Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Audio/Stacjonarne nagrywarki i nośniki CD-R Audio

Audio/Stacjonarne nagrywarki i nośniki CD-R Audio Wszelkie dyskusje poświęcone audio - zgrywanie, kompresja, sprzęt



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 15.11.2006, 16:39   #1
KC42
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 14.12.2003
Posty: 661
KC42 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Question Czy można nagrać SACD?

Czy jest jakiś program co by potrafił skopiować płytę SACD i czy taka będzie sią odtwarzać w odtwarzaczu który tak owe czyta.
KC42 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 16.11.2006, 01:54   #2
Arepo
Guru
 
Avatar użytkownika Arepo
 
Data rejestracji: 01.10.2004
Posty: 3,430
Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez KC42 Podgląd Wiadomości
Czy jest jakiś program co by potrafił skopiować płytę SACD i czy taka będzie sią odtwarzać w odtwarzaczu który tak owe czyta.
Witam

Z tego co wiem, to płyty SACD nie da się skopiować ze względu na szyfrowanie sygnału (80 bitowe). Na oryginalnym dysku znajduje się specjalny klucz dekodujący, który odczytują tylko odtwarzacze SACD. Sam dźwięk DSD w postaci jedno bitowej można ponoć przechwycić po zdekodowaniu przez odtwarzacz, ale i tak nic nam to nie da, gdyż nie ma możliwości, aby samemu w warunkach domowych utworzyć płytą zgodną ze standardem Super Audio CD.

pozdrawiam
__________________
Lite-On iHBS 212, Pioneer BDR-209EBK
Arepo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.11.2006, 12:23   #3
KC42
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 14.12.2003
Posty: 661
KC42 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Arepo Podgląd Wiadomości
Witam

Z tego co wiem, to płyty SACD nie da się skopiować ze względu na szyfrowanie sygnału (80 bitowe). Na oryginalnym dysku znajduje się specjalny klucz dekodujący, który odczytują tylko odtwarzacze SACD. Sam dźwięk DSD w postaci jedno bitowej można ponoć przechwycić po zdekodowaniu przez odtwarzacz, ale i tak nic nam to nie da, gdyż nie ma możliwości, aby samemu w warunkach domowych utworzyć płytą zgodną ze standardem Super Audio CD.

pozdrawiam
ale tej płyty nie chcę odtwarzać na komputerze poporostu zrobić wierny obraz razem z kodami i nagrać na płytę.
KC42 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.11.2006, 12:43   #4
Arepo
Guru
 
Avatar użytkownika Arepo
 
Data rejestracji: 01.10.2004
Posty: 3,430
Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez KC42 Podgląd Wiadomości
ale tej płyty nie chcę odtwarzać na komputerze poporostu zrobić wierny obraz razem z kodami i nagrać na płytę.
nie da się, gdyż tej płyty po prostu w ogóle nie odczytasz na czytniku DVD w komputerze, co oznacza, że nie możliwe jest wykonanie jest obrazu

pozdrawiam
__________________
Lite-On iHBS 212, Pioneer BDR-209EBK
Arepo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.12.2010, 12:56   #5
- Deckard -
Odnowiony Cyfrowo
 
Avatar użytkownika - Deckard -
 
Data rejestracji: 23.05.2006
Lokalizacja: A.D 2019
Posty: 5,061
- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
odkopie , czy w tej materii tj. kopiowanie SACD nic się nie zmieniło ??
- Deckard - jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.12.2010, 15:02   #6
Arepo
Guru
 
Avatar użytkownika Arepo
 
Data rejestracji: 01.10.2004
Posty: 3,430
Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
format jest tak mało popularny, że to byłoby bardzo dziwne aby coś się zmieniło, aczkolwiek pewności nie mam

pozdrawiam
__________________
Lite-On iHBS 212, Pioneer BDR-209EBK
Arepo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.12.2010, 15:21   #7
- Deckard -
Odnowiony Cyfrowo
 
Avatar użytkownika - Deckard -
 
Data rejestracji: 23.05.2006
Lokalizacja: A.D 2019
Posty: 5,061
- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez Arepo Podgląd Wiadomości
format jest tak mało popularny, że to byłoby bardzo dziwne aby coś się zmieniło, aczkolwiek pewności nie mam

pozdrawiam
mało popularny ale Dark side of moon brzmi wyśmienicie tnx za odpowiedz
- Deckard - jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.04.2012, 12:33   #8
Samson23
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 14.04.2012
Posty: 2
Samson23 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam!

