Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Audio/Stacjonarne nagrywarki i nośniki CD-R Audio

Audio/Stacjonarne nagrywarki i nośniki CD-R Audio Wszelkie dyskusje poświęcone audio - zgrywanie, kompresja, sprzęt



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 13.01.2011, 02:48   #1
albert1972
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 13.01.2011
Posty: 10
albert1972 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Turturial DVD Audio Extraktor i prośba o podpowiedź jak podzielić plik DTS

jak w temacie. Jak podzielić cały plik DTS.Wav. na poszczególne utwory? Czytałem sporo postów na ten temat ale wszystkie są dla laika lekko mówiąc mgliste. Czy ktoś mógłby pomóc mi zrozumieć zagadnienie i stworzyć coś w rodzaju torturial?

Zaczne od początku.

Mam płytę DVD-audio. Za pomocą programu DVD Audio Extraktor wyjmuję pliki DTS z w/w DVD i zapisuję na dysku w wskazanej przez siebie lokalizacji. Jak to robię?
Otwieram program i w oknie "DVD source" otwieram odpowiedni plik zawierający ścieżkę audio DTS. I tu jest kilka opcji.

Jeśli mam DVD audio w postaci płyty fizycznej to wybieram napęd w który wkładam tą płytę- oznaczony w oknie - DVD source - jako - OPTIARC

Jesli mam płytę w postaci obrazu płyty - ładuję ja do wirtualnego napedu za pomoca np. programu Power ISO. Napend wirtualny rózni się wyświetlany w oknie -DVD source- tym że brak mu przedrostka - OPTIARC

Jeśli mam płytę w katalogu na dysku mogę wskazać ów karalog w tym samym oknie.

Jeśli muszę wskazać dokładny plik to mogę również w tym oknie wskazać plik z rozszerzeniem AOB w katalogu Audio lub VOB w katalogu Video.

Z własnego doświadczenia wiem że pliki audio DTS są trochę mylnie umieszczone w plikach znajdujących się w katalogach video.

Kiedy już wskarzemy plik - w dolnym oknie po lewej stronie dostaniemy w kilku pozycjach - rodzaj kodowania - AC3,DTS,MLP,LPCM - częstotliwość oraz bitrate.

Wybieramy pozycję która nas interesuje i przechodzimy dalej przyciskiem "dalej"

Acha + w dużym oknie po prawej stronie możemy odznaczyć utwory które nas interesują jeśli płyta jest na utwory podzielona jeśli nie to mamy całą ścieżkę audio w jednym pliku.

Znów z doświadczenia wiem że podzielone audio na utwory najczęściej bywa w katalogu audio w kodowaniu MLP o którym to kodowaniu nawet w googlach jest niewielw a dlaczego? pojecia mi brak...

Tak więc klikamy dalej i mamy krok drugi...

Tu wybieramy Format jaki chcemy otrzymać i opcję tego formatu. Jeśli chcemy otrzymać format DTS odznaczamy w oknie "output format" -Direct Stream Demux- wtedy po wytarganiu z DVD ścieżki audio otrzymamy na dysku plik dokładnie z takim rozszerzeniem jak znajduje się na płycie.
Niżej oznaczamy opcje z jaką chcemy ów plik uzyskać i klikamy dalej.

Krok trzeci.

Tu wskazujemy katalog w którym ma być nasz plik zapisany oraz jeśli chcemy dodajemy dodatkowe opcje.

Krok czwarty.

Tu wskazujemy piorytet i klikamy play by zrobić to co chcemy zrobić

Otrzymujemy plik z wydartym audio z DVD i się cieszymy a zaraz potem wkurzamy bo okazuje się że ma rozszerzenie .DTS i cała ścieżka jest w jednym pliku - bez podziału na utwory.

I tu prośba do lepiej wiedzżcych. Co zrobić by ą ścieżkę podzielić na utwory i przerobić na DTS.Wav?

Po co mi to? Bo np. taki programik jak chomik box rewelacyjnie czyta pliki DTS.Wav bezpośrednio z sieci i mogę sobie zrobić rok grania playlisty bezpośrednio z wirtualnego dysku na serwerach chomika która każdy amplituner z dekoderem DTS dekoduje w locie.

