Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Audio/Stacjonarne nagrywarki i nośniki CD-R Audio

Audio/Stacjonarne nagrywarki i nośniki CD-R Audio Wszelkie dyskusje poświęcone audio - zgrywanie, kompresja, sprzęt



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 04.01.2009, 13:20   #1
gtx
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 04.01.2009
Posty: 4
gtx w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Smile Najlepszy program do zgrywania muzyki

Jaki jest najlepszy program do zgrywania muzyki z płyt CD oraz wyciągania ścieżki z DVD ?

Zawsze używałem slysoft do zgrywania filmów ale nie oferują do zgrywania muzyki.

Zainteresowałem się również Nero i Xilisoft, wydaje mi się że na rynku nie ma lepszych programów, ale liczę na waszą pomoc.

Ograniczenie kwoty programu do max 400 zł (jeżeli będzie warto wydać)

Chodzi mi głównie o zgrywanie do formatów bezstratnych PCM , WMA , MP3.
Nie zaszkodzi jeżeli w pakiecie będą inne dodatki do zgrywania filmów czy wypalania na płytach.
Oryginalnie w komputerze mam Roxio, a w komputerze apple Toast 9, bardziej chętny był bym kupić coś do apple , ale nie chcę obciążać laptopa, lepiej na stacjonarnym zgrać muzykę, tam jest więcej ram-ów , lepszy cpu itd.

Będę bardzo wdzięczny za szybką pomoc, ponieważ widzę że producenci dali zniżki świąteczne, więc warto ;-)
gtx jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 04.01.2009, 13:26   #2
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
do zgrywanie muzyki z CD najlepiej darmowy EAC
jak przeraza, a nie powienien, to CDex, tez darmowy - nie ma sensu do tego celu nic kupowac
co do wyciagania sciezek z filmow - VDub - darmowy
z DVD - niech sie spece wypowiedza
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.01.2009, 13:35   #3
yahol
Głupi Yasio
 
Avatar użytkownika yahol
 
Data rejestracji: 27.05.2003
Lokalizacja: **.#
Posty: 4,467
yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Pod Maca, jedyny zreszta ktory znam i uzywalem: Audacity 1.3.6 pod system X-
Pod PC; w zasadzie uzywam jedynie Easy CD-DA Extractor.
download
Co do wyciagania sciezek z filmow - nie robie, nie robilem, nie znam sie.
__________________
Powyższa wypowiedz, wyraża jedynie moja opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie ani w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez ostrzeżenia i podawania przyczyn.
******************************************
Monarchista, podstępnie knujący przeciwko Republice i demokracji!
yahol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.01.2009, 15:15   #4
gtx
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 04.01.2009
Posty: 4
gtx w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez nimal Podgląd Wiadomości
do zgrywanie muzyki z CD najlepiej darmowy EAC
jak przeraza, a nie powienien, to CDex, tez darmowy - nie ma sensu do tego celu nic kupowac
co do wyciagania sciezek z filmow - VDub - darmowy
z DVD - niech sie spece wypowiedza

EAC wydaje się być obiecujący , trochę mało formatów , i jeszcze nie znalazłem możliwości aktualizacji nazw ścieżek z internetu.

CDex i VDub zobacze jak zapoznam się całkowicie z EAC ;-) , i napiszę jak.

[Dodano 16:22]
Sprawdziłem EAC i wydaje mi się ok ;-) (ciekawi mnie czy wykorzystuje cztery procesory ? )
CDex wydaje mi się trochę gorszy.


[Dodano 16:23]
Czy możesz dać linka do VDub ?

Cytat:
Napisany przez yahol Podgląd Wiadomości
Pod Maca, jedyny zreszta ktory znam i uzywalem: Audacity 1.3.6 pod system X-
Pod PC; w zasadzie uzywam jedynie Easy CD-DA Extractor.
download
Co do wyciagania sciezek z filmow - nie robie, nie robilem, nie znam sie.

ja na mac mam: DVD Remaster, ale nie chcę obciążać laptopa szczególnie że będę zapisywać w formacie bezstratnym a zajmuje to czas.

zobaczę również program który poleciłeś.



[Dodano:
Easy CD-DA Extractor jest ok, ale trochę skomplikowany.



ps.
Nie wiem dlaczego wielu mówi że nie ma równicy i sensu pomiędzy mp3 a formatami bezstratnymi, ja zauważam różnicę i do dosyć wyraźną.

Ostatnio zmieniany przez joujoujou : 04.01.2009 o godz. 21:04
gtx jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.01.2009, 15:25   #5
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Nie wiem dlaczego wielu mówi że nie ma równicy i sensu pomiędzy mp3 a formatami bezstratnymi, ja zauważam różnicę i do dosyć wyraźną.
Różnica jest w przypadku sprzętu audio wysokiej jakości i gdy mamy nieprzeciętny słuch. W innych przypadkach MP3 z 320kbp/s zadowoli 95% społeczeństwa.
__________________
XMPP: andrzej(at)czerniak.info.pl
andy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.01.2009, 16:00   #6
loki7777
Guru
 
Avatar użytkownika loki7777
 
Data rejestracji: 05.11.2004
Lokalizacja: Sligo;)
Posty: 6,291
loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
BonkEnc,freeripmp3,foobar tez daje rade - wszystkie darmowe bo ECDDAE nie jest
loki7777 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.01.2009, 16:37   #7
gtx
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 04.01.2009
Posty: 4
gtx w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez andy Podgląd Wiadomości
Różnica jest w przypadku sprzętu audio wysokiej jakości i gdy mamy nieprzeciętny słuch. W innych przypadkach MP3 z 320kbp/s zadowoli 95% społeczeństwa.

