Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Audio/Stacjonarne nagrywarki i nośniki CD-R Audio

Audio/Stacjonarne nagrywarki i nośniki CD-R Audio Wszelkie dyskusje poświęcone audio - zgrywanie, kompresja, sprzęt



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 16.05.2003, 06:30   #1
markus96
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika markus96
 
Data rejestracji: 04.10.2002
Lokalizacja: cieszyn
Posty: 237
markus96 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
jaki program do zmiany bitrate w mp3??

Poszukuję jakiegoś programu do zmiany bitrate w plikach mp3, czy ktoś może m pomóc??
__________________
markus 96
markus96 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 16.05.2003, 06:48   #2
para
Guru
 
Avatar użytkownika para
 
Data rejestracji: 18.11.2002
Lokalizacja: Gdzieś tam
Posty: 1,754
para niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Easy CD DA Extractor
para jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.05.2003, 07:49   #3
paput2000
lub po prostu Paput
 
Avatar użytkownika paput2000
 
Data rejestracji: 07.03.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 1,551
paput2000 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Re: jaki program do zmiany bitrate w mp3??

Cytat:
markus96 napisa***322;(a)
Poszukuję jakiegoś programu do zmiany bitrate w plikach mp3, czy ktoś może m pomóc??
A mółgłbym wiedzieć po co chcesz zmieniać bitrate? - taka operacja jest mało praktyczna.
Zwiększenie bitrate nie poprawia jakości nagrania, zmniejszenie tylko tą jakość pogarsza. Sama konwersja z jednej jakości do drugiej powoduje straty związane z ponownym kodowaniem.
No chyba że jest inna przyczyna dla której bitrate chcesz zmienić.
Co do programu, to jest ich całe mnóstwo: edytory dźwięku takie jak CoolEdit, Audacity, GoldWave, WaveEditor w Nero, programy do nagrywania też to umażliwiają np. Nero inne jak MP3 To All Conwerter czy Audio Converter.
__________________
pozdrawiam
paput2000@o2.pl8)
ZX Spectrum + Elektron TV

Ostatnio zmieniany przez paput2000 : 16.05.2003 o godz. 08:01
paput2000 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.05.2003, 09:04   #4
markus96
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika markus96
 
Data rejestracji: 04.10.2002
Lokalizacja: cieszyn
Posty: 237
markus96 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Jednak się z tobą nie zgadzam przy zwiększaniu bitrate z 128kB/s na 192 już jest wyczuwalna zmiana, dźwięk jest bardziej czystszy, nie mówię już o większym bitrate np. 320 (gdzieś czytałem że większość płyt takich zakupionych w sklepie tak jest nagrywana) gdzie jakość jest idealna, co prawda obcina trochę niskie tony ale pod Nero przed nagrywaniem można je podciągnąć. Być może słuchasz muzyki na niskiej jakości sprzęcie i dlatego tego nie wyczuwasz.
__________________
markus 96

Ostatnio zmieniany przez markus96 : 16.05.2003 o godz. 09:08
markus96 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.05.2003, 09:33   #5
-Sid-The-Rat=>
Kocham Paskudy, Świntuszę
 
Avatar użytkownika -Sid-The-Rat=>
 
Data rejestracji: 30.03.2002
Posty: 6,017
-Sid-The-Rat=> niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
nieprawda

muzka zapisana w mp3 jest pozbawiona czesci informacji - dla upakowania wycina sie niektore rzeczy - np. wyskoie czestotliwosci (im wieksz pasmo tym wieksza musi byc dlugosc probki) wycina sie rowniez dzwieki ktorych 'ludzkie ucho nie ma prawa uslyszec' - sa to straty nieodwracalne

podnoszenie bitrate powoduje jedynie zwiekszenie rozmiaru - a powstajace luki wypelnia sie sasiednimi dzwiekami

naturalnie zapis w mp3 jest zapisem ZAWSZE stratnym - proponuje eksperyment - wziac mp3, rozkodowac do wav i zakodowac do mp3 - bitrate w sumie dowolny - i zrobic to 30 razy - po mniej wiecej 15 nie da sie tego juz sluchac

bitrate 320 jest faktycznie dobrym bitratem - zawsze to jednak jest stratne - przy niektoerych rodzajach muzyki jest to widoczne - np. zaawansowane elektroniczne techno, speed metal

jesli poszukujesz czegos do DOBREGO kodowania muzyki - polecam format MPC lub formaty bezstratne - np popularne APE

nie nalezy edytowac dzwieku edytorami - zwlaszcza takimi sobie - wiecej niz to ABSOLUTNIE konieczne - ze wzgledu na kwantyzacje cyforwego dzwieku tez jest to proces destrukcyjny

naturalnie wszystko kwestia gustu - ja kiedy mam do wyboru nie miec jakiejs muzy albo ja miec w mp3 64kbps to skacze z radosci ze moge sobie wogole posluchac - wiec jesli tobie brzmienie podkrecone edytorem odpowiada - to ja nie widze w tym nic zlego

ps. chyba zrobie artykulik o mp3/mpc/ape i kodowaniu... bedzie co robic a to sie jak widze moze przydac - co wy na to?
__________________
2 * nec 20WGX2.. o mamo.. oczy za uszy
nie odpowiadam na pivy z pytaniami jak sie komus wlamac na mail [co za pomysl] i z prosba o pomoc w konfigu czegostam. te czasy sie skonczyly.
-Sid-The-Rat=> jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.05.2003, 09:35   #6
Sebastian997
Forumator
 
