Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Audio/Stacjonarne nagrywarki i nośniki CD-R Audio

Audio/Stacjonarne nagrywarki i nośniki CD-R Audio Wszelkie dyskusje poświęcone audio - zgrywanie, kompresja, sprzęt



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 31.01.2009, 14:05   #1
wszychta
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 31.01.2009
Posty: 7
wszychta w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
problem z wypaleniem CD audio

jest rzecz ktora nie rozumiem ... do tej pory wypalalem kazda CD i DVD bez problemow. Dzisiaj probowalem wypalic CD audio za pomoca nero i eac i nie chce mi wypalic tych utworow. jeden i drugi program nie moze tego zrobic. Wpierw myslalem ze cos ze sprzetem wiec wypalilem sobie plytke DVD co prawda z danymi, ale poszla bez problemow w nero a CD jak nie chcial tak nie chce wypalic ... cos moze blokowac mi plytki o czym jeszcze nie wiem, czy ja cos sknocilem, ale robie to samo co od lat robilem!! pomocy, czy macie pomysl jak mi pomoc, czy jest jakas blokada plikow mp3 ktora mozna w takim razie obejsc??
wszychta jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 02.02.2009, 07:06   #2
romanesco
Guru
 
Data rejestracji: 01.08.2007
Posty: 3,562
romanesco jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>romanesco jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>romanesco jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>romanesco jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Jeśli chcesz aby ktoś spróbował Ci pomóc, musisz bardziej precyzyjnie opisać problem. Podaj treść komunikatów pojawiających się na monitorze a najlepiej wklej screen. Napisz także jakiej firmy płyt używasz.
Podaj również model nagrywarki oraz wersję firmware.

Ostatnio zmieniany przez romanesco : 02.02.2009 o godz. 07:12
romanesco jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.02.2009, 09:34   #3
wszychta
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 31.01.2009
Posty: 7
wszychta w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
z komunikatów podaje mi program ze nie mógł wypalić płyty CD, wypala mi 6.12 MB informując ze robi Lead-in po czym wyskakuje ze już dalej nic z tego, wypalam na płytkach EMTEC CD-R, nagrywarka to jest MATSHITA DVD-RAM UJ-8505 a program z ktorego wypalam do tej pory to nero wersja 6.6.1.7 bundled. Tylko raz probowalem wypalic przez eac przedwczoraj go dopiero sciagnalem bo przeczytalem tutaj na forum ze jest to alternatywny program, wiec nie mam doswiadczenia w wypalniu nim. Sciagnieta wersja eac to 0.99 prebeta 4.
Co ciekawe za pierwszym razem (bo bylo ich 4, y cyego 3 w nero i 1 w eac) wypalil mi pierwszy zaplanowany utwor i skonczyl wypalac w na poczatku drugiego [otworzylem plytke sprawdzic do wypali z ciekawosci] a za kazdym kolejnym zadnego utworu nawet nie chcial wypalic ...
wszychta jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.02.2009, 21:53   #4
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,458
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
matSHITa to tylko z nazwy jest nagrywarka.

__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.02.2009, 22:07   #5
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
zaraz zaraz - otworzyles naped w czasie nagrywania? jak? drucikiem?
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.02.2009, 00:38   #6
wszychta
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 31.01.2009
Posty: 7
wszychta w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
no ale zagadka moja powieksza sie bo przed chwila wypililem plytke CD audio tylko z innymi plikami ... a jest taka mozliwosc zeby unimozliwic wypalenie pliku *.mp3 przez nero?? jakies zabezpieczenie?? i czy ewentualnie mozna je zauwazyc przed wypalaniem??
wszychta jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.02.2009, 13:37   #7
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
jak otwierasz naped w czasie nagrywania, to sie potem nie dziw!

nie,nie ma takiej mozliwosci
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.02.2009, 10:58   #8
wszychta
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 31.01.2009
Posty: 7
wszychta w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez nimal Podgląd Wiadomości
jak otwierasz naped w czasie nagrywania, to sie potem nie dziw!

nie,nie ma takiej mozliwosci
dziwny z Ciebie moderator nimal jakis taki zakrecony, bo nigdzie nie pisze o otwieraniu napedu. Wiec sa 2 mozliwosci albo ja nie wiem co pisze, a wiem albo Ty kolego masz jakies iluzje i omamy

dam Ci dobra rade na przyszlosc ... jak nie znasz sie, albo nie wiesz co napisac ... po prostu nic nie pisz, bo sie troche osmieszasz ... szczegolnie ze jestes moderatorem!!!!

