Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Audio/Stacjonarne nagrywarki i nośniki CD-R Audio

Audio/Stacjonarne nagrywarki i nośniki CD-R Audio Wszelkie dyskusje poświęcone audio - zgrywanie, kompresja, sprzęt



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 17.09.2005, 22:18   #1
żółtodziób
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 17.09.2005
Posty: 93
żółtodziób w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ape, Flac, Mpc

Mam pytanie. Czy gdzieś na forum, ale lepiej w ARTYKUŁACH, NAGRYWANIE OD A DO Z , ktoś łaskawie takim maluczkim jak ja wyłożył, co, krok po kroku, należy zrobić w podstawowych programach (Nero Burning ROM, CdrWin, EasyCD Creator, Feurio, Foobar ect.), by poprawnie wypalić płytę AUDIO z dźwięku zapisanego w formacie APE, FLAC, MPC?
Chodzi mi jakie są etapy postępowania z zapisaną na dysku muzyką APE, FLAC, MPC?
Jakie są wymagane w w/w programach pluginy?
Skąd je ściągnąć i jak "wmontować" do np. Nero (ale nie tylko)?
Jakie rozwiązania są lepsze, jakie gorsze postepowania z plikami źródłowymi z zastosowaniem poszczególnych programów?
Czy należy tworzyć plik wave, by je zgrać na płytę CD, czy też obędzie się bez ich tworzenia przy wypalaniu płyty CD (wypalanie w locie?)?
Czy ktoś kompleksowo, po chłopsku, prosto i przejrzyście napisał taki artykulik dla takich łaknących wiedzy jak ja?
żółtodziób jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 17.09.2005, 23:03   #2
MaciejT
Team Member
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika MaciejT
 
Data rejestracji: 20.06.2000
Lokalizacja: Bydgoszcz
Posty: 1,952
MaciejT zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Dostepne sa rozne plug-iny do Nero, zdaje sie ze dekodujace .mpc tez sa.
Generalna zasada (gdy chcesz zachowac jak najlepsza jakosc nagran) jest dekompresja programem dedykowanym, a nie jakims "uniwersalem" (w tym przypadku tym, co jest wmontowane w Nero lub inny program nagrywajacy).
Pewnego razu probowalem zdekompresowac plik .ape ze wczesniejszych zbiorow muzycznych. Nowy MA zalecil mi (dokladnie komunikatu juz nie pamietam, ale byl w tym sensie) skorzystanie z dokladnie tej wersji, ktora skompresowalem utwor (wczesniejsza wersja MA). Czyli cos w tym jest.
Kazac dekompresowac programowi do nagrywania plyt ryzykujesz, ze zmieni on charakterystyke brzmieniowa utworow (np Nero nagrywa plyty Audio z .mp3, i dzwiek na Audio jest bardziej szorstki, ostry, niz w pliku .mp3).
__________________
Copyright (C) 2000-2011 MaciejT, All Rights Reserved
MaciejT jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.09.2005, 23:52   #3
PIOTR34
..: DVD-VIDEO :..
 
Avatar użytkownika PIOTR34
 
Data rejestracji: 20.08.2003
Lokalizacja: Kraków
Posty: 2,069
PIOTR34 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez żółtodziób
Mam pytanie. Czy gdzieś na forum, ale lepiej w ARTYKUŁACH, NAGRYWANIE OD A DO Z , ktoś łaskawie takim maluczkim jak ja wyłożył, co, krok po kroku, należy zrobić w podstawowych programach (Nero Burning ROM, CdrWin, EasyCD Creator, Feurio, Foobar ect.), by poprawnie wypalić płytę AUDIO z dźwięku zapisanego w formacie APE, FLAC, MPC?
Chodzi mi jakie są etapy postępowania z zapisaną na dysku muzyką APE, FLAC, MPC?
Jakie są wymagane w w/w programach pluginy?
Skąd je ściągnąć i jak "wmontować" do np. Nero (ale nie tylko)?
Jakie rozwiązania są lepsze, jakie gorsze postepowania z plikami źródłowymi z zastosowaniem poszczególnych programów?
Czy należy tworzyć plik wave, by je zgrać na płytę CD, czy też obędzie się bez ich tworzenia przy wypalaniu płyty CD (wypalanie w locie?)?
Czy ktoś kompleksowo, po chłopsku, prosto i przejrzyście napisał taki artykulik dla takich łaknących wiedzy jak ja?
Lekturka: http://forum.cdrinfo.pl/showthread.p...&highlight=ape
"Easy CD-DA Extractor" za pomocą tego programu również nagrasz płytę audio z w/w formatów
__________________
Pozdrowionka
Regulamin forum:
DVD2SVCD - Poradnik