Masz rację, ja się mieszczę w 5%

Cytat:
Napisany przez loki7777 Podgląd Wiadomości
BonkEnc,freeripmp3,foobar tez daje rade - wszystkie darmowe bo ECDDAE nie jest

Znalazłem temat o ECDDAE i wychodzi z tego że najlepszy jest EAC.
http://forum.cdrinfo.pl/f2/problemy-...xtractor-9554/

Jedynym czym się obawiam to że EAC jest wersją beta.

Przepraszam że tak post pod postem, ale system forum nie łączy postów.


Wiem że są darmowe ale co myślicie warto wydać na płatny program np. Xilisoft
taką paczkę http://www.xilisoft.com/media-toolkit-ultimate.html

Chodzi mi o to żeby program był stabilny oraz dokładnie zgrywał płyty, nie koniecznie chodzi mi o szybkość zgrywania, i oczywiście zaoszczędzić sobie nerwów że coś źle się zgrało trzeba ponownie lub złe nazwy załadowało, wiem bo już takie przypadki miałem kiedyś używając darmowych, najlepszy wydaje mi się EAC ale beta więc nie wiadomo jaką niespodziankę może zaserwować.

Ostatnio zmieniany przez joujoujou : 04.01.2009 o godz. 20:57
gtx jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.01.2009, 16:49   #8
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Przepraszam że tak post pod postem, ale system forum nie łączy postów.
Opcja edytuj za to działa znakomicie.

Cytat:
Jedynym czym się obawiam to że EAC jest wersją beta.
Nie powinieneś. EAC w wersji beta jest hmm znaczy ma o wiele więcej możliwości niż inne programy tego typu w wersjach stabilnych
__________________
XMPP: andrzej(at)czerniak.info.pl
andy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.01.2009, 21:03   #9
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,458
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
EAC chyba zawsze był beta, foobar zresztą też.

Żeby pobrał dane z netu, trzeba gdzieś w nim podać adres mailowy (może być fałszywy).

Ja do ripowania audio używam czegoś innego - dbpoweramp - od razu do formatu, który mi pasuje.

Nie jestem koneserem (ba, po wielu latach słuchania heavy metalu jestem już przygłuchy) więc mi to wystarcza - tym bardziej, że w domu słucham z oryginałów, a ripy idą do samochodu.

O ile dobrze pamiętam, foobar też zrobi rip z audioCD.

Virtualdub znajdziesz w google.

A oprócz "edytuj" jest jeszcze cytowanie kilku postów na raz -->

http://forum.cdrinfo.pl/faq.php?faq=...q_vb3_replying

__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.

Ostatnio zmieniany przez joujoujou : 04.01.2009 o godz. 21:06
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.01.2009, 07:55   #10
loki7777
Guru
 
Avatar użytkownika loki7777
 
Data rejestracji: 05.11.2004
Lokalizacja: Sligo;)
Posty: 6,291
loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
foobar nie jest beta Jesti final(co jakis czas)
http://foobar2000.org/?page=Download
loki7777 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.01.2009, 19:57   #11
HALL9000
Bywalec
 
Data rejestracji: 12.01.2009
Posty: 41
HALL9000 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Do wyciągania ścieżek z DVD chyba najlepszym jest DVD Audio Extractor
Wynik można zapisywać w wielu formatach, ale oczywiście najlepszy efekt
( do ew. dalszej obróbki ) osiągniesz zapisując jako WAV-y
HALL9000 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.01.2009, 13:41   #12
CIAPEK
mów mi więcej :P
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika CIAPEK
 
Data rejestracji: 17.02.2003
Lokalizacja: TORUŃ
Posty: 5,244
CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
do zgrywania muzyki CDex... bo najprostszy i niezawodny.
W EAC'a dawno przestałem się bawić. Nie ma sensu.
__________________



nie załatwi wszystkiego "FLOTA", tak myślącego uważam za przegranego!
CIAPEK jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.01.2009, 06:43   #13
Jabba the Hutt
Lord of the Sword
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jabba the Hutt
 
Data rejestracji: 06.04.2002
Lokalizacja: Twierdza Breslau
Posty: 4,477
Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Audio Video styczeń 2009. Marek Lacki przeprowadził testy i opisał wnioski w artykule "Kopia kopii nierówna". Wyszło mu,że najlepszą metodą jest stosowanie markowych CDRów i zapisywanie ich metodą tworzenia obrazu ISO z możliwie małą prędkością. Co ciekawe 'ripowanie" odradzał !!! . Najlepsze wyszły mu kopie na TDK Audio nagrywane x4.

Niestety do kopiowania i ripowania użył programu Cyberlink DVD Suite. Jak napisał "popularnego". No cóż, niestety nie użył naprawdę popularnych w Sieci programów EAC,CDEX, FEURIO, przeznaczonych naprawdę do Audio. Ale zestaw odsłuchowy miał....bardzo drogi.
__________________

SITH LORD
Jabba the Hutt jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.01.2009, 14:41   #14
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
jak zwykle spece z gazet biora sie za tematy o ktorych nie maja pojecia
czy na sasiedniej stronie byla reklama plyt TDK Audio?
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Jaki najlepszy program?? MasTi DVD-Video 3 09.10.2005 16:52
Jak nagrać MPC na płytę i jaki jest najlepszy program z MPC do CDA - wasze opinie bodzio462 Napędy optyczne CD 5 22.09.2005 18:47
najlepszy program do zabezpieczania plyt mich Zabezpieczenia CD/DVD/Blu-ray 2 05.02.2005 10:27
Jaki program do nagrywania muzyki peterka Napędy optyczne CD 15 14.12.2004 15:17
jaki program jest najlepszy do nagrywania płyt TORQUE Napędy optyczne CD 7 01.11.2004 15:35


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 19:54.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.