Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Audio/Stacjonarne nagrywarki i nośniki CD-R Audio

Audio/Stacjonarne nagrywarki i nośniki CD-R Audio Wszelkie dyskusje poświęcone audio - zgrywanie, kompresja, sprzęt



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 02.11.2022, 19:05   #16
PatrykWawa
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 01.11.2022
Posty: 31
PatrykWawa w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
To może jeszcze inaczej - czy nagrałby mi ktoś "za małpkę" ze 2-3 płyty, żebym się przekonał czy warto w to się bawić? Mógłbym sprawdzić jak tak płyta zagra mi z tego ulampionego CDka w porównaniu z plikami przez DAC.
Sam się będę z tydzień uczył wszystkiego, zmarnuję pewnie ze 20 płyt, a i muszę kupić odpowiednie akcesoria. Jakby mi podeszło, wtedy bym już kupił coś z prawdziwego zdarzenia, bo płyt (plików) mam kilka tysięcy, najróżniejszej maści, włącznie z najlepszymi/najbardziej poszukiwanymi pozycjami

Może ktoś z Warszawy by pomógł ale mogę też wysłać kilka płyt + pliki jakimś wetransfer'em + "małpkę" i drobne na paczkę zwrotną
PatrykWawa jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 02.11.2022, 20:20   #17
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,839
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez PatrykWawa Podgląd Wiadomości
Żebym ja jeszcze wiedział co to
Najkrócej mówiąc, to miejsca wypalone laserem i pominięte na płytce, wzniesienia i zagłębienia. Odsyłam do artykułów na głównej. Polecam też poczytać o standardach i kolorowych księgach, czy budowie CD.

Cytat:
Napisany przez PatrykWawa Podgląd Wiadomości
Ale w jakim sensie, jakości nagrania czy aspektów technicznych, np. odpowiednich przerw pomiędzy utworami czy coś w tym stylu?
Tak, aspektów technicznych jak wymieniłeś. Przerwy, trzaski między utworami nawet gdy wyzerujesz przerwy itd. Audiofil nie 'bierze do ręki' obrazu innego niż jednoplikowy wav+cue, flac+cue, czy ape+cue. Dopiero potem dochodzi technika nagrywania, sprzęt, płytki cd itp. Im głębiej w las, tym więcej drzew. Jeśli nie jesteś przesadnym perfekcjonistą, to zrób sobie kopię płyty 1:1 - z obrazem lub w locie i jakoś to będzie. Kup parę płytek, powiedzmy na próby byle czego albo w ogóle na cdrw, później coś co uznasz za lepsze i działaj. Nagrywaj, znaczy zacznij od połowy max nagrywarki, powiedzmy 24-32x, później wolniej itd. i wyciągaj wnioski. Nie ma gotowej procedury perfekcji.

PS Jeśli już opanowanie ustawień EAC-a cię zniechęci, to tak będzie najłatwiej i najlepiej dla ciebie.
Tu na temat EAC: https://www.cdrinfo.pl/artykuly/opis-eac/
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.11.2022, 07:10   #18
PatrykWawa
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 01.11.2022
Posty: 31
PatrykWawa w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez PatrykWawa Podgląd Wiadomości
To może jeszcze inaczej - czy nagrałby mi ktoś "za małpkę" ze 2-3 płyty, żebym się przekonał czy warto w to się bawić? Mógłbym sprawdzić jak tak płyta zagra mi z tego ulampionego CDka w porównaniu z plikami przez DAC.
Sam się będę z tydzień uczył wszystkiego, zmarnuję pewnie ze 20 płyt, a i muszę kupić odpowiednie akcesoria. Jakby mi podeszło, wtedy bym już kupił coś z prawdziwego zdarzenia, bo płyt (plików) mam kilka tysięcy, najróżniejszej maści, włącznie z najlepszymi/najbardziej poszukiwanymi pozycjami

Może ktoś z Warszawy by pomógł ale mogę też wysłać kilka płyt + pliki jakimś wetransfer'em + "małpkę" i drobne na paczkę zwrotną
Nikt nie pomoże?
PatrykWawa jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.11.2022, 09:43   #19
PatrykWawa
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 01.11.2022
Posty: 31
PatrykWawa w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
To jeszcze mam pytanie, w jaki sposób mam sobie ściągnąć stąd:
https://www.cdrinfo.pl/download/3127010613
Ten program, bo co bym nie kliknął to albo gdzieś przenosi, albo się nic nie dzieje :/

EDIT: Nieaktualne, poszło na innej przeglądarce. A którą wersję polecacie, 1.3 PL czy coś nowszego?
PatrykWawa jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.11.2022, 10:45   #20
PatrykWawa
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 01.11.2022
Posty: 31
PatrykWawa w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Podjąłem decyzję, że coś jednak kupię.
Wybrałem te dwie pozycje. Która będzie lepsza? Nie będzie problemu z podpięciem SATA USB, chodzi tylko, która będzie lepsza do wypalania audio CD. Tylko audio CD. Chyba, ze coś innego w podobnych pieniążkach?

