Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Audio/Stacjonarne nagrywarki i nośniki CD-R Audio

Audio/Stacjonarne nagrywarki i nośniki CD-R Audio Wszelkie dyskusje poświęcone audio - zgrywanie, kompresja, sprzęt



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 20.09.2009, 13:20   #1
Slawomir Jerzy
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 17.12.2005
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 13
Slawomir Jerzy w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Burrrn - czy warto korzystać z opcji Replay Gain w dobie celowo przesterowanych płyt?

Witam, czasami korzystam do tworzenia płyt audio zamiast EAC-a z Burrrn-a. Niestety większość nowych płyt ma celowo podbity/przesterowany sygnał(chyba z myślą o kierowcach i ich odtwarzaczach samochodowych) powyżej 0.0 dB, przez co w górnych pasmach powstają zniekształcenia przypominające chaos dzięki tzw. metodzie loudness stosowanej przez wytwórnie Loudness war - Wikipedia, the free encyclopedia Więc zacząłem eksperymentować z replay gain: ustawiłem nie wyostrzaj dźwięku-o połowę ciszej nagrana płyta. Moje pytanie brzmi czy tego typu ingerencje nie powodują zniekształceń w wierności nagrań?? I druga kwestia, to co daje zaznaczenie opcji 6dB Hard Limiter: czy wprowadza to jakieś zniekształcenia w dynamice nagrań?? A może Ktoś jest w stanie określić z własnego dośwadczenia, jakie są najlepsze ustawienia w Burrrn dla za bardzo podbitych albumów, utworów(loudness war)?? Pozdrawiam!
Slawomir Jerzy jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 24.09.2009, 20:37   #2
Chińczyk
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 24.01.2004
Posty: 159
Chińczyk zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Slawomir Jerzy Podgląd Wiadomości
Witam, czasami korzystam do tworzenia płyt audio zamiast EAC-a z Burrrn-a. Niestety większość nowych płyt ma celowo podbity/przesterowany sygnał(chyba z myślą o kierowcach i ich odtwarzaczach samochodowych) powyżej 0.0 dB, przez co w górnych pasmach powstają zniekształcenia przypominające chaos dzięki tzw. metodzie loudness stosowanej przez wytwórnie Loudness war - Wikipedia, the free encyclopedia Więc zacząłem eksperymentować z replay gain: ustawiłem nie wyostrzaj dźwięku-o połowę ciszej nagrana płyta. Moje pytanie brzmi czy tego typu ingerencje nie powodują zniekształceń w wierności nagrań?? I druga kwestia, to co daje zaznaczenie opcji 6dB Hard Limiter: czy wprowadza to jakieś zniekształcenia w dynamice nagrań?? A może Ktoś jest w stanie określić z własnego dośwadczenia, jakie są najlepsze ustawienia w Burrrn dla za bardzo podbitych albumów, utworów(loudness war)?? Pozdrawiam!
Raczej guzik to daje - jak płyta wychodzi z wytwórni przesterowana to już po zawodach. Szczególnie niektóre remastery mają sztucznie podbitą dynamikę. Po chwili ekscytacji na dłuższą metę nie idzie tego słuchać. Choć domyślnie są powłączane, ja nigdy nie używam tych bajerów w Burrrnie, wyłączam i tyle.
Chińczyk jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Śmieszne teksty... MacGyver Humor 4412 11.03.2020 22:16
Projekt Freeware Calme Komputery - oprogramowanie i sprzęt 0 16.05.2005 20:31
Czy jesteś hakierem? Igloo Off topic 10 22.10.2004 21:48
Tematy maturalne na Polski.. (przeciek z IRCa ;) Martin_TP Off topic 7 15.05.2003 00:20
Nagrywarka DVD LG 4020B - czy warto? Salvad0r Napędy optyczne DVD 60 01.05.2003 11:13


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 11:18.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.