Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Audio/Stacjonarne nagrywarki i nośniki CD-R Audio

Audio/Stacjonarne nagrywarki i nośniki CD-R Audio Wszelkie dyskusje poświęcone audio - zgrywanie, kompresja, sprzęt



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 01.04.2005, 18:28   #1
pawelek wwa
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 01.04.2005
Posty: 2
pawelek wwa w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
kasety audio na cd

witam
jestem totalnym nowicjuszem i nie wiem jak przegrać kasety audio na cd?
pomocy
pawelek wwa jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 01.04.2005, 18:33   #2
alt-f4
Bywalec
 
Data rejestracji: 27.12.2004
Posty: 75
alt-f4 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Proponuję użyć Adobe Audition lub coś podobnego. Najpierw zgrać materiał na dysk w formacie WAVE, a potem to odszumić. Po odszumieniu można to nagrać na CD jako zwykłe audio lub przerobić to na mp3 i dopiero potem pozgrywać na CD.

Możesz też się posłużyć edytorem audio z pakietu NERO, on też oferuje odszumianie.

Ostatnio zmieniany przez alt-f4 : 01.04.2005 o godz. 23:53
alt-f4 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.04.2005, 18:50   #3
giero
Bywalec
 
Avatar użytkownika giero
 
Data rejestracji: 14.09.2004
Lokalizacja: Sosnowiec
Posty: 53
giero w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
najpierw trzeba zgrać na twardziela i tu trzeba uważać na przesterowanie czyli trzeba odpowiednio dobrać głośność wejściową na karcie dźwiękowej z poziomem głośności wyjściowej odtwarzacza w tym przypadku magnetofonu.Do zgrywania można użyć Adobe audition ,cool edit itp.
Jednak do obróbki radziłbym użyć WaveLaba firmy steinberg można w nim poprzez wtyczki zrobić prawie wszystko.
__________________
Komuno Wróć!!!
giero jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.04.2005, 18:53   #4
pawelek wwa
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 01.04.2005
Posty: 2
pawelek wwa w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
czym moge zrać na dysk (coś dostępnego z sieci)?
pawelek wwa jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.04.2005, 16:48   #5
eryk
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 12.04.2005
Posty: 3
eryk w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
możesz uzyc dowolnego programu do edycji dźwięku.
eryk jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.04.2005, 20:54   #6
Piotr Krawczyk
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika Piotr Krawczyk
 
Data rejestracji: 29.12.2002
Lokalizacja: Poznań
Posty: 84
Piotr Krawczyk w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam

Możesz użyć np prg z pakietu Nero

Pozdrawiam
Piotr Krawczyk jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.04.2005, 11:16   #7
ro29
Guru
 
Avatar użytkownika ro29
 
Data rejestracji: 26.01.2005
Lokalizacja: Poznań
Posty: 2,210
ro29 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Witam !
Przepraszam, żę wejdę do dyskusji ze swoimi pytaniami, ale zauważyłem ten temat i fakt, że zabierają głos osoby znające się na tym zagadnieniu, więc liczę na to, że i ja uzyskam jakieś rady.
Otóż temat nagrywania kaset na CD, kiedyś mnie już trochę zainteresował (a bardziej kogoś z mojej rodziny !), ale nie miałem wtedy nagrywarki, więc sobie to odpuściłem. Teraz ją mam i skoro jest okazja coś się dowiedzieć, to miałbym do specjalistów dwa pytania w tym zagadnieniu.
1. Czy mógłbym podawać sygnał z magnetofonu z gniazda słuchawkowego ( nie mam sprzętu z wyjściem line out) ?
2. Jakie parametry musiałby mieć komputer (procesor itd.) abym zdołał to przerobić, a także jakiej jakości musiała by być karta muzyczna ?
Zaznaczam, że nie jestem audiofilem i nie zależy mi na super jakości, jakość zbliżona do taśmy by mi wystarczyła (możę z wyjątkiem szumów).
Pozdrawiam - i z góry dziękuję za wyjaśnienia, jeśli takowe się pojawią !
ro29
ro29 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.04.2005, 13:34   #8
alt-f4
Bywalec
 
