Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Komputery - oprogramowanie i sprzęt (https://forum.cdrinfo.pl/f113/)
-   -   Alternatywni klienci pocztowi (https://forum.cdrinfo.pl/f113/alternatywni-klienci-pocztowi-47135/)

Zetoxa 04.02.2005 23:14

Ilość załączników: 1
... jest fajne rozszerzenie do Thunderbirda dające widok książki adresowej w głównym oknie, tak jak w Outlooku, brakowało mi tego.

siwy_mw 05.02.2005 11:37

Cytat:

Napisany przez Zetoxa
... jest fajne rozszerzenie do Thunderbirda dające widok książki adresowej w głównym oknie, tak jak w Outlooku, brakowało mi tego.

:piwo: dziekuje bardzo za ta wtyczke, teraz naprawde fajnie to wyglada.
hmm... wlasnie testuje Thunderbirda i zaczyna mi sie coraz bardziej podobac :piwo: do zmiany pozostalo juz tylko GG ale z tym jakos nie moge sie przelamac ;) :piwo:

andrzejj9 05.02.2005 11:45

Cytat:

Napisany przez siwy_mw
:piwo: dziekuje bardzo za ta wtyczke, teraz naprawde fajnie to wyglada.
hmm... wlasnie testuje Thunderbirda i zaczyna mi sie coraz bardziej podobac :piwo: do zmiany pozostalo juz tylko GG ale z tym jakos nie moge sie przelamac ;) :piwo:

AQQ!! :)


-----

EDIT

Ten Thunderbird to tylko część Mozilli, czy można go też zainstalować osobno?

siwy_mw 05.02.2005 13:13

Cytat:

Napisany przez andrzejj9
AQQ!! :)


-----

EDIT

Ten Thunderbird to tylko część Mozilli, czy można go też zainstalować osobno?

mozna jak najbardziej osobno http://www.thunderbird.pl/ :piwo:

siwy_mw 05.02.2005 14:15

a jest jakas wtyczka do Thunderbirda zeby minimalizowac do zasobnika a nie na pasek ???

edit: znalazlem tray

Lwiczek 05.02.2005 15:22

Cytat:

Napisany przez andrzejj9
AQQ!! :)

AQQ ma udziwnion interfejs :P Polecam Konnekta... chociaz jak ktos nie moze sie do K przekonac to w drgim podejsciu polecam AQQ :]

andrzejj9 05.02.2005 21:26

Cytat:

Napisany przez siwy_mw
mozna jak najbardziej osobno http://www.thunderbird.pl/ :piwo:

Thanks, obadamy sprawę niedługo i może... :)

:piwo:


@ Lwiczek

Udziwniony interfejs? Czemu? Fakt, że od gadu trochę się różni, ale jak dla mnie, poza małymi może drobiazgami, sprawuje się świetnie :)

smolik 05.02.2005 21:58

U mnie też zostało tylko GG do którego zmiany brak motywacji.
Teraz brakuje tylko topicu "Alternatywne komunikatory" :)

MacGyver 05.02.2005 22:10

Cytat:

Napisany przez smolik
U mnie też zostało tylko GG do którego zmiany brak motywacji.
Teraz brakuje tylko topicu "Alternatywne komunikatory" :)

Jest, tylko nie przyklejony :)

..::Update::..
http://forum.cdrinfo.pl/showthread.php?t=45038

andy 06.02.2005 00:41

Witam jak w Thunderbirdzie wlacze dodawanie podpisu to gdy chce stworzyc nowa wiadmoosc to nad podpisem dodawane sa takie kreski "--". Czy ktos moze wie jak zrobic zeby byly nizej albo wogole wylaczyc dodawanie ich??

Lwiczek 06.02.2005 00:48

@andrzejj9
uzyje kolokwializmu, ale o tej porze nic lepszego mi do glowy nie przychodzi ;) A wiec jest tam 'naciapciane' tak ze ciezko sie zorientowac... Preferuje umiarkowane stonowanie konnekta... jest piękny, ale nie tak upstrzony jak karnwał w rio ;]

andrzejj9 06.02.2005 09:02

Cytat:

Napisany przez Lwiczek
@andrzejj9
uzyje kolokwializmu, ale o tej porze nic lepszego mi do glowy nie przychodzi ;) A wiec jest tam 'naciapciane' tak ze ciezko sie zorientowac... Preferuje umiarkowane stonowanie konnekta... jest piękny, ale nie tak upstrzony jak karnwał w rio ;]

A nie no, wiesz.. jeżeli jest "naciapciane" to nie mogę się nie zgodzić.. ;)