Chciałbym się dowiedzieć pewnej rzeczy. Otóż, niedawno ściągnąłem sobie płytę o pewnym tytule, oczywiście nie podam całego "2007...(SACD-R)". Płyta oprócz skanów wkładki zawiera plik .ISO. Otworzyłem więc za pomocą Daemon Tools Lite, no i niestety w tym miejscu stanąłem, bo jest całkowicie "ciemny" w tych sprawach. Przeglądałem google ale nic nie rozumiem, niewiem co mam z tym zrobić. Zaznaczyć chę, że nie posiadam odtwarzacza który by mi ten format odczytał, a wyczytałem że można zrobić tak iz da się z tego zrobić normalna płytę CD. Poniżej podam "wykas" wszystkich rodzajów plików które się w tym .ISO znajdują. Jedyne o co mi chodzi to czy da się to tak zrobić żebym mógł sobie to na zwykłe CD nagrać i na normalnym odtwarzaczu słuchać. Tylko tyle. Oto lista:

W głównym folderze:

MASTER1.TOC
MASTER2.TOC
MASTER3.TOC
SMRO.LST

W folderze 2C-Audio:
2C-AREA1.TOC
2C-AREA2.TOC
2C-TAREA
TRACK001 (TYP .2CH)
(JEST ICH 32)

W folderze MC-AUDIO:
MC-AREA1.TOC
MC-AREA2.TOC
MC-TAREA.MCH
TRACK001.MCH
(również jest ich 32)


Cóz ja mam z tym zrobić? Próbowałem to konwertować na Format Factory ale nie da się, a zależy mi na tej płycie, bo nigdzie już nie dam rady kupić. Bardzo proszę o pomoc. Chciałbym po prostu nagrać to na zwykłe CD, ale wiem że trzeba z tym zrobic chyba kilka operacji aby było to CD. Pozdrawiam!
Samson23 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.04.2012, 12:45   #9
sacd
Gość
 
Posty: n/a
Cytat:
Napisany przez Samson23 Podgląd Wiadomości
Witam!

Chciałbym się dowiedzieć pewnej rzeczy. Otóż, niedawno ściągnąłem sobie płytę o pewnym tytule, oczywiście nie podam całego "2007...(SACD-R)". Płyta oprócz skanów wkładki zawiera plik .ISO. Otworzyłem więc za pomocą Daemon Tools Lite, no i niestety w tym miejscu stanąłem, bo jest całkowicie "ciemny" w tych sprawach. Przeglądałem google ale nic nie rozumiem, niewiem co mam z tym zrobić. Zaznaczyć chę, że nie posiadam odtwarzacza który by mi ten format odczytał, a wyczytałem że można zrobić tak iz da się z tego zrobić normalna płytę CD. Poniżej podam "wykas" wszystkich rodzajów plików które się w tym .ISO znajdują. Jedyne o co mi chodzi to czy da się to tak zrobić żebym mógł sobie to na zwykłe CD nagrać i na normalnym odtwarzaczu słuchać. Tylko tyle. Oto lista:

W głównym folderze:

MASTER1.TOC
MASTER2.TOC
MASTER3.TOC
SMRO.LST

W folderze 2C-Audio:
2C-AREA1.TOC
2C-AREA2.TOC
2C-TAREA
TRACK001 (TYP .2CH)
(JEST ICH 32)

