Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Audio/Stacjonarne nagrywarki i nośniki CD-R Audio

Audio/Stacjonarne nagrywarki i nośniki CD-R Audio Wszelkie dyskusje poświęcone audio - zgrywanie, kompresja, sprzęt



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 11.05.2002, 05:09   #16
-Sid-The-Rat=>
Kocham Paskudy, Świntuszę
 
Avatar użytkownika -Sid-The-Rat=>
 
Data rejestracji: 30.03.2002
Posty: 6,017
-Sid-The-Rat=> niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
majonez (11-05-2002 02:08):

to sprobuj pod 98 otworzyc worda, excela, program, pocztowy, ciagnac cos z sieci i grac w marbita
jezeli ci sie to uda i to tak jedno po drugim nie po 5 min przerwy to daj znac a popolemizujemy dalej

.
__________________
2 * nec 20WGX2.. o mamo.. oczy za uszy
nie odpowiadam na pivy z pytaniami jak sie komus wlamac na mail [co za pomysl] i z prosba o pomoc w konfigu czegostam. te czasy sie skonczyly.

Ostatnio zmieniany przez -Sid-The-Rat=> : 05.12.2002 o godz. 11:43
-Sid-The-Rat=> jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 12.05.2002, 22:05   #17
Sanctrum
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 14.01.2002
Posty: 17
Sanctrum w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Jest już nowsza wersja Nero, może to coś zmieni?
Ale i tak podałaś za mało szczegółów konfiguracji sprzętowej.
To co na Win98 chodziło poprawnie na XP może przycinać bo XP więcej
zasobów systemowych zabiera dla "siebie" i na innym aplikacjom pozostaje
o wiele mniej "pary". A porzyczyn Twoich problemów może być tak wiele, że
możemy tutaj jedynie powróżyć - a i tak nikt pewnie nie zganie (za mało szczegółów sprzetowych, itp.)
Pozdrawiam
Sanctrum jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.05.2002, 22:51   #18
Plemnik
Forumator
 
Avatar użytkownika Plemnik
 
Data rejestracji: 05.04.2002
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 787
Plemnik zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
-Sid-The-Rat=> (11-05-2002 06:09):
Cytat:
majonez (11-05-2002 02:08):

to sprobuj pod 98 otworzyc worda, excela, program, pocztowy, ciagnac cos z sieci i grac w marbita
jezeli ci sie to uda i to tak jedno po drugim nie po 5 min przerwy to daj znac a popolemizujemy dalej

majonez - ja mam zawsze uruchomionego eDonkeya, KaZaa, anywirusa i Eudore, do tego b. czesto dochodzi clon czy Nero, moja baza z plytami, word do drukowania okladek i Q3 kiedy zaczyna mi sie nudzic - i NIC nie pada (tylko ze ja mam 2GB RAMu)
mam w98
AAAaaa too wszystko jasne przeciez 2GB RAM to standard u wszystkich ;-)

PS Napisales cos o swoim wyksztalceniu i zawodzie jaki wykonujesz - a w profilu masz podane 21 latek, conieco malo na uzyskanie zawodu i wyksztalcenia...
Plemnik jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.05.2002, 05:13   #19
-Sid-The-Rat=>
Kocham Paskudy, Świntuszę
 
Avatar użytkownika -Sid-The-Rat=>
 
Data rejestracji: 30.03.2002
Posty: 6,017
-Sid-The-Rat=> niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
mam teraz 22 - doswiadczenie - od 15 roku zycia zarabiam na siebie robiac na poczatku www, pozniej dorabiajac na uczelniach a ostatnio w prywatnej firmie prowadzac obsluge baz danych - programowac umialem zaczynajac nauke w liceum, teraz jestem w polowie studiow (tematycznych) i uwazam ze mam prawo napisac o sobie to co napisalem, choc to glownie zasluga ojca, ktory sila wciagnal mnie w tzw. teleinformatyczny swiat...

