Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Komputery - oprogramowanie i sprzęt

Komputery - oprogramowanie i sprzęt Pytania i problemy niezwiązane z nagrywaniem, backupem i grami.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 10.09.2007, 20:00   #1
Kasprzak
...niepoprawny marzyciel.
 
Avatar użytkownika Kasprzak
 
Data rejestracji: 25.06.2002
Lokalizacja: Poznań
Posty: 4,752
Kasprzak zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Access Point i zrywanie połączenia

Witam.
Mam problem z siecia wifi.
Siec u mnie wyglada tak...

ROUTER (LINKSYS WAG354G) do niego podlaczone są przez SWITCHA 3 kompy po kablu i dodatkowo jeden Acces Point D-LINKA (DWL-G700AP).
Skonfigurowany router jest defaultowo:
192.168.0.1
255.255.255

kazdy komp po kablu chodzi ok - wsyzstkie chodza na statycznym adresie, dhcp nikt nie korzysta.

Access Point przypisany jest na sztywno takze, ma ustawienia:

MAC Address 00:15:e9:f3:ad:b1
IP Address 192.168.0.50
Subnet Mask 255.255.255.0
Gateway 192.168.0.1
DHCP Server Disabled

wiec tez idealne.

Jednak komputer podlaczony do tego access pointa ciagle zrywa polaczenia. Tzn, nie rozlacza sieci ale jakby gubił zasięg, bo rozłącza Konnekta(GG), strony sie nie otwierają.
DNSy są podane w ustawieniach TCP/IP i DNS jest wpisany w konfigu Access Pointa.

nie wiem jaka moze byc przyczyna zrywania... .

Jakies inne parametry?
Np. nie mam pojecia o ...
Beacon interval, RTS Threshold, Fragmentation, DTIM interval, TX Rates ... mam je fabryczne,defaultowo ustawione tak jak byly. Ale nie wiem czy moze tu trzeba cos zmienic...
__________________
Pozdrawiam!
Kasprzak jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 10.09.2007, 20:25   #2
polakT
inżynier systemowy
 
Avatar użytkownika polakT
 
Data rejestracji: 07.07.2004
Lokalizacja: Białystok
Posty: 2,209
polakT jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>polakT jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>polakT jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Cytat:
DNSy s***261; podane w ustawieniach TCP/IP i DNS jest wpisany w konfigu Access Pointa.
a bym tez wpisal na podlaczonym komputerze te DNSy... AP na WiFi wiec jaak z jakoscia sygna***322;u jest ??
polakT jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.09.2007, 21:25   #3
Kasprzak
...niepoprawny marzyciel.
 
Avatar użytkownika Kasprzak
 
Data rejestracji: 25.06.2002
Lokalizacja: Poznań
Posty: 4,752
Kasprzak zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ogolnie AP jest podlaczony przez kabel pod router. DNSy s***261; wpisane na kompie, ktory podlaczony jest pod AP tak***380;e.
__________________
Pozdrawiam!
Kasprzak jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.09.2007, 09:09   #4
Ormianin
Komandor
 
Avatar użytkownika Ormianin
 
Data rejestracji: 29.07.2002
Lokalizacja: Oława
Posty: 6,348
Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Cytat:
Napisany przez Kasprzak Podgląd Wiadomości
Ogolnie AP jest podlaczony przez kabel pod router. DNSy s***261; wpisane na kompie, ktory podlaczony jest pod AP tak***380;e.
Mam tego APeka, to jest dobre urzadzenie do malutkiej nieskomplikowanej sieci dla max 4 kompow, ktore nie korzystaja maksymalnie z polaczenia sieciowego... ale jak pojawia sie duzo pakietow jednoczesnie, to ten APek sie gubi, nie wiem czy gubi sygnal, czy sie resetuje... tez mam to. Najczesciej mam taki objaw przy probie wejscia do otoczenia sieciowego, jesli chodzi o sam internet to nie narzekam, bo chodzi dobrze. Tanie to urzadzenie jest i tak dobre, wiec jesli potrzebujesz duzy ruch wifi, musisz zainwestowac w cos innego. Oprocz APeka, problemem moga byc tez (tanie) karty wifi, ktore rowniez nie daja rady, lub maja slabe sterowniki.