Proszę więc o pomoc w dokończeniu tego tutka by każdy mógł się cieszyć muzyką w formacie DTS w każdym miejscu na świecie prosto z sieci...
albert1972 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 13.01.2011, 18:47   #2
Arepo
Guru
 
Avatar użytkownika Arepo
 
Data rejestracji: 01.10.2004
Posty: 3,430
Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Zacznijmy od tego, że masz płytę DVD-Video z dźwiękiem w formacie DTS. Na płytach DVD-Audio jest tylko dźwięk LPCM w rożnych konfiguracjach rozdzielczości bitowej, częstotliwości próbkowania i ilości kanałów.

Teraz trochę podstaw, mamy 2 rodzaje plików DTS. Różnica między nimi to częstotliwość próbkowania, która jest 44,1 kHz w CD-DTS (plik *.wav) i 48 kHz w DVD-Video (plik *.dts).

Przeróbka z *.dts na *.wav(dts) polega na :
- rozbiciu *.dts na poszczególne kanały do plików *.wav(LPCM), np.: program Tranzcode,
- zamianie częstotliwości próbkowania każdego kanału z 48 kHz, na 44,1 kHz, wszelki edytor audio to umie np.: Audacity,
- zakodowaniu do *.wav(dts), np.: SurCode

Podział na utwory to różne możliwości :
- można stworzyć plik *.cue i z niego odtwarzać (chyba najprostsza metoda),
- wykonać ponowny authoring płyty DVD-Video, dzieląc materiał na rozdziały w miejscach gdzie mają być rozłączone utwory, potem przy zgrywaniu w DVD Audio Extractor będzie widoczny ten podział na rozdziały (czyli podział również na utwory), authoring z obsługą DTS ma np.: darmowy DVDStyler,
- podzielić pliki w edytorze audio, jest to najbardziej pracochłonne ale też jak najbardziej wykonalne.

Cała zabawa zajmie więc trochę czasu, jeśli chce Ci się pobawić to proszę bardzo .

pozdrawiam

Ps. radzę Ci, abyś za pisanie poradników zabrał się dopiero po bardzo dokładnym obadaniu tematu, w którym chcesz radzić


edit :
sprawdziłem i resampling można zrobić od razu w Tranzcode, używamy przy dekodowaniu *.dts składni :
Kod:
Tranzcode *.dts /16 /44100
potem od razu kompresujemy w surCode do *.wav(dts), to bardzo przyspiesza proces przeróbki ...
__________________
Lite-On iHBS 212, Pioneer BDR-209EBK

Ostatnio zmieniany przez Arepo : 13.01.2011 o godz. 19:15
Arepo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.01.2011, 01:43   #3
albert1972
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 13.01.2011
Posty: 10
albert1972 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Oki - spróbuje jak piszesz ale podstawowym problemem jest teraz dla mnie to że w programie SureCode DVD Pro przy próbie wykonania enkodingu wyskakuje mi bład. - Parallel port lock required to run this program. Wie ktoś o co kaman?
albert1972 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.01.2011, 02:25   #4
Arepo
Guru
 
Avatar użytkownika Arepo
 
Data rejestracji: 01.10.2004
Posty: 3,430
Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Użyj wersji 1.0.29 SurCode.

Wracając jeszcze do podziału *.wav(dts), to po stworzeniu do niego pliku *.cue można go bez problemu podzielić w CUE Splitter .

Aby łatwo zrobić *.cue musisz widzieć, w których miejscach są przerwy. Proponuję tak :
1) szybka konwersja *.wav(dts) w foobar do *.wav (dokładnie powstanie w jednym pliku wielokanałowy *.wavex),
2) wczytać to do Audacity, pojawią się tam pod sobą ładnie wszystkie kanały,
3) znaleźć pozycje gdzie trzeba zrobić przerwy - najlepiej przełączyć się na widok pozycji dźwięku w "gg:mm:ss + klatek CDDA (75 fps)",
4) zrobić *.cue w notatniku w postaci :
Kod:
FILE "*.wav" WAVE
TRACK 01 AUDIO
INDEX 01 00:00:00
TRACK 02 AUDIO
INDEX 01 02:40:34 <-czas 1 przerwy spisany w Audacity
TRACK 03 AUDIO
INDEX 01 05:38:10 <-czas 2 przerwy spisany w Audacity

....
to tyle

pozdrawiam
__________________
Lite-On iHBS 212, Pioneer BDR-209EBK
Arepo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.01.2011, 22:39   #5
albert1972
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 13.01.2011
Posty: 10
albert1972 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Oki . Dzięki Tobie opanowałem już zgrywanieścieżki audio z płyty DVD do plików .wav mono gdzie dla każdego z sześciu kanałów jest osobny plik .wav oraz enkoding do DTS w programie SurCode DVD Pro DTS (tu jak pisałeś koniecznie wersja 1.0.29.