PIOTR34 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.09.2005, 08:43   #4
borx
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 18.09.2005
Posty: 2
borx w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cze żółtodziób. Tu Borx. Czy wiesz już co zrobić aby wypalić obraz płyty z rozszerzeniem np. MPC. - bo ja własnie stojeprzed tym samym problemem
pozdrawiam
borx
borx jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.09.2005, 21:15   #5
żółtodziób
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 17.09.2005
Posty: 93
żółtodziób w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Nadal nie wiem. To ponoć zacny serwis ten cdrinfo.pl, ale jak potrzebujesz info o powszechnie używanych formatach to brak łopatologicznej step by step, a nawet wszelkiej pomocy .
Na razie wiem, że w tą scieżkę:
C:\Program Files\Ahead\Shared\AudioPlugins
należy wkleić taki plik nxMyMPC.dll - jako plugin (dodatek)
Znajdziesz go pod adresem:
http://neroplugins.cd-rw.org/files/nxmyfla.zip
ten adres pochodzi z wątku:
http://forum.cdrinfo.pl/showthread.p...highlight=flac
mozesz też wkleić inne pluginy APE, FLAC, bo te formaty są "modne"
Popytaj też na stronie:
http://www.searchengines.pl
to kombajn wszelkiej wiedzy komputerowej i ludzie chyba chetniej tam pomagają
(jest kącik multimedia na ich forum).
Jest jeszcze strona: http://cdrlab.pl/
Na cdrinfo.pl odnosze wrazenie, że ci nie pomogą.
Napisz do pana, ktory pisze książki o tych tematach:
http://danowski.pl/napisane_ksiazki.php
Jego strona to:
http://danowski.pl/
i kontakt:
http://danowski.pl/kontakt.php
Może bedzie zyczliwy?
Jeszcze szukaj po forach w wyszukiwarce forum wpisujac ape dla ape, flac dla flac, mpc dla mpc itd. może coś znajdziesz.
żółtodziób jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.09.2005, 22:04   #6
Vavoom
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika Vavoom
 
Data rejestracji: 15.11.2003
Posty: 229
Vavoom zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
borx, żółtodziób, coś mi się wydaje że się dobrze znacie

Ale nieważne. Popieram to, że dekodowanie powinno odbywać się przy pomocy programu, w którym został dany plik zakodowany. Prozaiczny powód: kodowanie do MP3 (Razorlame, lame 3.96.1). Nagranie LIVE, bez ani jednej ms na początku i na końcu każdego utworu. Podczas dekodowania również w Razorlame, uzyskujemy długość pliku identyczną (lub minimalnie, nieznaczie zmienioną). Przy dekodowaniu w np. GoldWave, SoundForge czy przy pomocy Winampa - możemy być pewni że przy stosowaniu tej metody pliki będą już znacznie dłuższe. I nieświadomie takie nagranie wypalimy w np. Nero, po czym się okazuje że jakimś cudem mamy niechcianą przerwę między utworami.

Oto linki do stron dla poszczególnych koderów/dekoderów:

-APE (Monkey's Audio Coding)
-FLAC (Free Lossless Audio Coding)
-MPC (Musepack, Mpeg+)
-LAME (MP3) + nakładka RazorLame

Nic więcej do kodowania/dekodowania nie potrzeba (przynajmniej dla mnie ). Wszystkie pliki (w tym pluginy do Winampa) znajdują się na poszczególnych stronach.

Pozdrawiam
Vavoom jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.09.2005, 22:08   #7
Jabba the Hutt
Lord of the Sword
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jabba the Hutt
 
Data rejestracji: 06.04.2002
Lokalizacja: Twierdza Breslau
Posty: 4,477
Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Co do APE - bierzesz darmowy program Monkeys Audio i wykonujesz Decompress kawałków APE. Powstają z nich kawałki WAVE. A z tych bez problemów zestawisz AudioCD w Nero - wybierasz tylko profil CD Audio i dołączasz poszczególne WAVy.

Takie np. plik SHN dekompresujesz po zainstalowaniu programu mkwACT . Z poziomu Eksploratora Windows. (http://www.feldoncentral.com/tdtree/shnguide/)

O MPC czytaj też na http://blog.art.pl/mp3hq/mpc2.htm . Oraz tu http://www.rarewares.org/mpc.html .

Jabba
__________________

SITH LORD
Jabba the Hutt jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.09.2005, 09:24   #8
dariuszdebek
Bywalec
 
Data rejestracji: 01.01.2003
Lokalizacja: Ustrzyki Dolne, Poland
Posty: 28
dariuszdebek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Jeżeli masz muzykę w formacie ape.+cue (obraz płyty) nie musisz dekompresować.
Wystarczy,że wczytasz cue do EACa i możesz bezpośrednio wypalić w EACu.

