Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Komputery - oprogramowanie i sprzęt (https://forum.cdrinfo.pl/f113/)
-   -   Alternatywni klienci pocztowi (https://forum.cdrinfo.pl/f113/alternatywni-klienci-pocztowi-47135/)

pawelblu 31.01.2005 10:31

Dlaczego nie uzywam TheBata:

1) Jest platny. (poza tym zakup wersji 3 nie daje mozliwosci upgrade na wersje 4 w momencie kiedy sie pojawi, a jedynie zadje mozliwosc uzyskania rabatu - nie lubie placic, a 2 razy tym bardziej)
2) Robienie archiwum dziala kiepsko. Zrobilem sobie wspomniana archiwizacje w TheBat no i chcialem przywrocic kopie spowrotem. W momencie robienia kopii Bat byl na D: a jak chcialem go przywrocic to byl tylko dysk C: . Niestety mechanizm przywracania archiwum bata dziala tak ze probuje sie rozpakowywac do miejsca w ktorym Bat byl poprzednio i operacja sie nie udala.

Teraz uzywam Thunderbirda. Ogolnie podoba mi sie - to jest to czego szukalem. Z rzeczy ktorych sie nie spodziewalem a milo mnie zaskoczyly, to automatyczny import dotychczasowych wiadomosci z OE (tu odpowiedz na pytanie z poczatku tematu - te odebrane na dole to folder zimportowany z OE, a odebrane na gorze to zwykly folder Thundera) i dosc inteligentny system blokowania. Jedna rzecz w Thunderbirdzie byla minusem - jak ktos juz wczesniej napisal, przy korzystaniu z kilku kont trzeba je wszystkie odpowiednio poprzestawiac, ale jak sie to juz raz zrobi to potem jest juz tylko z gorki :)

Krzycho83 31.01.2005 11:05

Cytat:

Napisany przez Zetoxa
http://www.moox.ws/tech/mozilla/
na dole stronki masz do wyboru FF lub TB

Dziwne, bylem na stronce o podanym linku ale nie bylo tych plikow, dopiero teraz kiedy odswiezylem pojawily sie...

Mozecie mi jeszcze powiedziec czym roznia sie wersje M1, M2 i M3 (release i trunk)? Ktora z nich bedzie zoptymalizowana pod AMD?

Zetoxa 31.01.2005 11:24

http://www.moox.ws/tech/mozilla/mdefs.htm
tu masz dokładnie rozpisane

Majonez 31.01.2005 11:26

Cytat:

Napisany przez pawelblu
Dlaczego nie uzywam TheBata:

1) Jest platny. [...]
2) Robienie archiwum dziala kiepsko.[...]

Ad.1) od czego są gazetki komputerowe (chociaż muszę ci przyznać rację z tym licencjonowaniem trochę przeginają)
Ad.2) dziwne ja nie miałem takiego problemu - chociaż miałem inny nie chciał mi przywrócić wszystkich folderów i niektóre musiałem ręcznie

ale

mimo szczerych chęci i poświęcenia mnóstwa czasu nie udało mi się znaleźć programu darmowego, mającego możliwości thebata
jedyny zbliżony to gołąbek (projekt niestety zaniechany)
a w tbirdzie wszystko jest na opak (a to wysyłanie z jednego smtp jest w/g głupią opcją)

jak ktoś zna program, który
  • trzyma pocztę z każdego konta w osobnym folderze
  • ma możliwość założenia hasła na skrzynkę (a najlepiej na cały program)
  • używa dla każdego konta osobnego SMTP
  • poprawnie koduje wiadomości z polskimi znaczkami
niech da znać :)

Zetoxa 31.01.2005 11:43

... eech majonez, nie chciało ci sie poszukać, jest w TB wysyłanie poczty z indywidualnego smtp dla każdego konta :cool: :cool: również przechowywanie wiadomości w odrębnym katalogu dla każdego konta istnieje w TB tylko poszukać :cool: , kodowanie w polskich znaczkach też jest.

