Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Audio/Stacjonarne nagrywarki i nośniki CD-R Audio

Audio/Stacjonarne nagrywarki i nośniki CD-R Audio Wszelkie dyskusje poświęcone audio - zgrywanie, kompresja, sprzęt



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 09.05.2002, 15:43   #1
elfka
Bywalec
 
Data rejestracji: 15.04.2002
Posty: 46
elfka zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
przy nagrywaniu audio w nero cały czas stoi na 5%

Nie wiem co się dzieje . Kiedy nagrywam zatrzymuje się na 5% i nic. Dioda sygnalizuje nagrywanie i mimo że zatrzymuję nagrywanie to nagrywarka nie reaguje - muszę zrobić reset komputera aby przestała mielić. Po wykonaniu kilku prób okazało się, że czasem jednak nagra jakoś płytę. Oczywiście na CDRW. Nagrałam też jedną płytę CDR i przy lead in/lead out znowu się zatrzymało. Na szczęście utwory audio działają (w wieży i nagrywarce). Wcześniej nie miałam takich problemów. Ale trochę się zmieniło, bo teraz mam Nero 5.5.8.0 i Windows Xp professional a wcześniej nagrywałam audio tylko pod win 9x. Czy ktoś może mi pomóc?

pozdrawiam
elfka jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 09.05.2002, 15:56   #2
elfka
Bywalec
 
Data rejestracji: 15.04.2002
Posty: 46
elfka zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Aha, jeszcze dodam że:
- moja nagrywarka to LG GCE-8160B (16x10x40).
- nagrywane audio jest z mp3.
- system został reinstalowany i to nic nie pomogło
elfka jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.05.2002, 16:19   #3
-Sid-The-Rat=>
Kocham Paskudy, Świntuszę
 
Avatar użytkownika -Sid-The-Rat=>
 
Data rejestracji: 30.03.2002
Posty: 6,017
-Sid-The-Rat=> niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
elfko, kobieto (nieliczny wyjatku w tych okolicach) - z tego co napisalac wina lezy po stronie XP

nie znosze tego systemu, i przy calym szacunku i sympati nie znosze tez ludzi ktorzy przesiedli sie na niego "bo jest nowy i piekny" i tereaz placza...

przepraszam, ale mam do tematu BARDZO emocjonalny stosunek

teraz do rzeczy
po pierwsze powrot do np. 98 moglby pomoc, choc to poewnie bylby problem
po drugie - sprawdz czy masz odpowiednio szybki komp zeby przerabiac mp3->wav w locie bez zapiywania na dysk (czy jest tez odp. duzo pamieci) a jesli nie to czy masz wystarczajaco duzo miejsca na dysku
po trzecie - takie zonki mi tez sie zdazaly, zwlaszcza kiedy probowalem dograc do muzyki 300+ zbiorow bez zadnego cache'owania - wtedy muzyka byla OK, tylko dane byly zje...
po czwarte - czy to RW nie wymaga przypadkiem czyszczenia (zupelnego, a nie quick blank), czy tez po prostu jest juz stare i porysowane
po piate - podociskaj wszystkie kabelki w srodku maszyny - moj DVD mial problemy podobnej natury, przez nie do konca docisniety kabel zasialajacy

jesze raz przepraszajac za poczatkowe uniesienie, zycze powodzenia
__________________
2 * nec 20WGX2.. o mamo.. oczy za uszy
nie odpowiadam na pivy z pytaniami jak sie komus wlamac na mail [co za pomysl] i z prosba o pomoc w konfigu czegostam. te czasy sie skonczyly.
-Sid-The-Rat=> jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.05.2002, 16:45   #4
Weron
All Eyez On Me
 
Avatar użytkownika Weron
 
Data rejestracji: 29.09.2001
Posty: 3,568
Weron niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Weron niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
-Sid-The-Rat=> (09-05-2002 17:19):
elfko, kobieto (nieliczny wyjatku w tych okolicach) - z tego co napisalac wina lezy po stronie XP

nie znosze tego systemu, i przy calym szacunku i sympati nie znosze tez ludzi ktorzy przesiedli sie na niego "bo jest nowy i piekny" i tereaz placza...