Ostatnio zmieniany przez dariuszdebek : 19.09.2005 o godz. 09:27
dariuszdebek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.09.2005, 10:31   #9
żółtodziób
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 17.09.2005
Posty: 93
żółtodziób w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Pan Danowski dla żółtodziobów poleca:
-sciągnąć wtyczkę do winampa.
-robić konwersję np. APE, Flac do plików wave
-zapisać to w osobnym katalogu
-zmienić tryb konwersji na tryb odtwarzania muzy.
Potem pliki NERO metoda AUDIO.
Szczegóły tego postępowania, w sumie, jak ujął to autor najprostszego (najwygodniejszego) dla wielu uzytkowników kompa, znajduja sie na stronach 77-79 jego ksiażki ABC nagrywania płyt CD wydanie II, Wydawca: Helion
http://www.cdrinfo.pl/ksiazki/
żółtodziób jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.09.2005, 10:43   #10
żółtodziób
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 17.09.2005
Posty: 93
żółtodziób w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Gdzieś czytałem, że konwersja plików do formatu audio robiona wróżny sposób, a proponowane są tu właśnie rózne sposoby, może prowadzić do róznego odbioru muzyki względem pierwotnego pryginału, który był kompresowany do FLAC, APE.
Zapewne, skoro są pluginy do NERO dla APE, FLAC i MPC, to zapewne i w Nero uda się je wykorzystać, by tylko za pomocą tego jednego programu zrobić i konwersje plików (w locie? na twardziela?) i zgrać je metodą AUDIO na płytkę.
Ważne!
Ponoć wiele płytek nie czyta po kilku latach poprawnie plików, bo się starzeją. Mnie zalecano u żywanie Verabatimów pastel 48x 700MB/80min z napisem made in Japan.
To ponoc Taiyo Yuden, najlepsza firma, jeśli chodzi o trwałość zapsanych nośników.
Kejk 50 szt od 45zł, kejk 100 szt od 80 zł.
No i zalecali mi płyty trzymać w długich okresach czasu w temperaturze pokojowej i koniecznie bez dostępu światła.
Wydaje mi się, że najlepszym rozwiązanie bedzie futerał zamykany na suwaczek, który nie wpuszcza światła. Wydaje mi się że te związki z końcówka cyjanina po prostu nie są zbyt trwałe, a one decydują o powstawaniu bitów informacji.
W razie czego jest jakiś tam programik odczytywania klopotliwych płyt, w razie powazniejszych problemów, a poza tym standardowo nmechanizmy korekcji płyty audio, w razie mniejszych klopotow z ich oczytem, ponieważ tylko cześć płyty sluzy zapisowi muzyki a czesć korekcji błedów.
żółtodziób jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.09.2005, 10:51   #11
żółtodziób
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 17.09.2005
Posty: 93
żółtodziób w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
o tej metodzie konwersji jest nawet w cdrinfo.pl. teraz to znalazłem.
jest to fragment z książki ABC nagrywania plt CD:
Link poniżej:
http://www.cdrinfo.pl/artykuly/dekompres/
Skorzystaj z informacji w menu artykuły strony cdrinfo.pl.
żółtodziób jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.09.2005, 10:58   #12
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez borx
Cze żółtodziób. Tu Borx. Czy wiesz już co zrobić aby wypalić obraz płyty z rozszerzeniem np. MPC. - bo ja własnie stojeprzed tym samym problemem
pozdrawiam
borx
W zazmkniętym topicu został podany link do tej dyskusji!!!!!
Tam jest napisane jak nagrać wszelakiej maści rozszerzenia plików muzycznych. Więc po co dopisujesz się do tego tematu!! Nie po to ślęczałem ok 2,5h nad tym tutorialem żeby leżał obłogiem!!
Cytat:
Napisany przez żółtodzób
To ponoć zacny serwis ten cdrinfo.pl, ale jak potrzebujesz info o powszechnie używanych formatach to brak łopatologicznej step by step, a nawet wszelkiej pomocy .
Ktoś udzielił Ci informacji. Skoro nie potrafisz z niej skorzystać to twój problem.

P.S. Taki temat powtarza się w ciągu tygodnia przynajmniej 3x. Kilka razy było wyjaśnione gdzie np. trzeba skopiować pluginy do nero. Tak trudno jest ****a skorzystać z wyszukiwarki forum!!!

P.S.2 @żółtodziób miała być dezaprobata ale nie zmieniłem i poszedł pozytyw...
__________________
XMPP: andrzej(at)czerniak.info.pl

Ostatnio zmieniany przez andy : 19.09.2005 o godz. 11:04
andy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.09.2005, 13:19   #13
żółtodziób
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 17.09.2005
Posty: 93
żółtodziób w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
no widac, pomogło, jakos nie trafilem w gaszczu informacji na forum, na twoj topic. a teraz? już mam go wylozonego? o to chodzilo, przyda sie!
żółtodziób jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.09.2005, 13:51   #14
PIOTR34
..: DVD-VIDEO :..
 
Avatar użytkownika PIOTR34
 
Data rejestracji: 20.08.2003
Lokalizacja: Kraków
Posty: 2,069
PIOTR34 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez żółtodziób
no widac, pomogło, jakos nie trafilem w gaszczu informacji na forum, na twoj topic. a teraz? już mam go wylozonego? o to chodzilo, przyda sie!
Widać że, nie czytałeś lekturki z Postu nr 3
__________________
Pozdrowionka
Regulamin forum:
DVD2SVCD - Poradnik

PIOTR34 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.09.2005, 19:14   #15
żółtodziób
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 17.09.2005
Posty: 93
żółtodziób w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Czytałem, ale tez dorzuciłem swoje wiadomosci, ktore na szybko znalazlem na tej stronie i w książce
żółtodziób jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 18:22.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.