Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Audio/Stacjonarne nagrywarki i nośniki CD-R Audio

Audio/Stacjonarne nagrywarki i nośniki CD-R Audio Wszelkie dyskusje poświęcone audio - zgrywanie, kompresja, sprzęt



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 28.10.2017, 18:54   #1
4x4Offroad
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 25.08.2017
Posty: 12
4x4Offroad zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Sony RCD-W100 & W500

SONY RCD-W100/500

Stacjonarna nagrywarka audio z możliwością odczytu płyt CD-R/CD-RW oraz mp3. Model Hi-End z roku 1999 wyprodukowany w Japonii. Jak na Sony z tamtych lat przystało dźwięk rewelacyjny, lewa kieszeń podobnie jak w innych modelach tego typu sprzętu służy wyłącznie do odtwarzania. Prawa natomiast posiada głowice nagrywającą dzięki czemu można skopiować dowolną płyte w całości lub stworzyć zaprogramowaną przez siebie kompilację. Jeśli chodzi o wejścia/ wyjścia to mamy tutaj do dyspozycji wszystko co jest potrzebne czyli:
2x RCA analogowego in/out, oraz optyczne in/out S/PDIF. Dla wymagających nie ma niestety portu Coaxialnego. Sprzęt mam przywieziony z niemiec wraz innym badziewiem RTV. Jak na swoje prawie 20 lat nadal bez problemów czyta nawet porysowane płyty zarówno komputerowe CD-R jak i oryginalne audio. Jeśli chodzi o prędkość kopiowania to mamy tutaj do dyspozycji tylko dwie opcje: 1x lub 4x dostępne w centralne części po naciśnięciu klawiszy CD SYNCHRO/normal lub high. Jeśli ktoś szuka sprzętu który dobrze radzi sobie z plikami mp3 to myślę że jest to urządzenie godne polecenia. Odtwarza bez problemów nowe pliki mp3 skompresowane obecnie dostępnymi kodekami zapisującymi dużą ilość metadanych razem z utworem a także małe grafiki w formie okładki. Z tego co sam sprawdziłem odtwarza mp3 w jakości 320kb/s oraz pliki wmv. Ta cecha wyróżnia RCD-W100 od innych odtwarzaczy/nagrywarek np od Philipsa który już słabo radzi sobie z jakością 320kb. Dziwne że Sony nie pochwaliło się tym na obudowie jak to można spotkać w innych sprzętach. Niestety nagrywarka ta nie działa jako przetwornik AD/DA jak to jest w przypadku Pioneera czy Philipsa. Tutaj trzeba włożyć czystą płytę i przycisnąć klawisz REC aby pojawił się sygnał na wejsiąch/wyjściach.

DANE TECHNICZNE - kliknij aby powiększyć:



GALERIA ZDJĘĆ - kliknij aby powiększyć:






Jeśli chodzi o drobiazgi to nie znam się na tym aż tak dobrze żeby opisać tutaj jakich użyto przetworników analogowo-cyfrowych. Jedyne co dokładnie samodzielnie sprawdziłem to głowice. Tak więc laser odtwarzający to japońska AIWA BU-30 na taśmie 16-pin. Zdjęcia w galerii są na tyle dokładne że każdy kto tutaj zajrzy na ich podstawie może szukać obecnie produkowanych lub nie zamienników. Głowica nagrywająca z kolei to dobrej klasy japońskie Sony KRS-220C na taśmie 32-piny. Sprzęt działa bez zarzutu, nagrywa wszystkie obecnie dostępne nośniki CD-Audio oraz CD-RW audio.