przepraszam, ale mam do tematu BARDZO emocjonalny stosunek

teraz do rzeczy
po pierwsze powrot do np. 98 moglby pomoc, choc to poewnie bylby problem
po drugie - sprawdz czy masz odpowiednio szybki komp zeby przerabiac mp3->wav w locie bez zapiywania na dysk (czy jest tez odp. duzo pamieci) a jesli nie to czy masz wystarczajaco duzo miejsca na dysku
po trzecie - takie zonki mi tez sie zdazaly, zwlaszcza kiedy probowalem dograc do muzyki 300+ zbiorow bez zadnego cache'owania - wtedy muzyka byla OK, tylko dane byly zje...
po czwarte - czy to RW nie wymaga przypadkiem czyszczenia (zupelnego, a nie quick blank), czy tez po prostu jest juz stare i porysowane
po piate - podociskaj wszystkie kabelki w srodku maszyny - moj DVD mial problemy podobnej natury, przez nie do konca docisniety kabel zasialajacy

jesze raz przepraszajac za poczatkowe uniesienie, zycze powodzenia
Sid za bardzo sie podniecasz, wyluzuj troche.
A niby dlaczego to jest wina xp?
Wedlug mnie to wina uzytkowniczki(zle skonfigurowany system) lub hardwaru a nie xp.
Elfka proponuje ci abys poczytala sobie porady na cdrinfo a konkretnie nagrywanie w win 2000.
Przeanalizowala podlaczenie nagrywarki, roznego rodzaju ustawienia w systemie, dma itp.
To wyglada na jakis problem z transferem.
I jeszcze do Sida.
Nie kazdy instaluje sobie xp aby podniecac sie jego wygladem. Dla mnie liczy sie jego stabilnosc (zawiesil mi sie raz i to tylko przez jakis *****ny program)a wyglad mam standardowy.
98 potrafil mi sie zawiesic przy poruszeniu myszka i to na czystym systemie nie mowiac juz jakie boje z nim mialem ktore byly zwiazane z przerwaniami.
W tej chwili nie chcialbym juz pracowac na 98(chociaz mam go zainstalowanego bo czasami sie przydaje).
Weron jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.05.2002, 16:58   #5
-Sid-The-Rat=>
Kocham Paskudy, Świntuszę
 
Avatar użytkownika -Sid-The-Rat=>
 
Data rejestracji: 30.03.2002
Posty: 6,017
-Sid-The-Rat=> niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Weron (09-05-2002 17:45):
I jeszcze do Sida.
Nie kazdy instaluje sobie xp aby podniecac sie jego wygladem. Dla mnie liczy sie jego stabilnosc (zawiesil mi sie raz i to tylko przez jakis *****ny program)a wyglad mam standardowy.
ale niestety wiekszosc, a potem posty w stylu RATUNKUUUU albo POMOCYYY i w tekscie "wszystko dzialalo, zainstalowalem XP i nic nie dziala, o co tu chodzi?"

smiac mi sie chce

a XP mam na kompie w pracy, bo niestety taki zostal kupiony ze sprzetem a poniewaz BSA chodzi ostatio po firmach wole nie instalowac sobie 'lewych' win98 czy 2k bo jeszcze mi kompa zaaresztuja a tego chyba nie chce
XP to jest niezly system, ale wymaga mocarnego sprzeta, i odrobiny wiedzy (zwlaszcza wersja pro ktora powinna byc zakazana wsrod normalnych uzytkownikow) czekam z niecierpliwoscia na SP - zobacze jak to wtedy bedzie dzialac
a jesl win98 ci sie wieszal to miales po prostu pecha - twoj sprzet nie lubil sie z windowsem - ja mam w tej chwili taki ktory sie z nim lubi - moge go nie wylaczac, ba nawet resetowac przez tydzien i ciagle nic...

pozdrawiam
__________________
2 * nec 20WGX2.. o mamo.. oczy za uszy
nie odpowiadam na pivy z pytaniami jak sie komus wlamac na mail [co za pomysl] i z prosba o pomoc w konfigu czegostam. te czasy sie skonczyly.
-Sid-The-Rat=> jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.05.2002, 17:25   #6
elfka
Bywalec
 
Data rejestracji: 15.04.2002
Posty: 46
elfka zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Tak się składa Sid-The-Rat że nie przesiadłam się na xp bo jest nowy i piękny (wyłączone mam wszystkie bajery graficzne i 'lunę'). Używam go ponieważ pozwala na dokładne administrowanie całym systemem (konta użytkowników, dostęp do plików) co jest w moim przypadku niezbędne. Poza tym umożliwia większą kontrolę nad poszczególnymi elementami co również sobie wielce cenię w tym systemie, nie wspominając o stabilności. Więc jak widzisz nie każdy jest lamerem jak to sugerujesz. Na dodatek uważasz się za wielkiego speca mówiąc, że "normalni" użytkownicy nie powinni mieć dostępu do tego systemu. Twoje porady w stylu "dociśnij kabelki" lub "sprawdź czy masz odpowiednio szybki komputer" są po prostu kpiną w żywe oczy i tylko potwierdzają to co powiedziałam powyżej. Nie wszystkie kobiety to lamy jeśli chodzi o kompy - zapamętaj sobie
elfka jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.05.2002, 18:06   #7
Majonez
The Dark Admin Rises
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Majonez
 