a worda, excela i winampa zdazalo mi sie uruchamiac jeszcze pod staruszka w95 na Pentium200Pro - i wszystko dzialalo (choc dosc wolno)
__________________
2 * nec 20WGX2.. o mamo.. oczy za uszy
nie odpowiadam na pivy z pytaniami jak sie komus wlamac na mail [co za pomysl] i z prosba o pomoc w konfigu czegostam. te czasy sie skonczyly.
-Sid-The-Rat=> jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.05.2002, 11:49   #20
elfka
Bywalec
 
Data rejestracji: 15.04.2002
Posty: 46
elfka zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Good for you... Ale jak narazie to mały związek ma to z moim problemem w nagrywaniu audio...
elfka jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.05.2002, 11:58   #21
elfka
Bywalec
 
Data rejestracji: 15.04.2002
Posty: 46
elfka zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ehhh, może ci którzy się spierają i pyszą poszli by to robić gdzie indziej? Bardzo dziękuję tym którzy podali jakiekolwiek rady w związku z moim postem.

ASPI instalowałam (force aspi). Potem jeszcze najwyżej spróbuje coś zamieszać z nero aspi.

Może to i coś z serialem. W każdym bądź razie wcześniejsze nero dobrze nagrywało audio (bądź co bądź pod innym systemem) więc jednak wypada sprawdzić inną wersję.

pozdrówki i czekam na dalsze rady

Ps. Jeśli ktoś nie doczytał to mój problem dotyczy jedynie AUDIO - wszystko inne dobrze się nagrywa. Więc proszę to uwzględnić.
elfka jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.05.2002, 12:20   #22
elfka
Bywalec
 
Data rejestracji: 15.04.2002
Posty: 46
elfka zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
I jeszcze raz ja. Do tych którzy się pytali o sposób podpięcia nagrywarki, sprzęt jaki mam itp:

- nagrywarka chodzi jako master na IDE 2 (tylko sama nagrywarka)
- chodzi w Multi-Word DMA tryb 2
- dysk na IDE 1 chodzi jako UDMA 33 (jest UDMA 66 ale płyta pozwala tylko na 33)
- płyta to jest nienowa ale dobra intelowska P6BX-A+ (bios najnowszy jaki jest dostępny)
- procesor Celeron 333@416 (szyna chodzi na 83)
- 128MB RAM
z innych urządzeń mam Geforce 2 MX 200, SB Live! Value, Tuner TV
elfka jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.05.2002, 12:34   #23
Zetoxa
liniejący leming
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Zetoxa
 
Data rejestracji: 20.12.2001
Lokalizacja: N-H
Posty: 12,623
Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
... w przeciwieństwie do Sid'a fachowcem nie jestem, ale pisałaś elfko, że problemy były przy nagrywaniu z mp3, może potrzebujesz mp3 encoder dla Nero ?
__________________
c'est la vie !!!
Zetoxa jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.05.2002, 13:10   #24
cana
Łaskobójca
 
Avatar użytkownika cana
 
Data rejestracji: 24.04.2001
Lokalizacja: Sigil
Posty: 2,160
cana zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Elfko a próbowałaś czymś innym niż nero zrobić audio?
np winon olbo feurio
jeśli natomiast robisz audio z mp3 w locie to zrób je normalnie po bożemu najpierw na wav'a a next wypal bo możne jak to w poście wyżej stoi, cosik jest nie tak z mp3 encoderem neronka
aha jak to nero to masz przecież loga i możesz go zapodać jako mały załacznik / moze w nim cosik pisze ( choc nie, bo nero nie krzaczy się tylko zamraża i tam może nic nie pisać )
pozdro
__________________
. Lenistwo jest drogą do świętości,
^|^^ a bluźnierstwo do raju ^^|^
^| Vintage Sansui & Braun/ADS |^
cana jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.05.2002, 14:48   #25
Pedros
Second variety
 
Avatar użytkownika Pedros
 
Data rejestracji: 11.01.2002
Lokalizacja: dziki wschód
Posty: 1,843
Pedros zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
I moim zdaniem celeron 333 to nie jest najszczęśliwszy procesor do wypalania z mp-3 w locie. Ponadto wizdoza zżera większość pamięci którą masz.
A konwersja wymagania stawia przede wszystkim procesorowi i dyskowi (transmisji)

W związku z tym mam pytanie - czy kiedykolwiek wypaliłaś w taki sposób płytę, czy są to od początku próby nieudane?

