Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Audio/Stacjonarne nagrywarki i nośniki CD-R Audio

Audio/Stacjonarne nagrywarki i nośniki CD-R Audio Wszelkie dyskusje poświęcone audio - zgrywanie, kompresja, sprzęt



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 07.02.2008, 07:51   #1
Maximus Magnus
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 05.02.2008
Posty: 13
Maximus Magnus w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Problemy z plikami MP3 !

Witam !

Mam problemy z odtwarzaniem plików w formacie mp3. Mam przenośny odtwarzacz CD - MP3. Nie jest to jakiś firmowy sprzęt, ale na razie nie mogę go zmienić! Chodzi o to, że gdy próbuje odtwarzać w nim pliki mp3 (darmowe ściągnięte z sieci!) występują efekty "ślizgania się" lasera - po prostu przeskakuje! Gdy jednak zrobię w następujący sposób:

1. ściągnę plik z sieci
2. przekonwertuje go do wava
3. ponownie przekonwertuje go do mp3

sytuacja wygląda zdecydowanie lepiej - czasami zdarzy się, że coś "przeskoczy", ale generalnie nie ma już takiego "efektu"! Dodam, że nie ma tego "efektu" na płytach z plikami w formacie wav oraz że te same pliki ściągnięte z sieci odtwarzane na innym sprzęcie - wieża i kino domowe są poprawnie odtwarzane!?
Oczywiście mam świadomość, że wina jest na pewno samego odtwarzacza CD - jego marki (wykonania), ale czym TO można wytłumaczyć?
Dlaczego bez problemu odtwarza pliki "obrobione" - (mp3 - wav - mp3), a z "nieobrobionymi" ma takie problemy?

Tak przy okazji chciałbym prosić o polecenie jakiegoś darmowego i dobrego ripera mp3 (chodzi o ripowanie ze stałym i zmiennym bitrate - o jak największym zakresie).

Dziękuje za pomoc!

Pozdr.serd.
Maximus Magnus jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 07.02.2008, 08:25   #2
Grześiu748
Spamerzyna
 
Avatar użytkownika Grześiu748
 
Data rejestracji: 24.09.2006
Posty: 1,380
Grześiu748 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Eeeh... Znowu to samo... My nie wr***243;***380;ki Jaki to odtwarzacz, no***347;nik i bitrate...

Mo***380;liwe, ***380;e "niebrobiony" plik ma zbyt du***380;y bitrate ni***380; "obrobiony"
Grześiu748 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.02.2008, 09:13   #3
Maximus Magnus
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 05.02.2008
Posty: 13
Maximus Magnus w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Grześiu748 Podgląd Wiadomości
Eeeh... Znowu to samo... My nie wróżki Jaki to odtwarzacz, nośnik i bitrate...

Możliwe, że "niebrobiony" plik ma zbyt duży bitrate niż "obrobiony"
Witam !

Bardzo dziękuję za odpowiedź!

Jest to chyba bardzo mało znany, a już na pewno nie firmowy odtwarzacz CD/MP3/VCD - "TECHNO TE - VCD160D" , mp3 anti-schock 120 sek. Niestety więcej informacji na temat tego odtwarzacza w tym momencie nie mam!

Co do bitrate to robiłem z takim samym bitrate jak ściągnięty z sieci i po "przerobieniu" było OK! Czy może to być związane z używanym kodekiem "Lame". Np. pliki ściągnięte z sieci są "zrobione" kodekiem "Lame 3.96". Natomiast ja używając programu "Alive MP3 WAV Converter Standard" (konwertuje również pliki "mpa" - korzystam z karty satelitarnej SkyStar2 i trochę dla siebie! nagrywam) konwertuje pliki wav do mp3 - "Lame 3.93". Dziwne jednak, że gdy przekonwertuje plik z sieci tym programem tylko dla zmiany bitrate (bez konwersji do wav) to efekt "ślizgania się" występuje!

Pozdr.serd.
Maximus Magnus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 06:25.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.