Zauważyłem że jeśli chce w SurCode chce enkodować z wav w bitrate 48000 na 41000 to wyskakuje komunikat że się nieda więc zgrywam wava w
dvd extraktor z takim bitrate jaki chce potem uzyskać.

Co ciekawe VLC player nie rozpoznaje encodowanych plików DTS z bitrate 48000 i w głośnikach słychać tylko szum a już MPC z uzuciem AC3filter radzi sobie bez problemu - dlaczego - nie mam pojęcia. Przy pliku enkodowanym w bitrate 41000 VLC w prawdzie rozpoznaje DTS (wyświetla się na panelu amplitunera ) jednak dżwięk jest tylko z pozoru podobny do muzyki gdyż brzmi jakby go ktoś ostro pocioł nożyczkami - taki przerywany. WMP i tu radzi sobie bez problemu.

Podejżewam że zamiana bitrate jeśli w oryginale jest 48000 na 41000 łaczy się z pewną utratą jakości? Wolę się upewnić - jeśli coś wiesz na ten temat to proszę oświeć mnie.

Teraz przejdę do nauki dzielenia pliku wav zgodnie z Twoim ostatnim postem.
Dzięki za poświęcony do tej pory czas.

Jeszcze jedno pytanko. Pisałeś że na DVD audio pliki są tylko w formacie LPCM. Czy to że odnalazłem tam pliki w formacie MLP 96Khz 24bit oznacza że skrót MLP jest jakoś powiązany z LPCM?

A może jeszcze jedno jeśli Ci starczy do mnie cierpliwości
Czy wyższe bitrate i częstotliwoćś oznacza wyższą jakość?

Na tej płycie jeśli otworze menu i audio setup mam możliwość wybrania DTS 96/24 czy to oznacza że DTZ może być również w takiej częstotliwości i bitrate czy to tylko ściema?

No i czy jeśli jest w takie faktycznie to moge z pliku MLP 96/24 stworzyć wav o takiej sygnaturze oraz zakodować to w DTS 96/24?

Cóż pojawił się kolejny problem podstawowy. - Jak stworzyć plik .cue? Zaznaczam że nie chce nagrywac płyty tylko mieć podzieloną ścieżkę na dysku.

Ostatnio zmieniany przez albert1972 : 14.01.2011 o godz. 23:42
albert1972 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.01.2011, 23:51   #6
Arepo
Guru
 
Avatar użytkownika Arepo
 
Data rejestracji: 01.10.2004
Posty: 3,430
Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
SurCode nie resampluje, zrób to w Tranzcode, bo i tak w nim rozbijasz na kanały. Dołączam Ci skrypt, wystarczy że wgrasz do katalogu gdzie on jest plik *.dts i zmienisz jego nazwę na 1.dts, a potem go uruchomisz. Powstaną rozbite ścieżki po resampingu do 44,1 kHz. Następnie w SurCode ustaw Sample Rate na 44,1 kHz i w Destination typ pliku do zapisu na DTS WAV.

Szum przy DTS-ie oznacza, że program nie ma potrafi zdekodować tego formatu.

Dobrze podejrzewasz, resampling 48 kHz -> 44,1 kHz wiąże się z utratą jakości, ale na szczęście tak niewielką, że nie ma się co tym przejmować.

Jeśli chodzi o MLP to jest to po prostu LPCM skompresowany bezstratnym kodekiem od Dolby. Stosowany przy bardzo wysokiej jakości dźwięku, 6 kanałów 96 kHz/24 bit, albo dwa 192 kHz/24 bit. Wyższa częstotliwość i rozdzielczość bitowa daje teoretyczną lepszą jakość, bo wszystko zależy od źródła. Coś co marnie zostało nagrane zabrzmi tak samo źle przy 44,1 kHz/16 bit jak i 192/24 bit. Pominę już zupełnie fakt, że ludzkie ucho raczej nie odczuje żadnej różnicy ...