Data rejestracji: 27.12.2004
Posty: 75
alt-f4 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez ro29
Witam !
Przepraszam, żę wejdę do dyskusji ze swoimi pytaniami, ale zauważyłem ten temat i fakt, że zabierają głos osoby znające się na tym zagadnieniu, więc liczę na to, że i ja uzyskam jakieś rady.
Otóż temat nagrywania kaset na CD, kiedyś mnie już trochę zainteresował (a bardziej kogoś z mojej rodziny !), ale nie miałem wtedy nagrywarki, więc sobie to odpuściłem. Teraz ją mam i skoro jest okazja coś się dowiedzieć, to miałbym do specjalistów dwa pytania w tym zagadnieniu.
1. Czy mógłbym podawać sygnał z magnetofonu z gniazda słuchawkowego ( nie mam sprzętu z wyjściem line out) ?
2. Jakie parametry musiałby mieć komputer (procesor itd.) abym zdołał to przerobić, a także jakiej jakości musiała by być karta muzyczna ?
1. Można - tylko sprawdzic poziom sygnału - żeby nie był za silny (przesterowanie). Z resztą w Adobe Auditon / Cool Edit jest opcja, która to kontroluje. Ale na tym wyjściu raczej nie powinno być z tym problemów.

2. W zasadzie każdy "współczesny" pecet. Zgrywałem do wave'a nawet na starym 486. Karta dźwiękowa 16 bitowa i próbkowanie 44kHz - czyli standard.
alt-f4 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.04.2005, 19:19   #9
ro29
Guru
 
Avatar użytkownika ro29
 
Data rejestracji: 26.01.2005
Lokalizacja: Poznań
Posty: 2,210
ro29 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez alt-f4
1. Można - tylko sprawdzic poziom sygnału - żeby nie był za silny (przesterowanie). Z resztą w Adobe Auditon / Cool Edit jest opcja, która to kontroluje. Ale na tym wyjściu raczej nie powinno być z tym problemów.

2. W zasadzie każdy "współczesny" pecet. Zgrywałem do wave'a nawet na starym 486. Karta dźwiękowa 16 bitowa i próbkowanie 44kHz - czyli standard.
Witam !
Dzięki za wyjaśnienia ***8211; przepraszam, że czynię to dopiero dzisiaj.
Mam nadzieję, że skoro na 486 takie coś dało się zrobić, to na moim trochę starszawym komputerze, też się uda - chociaż spróbować (PII 350 MHz, 256 RAM, kata 16 ***8211; bit !).
Szkoda, że te programy są głównie po angielsku ***8211; to problem, szczególnie, że tego typu zagadnienia z przetwarzaniem dźwięku są mi zupełnie obce. Ale jak będę miał czas to zabiorę się za jakieś eksperymenty !
Pozdrawiam
ro29
ro29 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.04.2005, 00:59   #10
alt-f4
Bywalec
 
Data rejestracji: 27.12.2004
Posty: 75
alt-f4 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Proponuję przeszukać archiwum portalu chip.pl - wpisać w wyszukiwarce na ich stronie hasło typu: zgrywanie audio z kaset lub coś tym klimacie. Jest tam tego trochę. Sam tam szukalem wiedzy. Warto powertować - można tam znaleźć ciekawe artukuły. Powodzenia.
alt-f4 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.04.2005, 11:22   #11
fonon
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 03.11.2003
Posty: 107
fonon zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez alt-f4
(...)Najpierw zgrać materiał na dysk w formacie WAVE, a potem (...) przerobić to na mp3 i dopiero potem pozgrywać na CD.
Idiotyczny pomysł. Nagrywając materiał z myślą o CD musisz mieć format WAVE 16-bitów stereo z próbkowaniem 44.1 kHz (może też być tzw. RAW PCM - czyli taki wave bez nagłówka). Każda konwersja na inny format (np. mp3) w drodze do nagrania powoduje, że materiał będzie przekodowany - czasem wielokrotnie, co spowoduje utratę jakości. kodowanie mp3 byłoby uzasadnione tylko wtedy, gdyby konieczna była archiwizacja wielu nagrań przed wypaleniem płyty, ale to sprawa "organizacyjna".
fonon jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.04.2005, 13:29   #12
TORQUE
rozpruwacz
 