Chyba ze istnieje inne rozwiazanie tego problemu. Mam takie same podlaczenie jak Ty.
__________________
----------
pozdrawiam

Ostatnio zmieniany przez Ormianin : 11.09.2007 o godz. 09:13
Ormianin jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.09.2007, 09:40   #5
REi
ClassicGOD
 
Avatar użytkownika REi
 
Data rejestracji: 24.02.2004
Lokalizacja: Tychy
Posty: 3,093
REi niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez Kasprzak Podgląd Wiadomości
Ogolnie AP jest podlaczony przez kabel pod router. DNSy są wpisane na kompie, ktory podlaczony jest pod AP także.
Masz w poblizu mikrofalowke?

Siec Wi-Fi jest skonstruowana tak ze jezeli pakiety nie dochodza przez zaklocenia to sa powiekszane a ze mikrofalowka wytwarza zaklocenia w stalych odstepach pakiety po pewnym czasie robia sie zbyt duze zeby zmiescic sie pomiedzy zakluceniami - przypomina to zerwanie polaczenia

Oczywiscie podobny efekt powodowac moze komorka, mysz bt itp - wszystko co pracuje w podobnych (2,4ghz) czestotliwosciach.
__________________

God's Final Message to His Creation: "We apologise for the inconvenience"
REi jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.09.2007, 11:52   #6
Kasprzak
...niepoprawny marzyciel.
 
Avatar użytkownika Kasprzak
 
Data rejestracji: 25.06.2002
Lokalizacja: Poznań
Posty: 4,752
Kasprzak zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ormianin:
No w***322;a***347;nie s***261; 4 kompy.
Obci***261;***380;enie sieci...hmmm...wszystkie 4 chodz***261; - to mo***380;e by***263; to.

Nie ma myszki bt, nie ma mikrofal***243;wki - to typowe jak w np. w kuchni siedzi sie z laptopem i ze pakiety jakby uciekaja, ap jest od laptopa 1m - wiec co moze zaklocac az tak (nawet nie), karta wifi to zintegrowana karta w laptopie.

Problem nie jest tai ze zerwie raz na godzine...tu zrywa raz na 5 minut.

Sa jakies inne parametry w AP ktore mozna ustawic, sprobowac, zmienic?
__________________
Pozdrawiam!
Kasprzak jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.09.2007, 12:49   #7
Bartez
Team Member
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Bartez
 
Data rejestracji: 18.10.2002
Lokalizacja: malopolska
Posty: 4,178
Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Jeżeli masz taką możliwość, to spróbuj podpiąć samego apeka i odłączyć te 4 kompy na kablu. Zobaczysz, czy dalej zrywa, czy jest coś lepiej.
__________________
Pozdrawiam
Bartez

Ranking dysków twardych
Bartez jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.10.2008, 16:42   #8
pinus25
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 05.10.2008
Posty: 1
pinus25 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Podobny problem

Witam mam WL-5460AP v2 54Mbps Wireless Access Point - system winXP Home i mam dziwny problem.
Facet który mi założył intenet radiowy założył też accessa bym miał niezależne połączenie na dwóch komputerach.
Ale gdy dwa kompy są właczone wszystko jest OK
Gdy jeden z nich wyłacze(gdy wcześniej oba były właczone) - też jest OK

Ale problem jest taki że jak włacze jeden komp a drugi w tym momencie jest wyłaczony, to internet jest przez 5 - 10 minut a potem rwie mi połaczenie. Jak włacze drugiego kompa to połączenie internetowe zostaje przywrócone.
Nie ma różnicy który włacze wcześniej i o jakiej porze działa sie tak prawie za każdym razem.
Zawoałałem osobę która to zakładała ale przy nim było OK (ale był on wieczorem). NIe wiem czy to jest spowodowane. Wszystkie te problemy pojawiają sie przeważnei rano - przy pierwszym rozruchu kompa. Nawet spróbowałem popołudniu wyłączyć oba i załączyc jeden to pochodził internet przez 10 minut i sygnał zanikł.

Co to moze być?
Za pomoc z góry dziękuję
pinus25 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 13:02.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.