Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Audio/Stacjonarne nagrywarki i nośniki CD-R Audio

Audio/Stacjonarne nagrywarki i nośniki CD-R Audio Wszelkie dyskusje poświęcone audio - zgrywanie, kompresja, sprzęt



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 19.02.2009, 23:53   #1
serwituty
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 19.02.2009
Posty: 6
serwituty w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Przygotowanie płyty-matki dla tłoczni - pytania techniczne

Witam!

Nie zauważyłem żadnego działu do witania się, więc witam się tu

Gram w zespole. Nagraliśmy płytkę i teraz przygotowuję materiał dla tłoczni. Przegrzebałem FAQ'a, archiwa i nie znalazłem odpowiedzi na parę spraw, ktore są dla mnie ważne przy robieniu płyty matki... Będę ją wypalał z plików wave.

1. Jak sprawdzić ilość błędów na płytce do nagrywania? Ponoć K-Probe działa tylko na LiteOn'ach, a ja mam w laptopach nagrywarki Optiarc DVD RW AD-7530A i Optiarc DVD RW AD-7540A. Czy jest jakiś soft który przetestuje płytę na tych nagrywarkach?

2. Jak dołożyć CD-Text do płyty? Próbowałem, nagrałem płytę, dodałem opisy tracków, włączyłem CD-Text, tryb DAO. Nagrywałem na nagrywarkach z pkt 1 i nic. Windows nie widzi żadnych opisów, a nie mam żadnego normalnego odtwarzacza...

3. W związku z pkt 2. - jak sprawdzić, czy płyta ma nagrane ścieżki z CD-Text?

4. Jak sprawdzić, czy nagrywarka w ogóle wspiera CD-Text?

5. Jak dołożyć grafikę w ramach CD-Text i za pomocą jakiego programu? W artykule http://www.cdrinfo.pl/artykuly/cdtext/ jest napisane, że się da, ale nie jest napisane, jak to zrobić.

6. Czy jest sens nagrywać na płycie TDK CD-R AUDIO (for cd-r audio recorders)? Ktoś mi mówił, że to płyta do "głębokiego" nagrywania. Nie wiem co to znaczy i czy nagrywarki z pkt 1 dadzą radę nagrać materiał...

7. Czym w ogóle nagrywać ten materiał - znaczy się jakim programem?

8. Mam tylko Nero Smart Essentials, które nagrywa najwolniej 8x. Czy inne programy będą w stanie zmusić napęd do nagrywania np. 4x?

Dzięki za odpowiedzi!

pozdrawiam
Wojtek
serwituty jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 20.02.2009, 00:17   #2
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,458
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez serwituty Podgląd Wiadomości
Witam!

Nie zauważyłem żadnego działu do witania się, więc witam się tu
Może być.
Cytat:
Napisany przez serwituty Podgląd Wiadomości
[...] Przegrzebałem FAQ'a, archiwa i nie znalazłem odpowiedzi na parę spraw, [...]

1. Jak sprawdzić ilość błędów na płytce do nagrywania? Ponoć K-Probe działa tylko na LiteOn'ach, a ja mam w laptopach nagrywarki Optiarc DVD RW AD-7530A i Optiarc DVD RW AD-7540A. Czy jest jakiś soft który przetestuje płytę na tych nagrywarkach?
Słabo szukałeś.

Nero CD/DVD Speed - odczytywanie wyników

Nec (bo optiarc to nic innego jak Nec) od biedy da radę testować, ale niekoniecznie na oryginalnym firmware.

Wgraj coś stąd: http://liggydee.cdfreaks.com/page/en/
Cytat:
Napisany przez serwituty Podgląd Wiadomości
[...]

