Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Audio/Stacjonarne nagrywarki i nośniki CD-R Audio

Audio/Stacjonarne nagrywarki i nośniki CD-R Audio Wszelkie dyskusje poświęcone audio - zgrywanie, kompresja, sprzęt



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 20.12.2009, 23:37   #1
purgalm
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 25.09.2002
Lokalizacja: Opole
Posty: 6
purgalm w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Problem z nagraniem CD-DA z CD-TEXT

Chcę nagrać kilka płyt CD-DA z plików flac. Użyłem MP3Tag i zapisałem tytuły utworów, albumów i wykonawcę w tagach. Odpaliłem Nero Start Smart, wybrałem opcję Audio CD, wskazałem mu pliki do nagrania, wpisałem tytuł płyty i artystę (każdy plik ma też zapisane te dane w tagu) wypaliłem CD i ... nie ma CD-TEXT (nie pokazują się w foobarze ani WMP).
Podobnie jest w CDBurnerXP.
W Nero wybrałem przerwę między utworami 2 sec. więc chyba tryb TAO? A w CDBurnerXP wybrałem bez przerw czyli DAO i w obu przypadkach efekt taki sam-brak CD-TEXT na zapisanej płycie.
Płyty to Verbatim CD-R AZO Vinyl, napęd to Optiarc DVD RW AD7540A.
Jakie jeszcze informacje mogą być potrzebne? Jak zapisać CD-DA z CD-TEXTem?
purgalm jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 21.12.2009, 00:20   #2
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,444
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
AFAIR to nigdy dobrze nie działało.

Od dawna już nie mam nero, ale jak pamiętam, każdemu plikowi ręcznie wklepywało się tytuł itp. w specjalne tabelki we właściwościach kompilacji (czy coś w tym rodzaju).
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.12.2009, 08:15   #3
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,856
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
W nero trzeba postawić ptaszka o zapisie cd-textu (gdzieś w opcjach zapisu), pewnie go postawiłeś.
Problemem z cd-textem jest to, że mało który odtwarzacz to czyta, a już na pewno nie WMP. Z tego, co pamiętam, czyta go JetAudio.
Czy masz zapisany cd-text, to sprawdzisz np w nero w podglądzie zawartości płyty.
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.12.2009, 08:37   #4
salawalas
Minarchista
 
Avatar użytkownika salawalas
 
Data rejestracji: 20.09.2005
Lokalizacja: CK City
Posty: 121
salawalas zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Może spróbuj ImgBurn-a?
Wybierasz tryb Tworzenie, potem w menu Narzędzia-> Utwórz plik cue cd, wybierasz pliki do nagrania, ustawiasz pregap i dla cd -text: znacznik, domyślny cd -text tag/tag, preferuj dokładna długość utworu.Zatwierdzamy i mamy plik cue, który potem wypalamy ImgBurn jako Zapisz obraz.
Czasem trzeba zmodyfikować w stworzonym pliku cue wpis wykonawca/tytuł płyty.
__________________
"D***kracja to rządy osłów prowadzonych przez hieny" Arystoteles
http://www.blog.gwiazdowski.pl/
http://korwin-mikke.pl/
http://www.prokapitalizm.pl/
Stanisław Michalkiewicz "Dobry zły liberalizm"
salawalas jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
problem z nagraniem AUDIO CD moczmen Audio 9 15.04.2007 13:38
Lite-on Big Problem szpieg_fm Napędy optyczne CD 0 03.09.2005 16:51
Problem z nagrywarką Combo LG GCC 4521B >>> a dokładniej z nagrywaniem ! angelsfire Napędy optyczne CD 3 01.12.2004 07:18
Nero 5.5.8.9 i problem z CD Text tomo82 Napędy optyczne CD 1 10.09.2002 18:11
problem z nagraniem cd!!! krasnall Napędy optyczne CD 5 15.09.2001 21:24


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 12:52.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.