Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Komputery - oprogramowanie i sprzęt (https://forum.cdrinfo.pl/f113/)
-   -   Alternatywne przeglądarki internetowe - newsy, problemy, porady... (https://forum.cdrinfo.pl/f113/alternatywne-przegladarki-internetowe-newsy-problemy-porady-39686/)

misiozol 17.12.2022 10:08

do blokowania reklam polecam noscript oraz uBlock orgin, wygala wszystko, jedyne co to noscript wymaga czasami nieco konfiguracji do odwiedzanych stron.

loki7777 07.07.2023 08:50

Firefox dev juz tez nie wspiera win7.

KaiQ 07.07.2023 20:52

Coraz więcej rzeczy nie chce z lubą siudemką współpracować. Cóż pozostaje zbudowanie kolejnej retro maszyny z Windows 7 i dopięcie jej przed backupem na full aktualnych możliwości, a kiedyś wnukom pokazać że użytkownik miał władzę nad systemem a nie odwrotnie.

loki7777 08.07.2023 08:59

Cytat:

Napisany przez KaiQ (Post 1461861)
Coraz więcej rzeczy nie chce z lubą siudemką współpracować. Cóż pozostaje zbudowanie kolejnej retro maszyny z Windows 7 i dopięcie jej przed backupem na full aktualnych możliwości, a kiedyś wnukom pokazać że użytkownik miał władzę nad systemem a nie odwrotnie.

Niestety prawda ale jak dla mnie W7 wciaz daje rade nawet wiecej niz daje rade do tego do czego go uzywam - czyli wszystko poza graniem, konwertowaniem wideo(chociaz tez sie zdaza jakis maly plik przekonwertowac).

joujoujou 08.07.2023 10:54

Konwertować wideo jak najbardziej na 7 się da. MKVtoolnix działa, avidemux czy virtualdub też. :taktak:

Byle komputer był mocny. :fiu:

loki7777 08.07.2023 14:43

Cytat:

Napisany przez joujoujou (Post 1461871)
Konwertować wideo jak najbardziej na 7 się da. MKVtoolnix działa, avidemux czy virtualdub też. :taktak:

Byle komputer był mocny. :fiu:

No wlasnie to mialem na mysli ze moj i5 2gen slabo do tego sie nadaje:)

Jarson 22.10.2023 20:24

Ta nowa (w sterownikach nVidii, nie w ogóle jako koncepcja upscalingu obrazu) opcja RTX-ów, czyli "Uwydatnianie obrazu wideo RTX" - radzi sobie wcale nieźle, nie wszędzie, ale w niektórych materiałach naprawdę podnosi jakość. Mam wrażenie, że efekty są szczególnie fajne nie w przypadku obrazów słabszej jakości, które rzeczywiście wyglądają nieco lepiej, a w przypadku dobrze nagranych, wyraźnych materiałów FullHD, które potrafią wyglądać na pełnoprawne 4K, algorytmy wyciągają szczegóły, których wręcz nie było (faktura skóry czy zarostu na twarzach aktorów na przykład).

Natomiast brakuje dopracowania. U mnie przynajmniej w Chrome funkcja potrafi sprawiać pewne problemy. Na YouTube obraz potrafi stać się na kilka sekund czarny, szczególnie po przełączeniu na chwilę na inną kartę a następnie powrocie do tej z wideo. Z kolei w Playerze, również po powrocie z innej karty lub jakiejś innej nawet drobnej zmianie (włączenie/wyłączenie pełnego ekranu czy nawet zmiana głośności) potrafi wyświetlić błąd, co wymaga odświeżenia strony. Irytujące do tego stopnia, że na razie funkcję wyłączyłem.

Korzystacie z tego? A jeśli tak, u Was działa to również niestabilnie?

EmilWojciech 08.11.2023 10:55

nigdy ale to nigdy z ie nie korzystałem... Głównie google chrome bo ma masę dodatków z których korzystam. Opera, jakoś brakuje mi kilku funkcji które mam w chromie i choćby nie wiem co, cięzko będzie mi zmienić przeglądarkę. Więzień na własnym komputerze.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 14:34.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.