Data rejestracji: 05.12.2000
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 1,774
Majonez zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
jak zwykle w takich wypadkach racja lezy po obu stronach
xp prof to system faktycznie dla bardziej zaawansowanych uzytkownikow ktorzy potrafia - wiedza - lub nie boja sie mieszac (tak jak np ja ) i w razie czego reinstalacja nie jest dla nich straszna

jezeli to mozliwe to elfko (nie wiem jak to odmienic) to przesiadz sie na win xp home a co innego teraz hmm

no to moze standardowo:

- nowe aspi
- reinstalacja nero
- nero aspi driver
- inaczej podpiac kabelki - napisz co i jak masz podpiete - nie musisz otwierac kompa zobacz co pisze na pierwszym ekranie po zaladowaniu systemu
__________________
M a j o n e z

- - - - - - - - - - - - - - - - - - info - - - - - - - - - - - - - - - - - -
66 zarejestrowany użytkownik
Pierwszy Moderator/Administrator
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Majonez jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.05.2002, 19:16   #8
-Sid-The-Rat=>
Kocham Paskudy, Świntuszę
 
Avatar użytkownika -Sid-The-Rat=>
 
Data rejestracji: 30.03.2002
Posty: 6,017
-Sid-The-Rat=> niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
elfka (09-05-2002 18:25):
Tak się składa Sid-The-Rat że nie przesiadłam się na xp bo jest nowy i piękny (wyłączone mam wszystkie bajery graficzne i 'lunę'). Używam go ponieważ pozwala na dokładne administrowanie całym systemem (konta użytkowników, dostęp do plików) co jest w moim przypadku niezbędne. Poza tym umożliwia większą kontrolę nad poszczególnymi elementami co również sobie wielce cenię w tym systemie, nie wspominając o stabilności. Więc jak widzisz nie każdy jest lamerem jak to sugerujesz. Na dodatek uważasz się za wielkiego speca mówiąc, że "normalni" użytkownicy nie powinni mieć dostępu do tego systemu. Twoje porady w stylu "dociśnij kabelki" lub "sprawdź czy masz odpowiednio szybki komputer" są po prostu kpiną w żywe oczy i tylko potwierdzają to co powiedziałam powyżej. Nie wszystkie kobiety to lamy jeśli chodzi o kompy - zapamętaj sobie
administracje ma tez XP home
tak, uwazam sie za speca, z racji tak wyksztalcenia, tak doswiadczenia jak i pracy jaka wykonuje - brzmi to paskudnie i samochwalczo, ale to mnie wyciagnieto do tablicy
docisnij kabelki - to niestety nie jest kpina - jest to rada rownie dobra jak kazda inna a sam po sobie wiem, ze czesto bardzo potrzebna bo powszechnie lekcewazona
a co do 'odpowiednio szybki komputer' - domyslasz sie jaki mam ja? nie sadze - ja nie mam bladego pojecia jaki masz Ty, wiec nie wiedzac zasugerowalem przyczyne problemow [polecam sprawdzic jak brzmia mp3 przekonwertowane w locie na P166]

co do stabilnosci to akurat mam troche inne doswiadczenia - DesignWorks [projektowanie ukl. logicznych] potrafi wyciagnac od systemu znacznie wiecej niz mu na to pozwalam a po zamknieciu system nie potrafi zwolnic pamieci (w w2k i NT problem nie istnieje)

nie chcialem nikogo urazic, ale (jak pisalem wyzej) przypadki przesiadki na XP bo blyszczy, swieci i fajnie sie nazywa sa bardzo czeste i bolesnie glupie

a to ze kobiety to nie lamy - to wiem i to bardzo dobrze :-)

pozdrawiam
__________________
2 * nec 20WGX2.. o mamo.. oczy za uszy
nie odpowiadam na pivy z pytaniami jak sie komus wlamac na mail [co za pomysl] i z prosba o pomoc w konfigu czegostam. te czasy sie skonczyly.
-Sid-The-Rat=> jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.05.2002, 20:03   #9
Weron
All Eyez On Me
 
Avatar użytkownika Weron
 
Data rejestracji: 29.09.2001
Posty: 3,568
Weron niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Weron niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
potem posty w stylu RATUNKUUUU albo POMOCYYY i w tekscie "wszystko dzialalo, zainstalowalem XP i nic nie dziala, o co tu chodzi?"
Niestety
Podobnie ma sie sprawa z zarzucaniem biosu do nagrywarki.Wgrywaja cos im nie wyjdzie i lament na forum.
Pozdro
Weron jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.05.2002, 07:08   #10
cana
Łaskobójca
 