TESTY JAKOŚCI WYPALONYCH NA SONY PŁYT AUDIO - OBECNIE DOSTĘPNYCH NA RYNKU:

Verbatim audio CD-R 80

maksymalna ilość błędów C1 tylko 16 to chyba bardzo dobry wynik

MAXELL XL-II CDRW Audio 80 - nowa wyjęta z pudełka









Ostatnio zmieniany przez 4x4Offroad : 28.10.2017 o godz. 19:34
4x4Offroad jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 29.10.2017, 12:58   #2
seku
Moderator
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika seku
 
Data rejestracji: 01.12.2004
Lokalizacja: Deep Dark Ocean
Posty: 4,128
seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
świetna recenzja

szkoda że testy tylko na jednym napędzie ale i tak dobra robota

p.s. fotki wrzucaj na nasz server bo za jakiś czas wyparują
__________________
Every wish is only a journey away...
seku jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.04.2018, 23:20   #3
mc94
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 30.03.2018
Posty: 10
mc94 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Rcd-w100

Hej! Mam pewien problem. Otóż - jestem posiadaczem od niedawna RCD-W100, urządzenie odtwarza wszystkie płyty jakie mam, jednak przy kopiowaniu występuje błąd, gdy finalizuje zapis (finalize) wyskakuje po paru sekundach "Incomplete!" i tym samym płyta nie zostaje poprawnie wypalona. Wydaje mi się że nagrywa dobrze, bo podczas samego nagrywania, zarówno 1x jak i 4x nie wyskakują błędy. Jedynie pod koniec podczas finalizowania płyty. Z taką płytą już się nic nie da zrobić, Toc error przy próbie ponownego odczytu/zapisu. Wiesz może czy to wina lasera, który nadaje się do wywalenia? Czy może czegoś innego?

Edit:dodam, że używałem nośników Maxell oraz Verbatim for Audio, które nie są wadliwe, napęd w komputerze wypala je bezproblemowo.
mc94 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.04.2018, 07:04   #4
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,274
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Bardzo możliwe że już laser jest uszkodzony\zużyty .
Spróbuj coś nagrać i nie finalizować nośnika , sprawdź czy tak nagrany nośnik jest widziany\odtwarzany w Sony RCD-W100 , czy nagrywarka umożliwia dogranie jeszcze materiału ?

Tu masz ewentualnie laser Sony KRS-220C do kupienia
https://pl.aliexpress.com/item/SONY-...312213396.html
__________________

Mój sklep on-line
czary2mary.pl
czary2mary jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.04.2018, 12:17   #5
mc94
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 30.03.2018
Posty: 10
mc94 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Niesfinalizowany nośnik jest widziany, można dogrywać śmiało po kilka razy. Problem w samym finalizowaniu materiału Kupiłbym laser, ale 40 dolarów to dwa razy więcej niż dałem za tę nagrywarkę, a nie wiem czy to pomoże
mc94 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.04.2018, 17:58   #6
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,274
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Wygląda to na mocno zużyty jednak laser \ słabej mocy laser .
Możesz spróbować nagrywać na lepszych jakościowo nośnikach CD-R Audio JVC\Taiyo Yuden -ATIP 97m24s01f lub Sony ATIP : 97m24s15f lub też dogrywać i finalizować nośnik na komputerowych nagrywarkach .
__________________

Mój sklep on-line
czary2mary.pl
czary2mary jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.04.2018, 18:43   #7
mc94
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 30.03.2018
Posty: 10
mc94 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Tak też myślę, laser swoje lata już ma Dzięki za rady
mc94 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.04.2018, 22:53   #8
mc94
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 30.03.2018
Posty: 10
mc94 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
A jakim sposobem sfinalizować nośnik na komputerowej nagrywarce? Jest w imgburn/nero opcja samego finalizowania?
mc94 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.04.2018, 23:06   #9
- Deckard -
Odnowiony Cyfrowo
 