Ostatnio zmieniany przez wszychta : 04.02.2009 o godz. 11:01 Powód: dodanie watku
wszychta jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.02.2009, 12:47   #9
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez wszychta Podgląd Wiadomości
...wypalil mi pierwszy zaplanowany utwor i skonczyl wypalac w na poczatku drugiego [otworzylem plytke sprawdzic do wypali z ciekawosci] ...
a to to niby co jest napisane? niejasno, wies sie dopytalem dalej i dostaje odpowiedz:

Cytat:
Napisany przez wszychta Podgląd Wiadomości
no ale zagadka moja powieksza sie bo ...
znowu malo konkretnie, ale tez zaprzeczenia nie ma - w normalnej rozmowie uszlo by to za potwierdzenie poprzedniego zdania

Cytat:
Napisany przez wszychta Podgląd Wiadomości
dziwny z Ciebie moderator nimal jakis taki zakrecony, bo nigdzie nie pisze o otwieraniu napedu. Wiec sa 2 mozliwosci albo ja nie wiem co pisze, a wiem albo Ty kolego masz jakies iluzje i omamy

dam Ci dobra rade na przyszlosc ... jak nie znasz sie, albo nie wiesz co napisac ... po prostu nic nie pisz, bo sie troche osmieszasz ... szczegolnie ze jestes moderatorem!!!!
wiec daruj sobie takie zarzuty i naucz sie pisac jasno i ze zrozumieniem
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.02.2009, 13:01   #10
wszychta
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 31.01.2009
Posty: 7
wszychta w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
to jest chyba oczywiste ze jak wyrzucila nagrywarka plytke .. no moze rzeczywiscie napisalem niezbyt jasno, a Pan jest ironiczny do bolu, zaprzeczenia nie pisalem bo
Pan napisal cytuje:

"zaraz zaraz - otworzyles naped w czasie nagrywania? jak? drucikiem? "

na takie zaczepki po prostu nie reaguje ... nie znam takie osoby co wpadlyby nawet na pomysl otwieranai cokolwiek w komputerze drucikiem, jest to na prawde twórcze cos takiego nawet wymyslec!

... trudno ja przepraszam jesli niejasno sie wyrazilem i nie chce sie klocic z Panem, doszedlem do wniosku wracajac do tematu posta ze musi byc jakas blokada w pliku mp3, o ktrej jeszcze nie wiem, bo inaczej nie umiem sobie wytlumaczyc dlaczego jedne pliki mp3 mozna wypalic na plytke CD i dzialaja poprawnie, a inne nie dopuszczaja do nagrania CD. w kazdym badz razie dziekuje ze probe pomocy i pozdrawiam.
wszychta jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.02.2009, 13:19   #11
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,870
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Spróbuj przekonwertować te mp3 na wav i nagraj płytkę audio z wavów.
No i nie na emtecach na litość boską.
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest online   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.02.2009, 13:41   #12
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez wszychta Podgląd Wiadomości
to jest chyba oczywiste ze jak wyrzucila nagrywarka plytke .. no moze rzeczywiscie napisalem niezbyt jasno, a Pan jest ironiczny do bolu, zaprzeczenia nie pisalem bo
Pan napisal cytuje:

"zaraz zaraz - otworzyles naped w czasie nagrywania? jak? drucikiem? "

na takie zaczepki po prostu nie reaguje ... nie znam takie osoby co wpadlyby nawet na pomysl otwieranai cokolwiek w komputerze drucikiem, jest to na prawde twórcze cos takiego nawet wymyslec!

... trudno ja przepraszam jesli niejasno sie wyrazilem i nie chce sie klocic z Panem, doszedlem do wniosku wracajac do tematu posta ze musi byc jakas blokada w pliku mp3, o ktrej jeszcze nie wiem, bo inaczej nie umiem sobie wytlumaczyc dlaczego jedne pliki mp3 mozna wypalic na plytke CD i dzialaja poprawnie, a inne nie dopuszczaja do nagrania CD. w kazdym badz razie dziekuje ze probe pomocy i pozdrawiam.
ironiczny? nie bylem ironiczny - awaryjne otwieranie napedu optycznego dokonuje sie wlasnie drucikiem - na tacce lub w jej bezposrednim poblizu jest malutki otwor - to wlasnie do tego sluzy
wiec to nie byla zaczepka, tylko pytanie, bo innej opcji "otwarcia na hama" po prostu nie ma
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.02.2009, 19:17   #13
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,458
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Przerwijcie już te prywatne wycieczki.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.02.2009, 19:32   #14
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
możliwe, że te pliki mp3 mają jakąś wadę/uszkodzenie, odtwarzacz je czyta bez problemu, a Nero już nie. Polecam radę Grzenia. Pana Grzenia.
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.02.2009, 21:22   #15
wszychta
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 31.01.2009
Posty: 7
wszychta w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
ok, to zrobie jak radzicie, dzieki, mam nadzieje ze pomoze, bo lubie te piosenki a jakie plytki w takim razie polecacie?? bo bede jechal niedlugo kupic, tamte juz mi sie skonczyly
wszychta jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
[LG] Problem z nagrywaniem audio CD sto88 Audio 1 06.11.2006 13:43
Dziwny problem z wieżą i CD AUDIO.. Gadzina18 Audio 10 19.07.2006 16:39
NeroVision Express sie je... HELP lukmeen Napędy optyczne CD 1 16.07.2005 23:44
NeroVision Express sie je... HELP lukmeen Napędy optyczne DVD 0 16.07.2005 23:03
problem z nagrywaniem audio cd litek Audio/Stacjonarne nagrywarki i nośniki CD-R Audio 4 27.12.2003 15:55


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 20:06.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.