Memphisus 31.01.2005 11:54

Od dłużeszego czasu mam Incredi Mail'a i jak dla mnie jest :spoko:
Wodotrysków można nie używać ;)

Jedyna wada - nie ma kodowania polskich znaczków, tzn są kombinacje żeby je mieć, ale czasem maile przychodzące zamiast polskich krzaczków zawierają inne.

Lwiczek 31.01.2005 13:07

Cytat:

Napisany przez pawelblu
Dlaczego nie uzywam TheBata:
1) Jest platny.

W lutowym KŚ Ekspert ma być pełna wersja 3 :)

Cytat:

Napisany przez pawelblu
2) Robienie archiwum dziala kiepsko.

A po co robić archiwum? Używam Bata już od bardzo dawna i jeszcze mi się ani razu nie sypnał... A jak muszę robić reinstal to tylko wcześniej eksportuje stosowna galaz z rejestru z ustawieniami [w sumie dla wsyzstkich programow tak robie :)], gdzie zapisane sa miedzy innymi siezki do folderow z wiadomosciami i ustawieniami kont i tylko po ponownym zainstalowaniu systemu importuje ten pliczek i mam bata dokladnie takiego samego jak mialem :]

Krzycho83 31.01.2005 14:49

Cytat:

Napisany przez Zetoxa
http://www.moox.ws/tech/mozilla/mdefs.htm
tu masz dokładnie rozpisane

Dzieki Zetoxa :)

Zetoxa 01.02.2005 10:17

Ilość załączników: 1
... dla użytkowników ThunderBird'a, jest bardzo użyteczne rozszerzenie, które po zainstalowaniu daje opcję about:config taką jak w FF. Pojawia się ona w menu Narzędzia.

Majonez 01.02.2005 10:27

Cytat:

Napisany przez Zetoxa
... eech majonez, nie chciało ci sie poszukać, jest w TB wysyłanie poczty z indywidualnego smtp dla każdego konta :cool: :cool: również przechowywanie wiadomości w odrębnym katalogu dla każdego konta istnieje w TB tylko poszukać :cool: , kodowanie w polskich znaczkach też jest.

ja wiem że jest ale trzeba to poustawiać a jak dla mnie to trochę zakręcili z tymi opcjami jednak nie ma opcji na ustawienie hasła na uruchamianie programu lub otworzenie danej skrzynki - jeżeli jest to please powiedz jak i gdzie ;)

Zetoxa 01.02.2005 10:39

hasła na uruchomienie programu chyba nie ma, ale jest hasło główne na uruchomienie wszystkich skrzynek,
menu Narzędzia\opcje\zaawansowane\zachowane hasła i tam jest przycisk "główne hasło"

Majonez 02.02.2005 23:49

Cytat:

Napisany przez Zetoxa
hasła na uruchomienie programu chyba nie ma, ale jest hasło główne na uruchomienie wszystkich skrzynek,
menu Narzędzia\opcje\zaawansowane\zachowane hasła i tam jest przycisk "główne hasło"

hmm albo ja cos zle robilem albo mi to nie specjalnie dzialalo tak jak chcialem
sprawdze jeszcze raz ale chyba ciezko bedzie mi sie przestawic na TBirda :) poza tym jezeli bedzie bat 3 w KS to nie ma szans :)

Bartez 03.02.2005 09:39

na prośbę userów kleimy ;)

Majonez 04.02.2005 20:03

rozczarowałem się w KS jest thebat 3 home ale trial 30 dni :(
a już sobie pazurki ostrzyłem

Lwiczek 04.02.2005 20:18

hmm.. ale to mialo byc w numerze ktory wyjdze 9 lutego i mial to byc KS _ekspert_... bo podobno w styczniowym KS zwyklym byla wersja trialowa faktycznie...


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 04:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.