępny będzie tylko Aero Basic.

Preferencje użytkownika mają priorytet nad automatycznym pomiarem wydajności ***8211; jeśli system sam włączył Aero Glass, ale z jakichś powodów wydajność spadła, Windows Vista powróci automatycznie do trybu Aero Basic. Jeśli jednak następnie użytkownik sam znowu włączy bogatszy Aero Glass (zakładając, że komputer nadal spełnia podstawowe wymagania), to ustawienie to będzie utrzymane.

Aby zmienić ustawienia trybu pracy interfejsu, należy:
  1. Otworzyć Control Panel
  2. Przejść do kategorii Appearance and Personalization
  3. Kliknąć opcję Personalization
  4. Przejść do Windows Color and Appearance
  5. Kliknąć opcję Open Classic Appearance Properties for More Color Options
  6. Z listy Color Scheme wybrać tryb Windows Vista Basic lub Aero Glass
POZDRAWIAM!!!!!!!!!!!!!!!!! sir.daniela - MASZ U MNIE DUŻE PIWO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!

Ostatnio zmieniany przez Aquapur4 : 25.07.2009 o godz. 22:56
Aquapur4 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.07.2009, 10:00   #10
sir.daniel
Bywalec
 
Avatar użytkownika sir.daniel
 
Data rejestracji: 10.03.2008
Posty: 66
sir.daniel zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Bardzo mi miło że mogłem Ci pomóc

Niech ktoś kto może zmieni temat wątku bo jest lekko nieadekwatny
sir.daniel jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
problem z odczytem tomaszekkkk Napędy optyczne DVD 9 30.07.2008 14:33
Rozwiązany Problem bluetooth HP nx6125 aeiouy Off topic 0 26.05.2006 13:35
Problem z nagrywarką. rafkup Napędy optyczne CD 13 07.12.2003 13:36
problem z dzwiekiem w windowsie (filmy) -Sid-The-Rat=> Off topic 13 06.08.2003 11:45
dziwny problem z nagrywaniem... he-man Napędy optyczne CD 7 09.06.2002 21:29


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 09:17.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.