Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Audio/Stacjonarne nagrywarki i nośniki CD-R Audio

Audio/Stacjonarne nagrywarki i nośniki CD-R Audio Wszelkie dyskusje poświęcone audio - zgrywanie, kompresja, sprzęt



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 16.12.2005, 09:25   #1
MrRobot
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 16.12.2005
Posty: 1
MrRobot w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Jak przekonwertować DTS-CD.wav na 6 wav mono ?

Jak dotąd nieskutecznie próbuję przekonwertować plik wav zakodowany w DTS-CD (44.1 khz) na sześć niezależnych plików mono zawierajacych treści każdego z kanałów surrund. W internecie sporo jest informacji i sposobów na konwersji dźwieku DTS DVD (48 khz) ale nie moge trafić na nic "dobrego" dotyczacego DST-CD.
Próby z programem BeSweet jak narazie nie udaja mi się bo mój wav jest chyba traktowany jako zwyczajny plik wav stereo , jego konwersja kończy sie stwozeniem plików mono , niestety tylko Lewy i Prawy Front zawieraja dane a pozostałe pliczki są ciche
Nie udaje się takze podmiana rozszezenia z wav na dts bo BeSweet sie zaraz "wykrzacza"

Czy komuś udała sie sztuka z "rozkładem" wav'ów DTS-CD ??

A może poradzi mi jak przekonwertować go na coś innego co pozwoliło by w następnym etapie przekonwertowac go na DTS Video lub nagrać DVD Audio ?
MrRobot jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 23.08.2007, 11:51   #2
Biff
Headbanger
 
Avatar użytkownika Biff
 
Data rejestracji: 29.11.2004
Lokalizacja: Piła
Posty: 66
Biff zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
nie wiem czy pytanie jeszcze aktualne, ale pozwole sobie odpowiedziec

mozna to zrobic na kilka sposobów: najpierw ripujesz normalnie do pliku wav, potem zmieniasz rozszerzenie na dts, wrzucasz do foobara z wtyczka dts i konwertujesz np na wielokanałowy plik wav, z którym juz duzo łatwiej sobie poradzic

mozna tez zripowac do pliku wav, zmienic rozszerzenie na dts a potem wrzucic do programu tranzcode + gui, w którym jest opcja zrobienia 6 plików mono wav na kazdy kanał

pozdrawiam
__________________
Biff jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 16:33.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.