Avatar użytkownika TORQUE
 
Data rejestracji: 29.10.2004
Lokalizacja: Sokołów Podlaski
Posty: 888
TORQUE niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
to i ja się podłączę chcę zgrać z kaset na pc i coś sobie tak wymyśliłem, że da się za pomocę kabla z jednej strony żeby miał jack'a i z drugiej też i podłączyć go w miejsce słuchawek w magnetofonie, wieży itp. a drugi koniec podłączyć w wejście dla mikrofonu. Mógłby mi ktoś powiedzieć czy ta (konstrukcja) będzie dobra, ażeby zgrywać z kaset na twardziela? Dzięki z góry. pozdro
__________________
Moje prawo:
Jeśli myślisz, że coś co masz zamiar wykonać, choć na 1% może się nie udać, to w tym momencie powiedz sobie: to się nie da, to się nie uda i to nawet nie ma co zaczynać.
TORQUE jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.04.2005, 13:31   #13
alt-f4
Bywalec
 
Data rejestracji: 27.12.2004
Posty: 75
alt-f4 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez fonon
Idiotyczny pomysł. Nagrywając materiał z myślą o CD musisz mieć format WAVE 16-bitów stereo z próbkowaniem 44.1 kHz (może też być tzw. RAW PCM - czyli taki wave bez nagłówka). Każda konwersja na inny format (np. mp3) w drodze do nagrania powoduje, że materiał będzie przekodowany - czasem wielokrotnie, co spowoduje utratę jakości. kodowanie mp3 byłoby uzasadnione tylko wtedy, gdyby konieczna była archiwizacja wielu nagrań przed wypaleniem płyty, ale to sprawa "organizacyjna".

Dlaczego idiotyczny? Gdzie była mowa że to od razu ma być gotowe źródło? Nigdzie nie napisał autor wątku, że to ma być Audio-CD. Poza tym cytując opuściłeś coś. To stanowi kwintesencję. Kompesja do mp3 była wymieniona jako alternatywa.

[...] Po odszumieniu można to nagrać na CD jako zwykłe audio LUB przerobić to na mp3 i dopiero potem pozgrywać na CD. [...]

Trochę logiki w pomyślunku. Daruj sobie opowieści o nagłówkach plików komuś nie szuka inforamcji o tym, a jedynie chce sie dowiedziec jak zrobic to, o co pyta.

A co do jakości - materiał źródłowy pochodzi z kaset, więc nie wiem czy warto się spuszczać i wychodzić przed orkiestrę z gadką o jakości.
alt-f4 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.04.2005, 13:43   #14
alt-f4
Bywalec
 
Data rejestracji: 27.12.2004
Posty: 75
alt-f4 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez TORQUE
to i ja się podłączę chcę zgrać z kaset na pc i coś sobie tak wymyśliłem, że da się za pomocę kabla z jednej strony żeby miał jack'a i z drugiej też i podłączyć go w miejsce słuchawek w magnetofonie, wieży itp. a drugi koniec podłączyć w wejście dla mikrofonu. Mógłby mi ktoś powiedzieć czy ta (konstrukcja) będzie dobra, ażeby zgrywać z kaset na twardziela? Dzięki z góry. pozdro
Podłącz do wejścia LINE-IN w komputerze - niebieskie gniazdo.
alt-f4 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.04.2005, 16:17   #15
fonon
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 03.11.2003
Posty: 107
fonon zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez alt-f4
Dlaczego idiotyczny?
Zwracam honor. Rzeczywiście można nagrać na cd w formacie mp3, ale jeśli ktoś jest "totalnym nowicjuszem", to może zinterpretować twój pomysł błędnie. Natomiast co do logiki w pomyślunku to polecam ci analizę zdania "nie szuka inforamcji o tym, a jedynie chce sie dowiedziec".

Cytat:
Napisany przez alt-f4
A co do jakości - materiał źródłowy pochodzi z kaset, więc nie wiem czy warto się spuszczać i wychodzić przed orkiestrę z gadką o jakości.
Jakoś nie doczytałem jakie to kasety, może akurat bardzo dobrej jakości.
fonon jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 18:09.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.