Avatar użytkownika Sebastian997
 
Data rejestracji: 12.07.2002
Lokalizacja: Katowice
Posty: 724
Sebastian997 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
markus96 napisa***322;(a)
Jednak się z tobą nie zgadzam przy zwiększaniu bitrate z 128kB/s na 192 już jest wyczuwalna zmiana, dźwięk jest bardziej czystszy, nie mówię już o większym bitrate np. 320 (gdzieś czytałem że większość płyt takich zakupionych w sklepie tak jest nagrywana) gdzie jakość jest idealna, co prawda obcina trochę niskie tony ale pod Nero przed nagrywaniem można je podciągnąć. Być może słuchasz muzyki na niskiej jakości sprzęcie i dlatego tego nie wyczuwasz.
Wiekszy bitrate ma sens tylko wtedy kiedy stosujesz go do materiału źródłowego (np. wav) ! Jeśli natomiast masz zamiar zmienić mp3-ke zakodowana w 128kB/s na 192kB czy nawet wyższą to w żaden sposób nie poprawi to jakości, to niemożliwe. Dzieje sie tak dlatego, że przy kodowaniu (dajmy na to do 128) nastepuje nieodwracalne usunięcie części, nazwijmy to, sygnału źródłowego. Im mniejszy bitrate tym wiecej jest usówane. Ponowne kodowanie nie przywróci tych informacji, bo niby jak ? Mało tego, nawet jeśli przekodujesz taki utwór do 320 kB/s to na pewno dokonają sie kolejne zniekształcenia, szczególnie jeśli zostanie użyty inny kodek, z innym algorytmem.

Ostatnio zmieniany przez Sebastian997 : 16.05.2003 o godz. 09:40
Sebastian997 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.05.2003, 09:39   #7
Fantomas
=F=
 
Data rejestracji: 19.04.2002
Lokalizacja: Toruń
Posty: 883
Fantomas niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
markus, to chyba jednak nie jest tak - te 320kbps dotyczy kompresji z materiału źródłowego, którym na pewną nie są mp3 o niższym bitrate. Stary zardzewiały "maluch" jest nadal zardzewiałym "maluchem" pomimo tego, że nałożysz nań warstwę złota - nie da się z niego zrobić mercedesa. Rekonwertując materiał mp3 z niższej wartości bitrate do wyższej nie możesz odtworzyć informacji, które zostały utracowe w trakcie pierwotnej kompresji - mp3 to format stratny. A że lepiej brzmi (w Twoim odczuciu), to może efekt wprowadzania kolejnych zniekształceń - ale na pewno nie jest to krok w kierunku pierwotnego źródła danego materiału dźwiękowego. Zgnieć kartkę papieru - nie wiem jak byś się starał- nigdy nie powrócisz do pierwotnej gładkości - jedne zgniecenia się osłabią, pojawią się inne (może mniej widoczne).
Miłego dnia
PS. O widzę, że inni koledzy już mnie uprzedzili z odpowiedzą, muszę szybciej myśleć i pisać.
Fantomas jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.05.2003, 09:44   #8
Sebastian997
Forumator
 
Avatar użytkownika Sebastian997
 
Data rejestracji: 12.07.2002
Lokalizacja: Katowice
Posty: 724
Sebastian997 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Fantomas, troszke sie zdublowalismy, co ? Ale widac myślimy podobnie, i moze to przekona Markusa. Taki zabieg o jakim pisal porownac mozna do "pompowania powietrza". Nic poza pusta objetoscia to nie da. 8)
Sebastian997 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.05.2003, 09:48   #9
Fantomas
=F=
 
Data rejestracji: 19.04.2002
Lokalizacja: Toruń
Posty: 883
Fantomas niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
-Sid-The-Rat=> napisa***322;(a)
ps. chyba zrobie artykulik o mp3/mpc/ape i kodowaniu... bedzie co robic a to sie jak widze moze przydac - co wy na to? [/B]
TAk, tak!
mp3 - stratny.
mpc - stratny?
apc - bezstratny - Sid skąd to, bo szukanie słabo mi dziś idzie, modem coś wolno w robocie chodzi - chyba ktoś jeszcze siedzi w internecie.
Pamiętasz jak robiłem porównania wav odtworzonego z mpc i wav oryginalnego - max 200 próbek (i to niekoniecznie z atrybutu braindead - wtedy jeszcze nie znałem tego przełącznika) straconych w całym 4 min. utworze - kto to usłyszy
PS. Ale zasuwacie z odpowiedziami. Jak zacząłem pisać poprzedni post, to jeszcze nie było ani Twojej odpowiedzi, ani odpowiedzi Sebastiana.
Fantomas jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.05.2003, 09:51   #10
Sebastian997
Forumator
 