W folderze MC-AUDIO:
MC-AREA1.TOC
MC-AREA2.TOC
MC-TAREA.MCH
TRACK001.MCH
(również jest ich 32)


Cóz ja mam z tym zrobić? Próbowałem to konwertować na Format Factory ale nie da się, a zależy mi na tej płycie, bo nigdzie już nie dam rady kupić. Bardzo proszę o pomoc. Chciałbym po prostu nagrać to na zwykłe CD, ale wiem że trzeba z tym zrobic chyba kilka operacji aby było to CD. Pozdrawiam!
A nie prościej ''nabyć'' tą płytę jeszcze raz, lecz w bardziej strawnym formacie np: FLAC
  Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.04.2012, 14:08   #10
Samson23
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 14.04.2012
Posty: 2
Samson23 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Szukałem, ale niestety nigdzie nie ma. To jedyna forma tej płyty jaką można na internecie znalezć. Rozumiem że nic się w tej kwestii nie da zrobić? Szkoda...
Samson23 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.04.2012, 14:52   #11
gallus
gÓru
 
Avatar użytkownika gallus
 
Data rejestracji: 20.12.2003
Lokalizacja: Zbąszynek
Posty: 5,983
gallus jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>gallus jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>gallus jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Jeżeli nie da się tego nagrać w "prosty" sposób a da się to odtworzyć na kompie to można zawsze "złapać" odtwarzany dźwięk do np. wav a następnie wypalić jako normalne audio... tak przynajmniej mi się wydaje
__________________

gallus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.04.2012, 12:39   #12
Ricki
Guru
 
Avatar użytkownika Ricki
 
Data rejestracji: 14.06.2002
Lokalizacja: Rawicz
Posty: 1,270
Ricki zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Zapewne foobar sobie z tym poradzi. Odpowiednia wtyczka i odczyt pliku iso. Dalej możesz już przerobić na co chcesz.
Ricki jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.04.2012, 13:19   #13
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Przechwycenie analogowego sygnału nawet na porządnej karcie dzwiękowej spowoduje utratę jakości.
To raz.
A dwa że SACD używa zupełnie innej formy zapisu dzwięku.
Zamiast 16 bitowego PCM ma 1 bitowe DSD o ogromnej częstotliwości próbkowania (liczonej nie w kHz ale Mhz)

Problem w tym że pecety, ich sprzęt i oprogramowanie praktycznie w 100% działa na PCM. Nawet MP3, FLAC czy OGG są konwertowane na PCM przed odtworzeniem i mają próbkowanie jak PCM w kHz.

Także nie wiem czy to się łatwo da ugryźć ten problem. To nie tyle inny format, co zupełnie inna zasada zapisu dzwięku.

Nie wydaje mi się nawet, aby można było łatwo zamienić DSD na PCM. Trzeba zastosować pewien algorytm przybliżający.
Ale bez konwersji sygnału na PCM to nawet nie ma jak tego odtworzyć, bo PC nie ma do tego odpowiedniego sprzętu, karta dzwiękowa nie łyknie paru Mhz próbkowania.

To nie jest zwykłe zastąpienie 16-bitowej próbki przez 64 próbki 1-bitowe (to by było 1-bitowe PCM) to zupełnie inna zasadza oddziaływania na głośnik:
http://en.wikipedia.org/wiki/FileCM-vs-DSD.svg
Szczerze to sam nie wiem jakby to ugryźć, ale jakoś chyba sie powinno dać .. Częstotliwość zmiany próbek wpływa bezpośrednio na wartość pochodnej przebiegu sygnału (a w PCM wartość próbki to wartość sygnału w danym momencie)... temat na dłuższe zimowe wieczory Jak na to patrze to jakoś nie widze że to gra.