Cana ma rację - przekonwertuj na Wavy i dopiero wypal audio.

A poza tym nagrywarki podobno bardzo nie lubią przetaktowania. Piszę podobno, bo sam nie stosuję przetaktowania.
__________________
Pozdrawiam Pedros
Pedros jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.05.2002, 15:00   #26
cana
Łaskobójca
 
Avatar użytkownika cana
 
Data rejestracji: 24.04.2001
Lokalizacja: Sigil
Posty: 2,160
cana zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
wypałki lubią oc, tylko nie powyżej 41 MHz na PCI / ale może z manuala jest przełaczony dzielnik na 1/3 a nie 1/2 ale wtedy zdycha transer z dysku i wszyskiego na PCI / ,a co do paremetrów kompa z xp to Pedros masz prawdopodobnie rację / a mnie umnkneło że tam i xp i 128 i nadtaktowany celek 333/ mało ramu i wolnawy procek jak dla Windy Exprerymantalnej i dekodowania w locie mp3
pozdro
__________________
. Lenistwo jest drogą do świętości,
^|^^ a bluźnierstwo do raju ^^|^
^| Vintage Sansui & Braun/ADS |^
cana jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.05.2002, 15:07   #27
elfka
Bywalec
 
Data rejestracji: 15.04.2002
Posty: 46
elfka zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
100% wypalonych na tej konfiguracji audio było poprawnych. Jedyna zmiana to system - wcześniej był windows 98 i ME a teraz windows XP.

Nie no bez przesady, 128 MB w zupełności wystarcza do wypalania płyt pod xp. Poza tym prędkość dysku też jest OK.
Właśnie przed chwilą nagrałam płytkę audio i działa. Co prawda jakby na chwilę zatrzymało się przy 5% ale poszło dalej i OK. Spróbowałam jeszcze raz wypalić tyle że już tylko 3 utwory i zatrzymało się znowu, tym razm na 11%. Procetnowość uległa zmianie pewnie dlatego, że mniej danych tym razem nagrywałam.

Operację tę zrobiłam na nowo ściągniętym nero 5.5.8.2 (bez użycia seriala).
elfka jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.05.2002, 15:31   #28
-Sid-The-Rat=>
Kocham Paskudy, Świntuszę
 
Avatar użytkownika -Sid-The-Rat=>
 
Data rejestracji: 30.03.2002
Posty: 6,017
-Sid-The-Rat=> niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
elfko - mam spostzezenie: jak sie okazalo pytanie o predkosc twojego komputera nie bylo 'kpina w zywe oczy'
twoj sprzet jest po prostu slaby (nie wiem czy ZA slaby na mp3 w locie bo nigdy nie mialem 333) a win XP ma MINIMALNE wymagania 128mb RAM i chyba (bo nie pamietam) 450MHz procka

przetaktowanie jest niepotrzebne i negatywnie wplywa na sprawnosc nagrywarki (tak samo i innych komponentow) - jesli nie jest to dla ciebie problemem znies przetaktowanie i sproboj wypalic plyte
poza tym pytanie - ile plyt zepsulas?, czy jest jakas liniowosc problemu?, czy objawy sa zawsze te same, czy jest random (od razu powiem ze znacznie gorszy jest drugi przypadek)

w ostatecznosci sproboj wypalic plyte windows media playerem - on tez to umie

i jeszcze jedno - czy plyty nagrane pod w98 nie maja ZADNYCH wad? zadnych szumow? przeskokow? jesli nie to masz przyklad zarlocznosci wXP na zasoby - on tak po prostu ma...

