Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Audio/Stacjonarne nagrywarki i nośniki CD-R Audio

Audio/Stacjonarne nagrywarki i nośniki CD-R Audio Wszelkie dyskusje poświęcone audio - zgrywanie, kompresja, sprzęt



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 13.05.2002, 17:18   #31
cana
Łaskobójca
 
Avatar użytkownika cana
 
Data rejestracji: 24.04.2001
Lokalizacja: Sigil
Posty: 2,160
cana zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Elfka sprawdzałaś loga z nero jak już Ci wypaliło z tym przestojem na 5-ciu % i skończyło poprawnie to i log się wykonał i tam cosik jednak powinno być / zawsze mozna przeanalizowac /
128mb to naprawdę minimum dla tej windy a przy 256 tak samo trzeba bajęry wycinak bo się wlecze nawet na mocnym procku / gdzie się podział optymalizacja? wiem wiem przegrała z marketingiem / tak jak 64 dla nt4 sp5/ a to że Ci to ładnie bryka to zasługa nadtaktowanej szyny / wszystko zasuwa szybciej / tylko zę przy wysakich PCI mogą / ale nie muszą / pojawiac się kłopoty na IDE / za padami dysków włącznie, tfu na psa urok ( tego nikomu nie życzę)/ a wracając do audio / jak ja tego nie lubię <tzn wracania do głównego tematu> / to palenie ich prosto z mp3 to niepotrzebna strata/ wiem płyty tanie ale cięzko to sobie wytłumaczyć jak właśnie ostatni czysty nośnik polazł do kosza a tu jeszcze trzeba coś wypalić / a i często z jakościa wynikowej audio bywa różnie / zawsze to lepiej odsłuchać wyrywkowo wav'y
a zresztą rozwiązałaś problem sama
ah1. off tipice są bardzo kształcące
aha2. ja tam nie lubię M$ zresztą paierosów i wódy też a i piję i palę
pozdro
__________________
. Lenistwo jest drogą do świętości,
^|^^ a bluźnierstwo do raju ^^|^
^| Vintage Sansui & Braun/ADS |^
cana jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 13.05.2002, 18:13   #32
sobi1
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 10.12.2001
Lokalizacja: Południe
Posty: 352
sobi1 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
a moze tak sprobowac nagrywac w czyms innym. Np. Feuro?
sobi1 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.05.2002, 18:54   #33
elfka
Bywalec
 
Data rejestracji: 15.04.2002
Posty: 46
elfka zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cana: załączam log z tego ostatniego wypalenia. Poczytaj to może coś tan znajdziesz
elfka jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.05.2002, 05:24   #34
-Sid-The-Rat=>
Kocham Paskudy, Świntuszę
 
Avatar użytkownika -Sid-The-Rat=>
 
Data rejestracji: 30.03.2002
Posty: 6,017
-Sid-The-Rat=> niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
poczytalem tego loga - wnioski sa:

po pierwsze masz 32 MB wolnej pamieci w momecie przystepowania do wypalania (tak podaje Nero) - to MALO, to BARDZO malo

po drugie - jak nagrywasz CD-TEXT to uzywaj DAO/96 a nie DAO (CD-TEXT z tego co mi wiadomo jest zapisywany w subkanalach)

po trzecie - staraj sie usuwac ".mp3" z nazw zbiorow, to smiesznie potem wyglada na odtwarzaczu

po czwarte - sluchasz nienajgorszej muzyki :-)

po piate - ile robilas prob z ta konkretna plyta RW? i co pisal nero kiedy sie wyglebial, czy tez trzeba bylo kompa resetowac? i jezeli go resetowalas to ile czasu mial komp pomiedzy powieszeniem a nacisnieciem guzika 'help'?
plyte RW chyba czas wymienic...

po szoste - w calym log'u jest jedna dziwna rzecz, mianowicie sam poczatek "4083yt3gngfdh" - co to jest??

po siodme i ostatnie - pytali o to poprzednicy - czy probowalas zrobic to czym innym, WinOn CD, CDRWin czy tez w ostatecznosci MEdia Playerem?
__________________
2 * nec 20WGX2.. o mamo.. oczy za uszy
nie odpowiadam na pivy z pytaniami jak sie komus wlamac na mail [co za pomysl] i z prosba o pomoc w konfigu czegostam. te czasy sie skonczyly.
-Sid-The-Rat=> jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.05.2002, 07:00   #35
cana
Łaskobójca
 