Avatar użytkownika Sebastian997
 
Data rejestracji: 12.07.2002
Lokalizacja: Katowice
Posty: 724
Sebastian997 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
-Sid-The-Rat=> napisa***322;(a)

ps. chyba zrobie artykulik o mp3/mpc/ape i kodowaniu... bedzie co robic a to sie jak widze moze przydac - co wy na to?
Ja sie pytam dlaczego jeszcze tego nie zrobiles ? Czegos takiego tu brakuje. Leć po browara, i zabieraj sie za pisanie 8)
Sebastian997 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.05.2003, 09:52   #11
Fantomas
=F=
 
Data rejestracji: 19.04.2002
Lokalizacja: Toruń
Posty: 883
Fantomas niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
"pompowanie powietrza" - dobre, dobre.
Ups..., autocenzura: post niczego nie wnosi, podwyższono stan licznika o 1.
Odp. Przepraszam.
PS. Jeśli chcecie dobrej jakości mp3 i lubicie ten rodzaj muzyki, to proszę kliknąć poniżej na zielony link - zakładka "Muzyka".
Miłych wrażeń, chyba nawet duchowych.

Ostatnio zmieniany przez Fantomas : 16.05.2003 o godz. 10:11
Fantomas jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.05.2003, 10:01   #12
markus96
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika markus96
 
Data rejestracji: 04.10.2002
Lokalizacja: cieszyn
Posty: 237
markus96 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ok! przekonaliscie mnie.
__________________
markus 96
markus96 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.05.2003, 10:05   #13
-Sid-The-Rat=>
Kocham Paskudy, Świntuszę
 
Avatar użytkownika -Sid-The-Rat=>
 
Data rejestracji: 30.03.2002
Posty: 6,017
-Sid-The-Rat=> niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
do poniedzialku cos napisze - to bedzie dluga rzecz - na pewno nie na jeden dzien

APE - www.monkeysaudio.com
mpc - stratny - ale MALO stratny -q10 rulez

i to tyle - mam teraz troche innej roboty - siec w klubie padla i musze sie tym zajac
__________________
2 * nec 20WGX2.. o mamo.. oczy za uszy
nie odpowiadam na pivy z pytaniami jak sie komus wlamac na mail [co za pomysl] i z prosba o pomoc w konfigu czegostam. te czasy sie skonczyly.
-Sid-The-Rat=> jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.05.2003, 12:21   #14
paput2000
lub po prostu Paput
 
Avatar użytkownika paput2000
 
Data rejestracji: 07.03.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 1,551
paput2000 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
markus96 napisa***322;(a)
Być może słuchasz muzyki na niskiej jakości sprzęcie i dlatego tego nie wyczuwasz.
Prawie się obraziłem.
Od wielu, bardzo wielu lat słucham muzyki na dość porządnym sprzęcie, a jakość dżwięku była zawsze dla mnie bardzo ważna. Co prawda od kilku lat nagrywam sobie płyty ściągnięte z netu w formatach stratnych, ale wynika to z tego iż nie stać mnie na wszystkie oryginalne pozycję które chciałbym mieć w swojej kolekcji. Jezeli już ściagam i z tego wypalam CD to z plików o jakości co najmniej 192 jeżeli chodzi o mp3.
Od ok. roku staram się polować na nagrania we wspomnianym już formacie mpc które faktycznie są zbliżone jakoscią samego dźwięku do oryginalnych CD.
__________________
pozdrawiam
paput2000@o2.pl8)
ZX Spectrum + Elektron TV
paput2000 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.05.2003, 15:44   #15
-Sid-The-Rat=>
Kocham Paskudy, Świntuszę
 
Avatar użytkownika -Sid-The-Rat=>
 
Data rejestracji: 30.03.2002
Posty: 6,017
-Sid-The-Rat=> niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
wycigam to na swiatlo dzienne zeby poinformowac ze wspomniany manual troche sie opozni... mam problem ze znalezieniem miejsca na screeny a na dodatek remont w mieszkanku 'lekko' sie przedluza...
__________________
2 * nec 20WGX2.. o mamo.. oczy za uszy
nie odpowiadam na pivy z pytaniami jak sie komus wlamac na mail [co za pomysl] i z prosba o pomoc w konfigu czegostam. te czasy sie skonczyly.
-Sid-The-Rat=> jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 15:35.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.