https://www.x-kom.pl/p/156052-nagryw...zarny-oem.html


https://www.x-kom.pl/p/236515-nagryw...zarny-box.html
PatrykWawa jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.11.2022, 10:53   #21
elflorek
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 10.09.2020
Posty: 36
elflorek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Lepszy będzie IHAS. Poszukaj używanego IHAS B albo IHAS A są najlepsze. Do ich podpięcia potrzeba adaptera.
elflorek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.11.2022, 10:57   #22
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,839
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Kiedyś, już dawno, używałem wersji 0.95 beta3. To ostatnia wersja z funkcją "odzyskaj prawidłowy TOC".
https://www.cdrinfo.pl/download/6061114745
Heh nawet nie wiedziałem, że wyszło tyle późniejszych wersji, widzę że ostatnia z 2020r. Nie mam porównania, więc nie doradzę.
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.11.2022, 11:38   #23
PatrykWawa
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 01.11.2022
Posty: 31
PatrykWawa w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez elflorek Podgląd Wiadomości
Lepszy będzie IHAS. Poszukaj używanego IHAS B albo IHAS A są najlepsze. Do ich podpięcia potrzeba adaptera.
Coś takiego?
https://allegro.pl/oferta/nagrywarka...na-11758718026
PatrykWawa jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.11.2022, 11:46   #24
elflorek
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 10.09.2020
Posty: 36
elflorek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Tak, tylko potrzebujesz adapter aby podpiąć do kompa
elflorek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.11.2022, 11:58   #25
PatrykWawa
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 01.11.2022
Posty: 31
PatrykWawa w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez elflorek Podgląd Wiadomości
Tak, tylko potrzebujesz adapter aby podpiąć do kompa
Tutaj kolega z forum pisze, że najbardziej dopracowane są te
LiteOn iHAS 124 F\FU


Ta chyba będzie ta:
https://www.x-kom.pl/p/225579-nagryw...zarny-oem.html
Kod producenta iHAS124-14-E / iHAS124-14-FU


Dla tej za 75 zł (ta powyżej jest za 85) z mojego linka nie ma żadnego oznaczenia.


Adapter zwykły SATA na USB z dodatkowym zasilaniem, tak? Np
https://www.x-kom.pl/p/408410-kontroler-unitek-mostek-usb-30-do-sata-ii-i-ide.html
PatrykWawa jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.11.2022, 12:06   #26
PatrykWawa
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 01.11.2022
Posty: 31
PatrykWawa w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Tu taniej - będzie ok?
https://allegro.pl/oferta/adapter-pr...-0-12319552479
PatrykWawa jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.11.2022, 13:38   #27
PatrykWawa
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 01.11.2022
Posty: 31
PatrykWawa w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Może kolega @czary2mary coś doradzi w kwestii tych Liteon'ów?
PatrykWawa jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.11.2022, 14:48   #28
misiozol
Moderator
 
Avatar użytkownika misiozol
 
Data rejestracji: 26.10.2008
Lokalizacja: Carnew
Posty: 6,698
misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Cytat:
Napisany przez - Deckard - Podgląd Wiadomości
Nie zgodzę się zawsze możesz nagrać na kiepskiej płycie z nie odpowiednią prędkością i na odtwarzaczy 'cyk' przeskoki trzaski itd

Mam odtwarzacz stacjonarny Sony , wybredny straszliwie , odtwarzacz w samochodzie j.w, dvd philips u rodziców również miał problemy z tandetami.

Nie czarujmy się ,nie kupujemy i nie nagrywamy 50cd dziennie ,wolę dołożyć w granicach zdrowego rozsądku i być pewnym ,że płyta da się odczytać za rok.dwa itd w tym roku nagrałem 6 cd...

No tak, po to jest korekcja i bufor, ale to jest bolaczka starych sprzetow z lat 90tych. Obecnie sprzety nie maja problemow z takimi sprawami.
__________________
Reballing, BGA, Reflow, Service of all consoles and devices. Based in IRELAND for all your needs.
misiozol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.11.2022, 10:38   #29
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,839
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
To nie takie proste, to była bolączka raczej droższych firmówek, bo np. manty czy inne dziadozy łykały wszystko co im włożyłeś. Samochodowe mają bufory i korekcje, a też wybrzydzają. To są raczej kombinacje producentów sprzętu.
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.11.2022, 09:38   #30
PatrykWawa
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 01.11.2022
Posty: 31
PatrykWawa w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez grzeniu Podgląd Wiadomości
Audiofil?
Zatem zapewne masz tę kolekcję w obrazach flac w jednym pliku flac + cue (z raportem jakości zgrania), robionych w EAC. Zatem nagrywaj je również EAC-iem. Nero w większości też wystarczy, ale na niektórych się wyłoży, chyba że to dopracowali w najnowszych wersjach.
Czy jest gdzieś jakaś przyjazna instrukcja, bo wszystko co czytam nie jest jasne. Raz czytam, że EAC w locie obrabia FLAC a w innym miejscu, że trzeba najpierw na WAVy przerobić. Jak to jest?

Tu https://www.cdrinfo.pl/artykuly/opis-eac/strona32.php
też nie jest to jasno napisane :/
PatrykWawa jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Tagi
audio, cd, flac, nagrywania, plików

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 02:30.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.