Z plików MLP 96/24 można na pewno stworzyć DTS 96/24, tylko że trzeba najpierw rozkodować MLP co LPCM a potem zakodować do DTS, a czym to zrobić nie mam pojęcia .

*.cue to zwykły plik tekstowy, możesz go zrobić w notatniku i zmienić po zapisaniu rozszerzenie z *.txt na *.cue. Składnie podałem Ci we wcześniejszym poście.

pozdrawiam
Dołączone pliki
File Type: rar Tranzcode + skrypt.rar (216.0 KB, 144 oglądane)
__________________
Lite-On iHBS 212, Pioneer BDR-209EBK
Arepo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.01.2011, 00:54   #7
albert1972
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 13.01.2011
Posty: 10
albert1972 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
FILE Title1 - Chapter 01.wav WAVE
TRACK 01 AUDIO
INDEX 01 00:00:00
TRACK 02 AUDIO
INDEX 01 04:27:00
TRACK 03 AUDIO
INDEX 01 08:57:00
TRACK 04 AUDIO
INDEX 01 12:35:50
TRACK 05 AUDIO
INDEX 01 16:36:30
TRACK 06 AUDIO
INDEX 01 19:33:50
TRACK 07 AUDIO
INDEX 01 22:54:00

czy tak jest poprawnie?

Na kanały rozbija mi już DVD extraktor ale w ramach kursu oczywiście dostosuje się

Ostatnio zmieniany przez albert1972 : 15.01.2011 o godz. 01:01
albert1972 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.01.2011, 01:33   #8
Arepo
Guru
 
Avatar użytkownika Arepo
 
Data rejestracji: 01.10.2004
Posty: 3,430
Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Rzeczywiście, pobawiłem się bardziej Extractorem i potrafi on rozbić na kanały i nawet zrobić resamping do 44,1 kHz, więc nie trzeba wcale wyciągać *.dts i używać Tranzcode. Nie używałem wcześniej tego programu stąd niewiedza. Co więcej, jak odznaczysz zgrywanie do oddzielnych plików to masz *.wavex, to o czym pisałem aby wykonać foobarem.

Z tego co widzę *.cue wygląda ok, poza tym że nazwa pliku powinna być w cudzysłowiach, czyli pierwsza linia powinna wyglądać tak :
Kod:
FILE "Title1 - Chapter 01.wav" WAVE
Poprawność pliku sprawdź w foobarze, powinny się pojawić podzielone tracki.

pozdrawiam
__________________
Lite-On iHBS 212, Pioneer BDR-209EBK
Arepo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.01.2011, 01:40   #9
albert1972
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 13.01.2011
Posty: 10
albert1972 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
no widzisz takie szczegóły jak cudzysłów czasem prowadzą w "ślepą uliczkę" ale muślę że każdy kto prześledzi kiedyś te posty da sobie rade...
apropo .cue ma byś w tytm samym katalogu co wav?
albert1972 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.01.2011, 01:45   #10
Arepo
Guru
 
Avatar użytkownika Arepo
 
Data rejestracji: 01.10.2004
Posty: 3,430
Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
*.cue zazwyczaj jest w tym samym katlogu co *.wav i tego dobrze się trzymać, gdyby się uprzeć to być nie musi, ale wtedy trzeba wpisać całą ścieżkę dostępu do pliku ...

pozdrawiam
__________________
Lite-On iHBS 212, Pioneer BDR-209EBK
Arepo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.01.2011, 20:45   #11
albert1972
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 13.01.2011
Posty: 10
albert1972 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
no wszystko już pięknie... Trzeba w DVD extraktor wybrać funkcje wyszukiwania -Folder-open DVD files from file folder... Tam dostaniemy pliki które normalnie nie są widoczne czyli np DTS 96/24 podzielone na utwory - zależnie od płyty oczywiście. Potem już prosta piłka...

jedyne pytanko jakie mam do Arepo to jak najprościej do wyłuskanych wavów ściągnąć tytuły piosenek itd? jakoś w winampie jak pamiętam było coś że łączyło się z siecią i do mp3 ściagało opis płyty pełny. Może i tu da się tak?
albert1972 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.01.2011, 15:21   #12
Arepo
Guru
 
Avatar użytkownika Arepo
 
Data rejestracji: 01.10.2004
Posty: 3,430
Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Na podstawie pliku *.cue, jeśli podział na tracki został wykonany w miarę dokładnie można uzyskać informację o płycie z bazy feedb.