Ostatnio zmieniany przez sobrus : 20.04.2012 o godz. 14:56
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.04.2012, 14:06   #14
Arepo
Guru
 
Avatar użytkownika Arepo
 
Data rejestracji: 01.10.2004
Posty: 3,430
Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
To na 99% nie jest obraz płyty SACD, gdyż jego nie da się zrobić, co więcej nawet gdyby był to nie da się go również odtworzyć .
__________________
Lite-On iHBS 212, Pioneer BDR-209EBK
Arepo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.04.2012, 14:16   #15
Berion
Hibernant
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Berion
 
Data rejestracji: 24.06.2004
Posty: 17,115
Berion jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Berion jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Berion jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Berion jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Berion jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Berion jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Berion jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Berion jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Berion jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Berion jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Berion jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Skoro już ktoś poruszył ten temat. Obecnie można zgrywać do obrazu SACD i jedyny sprzęt dostępny dla ludu który to potrafi to... PS3. Oczywiście tylko wczesne modele z obsługą tego formatu (CECHAxx/CECHBxx/CECHCxx/CECHExx) i z CFW aby mieć możliwość uruchomić stosowny program.

http://code.google.com/p/sacd-ripper/

Cytat:
Introduction

SACD includes various copy protection measures of which the most prominent is Pit Signal Processing (PSP). The first two generations of Sony's Playstation 3 (PS3) game console are capable of reading SACD ScarletBook and bypass the copy protection.

This software makes use of the PS3 and gives you the option to backup your precious SACDs to a 1:1 decrypted ISO or you can choose to extract the individual tracks to DSDIFF (DFF) or DSF which allows you to create a DSD disc.
Getting Started

I advise you to thoroughly read the instructions before you get started. In short you will need a SACD compatible PS3, and last but not least it needs to have a firmware smaller or equal to 3.55 else you won't be able to run the software. And no, a downgrade for a firmware higher than 3.55 is NOT available (obecnie jest niemożliwe na modelach z metldr2 i tych, które w dniu premiery miały fw wyższy niż 3.55 - dop.Berion).

After weeks of testing (thank you Patrick!) and fixing bugs it's safe to say we've officially reached a stable version which makes SACD-Ripper version 0.21 our beta. From now on make sure you are running (version number should be displayed at startup) at least version 0.21 before reporting new bugs.
http://ps3sacd.com/dsddiscguide.html

Kod:
   DISCLAIMER.  THIS SOFTWARE IS PROVIDED BY THE COPYRIGHT HOLDERS AND
   CONTRIBUTORS "AS IS" AND ANY EXPRESS OR IMPLIED WARRANTIES, INCLUDING,
   BUT NOT LIMITED TO, THE IMPLIED WARRANTIES OF MERCHANTABILITY AND
   FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE ARE DISCLAIMED. IN NO EVENT SHALL THE
   COPYRIGHT OWNER OR CONTRIBUTORS BE LIABLE FOR ANY DIRECT, INDIRECT,
   INCIDENTAL, SPECIAL, EXEMPLARY, OR CONSEQUENTIAL DAMAGES (INCLUDING,
   BUT NOT LIMITED TO, PROCUREMENT OF SUBSTITUTE GOODS OR SERVICES; LOSS
   OF USE, DATA, OR PROFITS; OR BUSINESS INTERRUPTION) HOWEVER CAUSED AND
   ON ANY THEORY OF LIABILITY, WHETHER IN CONTRACT, STRICT LIABILITY, OR
   TORT (INCLUDING NEGLIGENCE OR OTHERWISE) ARISING IN ANY WAY OUT OF THE
   USE OF THIS SOFTWARE, EVEN IF ADVISED OF THE POSSIBILITY OF SUCH
   DAMAGE.

-- SACD Ripper PS3 installation --

There are three main steps to install the PS3 SACD Ripper:

  1. Install a custom firmware (see instructions below) that allows patching
     and the installation of custom applications.
  2. Download or Compile the sacd-ripper.pkg file and install this on your PS3
  3. Download the PS3 keys and use this on first time installation (see 
     instructions below)

--- Custom Firmware Installation ---

Make sure you have a PS3 model with SACD compatible player. For more information
on what model specifically go to: http://ps3sacd.com/faq.html#_Toc180147566

You need to install a custom firmware to be able to rip SACDs. At this time of
writing the PS3 firmware has not been cracked for firmware 3.56 and upwards. So
in order to install the correct firmware you'll have to make sure your firmware
is lower or equal to 3.55. A downgrade for a firmware higher than 3.55 is NOT
available.