Avatar użytkownika - Deckard -
 
Data rejestracji: 23.05.2006
Lokalizacja: A.D 2019
Posty: 5,060
- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
W Nero jest opcja zamknięcia płyty
- Deckard - jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.04.2018, 23:27   #10
mc94
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 30.03.2018
Posty: 10
mc94 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez - Deckard - Podgląd Wiadomości
W Nero jest opcja zamknięcia płyty
Gdzie dokładnie?
mc94 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.04.2018, 00:02   #11
mc94
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 30.03.2018
Posty: 10
mc94 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Aktualizacja problemu: rzecz niesłychana się stała. Podczas mozolnego sprawdzania elektroniki i czyszczenia (lasery też poddałem czyszczeniu) - wpadłem na szalony pomysł podmianki płyty! Wsadziłem Verbatima CD-R Audio, nagrywarka odczytała zgodność po czym podniosłem blokadę silnika w obudowie i podmieniłem na zwykła CD-R Sony (Data Disc!). Nagrywarka ewidentnie nie lubiła Verbatimów mimo że CMC Tajwan a Sony bodajże MBI, bo płyta została sfinalizowana poprawnie po wypaleniu kilku utworów... No cóż, dziwna sprawa. Ciekawe jak zareaguje na esperanzy?
mc94 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.04.2018, 01:07   #12
4x4Offroad
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 25.08.2017
Posty: 12
4x4Offroad zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Witam po dłuższej przerwie. Ja postanowiłem się nieco bliżej zapoznać z nagrywarkami Philips i po wnikliwych badaniach samych laserów okazało się w praniu że na prawidłowe działanie głowicy wpływa nie tylko stan optyki i diody laserowej ale również cała płyta dystrybucji prądu i sygnałów która jest przed nią. Nagrywarki Sony są fajne ale mają jak dla mnie jedną zasadniczą wadę - nie pracują jako przetwornik AD/DA w trybie bez włożonej czystej płyty. Jeśli masz problem ze swoją nagrywarką zobacz moje rozwinięcie tematu w odpowiedzi dotyczącej nagrywarek serii CDR802-820. Może te informacje które tam są pomogą i tobie:
PHILIPS CDR-802 & 820 CD AUDIO RECORDER

Ostatnio zmieniany przez 4x4Offroad : 16.04.2018 o godz. 02:01
4x4Offroad jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.04.2018, 05:07   #13
mc94
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 30.03.2018
Posty: 10
mc94 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Słusznie zauważyłeś. W moim przypadku tak jest zapewne. Przyjrzałem się bliżej w jaki sposób wyskakują błędy, poczyniłem parę analiz i jednogłośnie można stwierdzić, że nagrywarka działa jak... jest zimna. Nieużywana przez min. 2h nagrywarka po włączeniu wypali dobrze jedną płytę Następna... raz się uda raz nie, płyty są niesfinalizowane w większości. Gdy urządzenie jest włączone jednostajnie przez 60-80minut zaczyna źle wypalać, nie zapisuje PMA, wywala REC ERROR. po 80minutach nieustannego działania, transformator jest bardzo gorący, płyta od niego nagrzana, obok kondensatory... Hm... dalej można się domyślić. Niestety w moim przypadku wymiana kondensatorów czy innych zużytych części niestety nie będzie opłacalna Nie dość, że nie dysponuje wolnym czasem to części tanie zapewne nie będą, a już straciłem sporo na zużytych nośnikach podczas testów Pozdrawiam i dzięki za odzew!
mc94 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.04.2018, 08:34   #14
seku
Moderator
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika seku
 
Data rejestracji: 01.12.2004
Lokalizacja: Deep Dark Ocean
Posty: 4,128
seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
wszystko to objaw padniętego OPU jak by nie było

mój PDR-509 ma to samo po nagrzaniu nie nagrywa i nie czyta nic
__________________
Every wish is only a journey away...
seku jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.04.2018, 13:22   #15
mc94
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 30.03.2018
Posty: 10
mc94 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez seku Podgląd Wiadomości
wszystko to objaw padniętego OPU jak by nie było

mój PDR-509 ma to samo po nagrzaniu nie nagrywa i nie czyta nic
Da się to jakoś wymienić? Lub naprawić skutecznie i w miarę szybko?
mc94 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
BAN hammer Sony Berion Inne 1 03.11.2013 16:06
nagrywarka sony nie działa !? soohy_s Napędy optyczne CD 2 14.01.2006 15:19
Sony DRU-710 i płyty DVD Sony Pictures - blokada kopiowania ? imola DVD-Video 0 31.01.2005 13:52


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 15:40.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.