Foobar ma coś takiego, trzeba pobrać wtyczkę foo_freedb2, potem przeciągnąć do okna foobara *.cue, zaznaczyć wszystkie pliki, kliknąć prawym przyciskiem i wybrać opcję jak na rysunku. Jeśli album zostanie rozpoznany to pojawi się nazwa albumu i utworów. Można wtedy też uaktualnić sobie *.cue na stałe.

-foobar.jpg

pozdrawiam
__________________
Lite-On iHBS 212, Pioneer BDR-209EBK
Arepo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.01.2011, 20:26   #13
sacd
Gość
 
Posty: n/a
Cytat:
Napisany przez Arepo Podgląd Wiadomości
SurCode nie resampluje, zrób to w Tranzcode, bo i tak w nim rozbijasz na kanały. Dołączam Ci skrypt, wystarczy że wgrasz do katalogu gdzie on jest plik *.dts i zmienisz jego nazwę na 1.dts, a potem go uruchomisz. Powstaną rozbite ścieżki po resampingu do 44,1 kHz. Następnie w SurCode ustaw Sample Rate na 44,1 kHz i w Destination typ pliku do zapisu na DTS WAV.

Szum przy DTS-ie oznacza, że program nie ma potrafi zdekodować tego formatu.

Dobrze podejrzewasz, resampling 48 kHz -> 44,1 kHz wiąże się z utratą jakości, ale na szczęście tak niewielką, że nie ma się co tym przejmować.

Jeśli chodzi o MLP to jest to po prostu LPCM skompresowany bezstratnym kodekiem od Dolby. Stosowany przy bardzo wysokiej jakości dźwięku, 6 kanałów 96 kHz/24 bit, albo dwa 192 kHz/24 bit. Wyższa częstotliwość i rozdzielczość bitowa daje teoretyczną lepszą jakość, bo wszystko zależy od źródła. Coś co marnie zostało nagrane zabrzmi tak samo źle przy 44,1 kHz/16 bit jak i 192/24 bit. Pominę już zupełnie fakt, że ludzkie ucho raczej nie odczuje żadnej różnicy ...

Z plików MLP 96/24 można na pewno stworzyć DTS 96/24, tylko że trzeba najpierw rozkodować MLP co LPCM a potem zakodować do DTS, a czym to zrobić nie mam pojęcia .

*.cue to zwykły plik tekstowy, możesz go zrobić w notatniku i zmienić po zapisaniu rozszerzenie z *.txt na *.cue. Składnie podałem Ci we wcześniejszym poście.

pozdrawiam
MLP (Meridian Lossless Packing) to nie ''kodek od Dolby'' lecz bezstratny system kodowania dźwięku, stworzony przez firmę Meridian na potrzeby formatu DVD-Audio.
  Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.01.2011, 21:27   #14
albert1972
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 13.01.2011
Posty: 10
albert1972 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
oki tylko w foobarze mam przy plikach DTS tylko szum. Czy jest może jakaś wtyczka dla dts?
albert1972 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.01.2011, 00:09   #15
Arepo
Guru
 
Avatar użytkownika Arepo
 
Data rejestracji: 01.10.2004
Posty: 3,430
Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez sacd Podgląd Wiadomości
MLP (Meridian Lossless Packing) to nie ''kodek od Dolby'' lecz bezstratny system kodowania dźwięku, stworzony przez firmę Meridian na potrzeby formatu DVD-Audio.
"System kodowania" czegokolwiek polega na stworzeniu kodera/dekodera (czyli kodeka) do zakodowania i odkodowania danego materiału, że bezstratny też napisałem ***8211; fakt firma mi się pomyliła .

Cytat:
Napisany przez albert1972
doki tylko w foobarze mam przy plikach DTS tylko szum. Czy jest może jakaś wtyczka dla dts?
jest - patrz załącznik

pozdrawiam
Dołączone pliki
File Type: rar foo_dsp_std.rar (116.7 KB, 143 oglądane)
__________________
Lite-On iHBS 212, Pioneer BDR-209EBK
Arepo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Polskie Radio BIS upadło - Czyli cenzure w Polsce czas zacząć... Qbi@k Off topic 73 03.10.2013 18:16
Jak podzielić plik w wieloma utworami audio? pongo Napędy optyczne CD 7 11.12.2002 02:11


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 14:10.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.