The custom firmware that is needed must be 3.55 and should allow patching. Most
custom firmwares like Kmeaw, Rebug, etc.. all facilitate this. Google for
"kmeaw cfw" and you'll find several download links.

Custom Firmware installation steps:

  1: Plug a USB stick into your computer
  2: Copy the custom firmware file that you downloaded to a USB memory
     stick as /PS3/UPDATE/PS3UPDAT.PUP. 
  3: Plug the USB stick into your PS3
  4: Navigate to Settings Tab
  5: Choose System Update
  6: Choose Update via Storage Media
  7: It will say it found Version 3.55
  8: Choose OK
  9: Accept Conditions and Follow the instructions

If the steps above did not work for you, then you are probably on 3.55 already.
You will have to do a recovery menu mode installation:

  1: Plug a USB stick into your computer
  2: Copy the custom firmware file that you downloaded to a USB memory
     stick as /PS3/UPDATE/PS3UPDAT.PUP. 
  3: Plug the USB stick into your PS3
  4: Power down the PS3 through the menu
  5: Now press and HOLD the power button, the system will startup and shutdown
     again
  6: Release the power button, then press & HOLD power again, you'll hear one
     beep
     followed by two consecutive beeps
  7: Release power then follow the on-screen instructions. You're now in the
     recovery menu
  8: Connect the USB device and select "System Update."
  9: Accept Conditions and Follow the instructions

-- SACD Ripper Installation Instructions --

Now you've completed the firmware upgrade you are ready to install
sacd-ripper.pkg. You may compile the sacd-ripper.pkg or you can use your
google skills to find a pre-compiled package. (no, I will not distribute
the sacd-ripper.pkg as that could potentially give me legal issues).

In order for the PS3 BluRay player to authenticate the SACD disc and to decode
DST to DSD two SPU isoself modules will be extracted from the system. In order
to do so you must give the SACD-Ripper the PS3 keys so it can extract them
automatically.

Get the PS3 keys from https://github.com/Mamdooh/PS3keys and put these in the
root of an USB disc. They will be asked for during first time installation,
after that you can remove the keys from your USB disc.

-- SACD Ripper Build Instructions --

To compile you will need the psl1ght suite. If you want to compile on a windows
environment I advice you to follow the CygWin installation as the MingW
installation is unstable.

When psl1ght has been properly setup you need to configure SACD-Ripper with the
following commands:

  1. svn checkout http://sacd-ripper.googlecode.com/svn/trunk/ sacd-ripper
  2. cd sacd-ripper
  3. sh configure
  4. make

SACD-Ripper should compile without errors and warnings. Once completed you
should have the sacd-ripper.pkg package that can be installed on your PS3.

-- SACD Extract Build Instructions --

First you need to install the latest version of cmake: http://www.cmake.org/
Now you can configure SACD extract using a "cmake ." followed by a "make"
command or when you don't like the command line you can generate 
project files for your favorite GUI (XCode, MSVC, etc..).

On Windows you need pthread support and libiconv. Pthread support for windows
can be downloaded from: http://sourceware.org/pthreads-win32/

And to compile libiconv on windows you can do the following:
  1. Open the Visual Studio Command prompt
  2. Change directory to libs\libiconv
  3. run: "nmake -f Makefile.msvc NO_NLS=1"
  4. now you can compile using the MSVC project file

-- SACD Ripper/Extract Usage Instructions --

From version 0.3.6 and upwards SACD Ripper has two modes of operation:

  1. Daemon mode (selected by default if you don't make a selection within 5
     seconds after booting SACD Ripper).
  2. ISO extraction mode (the previous versions of SACD Ripper allowed you to
     extract DSDIFF, DSF directly, but this feature has been removed in favor 
     of local extraction using SACD Extract).

