Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Audio/Stacjonarne nagrywarki i nośniki CD-R Audio

Audio/Stacjonarne nagrywarki i nośniki CD-R Audio Wszelkie dyskusje poświęcone audio - zgrywanie, kompresja, sprzęt



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 02.11.2014, 14:00   #1
pierotez
Bywalec
 
Data rejestracji: 22.04.2011
Posty: 31
pierotez w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Zgranie kolekcji CD do bezstratnych plików.

Ostatni cedek marantza padł pare latek temu a ja jade z kompa przez zewn. Maye U5 usb ale ile tak można .
Mowy DAC w drodze a odtwarzał będzie Linuxowy mini PC.
Poradźcie dobry sposób na zgranie kilkudziesięciu CD z dobrą muzą do plików Flac, Wav, jakich jeszcze ?
1. Jest sprawdzony EAC.
2. Jest szybki dBpoweram.
3. Jest b. dokładny sposób http://www.cdrinfo.pl/artykuly/accuraterip/ na eac.
Co wybrać aby pliki grały tak jak cd. Będę słuchał w domu, będę porównywał klocki audio w innych miejscach celem np. zakupu itp. Materiał CD znam, czy tak samo będzie po zrippowaniu!?
Odtwarzacz to http://www.daphile.com/ i umożliwia on bit-perfekt.
pierotez jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 02.11.2014, 23:48   #2
pierotez
Bywalec
 
Data rejestracji: 22.04.2011
Posty: 31
pierotez w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Słuchajcie odpaliłem EAC i ten AccurateRip jakiś bardzo niejasny.
Nie mogę znaleźć i zainstalować bazy danych płyt kluczowych freedb oraz jakiś tam bibliotek.
Robię według http://www.cdrinfo.pl/artykuly/accuraterip/
Napęd znajduje się na liście obsługiwanych, znalazłem z 10 płyt też pasujących do ich bazy. Wkładam do szuflady Krallową-The look of love, szybko odczytuje i powinno wyrzucić komunikat że Accuraterip musi zweryfikować przesunięcie napędu i potrzeba 3 płyt kluczowych dla powtarzalności...
Zamiast tego daje odrazu po pierwszej płycie: Gratulacje, Accuraterip został skonfigurowany pomyślnie. Zaleca się zgranie celem sprawdzenia napędu i Podaje wyliczone przesunięcie!!??
To wszystko po pierwszej płycie a nie 3-ech.
Czy tak to teraz wygląda czy coś pomerdałem

Zaraz spróbuję zgrać dokładnie i porównam z oryginałem. Kuna nie widzę kodeku flac, trzeba dograć?

Ostatnio zmieniany przez pierotez : 02.11.2014 o godz. 23:53
pierotez jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.11.2014, 15:09   #3
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,435
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
IMO - jest dobrze.

Akurat nie wiem o co chodzi z kodekiem flac, bo AFAIK EAC zgrywa i tak tylko do .wav a później trzeba sobie konwertować.

Mnie najwygodniej zawsze było zgrywać dbpoweramp'em, bo od razu do flac'a, a accurateRIP też obsługuje.

Zaznaczam że nasi forumowi eksperci w tej dziedzinie chwilowo są nieobecni albo im się (też chwilowo) nie chce odpowiadać.

A ja jestem tylko szarym użytkownikiem - ekspert ze mnie żaden.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.11.2014, 15:47   #4
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,844
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
EAC też zgra od razu do flaca, jeśli masz flaca w systemie i mu go wskażesz jako koder użytkownika.

Z tym przesunięciem to też podejrzewam że jest OK (ale głowy nie nadstawię). Jest gdzieś strona z podanymi przesunięciami do wszystkich napędów....tylko gdzie....chyba w pomocy EAC-a jest link do niej, a gdzieś tu na forum podawał go również czary2mary. Jeśli wyliczył przesunięcie na podstawie jednej płyty, to można je porównać z wzorcowym na tej stronie.
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.11.2014, 16:06   #5
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,279
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Zazwyczaj EAC wylicza bardzo dobrze przesunięcie.

Wspomniany przez @Grzenia link do ewentualnego sprawdzenia

http://www.accuraterip.com/driveoffsets.htm
__________________

Mój sklep on-line
czary2mary.pl
czary2mary jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.11.2014, 07:27   #6
pierotez
Bywalec
 
Data rejestracji: 22.04.2011
Posty: 31
pierotez w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Przesunięcie parametr -6 i się zgadza. Płytę zgrywa dość szybko, na pewno nie godzinę. Wyniki za każdym razem zero błędów, tylko na każdej płycie 1-3 utwory z brak synchronizacji. Czy porównanie z bazą wychodzi dobrze to nie wiem, nie umiem jeszcze interpretować wyników. Bym prosił o weryfikacje.
Jak znajdę trochę czasu to się za to wezmę, muszę parę utworów wziąć na audio show, dzięki bardzo wszystkim.
Załącznik z sprawozdania ze zgrywania: https://www.dropbox.com/s/f06g43o5w64gs9j/Nieokre%C5%9Blony%20tw%C3%B3rca%20-%20The%20Look%20Of%20Love.log?dl=0
Co mogę poprawić w ustawieniach trybu bezpiecznego aby mieć 100% pewności kopii? Na razie poustawiane na szybko.
pierotez jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.11.2014, 19:01   #7
pierotez
Bywalec
 
Data rejestracji: 22.04.2011
Posty: 31
pierotez w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Panowie wytłumaczcie łopatologicznie jak najprościej sprawdzać hasze czy się zgadza z acurateripp? Gdzie wpisać ile razy naped ma powtarzać odczyt?
Chłopaki z mp3store mówili że najlepszy sposób jest tryb szybki, nie ma to jak korekcja błędów w napędzie!?
A i ktory kodek flac polecacie zainstalować?
pierotez jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
LItek 1633S problem z paleniem CD v!per Napędy optyczne CD 0 02.09.2005 14:37
Wypalanie Audio CD z plików .mpc KaPi Napędy optyczne CD 1 06.07.2005 12:04
Wina nagrywarki czy czystych CD ? Goomy Napędy optyczne CD 16 29.03.2003 06:09
Jaki prg jest najlepszy do robie CD Audio z plików MP3 lew Napędy optyczne CD 5 12.11.2001 11:22


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 03:29.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.