4. Jak sprawdzić, czy nagrywarka w ogóle wspiera CD-Text?
Nero Info Tool pokaże.
Cytat:
Napisany przez serwituty Podgląd Wiadomości
5. Jak dołożyć grafikę w ramach CD-Text i za pomocą jakiego programu? W artykule http://www.cdrinfo.pl/artykuly/cdtext/ jest napisane, że się da, ale nie jest napisane, jak to zrobić.
Nigdy się w to nie bawiłem - IMO to nikomu i do niczego niepotrzebne.
Cytat:
Napisany przez serwituty Podgląd Wiadomości
6. Czy jest sens nagrywać na płycie TDK CD-R AUDIO (for cd-r audio recorders)? Ktoś mi mówił, że to płyta do "głębokiego" nagrywania. Nie wiem co to znaczy i czy nagrywarki z pkt 1 dadzą radę nagrać materiał...
Nie ma sensu.

Verbatim, sony, złote benq.
Cytat:
Napisany przez serwituty Podgląd Wiadomości
7. Czym w ogóle nagrywać ten materiał - znaczy się jakim programem?

8. Mam tylko Nero Smart Essentials, które nagrywa najwolniej 8x. Czy inne programy będą w stanie zmusić napęd do nagrywania np. 4x? [...]
Może lepiej x1?

Dla dzisiejszych nagrywarek i nośników optimum leży między x8 a x32
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.02.2009, 08:05   #3
Bartez
Team Member
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Bartez
 
Data rejestracji: 18.10.2002
Lokalizacja: malopolska
Posty: 4,175
Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez joujoujou Podgląd Wiadomości

Nec (bo optiarc to nic innego jak Nec) od biedy da radę testować, ale niekoniecznie na oryginalnym firmware.
Od niedawna jest już tylko Sony Optiarc
__________________
Pozdrawiam
Bartez

Ranking dysków twardych
Bartez jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.02.2009, 08:36   #4
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,458
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez Bartez Podgląd Wiadomości
Od niedawna jest już tylko Sony Optiarc
Fakt, niemniej jednak biosy są na NEC'owej liście (dokładnie to sony/nec/optiarc).
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.02.2009, 08:53   #5
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,871
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Co do CD-textu, to potrzebujesz odtwarzacza który go widzi, np Jet-Audio. Zwykłe odtwarzacze i windowsowy CD-textu nie odczytują.
Chyba też samochodowe odtwarzacze potrafią go odczytać, przynajmniej niektóre.
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.02.2009, 09:10   #6
serwituty
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 19.02.2009
Posty: 6
serwituty w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dzięki za informacje i odpowiedzi

Jakby ktoś miał ochotę, to na http://gonaked.republika.pl/wladza.zip jest część naszego materiału (128kbit, pełne wersje). To tak poglądowo

Potestowałem sobie nagrania CD Speedem i jestem przerażony. Człowiek żył w nieświadomości... nie wiem w ogóle czy takie nagrania można dać do tłoczni. Najlepszy wynik (o dziwo na płycie Maxell) - ocena jakości 97, błędy C1 - max. 80, łącznie około 1350. O dziwo na płytce dedykowanej pod audio mialem 5500 błędów C1, ale ten błąd maksymalny wynosił coś ponad 20 i może dlatego jakość została oceniona na 96. Na Verbatimach porażka, 8-10 tys. błędów, a to tylko 33 minuty muzyki...

W artykule który mi polecił joujoujou jest napisane, że tych błędów nie ma być więcej niż 220. Kurde, w najlepszym wyniki miałem 6 razy więcej
serwituty jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.02.2009, 09:24   #7
Bartez
Team Member
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Bartez
 
Data rejestracji: 18.10.2002
Lokalizacja: malopolska
Posty: 4,175
Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Możesz wrzucić tutaj te screeny? Może jednak coś źle interpretujesz?
__________________
Pozdrawiam
Bartez

Ranking dysków twardych
Bartez jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.02.2009, 09:37   #8
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
A czy płyte do tłoczni trzeba dawać jako płytę? Narażać się na błędy C1/C2?
Ja bym dał to na DVD w postaci obrazu płyty (po ustaleniu w jakim formacie przyjmują).
Przecież chyba i tak oni z fizycznego CD-R odlewu nie zrobią
Tylko gdzieś muszą go zgrać?