Lwiczek 06.02.2005 10:34

Heh... wiedzialem ze odwiedzanie forum o takiej porze to nie byl dobry pomysl ;] A teraz do rzeczy:
W konnekcie mam prosta liste kontaktow z opisami wtapiajacymi sie w tlo z boku nazwy kontaktu i wszystko jesz przejrzyste i czytelne. Podobnie okno rozmowy. Uzywam styli css i wyglada przeslicznie - jest wyroznione kto mowi i czy nie jest to 'wiadomosc systemowa'. Toolbar tez jest ergonomiczny bo miesci sie w jednej linii i zawiera wszystko co potrzeba...
W przypadku AQQ lista kontaktow jest niebotycznych rozmiarow, bo oczywiscie trzeba na niej umiejsci avatarka, wszytkie informacje o kontakcie [ktore w Konnekcie mam w tipie ;)] no i jest to niepraktyczne, bo zeby zobaczyc wszystkie statusy lub zagadac do konkretnej osoby musze przesuwac liste... wiem, moge sobie zrobic grupy jak w konnekcie, ale tu musialbym ich miec duzo wiecej z powodu ktory podalem wczesniej... No i jeszcze okno rozmowy w AQQ - nie jest rozwiazane zbyt ergonomicznie... ma sie wrazenie, ze autorzy chcieli umiescic tam wszytko rozrzucajac elementy bez ladu i skaldu [MOJA OPINIA!]. No i na koniec - skorki... jestem bardzo negatywnie nastawiony do tego co mamy w AQQ, bo duzo bardziej odpowiada mi model z K gdzie program dostosowywuje sie do wystroju systemu [a ma VisualStyle'a do Win ktory mi bardzo odpowiada] a nie tak jak w AQQ musze szukac przycisku do zamykania okna [skorka domyslna ;)]. Pozatym Konnekt jest bardziej rozbudowany, mimo ze nie ma natywnej obslugi icq cociazby... [ale jest jabber, wiec problemu wiekszego nie mia].
Tak jak juz pisalem - mnie AQQ nie przypadlo do gustu [ale z kolei mam ten gust lokko dziwny ;)], jednakze jezeli komus polecam konnekta a ten mu sie nie spodoba to potem automatem polecam AQQ [byleby odciagnac delikwenta od GyGy ;)].

andy 06.02.2005 10:53

@Lwiczek chyba pomyliles Topic. Bo ten jest o klientach pocztowych a nie o komunikatorach;)

andrzejj9 06.02.2005 12:19

Cytat:

Napisany przez Lwiczek
Heh... wiedzialem ze odwiedzanie forum o takiej porze to nie byl dobry pomysl ;] A teraz do rzeczy:
W konnekcie mam prosta liste kontaktow z opisami wtapiajacymi sie w tlo z boku nazwy kontaktu i wszystko jesz przejrzyste i czytelne. Podobnie okno rozmowy. Uzywam styli css i wyglada przeslicznie - jest wyroznione kto mowi i czy nie jest to 'wiadomosc systemowa'. Toolbar tez jest ergonomiczny bo miesci sie w jednej linii i zawiera wszystko co potrzeba...
W przypadku AQQ lista kontaktow jest niebotycznych rozmiarow, bo oczywiscie trzeba na niej umiejsci avatarka, wszytkie informacje o kontakcie [ktore w Konnekcie mam w tipie ;)] no i jest to niepraktyczne, bo zeby zobaczyc wszystkie statusy lub zagadac do konkretnej osoby musze przesuwac liste... wiem, moge sobie zrobic grupy jak w konnekcie, ale tu musialbym ich miec duzo wiecej z powodu ktory podalem wczesniej... No i jeszcze okno rozmowy w AQQ - nie jest rozwiazane zbyt ergonomicznie... ma sie wrazenie, ze autorzy chcieli umiescic tam wszytko rozrzucajac elementy bez ladu i skaldu [MOJA OPINIA!]. No i na koniec - skorki... jestem bardzo negatywnie nastawiony do tego co mamy w AQQ, bo duzo bardziej odpowiada mi model z K gdzie program dostosowywuje sie do wystroju systemu [a ma VisualStyle'a do Win ktory mi bardzo odpowiada] a nie tak jak w AQQ musze szukac przycisku do zamykania okna [skorka domyslna ;)]. Pozatym Konnekt jest bardziej rozbudowany, mimo ze nie ma natywnej obslugi icq cociazby... [ale jest jabber, wiec problemu wiekszego nie mia].
Tak jak juz pisalem - mnie AQQ nie przypadlo do gustu [ale z kolei mam ten gust lokko dziwny ;)], jednakze jezeli komus polecam konnekta a ten mu sie nie spodoba to potem automatem polecam AQQ [byleby odciagnac delikwenta od GyGy ;)].

Rzeczywiście nie ten topic, ale odpowiem tutaj. Nie chcę powiedzieć, że nie masz racji, bo rzeczywiście niektóre z tych uwag sam miałem na początku. Jednak większość z nich (jeśli nie wszystkie) można odpowiednio ustawić w opcjach. A i skórki do AQQ zdarzają się naprawdę ładne :)

Konnekta może w najbliższym czasie wypróbuję, bo mimo, że jestem z AQQ raczej zadowolony, to nie używam go jeszcze tyle, żeby całkowicie się do niego przyzwyczaić. Może rzeczywiście jest coś innego, lepszego.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 18:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.