Avatar użytkownika cana
 
Data rejestracji: 24.04.2001
Lokalizacja: Sigil
Posty: 2,160
cana zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
też przeczytalem / na marginesie to aqrat nie moja muza ale spoko/ i z uporem maniaka będę powtarzał: przed paleniem przerób te mp3 na wav'y i next wypal / problem nie powiniem sie pojawić bo jak palisz dane to nic a nic nie zajmuje / poza samą windą / procka i ramu i jest po kłopocie natomiast podczas konwersji maszynka ma dużo więcej roboty
a wracając do tego co sie pisze na opakowaniach sytemów operacyjnych i gier i innego softu to co tam piszą jako zalecane trzeba uznawać jako minimum a ich minimum za instalację lub uruchomienie zakończone sukcesem / bez jakichkolwiek prób pracy lub działania /
pozdro
__________________
. Lenistwo jest drogą do świętości,
^|^^ a bluźnierstwo do raju ^^|^
^| Vintage Sansui & Braun/ADS |^
cana jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.05.2002, 07:41   #36
bgn
`
 
Avatar użytkownika bgn
 
Data rejestracji: 10.08.2001
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Posty: 1,770
bgn niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
czytam to z uwaga. Ja mam ciut szybszy procesor, ale nie zakladam XP, bo zasoby mojego komputera zabierane przez system zostawiaja niewiela na pracujace amplikacje.
To co pisza ludzie BillaG. to jest "teoretyczna prawda". Z dawnych czasow pamietam, jak dla Worda 2.0. pisano, ze wystarczy 1MB ramu, ale jak chcialem wymienic wielokosc literki - to moglem spoko wyciagnac gazeta. Za malo zasobow na nagrywanie w locie z mp3, bo przeciez pracuje konwerter i dlatego to stoi w miejscu. I tak bedzie zapewne w Feurio, wionie i reszcie
bgn jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.05.2002, 07:42   #37
Pedros
Second variety
 
Avatar użytkownika Pedros
 
Data rejestracji: 11.01.2002
Lokalizacja: dziki wschód
Posty: 1,843
Pedros zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Miałaś 98 i było ok.
Zmieniłaś na XP i jest źle.
No to przecież jasne, że brakuje Ci zasobów do tej konwersji w locie - takie jest moje zdanie więc może jednak konweruj na audio przed wypaleniem.
Ale tu już się powtarzamy
__________________
Pozdrawiam Pedros
Pedros jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.05.2002, 14:41   #38
elfka
Bywalec
 
Data rejestracji: 15.04.2002
Posty: 46
elfka zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Sid: 4083yt3gngfdh to po prostu nazwa użytkownika ('zarejestrowano dla').

Poza tym nagrałam w Feurio (które domyślnie ma zrzucanie najpierw do wave) i nagrało się bez problemu - jak nóż wbity w ciepłe masełko

Za drugim razem kiedy wyłączyłam konwersje do waveów to się schaczyło tak jak w Nero. Czyli wychodzi na to, że to prawdopodobnie z powodu braku zasobów.

Tak poza tym to ściągnęłam też WinOnCD i po zainstalowaniu nie mogę tego uruchomić. Wyskakuje: 'Uruchomienie tej aplikacji nie powiodło się, ponieważ nie znaleziono ISO32.dll. Ponowne zainstalowanie aplikacji może naprawić ten problem.' (chyba nie muszę mówić, że instalowałam ponownie). Ściągnęłam też jakieś driver'y do WinOn'a ale one nic nie pomogły.

Następna sprawa to nagranie w Nero tak aby najpierw zrzucał do wave'ów. Jak to ustawić? Jak wybiorę nową kompilację to w ustawieniach jest coś takeigo jak Calculate audio filters on the fly (nie jest zaznaczone) ale to chyba nie to, co?
elfka jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.05.2002, 20:24   #39
-Sid-The-Rat=>
Kocham Paskudy, Świntuszę
 
Avatar użytkownika -Sid-The-Rat=>
 
Data rejestracji: 30.03.2002
Posty: 6,017
-Sid-The-Rat=> niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
fajna masz nazwe uzytkownika

WinOnCD - potrzebujesz driverow ze strony Roxio do XP -> bez tego nie ruszy za Chiny Ludowe, poza tym nie instaluj jesli nie musisz, Nero i WinOnCD znane sa z tego ze sie nie lubia (nie zawsze, ale czesto) i moze sie zdarzyc, ze nie bedzie ci dzialac nic...