Mam nikłe pojęcie na temat działania tłoczni, ale tak mi sie wydaje.

PS. 33 minuty to obraz się nawet na CD zmieści, tylko żeby nie wytłoczyli z obrazem

edit:
doczytałem, do glasmasteringu chyba trzeba mieć CD-R.. ale i tak bym się dopytał. Może jednak są urządzenia które tworzą matkę z bezpośrednio z danych.

Ostatnio zmieniany przez sobrus : 20.02.2009 o godz. 09:42
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.02.2009, 09:45   #9
serwituty
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 19.02.2009
Posty: 6
serwituty w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Bartez Podgląd Wiadomości
Możesz wrzucić tutaj te screeny? Może jednak coś źle interpretujesz?
Hehe, to bardzo możliwe, moja "wiedza" o zagadnieniu ma 12 godzin

Proszę wyniki:
Maxell:
http://republika.pl/hmlysy/maxell.jpg

TDK:
http://republika.pl/hmlysy/tdk.jpg

Verbatim:
http://republika.pl/hmlysy/verbatim.jpg

No i?

W.
serwituty jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.02.2009, 10:11   #10
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
nie więcej niż 220 błędów ale na sekunde
Dwie pierwsze płyty są nagrane przyzwoicie.
Na maxellu maksymalny poziom błędów jest 10x niższy niz dopuszczalna norma.
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.02.2009, 14:28   #11
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,871
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Dlaczego dziwi cię dobry wynik na maxellach? Przecież to zawsze były dobre płyty, a te są od Riteca czyli OK.

Dla testów i porównania, możesz to jeszcze nagrać na innych nagrywarkach, jakoś do tych laptopowych nie mam zaufania.
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.02.2009, 17:18   #12
serwituty
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 19.02.2009
Posty: 6
serwituty w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
OK, dziękuję wszystkim za podpowiedzi

Płytkę oddałem do wytłoczenia z wzorca na Maxellu. A Grzenowi wyjaśniam, że sporo ludzi poleca Verbatima, o Maxellu nie wspominając, a okazało się że Maxell był dużo dużo lepszy...

pozdrawiam i dzięki
Wojtek
serwituty jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.02.2009, 17:40   #13
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
No to po leśnym dzbanie za sukces!
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.02.2009, 17:43   #14
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,871
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Maxell zawsze był dobry, tylko rzadko spotykany, dlatego mało kto wspomina o nim.
Podobnie Kodak Gold - w PL praktycznie nieosiągalny, teraz nawet nie wiem, czy jeszcze produkowany.

Co do Verbatimów (z CD-R) - dobre zawsze były te od Mitsubishi (niebieskie MetalAzo i Colour - obie na cyjaninie) i od Tayo Yuden (Pastel - też na cyjaninie), reszta to średnio przyzwoita przeciętność. Te dobre prawdopodobnie też już nie do kupienia...może czasami jeszcze uda ci się kupić gdzieś pastele.
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.02.2009, 18:37   #15
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,287
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez grzeniu Podgląd Wiadomości
Maxell zawsze był dobry, tylko rzadko spotykany, dlatego mało kto wspomina o nim.
Właściciel marki Maxell- Hitachi wycofał się z PL jak go ITI na kasie przewalił i na razie nie ma planów powrotu-wszystko co u nas można jeszcze czasami kupić dociera okrężnymi drogami-
czary2mary jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Powtórka z historii - trochę długie para Off topic 63 01.09.2005 09:50
Projekt Freeware Calme Komputery - oprogramowanie i sprzęt 0 16.05.2005 19:31
Jak zrobić autostart dla nowj płyty np z programami Bzyku Napędy optyczne CD 1 27.12.2001 19:10
Najlepsze płyty do Audio dla Yamahy 8424 IDE Rozpruwacz Napędy optyczne CD 8 14.09.2000 00:29


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 00:44.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.