SACD Extract (available on Windows, Linux, OS X) allows you to extract
individual tracks from ISO files when operated in file mode or from the SACD 
Ripper when operated in Daemon mode.

The following options are available for the sacd_extract commandline tool:

Usage: sacd_extract [options] [outfile]
  -2, --2ch-tracks                : Export two channel tracks (default)
  -m, --mch-tracks                : Export multi-channel tracks
  -e, --output-dsdiff-em          : output as Philips DSDIFF (Edit Master) file
  -p, --output-dsdiff             : output as Philips DSDIFF file
  -s, --output-dsf                : output as Sony DSF file
  -I, --output-iso                : output as RAW ISO
  -c, --convert-dst               : convert DST to DSD
  -C, --export-cue                : Export a CUE Sheet
  -i, --input[=FILE]              : set source and determine if "iso" image,
                                    device or server (ex. -i192.168.1.10:2002)
  -P, --print                     : display disc and track information

Help options:
  -?, --help                      : Show this help message
  --usage                         : Display brief usage message
 
Usage examples:

Extract all stereo tracks to multiple DSDIFF files and convert all DST to DSD:

$ sacd_extract -2 -p -c -i"Foo_Bar_RIP.ISO"

Extract all multi channel tracks from the given ISO to multiple DSF files and 
convert all DST to DSD:

$ sacd_extract -2 -s -i"Foo_Bar_RIP.ISO"

Extract a single DSDIFF/DSD Multi-Channel Edit Master track from the given ISO
and convert all DST to DSD:

$ sacd_extract -m -e -c -i"Foo_Bar_RIP.ISO"

Extract a single ISO file from the SACD Ripper Daemon (IP address and Port is
displayed on startup). You can use SACD Extract again on the ISO file to extract
the DSD data (see the three examples above):

$ sacd_extract -I -i192.168.1.10:2002

Extract all multi channel tracks from the SACD Ripper Daemon (IP address and
Port is displayed on startup) to multiple DSDIFF files and keep the DST format:

$ sacd_extract -m -p -i192.168.1.10:2002

Generate a sacd_log.txt file that contains the ISRC codes which should/could
be used for ISO verification.

$ sacd_extract -P -i192.168.1.10:2002 >sacd_log.txt


-- Thank you! --

A big thank you goes to:

    Graf Chokolo
    Geoffrey Levand :-)
    Max
    vfalks
    Patrick
__________________
Wszystko co chciałbyś wiedzieć o:
| PSX | PS2 | PS3 | Xbox |

FF000000000003010101010003010000000003010000030000 00000003010000000003010100000003010101010003010000 00000300010101010300000000000301010000000300000001 01030101010100030101000000030000000000030100000000 03000001010103000000000003010100000003000000000103 01000000000301010000000301010000000300000000000301 01010100030000000000030101000000030000000001030003 01000000000301000000030100000000030000000101030100 00000003010000030100000000030100010003010100000003 00000000000300000000000300010301000000000301000003 00000001010301010100000301010000000300000000000301 00000000030000000101030000000001030101000000030101 000000030101000000FF

Ostatnio zmieniany przez Berion : 20.04.2012 o godz. 14:24
Berion jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Zła struktura DVD - czy można to zmienić marfid Napędy optyczne DVD 6 28.04.2006 23:46
CZy można nagrać VCD na płytę DVD cYgII DVD-Video 2 26.09.2004 22:36
Czy można nagrać z DVD-R na +R? Adrianmax Napędy optyczne DVD 7 28.07.2004 10:03
Czy da się nagrać coś takiego ? Help ! lwiecz01 Napędy optyczne DVD 8 24.06.2004 22:41
Czy można wypalić płytkę z filmem, który będzie można odtwarzać na PSX(Play Station 1) ?! Erric DivX, Xvid, Matroska i inne 4 17.12.2001 09:19


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 21:29.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.