aaaaaby poprawnie zamieniac na wav'y nie-w-locie, musisz zaznaczyc 'cache tracks before burning' i do tego w zakladce CDA options - wybrac z pola Strategy - tempfile strategy - wtedy Nero przygotuje tracki w formacie cda (czyli wav'y bez naglowkow) na dysku a dopiero potem je nagra... [niestety doswiadczenie mowi mi, ze ta metoda potrafi sie wykrzaczyc bez podania przyczyn]

jest tez metoda lopatologiczna - konwertujesz mp3->wav za pomoca np. Winampa, czy Feurio (jesli nie wiesz jak - przeczytaj tekst 'interaktywny kurs nagrywania plyt z pomoca Winampa' na stronie glownej cdrinfo.pl -> prawe menu -> opisy programow do nagrywania -> winamp) i nagrywasz przeciagajac wav'y

co by tu jeszcze? ah - gratuluje wytrwalosci w nagrywaniu tej plyty i tego, ze pierwszym odruchem nie byl upgrade biosu nagrywarki (ciut przyciezki sarkazm na pytania typu: 'co daje bios XXXX bo wlasnie wgralem i chcialbym wiedziec')

.
__________________
2 * nec 20WGX2.. o mamo.. oczy za uszy
nie odpowiadam na pivy z pytaniami jak sie komus wlamac na mail [co za pomysl] i z prosba o pomoc w konfigu czegostam. te czasy sie skonczyly.

Ostatnio zmieniany przez -Sid-The-Rat=> : 05.12.2002 o godz. 11:49
-Sid-The-Rat=> jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.05.2002, 22:45   #40
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,860
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Sorki, ze wtracam swoje 3 grosze...ale skoro juz rozgryzacie nero - to dlaczego tych wav-ow nie zrobic w nero, ale wczesniej przed nagrywaniem, niezaleznie. W zakladce extras->file encoding ladujesz te swoje mptrojki i jako wyjsciowy format dajesz wav. Trwa to chwilke, ale robi spoko i niezawodnie (sam tak zawsze robie). Potem juz standardowo w kompilacji audiocd przeciagasz te przed chwila zrobione wavy i wypalasz. Zero ryzyka. Wiem, ze mozna w EAC-u czy Feurio czy innych, ale po co skoro wszystko mozna zrobic za jednym odpaleniem nero. SID - twoja metoda z wavami w nero cos mi nie trafia do przekonania :-)
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest online   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.05.2002, 07:58   #41
bgn
`
 
Avatar użytkownika bgn
 
Data rejestracji: 10.08.2001
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Posty: 1,770
bgn niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
wracajac do softu:
w feurio sa dwie mozliwosci: w locie lub przez obraz
w twoim przypadku nalezy robic to przez "obraz"
co do wiona to potrzebny jest 5.0 ( moze byc z s.p. 5.02)
wiona mozesz sciagnac ode mnie http://credit.ae.wroc.pl/~iep/wion/
a z roxio tylko ostatniego unidrivera
Mysle, ze jesli bedziesz kopiowala przez imaga, to kazdy soft bez problemu to zrobi
bgn jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.05.2002, 11:26   #42
elfka
Bywalec
 
Data rejestracji: 15.04.2002
Posty: 46
elfka zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Nie wiem co ma z tym wsólnego image. Ja nie kopiuje płyty audio tylko robię ją z mp3.

Co do WinOna to sądzisz, że jakiego mam? Unidrivera też mam - jak napisane wyżej.
elfka jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.05.2002, 11:44   #43
bgn
`
 
Avatar użytkownika bgn
 
Data rejestracji: 10.08.2001
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Posty: 1,770
bgn niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
ano image ma to do siebie, ze najpierw na dysku robi sie plik przejsciowy, a potem spokojniutko przesylane jest to do nagrywareczki i trzeba miec wyjatkowo poszatkowany dysk, ze transfwer sie nie wyrobil.
A co do wiona - to nie wiem, ale wiem, ze instaluje sie bez zadnych klopotow, w zwiazku z czym nie powinno byc zadnych komunikatow o braku bibliotek, chyba ze jest to jakis skaszniony install
bgn jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.05.2002, 12:24   #44
elfka
Bywalec
 
Data rejestracji: 15.04.2002
Posty: 46
elfka zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Tzn. że można niejako utworzyć image w którym będą zawarte moje wybrane pliki i potem go nagrać, tak?

Tak z ciekawości pytam, bo już pisałam, że z wave'ów nagrywa się bez najmniejszego problemu.
elfka jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.05.2002, 12:33   #45
bgn
`
 
Avatar użytkownika bgn
 
Data rejestracji: 10.08.2001
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Posty: 1,770
bgn niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
wlasnie tak to dokladnie jest. Przyznam sie, ze tylko tak nagrywam ( zostalo mi to z nagrywarki x2 bez burnproffa) i nie pamietam, kiedy mi sie zrypala plyta, ale mam 100 lat i nie jestem szybki Bill ( nagrywanie przez image trwa dluzej i trzeba na dysku miec te 650 - 800 MB ) wolnego miejsca dla przejciowego imaga
bgn jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 07:58.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.