Avatar użytkownika cana
 
Data rejestracji: 24.04.2001
Lokalizacja: Sigil
Posty: 2,160
cana zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
ale fajny dymek
1. nie nagrywać z mp3 tylko z wawów czyli konwersję robić przed paleniem / dodatkowy plus to sprawdzenie jakości materiału który będzie nagrywany/
2. xp jest ql / tylko szkoda że progsy używające dos4gw nie brykają po prawnie => vide sea
3.i tak jak pisane wyżej aspi i tym podobne wgrać lub jeszcze raz wgrać bo to produkt M$ i róznie to bywa / u mnie aspi samo z siebie znikło kiedyś /
4. ludzie po co te nerwy
5. i można w usługach pogrzebać / a nawet trzeba bo optymalnie skonfigurowany sys to 75% sukcesu
6. xp pro jest idealny do zabawy ./ do pracy teź bo mam na nim ilustratorka acada i corelopodobne i nic się nie gryzie ( ale fakt faktem złoma mam mocnego / a i fajnie wygląda / ale i tak wolę rh7x / ale niestety potrzebny mu servis pack / win2k już go ma a xp? /
pozdro
__________________
. Lenistwo jest drogą do świętości,
^|^^ a bluźnierstwo do raju ^^|^
^| Vintage Sansui & Braun/ADS |^
cana jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.05.2002, 07:42   #11
Fantomas
=F=
 
Data rejestracji: 19.04.2002
Lokalizacja: Toruń
Posty: 883
Fantomas niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Miałem podobny problem ale pod 98. Przeinstalowanie systemu i reinstalacja ASPI pomogła. Wydaje mi się, że nadtaktowanie magistrali czasem może też bruździć.
Do tego dohodzi obecność innych programów, takich jak EasyCD Adapteka - w niektórych przypadkach lubi on coś namieszać.
Cana, w Twoim poscie jest ciąg znaków rh7x. Informuję Cię, że od kilku dni zamiast "x" można wstawić "3". Popratrz: www.linuxnews.pl , oraz ftp: sunsite.icm.edu.pl (odpowiedni katalog). To tak poza tematem.
Fantomas jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.05.2002, 07:46   #12
cana
Łaskobójca
 
Avatar użytkownika cana
 
Data rejestracji: 24.04.2001
Lokalizacja: Sigil
Posty: 2,160
cana zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
wiem ze jest
bo właśnie wracam jak syn marnotrawny na łono kaptórka z objęć slacka wyrwawszy się / jakoś mi się przestał podobać /
pozdro
ps a może jakiś progs od pakietowego bruździ? / nie lubię pakietowego /
__________________
. Lenistwo jest drogą do świętości,
^|^^ a bluźnierstwo do raju ^^|^
^| Vintage Sansui & Braun/ADS |^
cana jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.05.2002, 08:37   #13
bgn
`
 
Avatar użytkownika bgn
 
Data rejestracji: 10.08.2001
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Posty: 1,770
bgn niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
do elfki. Jest to dosyc typowe w sytiuacji, kiedy soft do nagrywania nie bardzo potrafi obsluzyc nagrywarke w konkretnym systemie operacyjnym. Doszukiwalbym sie problemow po stronie Nero i jego cudownych numerow rejestracyjnych ( i dlatego wole Wiona ktory jak ma swoj numerek to drivery zawsze mozna pobrac z roxio i nie ma takich numerow).
bgn jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.05.2002, 19:02   #14
Anazar
Bywalec
 
Data rejestracji: 10.05.2002
Posty: 45
Anazar w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
XP to największa porażka. Wystarczy wywalić XP i poczytać pozostałe posty jest w nich dużo świetnych rad. Ale pozytywne pisanie o XP to przesada. Znam kilkunastu ludzi którzy nagrywali pod tym systemem i niestety kończyło to się źle.
Anazar jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.05.2002, 01:08   #15
Majonez
The Dark Admin Rises
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Majonez
 
Data rejestracji: 05.12.2000
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 1,774
Majonez zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Anazar (10-05-2002 20:02):
XP to największa porażka. Wystarczy wywalić XP i poczytać pozostałe posty jest w nich dużo świetnych rad. Ale pozytywne pisanie o XP to przesada. Znam kilkunastu ludzi którzy nagrywali pod tym systemem i niestety kończyło to się źle.
to sprobuj pod 98 otworzyc worda, excela, program, pocztowy, ciagnac cos z sieci i grac w marbita
jezeli ci sie to uda i to tak jedno po drugim nie po 5 min przerwy to daj znac a popolemizujemy dalej
__________________
M a j o n e z

- - - - - - - - - - - - - - - - - - info - - - - - - - - - - - - - - - - - -
66 zarejestrowany użytkownik
Pierwszy Moderator/Administrator
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Majonez jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 12:17.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.