i jeszcze jedno - zrob jaks mp3 w 256kb/s i nagraj je 6 razy na plyte (dekompresja 256 jest latwiejsz i szybsza niz 128 - komp moze sie wyrobi)

i to tyle gledzenia (o przetaktowaniu posluchaj cany - ja podkrecalem tylko procesory - szyny to za duze ryzyko
__________________
2 * nec 20WGX2.. o mamo.. oczy za uszy
nie odpowiadam na pivy z pytaniami jak sie komus wlamac na mail [co za pomysl] i z prosba o pomoc w konfigu czegostam. te czasy sie skonczyly.
-Sid-The-Rat=> jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.05.2002, 15:34   #29
&y
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 07.06.2001
Posty: 157
&y zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
elfka (13-05-2002 16:07):
[...]
Nie no bez przesady, 128 MB w zupełności wystarcza do wypalania płyt pod xp. [...]
Pod MS eXPerymentem nie wystarcza - zwlaszcza przy nagrywaniu audio z mp3 system sie dusi - proponuje minimum 192MB
__________________
.: O tym kim jestes, nie swiadczy to co posiadasz, lecz jak to wykorzystujesz :.\n&y
&y jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.05.2002, 16:20   #30
elfka
Bywalec
 
Data rejestracji: 15.04.2002
Posty: 46
elfka zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
To może po kolei :
Po pierwsze wbrew różnym opiniom moja konfiguracja spełnia wszelkie wymagania i nawet nie jest minimalna. Microsoft podaje (TYLKO PLEASE nie zaraz nie posypie się 1000 postów mówiących że microsoft kłamie i że jest syfem i że zmyśla i co tam jeszcze przychodzi często różnym ludkom do głowy Skupmy się na faktach:

Komputer osobisty z zalecanym zegarem 300 MHz lub szybszym; minimum wymagane - 233 MHz (jeden lub dwa procesory); rodzina Intel Pentium/Celeron, lub AMD K6/Athlon/Duron lub procesor kompatybilny;
Zalecane 128MB pamięci RAM lub więcej (minimum 64MB; w tym wypadku mogą nastąpić straty wydajności i sprawności niektórych funkcji);
1.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym;
Super VGA (800 × 600) lub adapter video i monitor o wyższej rozdzielczości;
Napęd CD-ROM lub DVD;
Klawiaturę oraz Microsoft Mouse lub zgodne urządzenie wskazujące.

Z tego co widzisz Sid, mój procek jest nawet nieco lepszy niż zalecany (nawet bez podkręcenia). Muszę Wam powiedzieć że Windows mi łądnie chodzi. Po wyłączeniu bajerów graficznych i ustawieniu największej wydajności pracuje się na nim praktycznie tak samo jak na win ME. Mam porównanie też z komputerem znajomej osoby która ma procesor 1Ghz i 256MB i naprawdę moja nie wypada blado na tle tej konfiguracji.

Co do przetaktowania to mam je od 2 lat i tylko raz z jednym dyskiem sprawiało mały problem przy transferze ale wystarczyło włączyć PIO MODE 3 i było OK. Oprócz tego system zachowuje się nadzwyczaj stabilnie i nawet na wcześniejszych systemach ilość zawieszeń w ciągu 3 lat można policzyć na palcach obu rąk (no może i jeszcze nóg A co do szyny to inaczej nie da się podkręcić tego procesora bowiem mnożnik jest zablokowany.

Ile zepsułam? Chodzi Ci o audio czy wogóle? Zresztą nieważne, bo nie zepsułam ani jednej płyty jeszcze. A nagrałam ich około 200 (głównie dane). Jak już wspomniałam wcześniej nie miałam takich problemów wcześniej; dopiero teraz pierwszy raz na xp nagrałam audio i pojawił się problem więc "przybiegłam" na forum po pomoc. Cały czas nagrywam na CDRW (po co marnować CDR). Co do CDR to już pisałam tym wyżej.

Tak, jest liniowość. Właśnie znowu nagrałam kolejną płytę z powodzeniem. Jednak wyglądało to tak:
- rozpoczynam nagrywanie
- dochodzi do 4% (początek czyli ładowanie plików itp.)
potem od 5% do 8% bodajże wolno szło (w tym czasie nero pokazywało że bufor nagrywarki nie jest wogóle wypełniony) i potem dopiero szło już normalnie (czyt. szybciej) ale bufor nagrywarki już był wypełniony - przynajmniej tak nero pokazywało - bo jak jest faktycznie to nie wiem.
elfka jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 07:33.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.